۱. تعطیلی همه برنامه‌های هنری (تياتر، کنسرت و سینما) یک هفته دیگر تا پایان آدینه ۱۶ اسفند تمدید شد. اطلاعات بیشتر
۲. همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق ایمیل و روش‌های اینترنتی در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال نمایش تک گویی برای یک تماشاگر
S2 : 13:22:11
امکان خرید پایان یافته
  شنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۳
  ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
 بها: ۴۰,۰۰۰، ۳۵,۰۰۰ و ۳۰,۰۰۰ تومان

: بر اساس یک طرح جمعی
: مهتاب نصیرپور، هومن برق نورد، اشکان خطیبی، علی سرابی، سها سناجو، پرستو رحمانیان

: سامان احتشامی

براساس یک طرح جمعی با نگاهی به رمان «میزری» اثر استیفن کینگ و نمایشنامه رادیویی «غروب روزهای آخر پاییز» اثر فردریش درونمات

نکاتی درباره نمایشِ «تک گویی برای یک تماشاگر»

  1. این نمایش دو پرسوناژ دارد؛ بازیگر و تماشاگر.
  2. بازیگران این نمایش در هر شب متفاوت هستند.
  3. برای آگاهی از حضور بازیگران در هر شبِ اجرا جدولی آماده شده است.
  4. در این جدول، علاوه بر نام بازیگران، نقش های مختلفِ آنان هم ذکر شده است. مثلاً علی سرابی و پرستو رحمانیان، ایفاگر نقش ها در روزهای یکشنبه ششم مهر و دوشنبه بیست و یکم مهر هستند، با این تفاوت که در اجرای یکشنبه ششم مهر، علی سرابی نقش تماشاگر و پرستو رحمانیان نقش بازیگر را ایفا می کند و در اجرای دوشنبه بیست و یکم مهر، علی سرابی ایفاگر نقش بازیگر است و پرستو رحمانیان ایفاگر نقش تماشاگر.
  5. لطفاً پیش از خرید بلیت هر روز، به جدول اجرای بازیگران و نقش های مختلفِ آنان دقت کنید.
  6. توجه نمایید بعضی روزها دارای دو سانس است و سانس دوم در ساعت 21 اجرا می شود.

تاریخ / نقش تماشاگر / نقشِ بازیگر
یکشنبه 6 مهر / علی سرابی / پرستو رحمانیان
دوشنبه 7 مهر / سها سناجو / اشکان خطیبی
سه شنبه 8 مهر / هومن برق نورد / مهتاب نصیرپور
پنجشنبه 10 مهر (اجرای اول) / پرستو رحمانیان / علی سرابی
پنجشنبه 10 مهر (اجرای دوم) / اشکان خطیبی / سها سناجو

 

** اجرای این نمایش لغو شد **


ردیف ۱ تا ۵: ۴۰.۰۰۰ تومان
ردیف ۶ تا ۱۰: ۳۵.۰۰۰ تومان
ردیف ۱۱ تا ۱۳: ۳۰.۰۰۰ تومان
شهر:
تهران

مکان

خیابان پاسداران، بعد از سه راه اقدسیه، روبروی پارک نیاوران، خیابان فرهنگسرا
تلفن:  ۲۲۲۸۷۰۸۱-۲، ۲۲۲۹۹۷۳۰


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
پیرو حاشیه‌هایی که دور نمایش «تک گویی برای یک تماشاگر» نسبت به تیوال شکل گرفت، و با توجه به پرسش‌ها و انتظاراتی که از تیوال برای شفاف‌سازی مساله و اعلام نظر رسمی آن وجود دارد، توضیحات زیر ارایه شده و یادداشت رسمی مدیر تیوال در این باره در پی می آید.
این حاشیه‌ها با اعتراض‌های محترمانه و نامحترمانه جمعی از مخاطبان در محیط‌هایی از جمله تیوال نسبت به بهای بلیت این نمایش آغاز شد. با توجه به این که وزن نامحترمانه این اعتراضات از نگاه گروه محترم سنگین‌تر بود، از سوی نماینده گروه از تیوال خواسته‌شد برگه مربوط به این نمایش و امکان گفتگوی پای آن از تیوال برچیده شود که تیوال با رعایت احترام به توضیح پرداخت که چنین کاری رویاروی اصول حرفه‌ای تیوال است، اصولی همچون اطلاع‌رسانی همه رویدادهای هنری و آزادی بیان در تیوال (در چارچوب قوانین) و خواهش شد به روال نظارتی همیشگی تیوال که ضامن رعایت احترام و قوانین است اعتماد فرمایند، این اعتماد جلب نشد و همچنین خرید اینترنتی نیز از تیوال به سایت دیگری منتقل شد. آقای محمد رحمانیان، کارگردان و نویسنده برجسته تئاتر و سرپرست گروه محترم پرچین، در پروفایل فیسبوک شخصیشان به قلمی برافروخته مطلبی در سرزنش مدیر و کاربران تیوال، برای آنچه به تعبیر ایشان تهاجم و تخریب کاربران نسبت به گروه ایشان با پشتیبانی تیوال، عنوان شد، نگاشتند. ساعتی بعد آقای عمروآبادی، مدیر تیوال، توضیح شخصیشان را پای همان مطلب نوشتند با امید این‌که سوتفاهم پیش‌آمده کنترل شده و از حدود فضای شخصی و نه چندان رسمی فیسبوک گسترش نیافته و ریشه تنش و آسیب نشود و اتفاقا روز بعد مطلب از پروفایل ایشان زدوده شد اما مساله به سرعت در شبکه مجازی گسترش یافته بود و بسیاری از مخاطبان هنر به عنوان عضو تیوال از محتوای آن یادداشت دچار برداشت بی‌احترامی شدند و واکنش های پیامد این برداشت آغاز شد. مستقل از این جریان دیروز در خبرها و از سوی گروه اعلام‌شد که با اجرای این نمایش مخالفت شده و اجرای آن منتفی است.

آقای عمروابادی در یادداشت زیر نکاتی را با توجه به این حاشیه‌ها بیان می‌کند:

به نام خدای هنر

درود و احترام به خانواده بزرگ و متحد تئاتر
در گروه راهبری تیوال تصمیم گرفتیم با خودداری از شتابزدگی و با چند روز فاصله در شرایطی دورتر از تنش‌ها در حالی که منطق و اندیشه بیشتری حاکم است و همچنین با توجه به آنچه بعدتر روی داد، توضیحاتی را تقدیم کنیم.

۱. تیوال فراتر از همه بخش‌ها و امکاناتش، یک شبکه اجتماعی است. یک شبکه اجتماعی ایرانی و قانونی در زمینه‌های هنری و فرهنگی. شبکه‌های اجتماعی بستری هستند برای ارتباط و گفتگوی انسان‌ها و جریان یافتن اطلاعات و دانش. اعضای تیوال افراد یا باند خاصی نیستند بلکه همان قشرهای گوناگون جامعه با ویژگی مشترک علاقه به هنر هستند. از این رو تیوال یک *ابزار* است در دست کاربرانش از مخاطبان تا هنرمندان تا فعالان تجاری. بهره اشتباه معدودی از یک ابزار، از ارزش آن کم نمی کند و به معنی دست داشتن طراحان و سازندگان آن ابزار در آن اشتباهات نیست. همانطور که مخترع خودرو حوادث رانندگی را سازماندهی نکرده است.

۲. همزمان سازندگان ابزاری همچون تیوال موظفند قوانین بهره درست از آن را تنظیم، اعلام و به اجرای آن نظارت نمایند. بند یک از قوانین ده‌گانه تیوال که مهمترین اصل تیوال نیز هست رعایت احترام همه اشخاص حقیقی و حقوقی است. ما متوجه آزردگی از برخی نوشته‌های نسنجیده یا نامحترمانه هستیم و به آن حق می‌دهیم، هم ما و هم اعضای تیوال با هر نوع بی‌احترامی مخالف جدی هستیم و هرگز تیوال جای امنی برای ادبیات نامحترمانه نیست و نخواهد بود. تنها *یک نکته کلیدی* وجود دارد، این که نظارت نمی‌تواند در چند ثانیه روی دهد و نیاز به زمان معقولی دارد تا نوشته از سوی تیم مربوطه دیده و رسیدگی شود. پس در میان انبوه نوشته‌های محترمانه و مفید که به تایید بسیاری، اثر ارزشمندی در روند هنر و به ویژه تئاتر کشور داشته‌است، نوشته‌های ناپسندی نیز *برای مدتی تا پیش از رسیدگی* پدید می‌آید.
این قاعده در همه پروژه های اینچنینی در ایران و جهان صادق است و جالب اینکه در جایی همچون تیوال چندین‌بار سریعتر از محیط‌هایی همچون فیسبوک (با توجه به شیوه کار و ابعاد آن‌ها) روی می‌دهد. از طرفی تیوال شان و شعور کاربر ایرانی اینترنت را بالاتر از روشی می‌داند که نوشته کاربران تنها پس از تایید نمایان شود.

۳. ... دیدن ادامه » ما باور داریم، بیان نظر، حق قطعی مخاطب است. چرا که محصول برای وی ساخته شده و برای بیان تجربه‌ای که با آن محصول دارد نیازی نیست حتما متخصص آن باشد. همانطور که ما برای داشتن نظر درباره تجربه‌ای که با یک گوشی موبایل داریم نیازی نیست حتما کامپیوتر یا الکترونیک بدانیم. البته نام چنین نقدی هم بی‌گمان نقد کارشناسی نیست و در تیوال نیز از آن به «نقد کاربران» یاد می شود. گفتگو، هم اندیشی، نقد، اعتراض و تحسین محترمانه و شعورمند از پایه های تیوال است. ما در تلاشیم تیوال به سهم خود جایی برای تمرین و رشد فرهنگ گفتگو و برخورد اندیشه به شیوه بالغ آن در جامعه باشد. این حرکت نیاز به سعه صدر و تلاش دارد. زحمت سنگین نظارت و پیامدهای ایستادن بر این باور و حق مخاطبان را نیز می پذیریم و این ایستادگی بر اعتقاد و هدف را از بزرگان هنر همین سرزمین آموخته‌ایم.

۴. تیوال، همه هنردوستان، فعالان هنری و همه هنرمندان گرانقدر را با تفاوت دیدگاهشان همچون یک خانواده محکم و صمیمی می‌داند و عبارت «خانواده تیوال» نمادی است از همین خانواده تا شاید روزی خانه‌ای باشد شایسته آن. از تماشاگر آرام آثار هنری تا تماشاگر پرسشگر و دغدغه‌مندی که حتی برای بهای بلیت هم (به‌جا یا نا‌به‌جا) دچار نگرانی برای این خانواده می‌شود تا هنرمندان جوان و خلاق و تا هنرمندان بزرگ و پیش‌کسوتی که عمرشان را وقف گسترش هنر این سرزمین نموده‌اند و با آثارشان لحظه‌هایی لبریز از عشق و انسانیت برایمان آفریده‌اند. این کار بزرگشان و حقی که به گردن نسل ما و نسل‌های پس از ما دارند، حتی در سایه ابر گذرای خشم و ناآرامی فراموشمان نمی‌شود... از این رو تیوال هرگونه بی‌احترامی به تک‌تک اعضای این خانواده را (هم مخاطبان عزیز و هم هنرمندان گرانقدر) محکوم می‌کند. همچنین هیچ نوعی از دامن‌زدن و تنش‌سازی از اختلاف نظرها را تایید نمی‌کند.

