برای پیش‌گیری از شیوع بیشتر ویروس کرونای جدید، همه تئاترها، کنسرت‌ها و سینماها تا پایان هفته یعنی آدینه ۹ اسفندماه تعطیل است. اطلاعات بیشتر
تیوال فیلم تهران 1500
S3 : 08:18:58
انیمیشن

: بهرام عظیمی

: عبدالحسین ابوالحسنی- محمد ابوالحسنی
: بهرام عظیمی -امیرمسعود علمداری
: بهرام رادان (جواد)- محمدرضا شریفی نیا(عنایت)-گوهر خیراندیش (گوهر و ملینا)-مهتاب نصیرپور(مادر جواد) -حبیب رضایی (نادر) - سیدحسام نواب صفوی(پویا)- هدیه تهرانی (نازی)- مهران مدیری (اکبر) -سیروس کهوری نژاد - الهام جعفرنژاد - ماشاءاله شاهمرادی زاده (پیرمرد)
: حبیب رضایی
: محمد رحمانیان - پیمان معادی-حبیب رضایی
: محمد ابوالحسنی
: اسماعیل شرعی
:  حامد تاجیک
:  علی میرآقاسی
: علی میرآقاسی
:  مهرداد رییسی
: فیلمیران
خلاصه داستان: داستان این انیمیشن که در سال 1500 هجری شمسی می گذرد، درباره زندگی گذشته و حال شخصی به نام اکبر آقا می باشد که به مسایل اجتماعی فرهنگی و شهرنشینی می پردازد.

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
- این فیلم مال همین آقای کیارستمیِ معروفه، که چند سال پیش فیلمِ "رابطه" رو ساخت.
- "رابطه" آخرین فیلمِ ایشونه؟
- آره. 248 ساعت زمانِ فیلمشه... فوق‌العاده‌ست!
- 248 ساعت یه فیلمِ سینماییه؟
- آره. 200 ساعت یه پسر و دختر روبه‌روی هم نشستن و هیچ دیالوگی هم ندارن.
- که چی؟ چی رو می‌خواد نشون بده؟
- فیلمساز می‌خواد عدمِ ارتباطِ موفقِ بین نسل جوان رو نشون بده. 48 ساعت دیگه‌ی فیلم هم که تیتراژِ آخره.(البته این که دیالوگ ماندگار نیست، ولی دیالوگِ باحالی بود! :-])
حیف که داستان فیلم خیلی ضعیف بود وگرنه پدیده جالبی می شد...
۲۸ شهریور ۱۳۹۲
لینک دانلودش رو برات میذارم. متاسفانه با کیفیت بهترش رو تو اینترنت پیدا نکردم!

http://host13.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/206/c33f6aa607febcc2d578672b96e5c809616319.mp4
۲۹ شهریور ۱۳۹۲
خیلی ممنون..
۲۹ شهریور ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهکار بود
کیمیا توکل نیا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به عنوان اولین فیلم سینمایی انیمیشنی ایرانی خوشحال شدم از دیدنش اما واقعن ضعف های فراوونش اذیت کننده بود.
اولین و مهم ترین نکته ضعف شدید فیلمنامه بود. هنوز یک ساعت از فیلم نگذشته بود که حوصله ام سر رفت و دوست داشتم هر چه زودتر فیلم تموم بشه. باید توجه داشت که قدرت فیلم های انیمیشنی بیش تر از این که به تکنیک های فنی باشه به اینه که یه فیلم واقعی اند. یعنی فیلمنامه دارند، شخصیت پردازی درست دارند، کارگردانی قوی دارند، فیلم برداری مناسب و... به صرف چهار تا تکه اندازی و گذشتن از خط قرمزهای سینما که نمی شه فیلم خوب ساخت.
یه نکته که به نظرم اومد این بود که بخش اول فیلم (پنج دقیقه ی اول که توی خیال مهران مدیری می گذره) بهتر از بقیه ی بخشا ساخته شده بود. انگار تو اون بخش حتا روی حرکت دهن شخصیت ها هم خیلی دقیق کار شده بود اما در ادامه حرکت ها یه کم سرسری شده بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلمنامه بشدت ضعیف بود. در طول یک ساعت و نیم که فیلم رو تماشا کردم شاهد هیچ اتفاقی در فیلم نبودم. چند تا تیپ که همشون هم تقریبا تکراری بودن کنار هم جمع شده بودن. از نیمه ی فیلم منتظر بودم که کار به اتمام برسه و از سالن سینما خارج شم. یک فیلمفارسی از نوع فیلمفارسی های ضعیف و بی سر و ته.
"تهران 1500" اولین انیمیش ایرانی است که تنها از لحاظ تکنیکی ساخت قابل توجه برای کشور خودمون داره ولی از لحاظ داستان پردازی، شخصیت پردازی و ایجاد کارکترها، خلاقیت در انیمشین بشدت ضعیف و کاملا یک فیلم فارسی است!! :|

تنها ارزشش اینه که شما اولین تجربه سینمایی انیمیش ایران می توانید ببینید و همین بس!!!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
( پیمان معادی و حبیب رضایی)

با وجود این دو هنرمند باید این فیلم رو دید....
باید دیدنی باشه... .
با اینکه من کلاً هیچوقت با آثار انیمیشنِ سه بعدی ارتباط حسی خوبی رو نتونستم دریافت کنم ولی نمیدونم چرا آثار آقای عظیمی رو دوست دارم :|... و فکر میکنم تنها انیماتوری که تو ایران و یا حتی شاید بین کلّ کشورهای دیگه به حفظِ اصالتِ برنامه ... دیدن ادامه » زیرخاکیه "تری دی مکس" تا این حد همچنان پایبند و متعهد مونده جناب آقای بهرام خانِ عظیمی باشه بدون شک.... . مخصوصاً که الان دیگه تقریباً انیماتورهای آپ تو دِیتِ تری دی کار با برنامه ی غول هزار شاخ و دمی به نام "مایا" کار میکنن. (و البته بعضیهاشون هم خودشونو خدای مایا میدونن).
با اینحال آوریـن و صد آوریـن به آقای عظیمی که نهضتش رو راسِخانه، قاطعانه، هدفمندانه، هنرمندانه و بی ادّعانه درپیش گرفته و خداقوّتانه راهشو ادامه میده تا ناکجاآباد. :)
ایتس ریلی گُد جاب.
۰۶ فروردین ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من این فیلم را تماشا کردم ...
فیلمی با ایده ی جذای و گیشه ای .....
به نظر میرسد که از جهاتی موفق بود و البته متفاوت .....
با عرض تبریک فیلم تهران ١٥٠٠ انیمیشن خوبى بود که براى اولین بار در ایران ساخته شده
۱۸ فروردین ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید