آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم سمفونی نهم
S3 : 17:07:03 | com/org
بها: ۵,۱۰۰ تا ۷,۰۰۰ تومان
راحیل یک پزشک جراح است، او برای انجام تنها خواسته همسرش با مرد مرموزی ملاقات میکند که سرنوشتش را برای همیشه تغییر می دهد.

گزارش تصویری تیوال از نشست خبری فیلم سمفونی نهم / عکاس: آرمین احمری

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› بتهوون در خدمت مفاهیم دینی و معنوی

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
در پس عشق دردی ست از جنس تنهایی ، بغضی مدام که چونان خار بر گلو می نشیند، تنها به قدر یک بهانه منتظر می ماند ، چشم را می سوزاند و نگاهت را می شوید.
دردی ناگفته در بستر زمان ، بی خواب می غلتد ، نه مجال زیستن می دهد و نه رخصت مردن... مارال.ب
امیرمسعود فدائی، رضا تهوری، امیر مسعود و سپیده این را خواندند
مهدی سلیانی و نرگس این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چون واژگانِ آب +دوغ+خیار قبلاً به فیلمِ مطرب لقب داده شده،
لقب آب + دوغ+گردو را برای این فیلم برمیگزینم.


:))) به به به این خلاقیت کلام
امشب می خواستم برم ببینمش منصرف شدم
۰۵ آذر ۱۳۹۸
:))) آره رفیق واسه همین کلا نزدیکشم نمیشم :))) تو ردش کنی میشه فهمید چه خبره دیگه :)))
۰۶ آذر ۱۳۹۸
پارسال آخرین روز جشنواره در پردیس تماشا سمفونی نهمو در یه سالن تقریبا خالی دیدم.باید بگم که نه تنها از فیلم بدم نیومد که به خاطر پرداختن به ایده ای متفاوت و غیرکلیشه ای سازندشو تحسین کردم..در مورد مطرب هم آنچه من دیدم کمدی بالاتر از آثار مبتذل بود در حد امکان معقول و کنترل شده بود و چندان به چاله آثار سخیف نمیفتاد.
۰۶ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شاید از نظر شما من ملحد باشم، ولی به نظر خودم مخالف قانونی خدا.

این آدما هستن که با عشق به این جهان بی معنی معنا میدن.

(دیالوگ ها رو تا جایی که یادمه نوشتم :) ممکنه دقیق نباشه )

فیلم خیلی باحالی بود :) من که لذت بردم )
فکر می کنم باید زودتر فیلم رو ببینم، چون ظاهرا عده ای دلواپس حالا در پی به زیر کشیدن این فیلم افتادن :/
این حجم از دلواپسی در مملکت ما بی نظیره و باید در سازمان های بین المللی ثبت بشه
بخشی از بیانیه ی دلواپسان :


باتوجه به بند ۷ ماده‌ی ۳ قانون نظارت بر نمایش فیلم و اسلاید و ویدیو و صدور پروانه نمایش آنها، نمایش هرگونه فیلم در سینماها و سالن‌های عمومی و عرضه یا فروش آنها در بازار فروش که نهایتاً متضمن اشاعه اعمال رذیله و فساد و فحشا باشد ... دیدن ادامه ›› ممنوع است.
.....
از سازمان سینمایی و وزارت ارشاد درخواست داریم تا با جلوگیری از ادامه‌ی اکران فیلم سمفونی نهم که حاوی سخنان و صحنه‌های نامناسب بوده، پیگیری خود را نسبت به این مطالبه نشان دهد و با ادامه‌ی این روند به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کنند.