۵. تعطیلی هر نمایش خاموشی یک چراغ است و به همان اندازه اندوهناک. تیوال اندوه خود را از تعطیلی نمایش «تک گویی برای یک تماشاگر» اعلام کرده و امیدواریم این نمایش فرصت بیان شدن بیابد.

اجازه می‌خوام این یادداشت را با برداشتی آزاد از جمله یکی از بزرگترین‌های خانواده تئاترمون به پایان ببرم: همچنان داریم بزرگ می شویم، و با تلاش جهان را ذره ذره به آنچه انتظارش را داشتیم نزدیک می‌کنیم.

با سپاس
- محمد عمروابادی
ممنون بابت اعلام موضع گیری فقط یه نکته رو به خاطر داشته باشید: عدالت به معنای تقسیم تقصیر نیست. اگر مورد مشخصی هست که توهینی صورت گرفته و پاک نشده رسما اعلام بفرمایید. کما این که تیوال در مورد بعضی از گروه ها نظرات توهین آمیز رو پاک نمی کنه و نمونه اش قبلا ... دیدن ادامه » هم اعلام شده. ولی در مورد این نمایش اصولا توهینی وجود نداشته حتی پست آقای بخشی استوار هم توهین آمیز نبود که به دلایل نامعلومی پاک شد. قرار نیست عدالت به این معنا باشه که بگیم هم ما اشتباه کردیم هم طرف مقابل مون. بار ها اعلام کردیم و باز هم میگیم اگه کسی اسکرین شاتی از توهین ها داره بذاره ممنون میشیم.
۲۰ شهریور ۱۳۹۳
من کامنت خانم غیاثیان را دیدم ولی در حال حاضر باز متاسفانه پنهان است!
۲۲ شهریور ۱۳۹۳
بنده هم با نظر اول آقای نصیری موافقم...
گروه محترم همیاری و آقای عمروآبادی ممنون از نظرتان ولی با کمال احترام، به نظر شخص من متاسفانه این بیانیه شما موضع گیری روشن نیست. بلکه بیشتر نامه ای به معنای "بیایید دور هم خوب باشیم و توهین و اشتباهات دیگران را ... دیدن ادامه » به کل فراموش کنیم" است.
معتقدم وقتی پای مسایل اخلاقی و انسانی می آید هیچکس مقدس و مستثنا نیست. چه بهترین هنرمند تاریخ باشد چه یک مخاطب ساده!... هر کسی هر اشتباه و توهینی کرده باید بابت اشتباهش هم معذرت بخواهد و هم شیوه اش را اصلاح کند. چه مخاطبان و تیوالی ها باشند چه هر هنرمندی. هر چند که در بعضی موارد حتی دیگر عذر خواهی هم فایده ای ندارد!
اینکه به قول آقای نصیری حالا بیایم قبول کنیم که هم ما اشتباه کردیم و هم آنها اشتباه کردند، عادلانه و درست نیست. کدام اشتباه؟ اعتراض جمعی و یک صدا به نحوه و رویه غلط و ادامه دار ِ افزایش قیمت بلیط از طرف یک گروه تیاتری اسمش می شود توهین و اشتباه؟!... و از آن طرف توهین روشن یک و دو هنرمند ِ هر اندازه با سابقه درخشان به یک جمع می شود یک اعتراض سالم و گله مندی ساده؟!...
بنده هم از اجرا نرفتن یک نمایش و اثر هنری خوشحال نمی شوم، هرگز! اما وقتی نحوه اجرا رفتن آن نمایش بخواهد تاثیر بد و منفی بر روند کل تیاتر مملکت بگذارد، قاطعانه ترجیح می دهم جلوی اجرای این نوع نمایش ها گرفته شود. برایم هم هیچ فرقی هم نمی کند چه شخصی کارگردان یا نفر شماره یک آن است. حتا اگر تا به امروز تنها هنرمند و کارگردان محبوب زندگی ام هم بوده باشد.
کاش هر کسی اشتباه کرده با اصلاح و عذر خواهی و قبول اشتباهش سعی کند قضیه را آرام کند، نه اینکه با جلوه دادن جور دیگر شرایط سعی کند مظلوم نمایی هم بکند!
۲۲ شهریور ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
باز هم متاسف شدم :( ما که بلیط تهیه کردیم چه باید بکنیم ؟
فربد و وحید هوبخت این را خواندند
درود بر شما
با همه خریداران عزیز این نمایش تماس گرفته خواهد شد و هزینه ایشان بازگشت داده می شود.
۱۹ شهریور ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود بر شما
تیوال متوجه دل آزردگی کاربران عزیزش هست اما بنا به اصول کاری خود نمی تواند بستری برای حاشیه ها (مستقل از درسی یا نادرستی آنها) باشد.

