آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم شماره ۱۷ سهیلا
S3 : 00:03:03 | com/org
داستان دختری میانسال است که زمان ازدواج او به تاخیر افتاده و با توجه به مشکل ژنتیکی که دارد در تلاش است که هر چه سریعتر ازدواج کند تا بچه دار شود.

گزارش تصویری تیوال از نشست فیلم شماره ۱۷ سهیلا / عکاس: رضا جاویدی

... دیدن همه عکس‌ها ››

عکس‌های پایه

فیلم شماره ۱۷ سهیلا | عکس فیلم شماره ۱۷ سهیلا | عکس فیلم شماره ۱۷ سهیلا | عکس فیلم شماره ۱۷ سهیلا | عکس
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
گارد شدیدی داشتم برای دیدن فیلم. خواندن خلاصه فیلم این حس رو بهم می داد که قراره با یک فیلم پر از آه و اشک و حسرت رو به رو بشم که یک دختری می شینه تو پارک و تاب بازی بچه های مردمو نگاه می کنه و حسرت می خوره یا مثلا هی می شینه گوشه خونه عروسک ها رو نگاه و لباس بچگانه هایی که خریده رو تا می کنه و اشک می ریزه.
اما... فیلم فوق العاده بود. واقعا تبریک می گم به کارگردانش اقای غفاری که با این که مرد هستن اما با یک نگاه جدید و عمیق و درست به این قضیه نگاه کردن. واقعا لذت بردم. دقیقا مشکلاتی که دختران مجرد دهه 50 و 60 باهاش دست به گریبان هستن رو به محترمانه ترین و درست ترین شکل ممکن ارائه داده. وجه "مشکل ژنتیکی و عدم بارداری احتمالی" اصلا در فیلم به طور مستقیم مطرح نشد و فقط یکجا خیلی گنگ و سربسته اشاره شد و البته به نظر من هیچ ضرورتی نداشت که این موضوع اصلا در فیلم باشه یا در خلاصه اش نوشته بشه چون مشکل مجرد ماندن این دسته از دختران به درستی توی فیلم نمایش داده شده و اصلا هم ربطی نداره که دختر مشکل بارداری داشته باشه یا نه. فکر می کنم کارگردان خواسته یک دلیلی آورده باشه که یک وقت به دختران مجردِ دهه 50 و 60 یا حتی بیشتر برنخوره و اعتراض نکنن.
بغض ها و ناراحت شدن ها و از این رو به اون رو شدن های نقش اول فیلم عالی بود. درست و زیرپوستی. چقدر بازیگر خوبی هستن خانم داوود نژاد.
اصلا متوجه گذشت زمان نشدم. فیلم خیلی واقعی بود. انگار داشتم کنار سهیلا راه می رفتم و به صدای درونش گوش می دادم. انگار کنار سهیلا توی اون اتاق موسسه همسریابی بودم. راحت فهمیدم چرا رفته و راحت تر فهمیدم چرا منصرف شده. سکانس آخر فوق العاده بود.
موضوع فیلم عالی بود
۲۷ بهمن ۱۳۹۷
من تازه دیدم فیلم رو و برای منهم بالاتراز حد انتظارم بااین سوژه ها و این دست فیلمها بود
درود الهه جان
۳۰ فروردین
@ نیلوفر ثانی: خوشحالم دوست داشتی عزیز :)
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
موضوع فیلم خوب بود
تا حد زیادی هم پرداخت خوبی داشت
دوسش داشتم
وحید مقدم این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلمی خوش ساخت و بسیار واقع گرایانه که بر خلاف خیلی از فیلم ها بسیار رک و سر راست و بی ترس..!حرفشو میزنه. واقعیتی که توسط خیلی ها کتمان میشه و با توجه به جریان سنتی و فرهنگیِ جامعه و افکار،کمتر کسی به زبون میاره....شخصیت های باور پذیر، سوژه جذاب،بازی خوب خانم داوود نژاد.
بیتا نجاتی و وحید مقدم این را خواندند
امیرحسین ضیایی پور و سحر سیف الهی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
موضوع بسیار جالب , جدید و البته مبتلا به جامعه امروز ما که تا حالا خیلی جرات مطرح شدن به عنوان یک سوژه رو نداشته. بازی خیلی خوب و روان از زهرا داوود نژاد. ولی مساله اینجاست که نکات مثبت فیلم همین جا تموم میشه .
کاشکی داستان فیلم کششش بیشتری داشت و سعی میشد موضوع به این مهمی و جذابی بیشتر پرورش پیدا کنه.
با اینکه مدت فیلم فقط 77 دقیقه هست اما به حدی قسمت هایی از فیلم کسل کننده میشه که مرتب تماشاگر ساعت رو چک کنه. فیلم مجبوره برای سرپا نگهداشتن خودش دست به اضافه کردن شخصیت های مختلف بشه ولی چاره کار نشد که نشد .

امتیاز: 1.5 از 5
سپهر امیدوار این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این فیلم را باید حتما دید چون فکر میکنم برای اولین بار است که چنین موضوع مهمی( مشکل به تاخیر افتادن ازدواج برای زنان بالای سی سال ) بر روی پرده با نوعی شفافیت خوبی به نمایش در میآید اگر چه ایده جلوتر از مصالحی است که فیلمساز به کار می برد بنابراین درام چندانی بیرون نمی آید. گاهی هم زیادی مستدگونه میشودو حتی شخصیت سهیلا آنچنان که باید بسط نمی یاید اما خرده پیرنگهایی که به کار گرفته میشود میتواند مخاطب را با شرایط پر چالشی که اطراف شخصیتی با چنین معضلی است (از جمله مشکل عدم ارتباط درست با جنس مخالف، احساس حقارت و فشاری که ناشی سرکوب غرایز جنسی است ) آشنا کند نکته جذاب فیلم این است که با وجود این که به نظر می رسد قرار است با فیلمی یبس و رخوت انگیزی روبه رو باشیم اما یک جور شیطنتی طنزگونه در فیلم جاری است که از همان موقعیتهای چالش برانگیز برای این دختر مجرد چهل ساله و آدمهایی از این دست ناشی می شود.
موضوع جسورانه و جالبی داشت
رضا تهوری این را خواند
امیرحسین ضیایی پور و سپهر امیدوار این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آره ایده خیلی خوبه ، بازی خانوم داوودنژاد هم ، اما کافی نبود برای ساخت یک فیلم سینمایی
فیلم رو راسته، خودش پشت ژست های مختلف سینمایی مخفی نمی کنه اما فیلمنامه کمه ، کاش با شخصیت سهیلا بیشتر آشنا میشدیم با جنبه های دیگه زندگیش یا حداقل روایت پر و پیمون تر و جذاب تری داشت صحنه های ملاقات با کیس های ازدواجش، کاش کل فیلم مثل بیست دقیقه آخرش ک صدیقیان وارد شد ریتم و انرژی درستی داشت !
ولی با همه ی این تفاسیر من شخصا ارتباط خوبی با فیلم برقرار کردم
۶ از ده
وحید هوبخت این را خواند
سپهر امیدوار و مرضیه این را دوست دارند
با کاستی ها موافقم ولی منم فیلم رو خیلی دوست داشتم
۱۳ بهمن ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
موضوع بالارفتن سن دخترخانم ها کمتر دیده شده و معمولا" راه حل هایی که برای سرکوب معضلات عاطفی و جسمی پاسخ داده نشده در این راستا ارائه می دهند در حد تئوریست و با واقعیت سنخیتی ندارد ، فیلم سهیلا شماره 17 با بازی طبیعی و روون زهرا دادد نژاد و جضور مهرداد صدیقیان عزیز ، به این موضوع پرداخته و کار را از متوسط به متوسط مایل به خوب سوق داده . از دیدنش راضی هستم .
›› تا ۲ پاسخ


امیرحسین این را پاسخ داده‌است
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید