آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال مستند توران خانم
S3 : 20:52:42 | com/org
امکان خرید پایان یافته

درباره فیلم
توران میرهادی، معمار نهادهای کودکی و مادر علمِ تعلیم و تربیت نوین در ایران و بنیان‌گذار مدرسه فرهاد، شورای کتاب کودک و فرهنگنامه کودکان و نوجوانان است. در این فیلم، تلاش‌ها و نگرانی‌های توران‌خانم در واپسین سال‌های زندگی‌اش را برای تداوم کارها و رشد کودکان این سرزمین خواهید دید.
 
توران خانم! جایتان سبز
از سال 1391 این شانس را پیدا کردم که به بهانه ساخت فیلم مستند «توران خانم» به اتفاق مجتبا میرتهماسب، در سال‌های پایانی عمر پر بار «توران میرهادی» از نزدیک با ایشان آشنا شوم.
تفکُر آموزه‌های خانم میرهادی در تعلیم و تربیت نوین و ادبیات کودکان برای دغدغه‌مندان و متخصصان حوزه کودک آشنا و الهام‌بخش است، اما در طول پنج سال ساخت فیلم «توران خانم» هر زمان که حضور بی بدیل‌شان در قاب دوربین قرار می‌گرفت، حسرتی عمیق بر دلم می نشست که اگر از کودکی شانس شاگردی ایشان را داشتم بی‌شک انسان بهتری بودم و مادری شایسته‌تر.
شخصیت خانم میرهادی خود الگوی انسان آزاده و وارسته بود، نمادی که برای هر پدر و مادری آرزوی تربیت فرزندانی این چنین است.
هر چند دیر، ولی از ایشان بسیار آموختم و ترجیع‌بند همیشگی‌شان که شکر نعمت‌های هرچند کوچک بود را به کار می‌گیرم که خدا را شکر این فرصت را یافتیم تا ذره‌ای از دریای وجود و شخصیت ایشان را در فیلم «توران خانم» ثبت و ماندگار کنیم.
«رخشان بنی‌اعتماد»

 
مشکلات ما، سرمایه ماست.
همچنان این جمله‌ی درخشان همایون صنعتی‌زاده در فیلم «بانوی گل سرخ» چراغ راه من است.
ما که سرمایه‌دارترین مستندسازان جهانیم! باز با نداشته‌هایمان شروع کردیم:
سرمایه‌ی تولیدی که نبود و نبودنش مانع چهار سال همراهی با توران خانم نشد.
تلویزیونی که همچنان چشم‌اش را نه بر فیلم‌های ما که بر مردم این کشور بسته است و معبرهایش برای پخش دیگر فیلم‌های کارستان هم گشوده نشد. راه‌های اکران همچنان در گروه سینمای هنر و تجربه خلاصه شده که آن هم دیگر رمق ندارد.
و...
اما، داشته‌هایمان فقط «توران خانم» بود و همین کافی بود...
توران میرهادی یک جهان دارایی است، اگر بشناسیدش.
دارایی‌مان تقدیم شمایی که با دیدن «توران خانم» سهمی در عشق به کودکان این سرزمین خواهید داشت.
«مجتبا میرتهماسب»

» برای مشاهده آنلاین فیلم در سایت هاشور کلیک نمایید.

گفتنی است همزمان با اکران اینترنتی مستند «توران خانم»، می‌توانید فرهنگنامه و آثار توران میرهادی را با شرایطی ویژه از سایت شهرکتاب‌آنلاین تهیه نمایید:
اطلاعات بیشتر

گزارش تصویری تیوال از جلسه نقد و بررسی مستند توران خانوم در رزوود کافه / عکاس: سارا ثقفی

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› اکران اینترنتی فیلم «توران خانوم» ساخته رخشان بنی اعتماد و مجتبا میرطهماسب

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
ببخشید، من چطور میتونم این مستند رو بخرم و ببینم؟ الان ۲۰ تومان در حساب تیوال دارم ولی نمی دانم چطور باید این مستند را با استفاده از حسابم ببینم؟!
رضا غیوری این را خواند
اکران اینترنتی این مستند تمام شده.
۱۸ خرداد ۱۳۹۸
روی فیلیمو هست
۳۰ فروردین
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ببخشید، من چطور میتونم این مستند رو بخرم و ببینم؟ الان ۲۰ تومان در حساب تیوال دارم ولی نمی دانم چطور باید این مستند را با استفاده از حسابم ببینم؟!
رضا غیوری این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
توران خانم یعنی امید...خسته نشدن و ایجاد انگیزه ی بیشتر برای افرادی که مثل من بدنبال کمک به آموزش بهتر کودکان بدسرپرست هستند.
یکی از مراکزی که در حومه ی تهران فعال هستم انجمن یاریگران خورشید است.ما در این انجمن به کودکان بد سرپرست کوره پزی شهر ری کمک میکنیم از تحصیل عقب نیفتند و مثل کودکان دیگر رشد کنند.در همین راستا تلاش خودم را در زمینه ی دیگری شروع کردم.با تهیه کننده ی یک فیلم کودک صحبت کردم از طریق واسطی تا فرصت دیدن این فیلم رو به این کودکان هم بدهند که منتظر پاسخ هستم.و کارگردان نمایشی هم لطف کردند و اجازه دادن کودکان به صورت رایگان تماشاگر تاتر شوند.اگر میدونید چطور میشه برای کودکان بدسرپرست جهت دیدن نمایش و بردن آنها به سینما شرایط بهتری مهیا کرد حتما راهنماییم کنید.میشناسید کارگردانهایی یا موسساتی که برای این کودکان اهمیت قایل باشند و فرصت رشد بیشتر به اونها بدن؟
کودکان بدسرپرست را تنها نگذاریم...آینده ی ایران دست کودکان است...
به دستهایش نگاه کنید، وقتی نرده پله ها را می گیرد.
به صدایش گوش کنید، وقتی پله ها را می شمرد تا حواسش از زیادی و سختی آنها پرت شود.
به لبخندش نگاه کنید، وقتی بچه ها را می بیند، وقتی جلد تازه فرهنگنامه منتشر می شود.
به چشم هایش نگاه کنید، وقتی در واپسین سالها، همکاران از او می خواهند بخشی از مسئولیتش را محول کند.
او که غم های بزرگش را به کارهای بزرگ تبدیل کرد.
او که در این همه سال، چهره اش فقط در قاب رخشان بنی اعتماد و مجتبا میرطهماسب نشست و شیوه آموزش عملی اش، اجازه ورود به قلعه تئوری های مدرسه ها را نیافت.
او توران میرهادی (خمارلو) است.
او "توران خانم" است.
" من دانشجوی تمام وقت علم و دانشم ... " همین یک جمله از اولین باری که این از بانو میرهادی شنیدم تا الان و همیشه ، برام کافیه که یادم باشه راهی که می ریم ته نداره . باید جلو بری تجربه کنی یادبگیری و یاد بدی ...