۲۷ آبان ۱۳۹۸
بهتر است یکباره سینما و تیاتر و موسیقی و سایر رشته های هنری را تعطیل کنند و در کنارش با قطع کامل اینترنت و البته تهیه لباس متحدالشکل برای همه مردم یک آرامش دایمی !!! به مردم این سرزمین هدیه بدهند .واقعا خسته شده ایم از این که هر روز را با یک تنش و بحران شروع کنیم.
۲۷ آبان ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
1- سمفونی نهم، نهمین ساخته محمدرضا هنرمند است.
2- این نام اشاره به نهمین و آخرین سمفونی بتهون نیز دارد. این سمفونی یکی از آثاری است که در تاریخ سیاست از آن استفاده شده‌است و در میان هر دسته و هر ایدئولوژی‌ای طرفداران بسیاری دارد. فریدریش انگلس می‌گوید: «روزی که بشر سمفونی نهم را آیین رفتاریِ خود قرار دهد، آن روز بتهوون جایگاه حقیقی خود را یافته است.» و اتو فون بیسمارک اعتقاد داشت که: «اگر من سمفونی نهم را بیشتر گوش کرده بودم امروز بسیار شجاع‌تر بودم.» به گفته پاول فون هیندنبورگ: «امروز اشک‌های زیادی در خانواده‌های آلمانی می‌ریزد، ولی بتهوون به ما می‌آموزد که اگر کسی خود را در اختیار موسیقی او بگذارد نمی‌تواند نگون‌بخت بشود. او تسکین‌دهنده رنج‌های ماست.» در زمان جنگ جهانی دوم آلمانی‌ها هر جا را اشغال می‌کردند، این سمفونی را می‌نواختند.این سمفونی برای سالگرد تولد آدولف هیتلر نیز نواخته شد. نخست‌وزیر زیمبابوه آن را به‌عنوان سرود ملی کشورش انتخاب کرد. واتیکان از این سمفونی دفاع کرد و بالاخره سرود شادی (Ode to Joy)، موومان چهارم این سمفونی، به‌عنوان سرود رسمی اتحادیه اروپا انتخاب شد.

3- فیلم «سمفونی نهم» برداشت آزادی از داستان کوتاه «ظهر تابستان» اثر قباد آذرآیین است. این داستان در مجموعه «شراره بلند» در سال ۱۳۸۰ منتشر شد. و توانست در جایزه گلشیری برگزیده شد. داستان ظهر تابستان در مورد آقای مرادی کارمند با سابقه اداره پست است که روزی در راه فرشته‌ای را می‌بیند و او را سوار موتور می‌کند.

4- در فیلم به پنج واقعه تاریخی اشاره می‌شود: مرگ کورش، کشته شدن بردیا به دست کمبوجیه، کشته شدن رابعه بلخی توسط برادرش و کشته شدن امیرکبیر در حمام فین ... دیدن ادامه ›› کاشان و خودکشی هیتلر

5- رابعه بلخی؛ شاعر پارسی‌گوی نیمه نخست سده چهارم هجری است. وی نخستین شاعر زن پارسی گوی است. او هم‌دوره با سامانیان و رودکی بوده و به استناد گفتار عطار نیشابوری با رودکی دیدار و مشاعره داشته است. در یکی از بزم‌های شاهانه، رابعه با بکتاش، دیدار می‌کند و بی‌درنگ دل به او دل می‌بازد. رابعه خطاب به بکتاش نامه‌ای می‌نویسد و تصویری از خویش ترسیم کرده و پیوست آن نامه می‌کند. چون بکتاش نامه رابعه را می‌خواند و تصویر او را می‌بیند بدو دل می‌بازد و نامه‌اش را پاسخ می‌دهد. این نامه‌نگاری‌های پنهانی ادامه پیدا می‌کند و رابعه اشعار فراوانی خطاب به بکتاش ضمیمه نامه‌ها کرده و برای او می‌فرستد. ظاهراً روزی بکتاش رابعه را در دهلیزی می‌بیند و آستین او را می‌گیرد که «چرا مرا چنین عاشق و شیدا کردی اما با من بیگانگی می‌کنی؟» رابعه از او آستین می‌افشاند که «عشق من به تو بهانه‌ای است بر عشقی عظیم‌تر» و او را به خاطر افتادن در دام شهوت نکوهش می‌کند.
رودکی شیفته توانایی رابعه در سرودن شعر می‌شود و او را تحسین می‌کند و با او به صحبت و مشاعره می‌نشیند. پس از آن راهی بخارا می‌شود و در بزمی در دربار امیر سامانی شعری که از رابعه به یادداشت بازگو می‌کند که بسیار مورد پسند امیر می‌افتد و چون از آن سؤال می‌کنند، رودکی داستان آشنایی‌اش با رابعه و عشق او به بکتاش را برای شاه بازگو می‌کند، غافل از اینکه حارث (برادر رابعه) نیز در آن بزم حاضر است و از آن داستان باخبر می‌شود. حارث بسیار خشمگین می‌شود، به بلخ بازمی‌گردد و پس از یافتن صندوقی حاوی اشعار رابعه در اتاق بکتاش، به گمان ارتباط نامشروع آنان، فرمان می‌دهد بکتاش را در زندان افکنده و رابعه را به گرمابه برده و رگِ دستان او را بگشاید و درِ گرمابه را به سنگ و گچ مسدود کنند. روز بعد چون در گرمابه را می‌گشایند، پیکر بیجان رابعه را مشاهده می‌کنند که با خون خویش اشعاری را خطاب به بکتاش با انگشت بر دیواره گرمابه نگاشته‌است. بکتاش پس از آن، به نحوی از زندان می‌گریزد و شبانه سر از تن حارث جدا می‌کند، سپس بر مزار رابعه رفته و جان خویش را می‌گیرد.

6- از اشعار منسوب به رابعه که در فیلم «سمفونی نهم» نیز به آن اشاره می‌شود:
عشق او باز اندر آوردم به بند | کوشش بسیار نامد سودمند
عشق دریایی کرانه ناپدید| کی توان کردن شنا ای هوشمند
عشق را خواهی که تا پایان بری| بس بباید ساخت با هر ناپسند
زشت باید دید و انگارید خوب| زهر باید خورد و انگارید قند
توسنی کردم ندانستم همی | کز کشیدن تنگ‌تر گردد کمند

7- فرشته «سمفونی نهم» به امور زمینیان علاقه مند است. از افرادی که به آن‌ها علاقه دارد چیزی به یادگار برمی‌دارد، مدام به عشق فکر می‌کند و در نهایت ظاهراً زمینی می‌شود. این مضمون در فیلم «بهشت بر فراز برلین (بال‌های اشتیاق)» ساخته ویم وندرس هم وجود دارد. این فیلم درباره فرشته‌هایی نامرئی و فناناپذیر است که در سطح شهر برلین پخش‌شده‌اند و افکار انسان‌ها را می‌شنوند و آن‌هایی که دچار سردرگمی و استرس شده‌اند را آرام می‌کنند. بااینکه شهر از تراکم انسان‌ها پر است اما بسیاری از انسان‌ها از معشوق‌های خود دورافتاده‌اند. یکی از این فرشته‌ها عاشق زن زیبای بندبازی می‌شود و قبول می‌کند که تبدیل به یک انسان شود تا احساسات و عواطف انسانی را تجربه کند.در سال ۱۹۹۸ این فیلم توسط هالیوود و با نام شهر فرشته‌ها بازسازی شد.

8- من درست متوجه نشدم که با چه نوع فیلمی روبرو هستم. کمدی، سورئال و ... ؟ | فیلم برداری کار خیلی خوب بود| سکانس قتل امیرکبیر را دوست نداشتم. | ملک‌الموت خوب بازی نکرده بود.| در مجموع حس خوبی به فیلم داشتم.| 5 از 10

یه فیلم فانتزی دوس داشتنی
هم تلنگر داشت هم شوخی هم کنایه
کلا راضی کننده بود