تیوال فیلم سوسپیریا
S2 : 15:23:31
  جمعه ۰۵ بهمن ۱۳۹۷
  ۱۸:۰۰
 بها: ۱۵,۰۰۰ تومان

: لوکا گوادانینو
: تیلدا سوئینتون، داکوتا جانسون، کلوئی گریس مورتز و دوریس هیک

سوسپیریا فیلم ترسناک و ماندگار داریو آرجنتو بالاخره مورد بازسازی قرار گرفت و لوکا گوادانینو کارگردانی که سال گذشته فیلم نامزد اسکار «مرا با نام خود صدا بزن» را ساخته بود سعی بر روایتی نو از آن داده است. فیلم نامزد شیر طلای ۲۰۱۸ شد و دو جایزه از ونیز که مرتبط با دستاوردهای فنی و ترانه بود از آن خود کرد. سپس واکنش‌ها به فیلم دوگانه بوده و برخی آن را بسیار پسندیده‌اند و برخی فیلم را متوسط ارزیابی کرده‌اند اما فیلم همچنان شانس این را دارد از جوایز مهم مستقل‌های اسپریت سربلند بیرون بیاید. انجمن منتقدان آنلاین آن را در رده ۱۱امین فیلم مهم قرار داد و موسیقی فیلم که توسط توم یورک (که در کارنامه‌اش سریال موسیقی سریال وست ورلد و فیلم‌های آسمان وانیلی و پرستیژ را دارد) ساخته شده در اغلب جشنواره‌ها بهترین شده است. 
تیم گریرسون منتقد اسکرین دیلی معتقد است: نگاه شلخته گوادانینو دارای قدرتی فوق العاده است و او از تقلید کورکورانه از آرجنتو فاصله گرفته و قصه را از دید خود طراحی کرده است. نهایتا آشفتگی «سوسپیریا» ، آثاری از درخشان بودن و تظاهر به مهیج بودن آن بنظر می رسد که از یکجا سرچشمه می گیرند. مانند سکانس های رقص آوانتگارد فیلم ، «سوسپیریا» به مقام والایی دست می یابد و شاید گردابی که به این واسطه به وجود می آید بسیار سرگیجه آور تر از یک اعدام باشد. 

فیلم داستان دختر جوان اهل ایالات متحده است که برای حضور در یک آکادمی معروف به برلین می‌رود و به مرور متوجه می‌شود که اتفاقات شومی در این آکادمی رخ می‌دهد.

۱- پس از اکران فیلم‌ها در صورت حضور مخاطبان علاقه‌مند، فیلم مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد

۲- باشگاه فیلم رج همواره از بالاترین کیفیت فیلم‌ها و زیرنویس فارسی وام می‌برد

۳- باشگاه فیلم رج پرده عریض ۵ متری هم اندازه برخی سینماها دارد اما نباید پاتوق فیلم‌ها را با سینما اشتباه گرفت (توضیح سینماتک در تیوال

۴- لطفا حتما ۳۰ دقیقه پیش از اکران در محل حاضر شوید جای پارک بسیار مناسب جنب دیوارهای مصلی و کافه در محل گالری وجود دارد

۵- مسیر دسترسی گالری مترو شهید بهشتی و اتوبان مدرس است

شهر:
تهران

مکان

خیابان بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه‌حکیمی، شماره۴، زنگ۳
تلفن:  ۸۸۷۳۴۴۶۵