از این رو لینک به برگه کمپین مربوطه در فیسبوک نمی تواند در این محل تبلیغ شود.

به زودی موضع رسمی تیوال درباره مسایل پیش آمده و نسبت به حقوق همه طرف ها اعلام می شود
همیاری عزیز قطعا سخن شما به جا و صحیح است و من همان قدر که به دموکرات بودن تیوال ایمان دارم، به مصلحت اندیشی آن نیز اعتماد دارم.
۱۸ شهریور ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود بر کاربران عزیز

تیوال همواره از هر نوع حاشیه دوری گزیده است و تلاش نموده روی خود آثار هنری متمرکز باشد و محلی باشد برای گفتگوهای ارزشمند و مفید، از همین رو تا جای امکان از حاشیه پیش آمده درباره این نمایش نیز دوری نموده چراکه کارها و فعالیت های مهمتری در این مجموعه در حال انجام است.
اما برای شفاف بودن مساله و موضع تیوال نسبت به این ماجرا، گروه محترم و کاربران محترمی که پرسش ها و انتظاراتی در ذهن دارند، متنی تنظیم و روی تیوال منتشر خواهد شد.
شفافیت بیشتر حاشیه ها رو کمتر میکنه.
۱۷ شهریور ۱۳۹۳
تیوال گرامی
لطفا در متنی که تهیه میکنید حتما اشاره کنید که به میزان قابل توجهی هم مطالب را سانسور میکنید و به هیچ عنوان اسم دموکراسی و آزادی بیان در امور مربوط به تیوال نمیگنجد!

با تشکر
۱۷ شهریور ۱۳۹۳
من به سلامت و صداقت تیوال و گروه انسان ایمان دارم چون تک تک این عزیزان رو می شناسم. نقد حتی مغرضانه، نباید دل ِ افرادی که مشهور هستن رو بشکنه. آدم های بزرگ باید مسیر خودشون رو برن و مسائل رو شخصی نکنند.
۱۸ شهریور ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رسد این تیم به دلیل اشتراک گروه محترم این نمایش و گروه آقای محمد رحمانیان به اشتباه تصور کرده بود این اثر به نویسندگی و کارگردانی ایشان است در حالی که همینک مطلع شدیم این نمایش بر اساس یک طرح جمعی شکل گرفته است. مطابق وظیفه حرفه ای این اشتباه را به آگاهی کاربران عزیز می رسانیم و در اطلاعات نمایش نیز اصلاح شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آغاز خرید اینترنتی از جمعه 14 شهریورماه ساعت 18
و پایان خرید اینترنتی در شنبه پانزده شهریور ماه ساعت 20!
۱۵ شهریور ۱۳۹۳
لینک خرید کجاست؟
۱۵ شهریور ۱۳۹۳
خانم میرشفیعی از این سایت برداشتن فروش رو به سایت ایران کنسرت میسپارند.
http://www.iranconcert.com/
فیس بوک آقای خطیبی رو دنبال کنید اخبار را میگذارند.
https://www.facebook.com/khatibiAshkan/posts/708981789170074?ref=notif&notif_t=notify_me
۱۵ شهریور ۱۳۹۳
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید