تیوال نمایش والس تصادفی
S2 : 07:55:16
  ۰۵ تا ۲۹ آبان ۱۳۹۴
  ۱۷:۳۰
  ۱ ساعت
 بها: ۱۵,۰۰۰ تومان

: ویکتور هاییم
: اصغر نوری
: صالح خواجه
: حوریه میرمحمدی، محمد طیب‌ طاهر

: احسان عباسی
: کامیار فروتن
: مهشاد مجد
: محمدمهدی زنگانه
: سیدحسن حسینی‌نژاد
: حوریه میرمحمدی
: صالح خواجه
: محمد طیب‌طاهر
: سپیده نقدی
: مرتضی محمدزاده (برداشت آزاد از The Season Op.7b اثر چایکفسکی)
: مرتضی محمدزاده، امیرمحمد سهرابی
: مینا صفار، سهند آدم‌عارف
: تینا شکیبایی
: وحید قمریان
: ناصر عبدالرضایی
: زهرا خواجه، مهدی قاسمی، نسیم زنگنه و میثم زنجانی‌فر
: زهرا تبرسایی
: سیروان مرادی، محمدمهدی کاوندی

یادداشت کارگردان و مترجم:
بیشتر از یک سال از روزی که والس تصادفی رو برای اجرا انتخاب کردم می گذره. یک سال پر از حاشیه که تا همین اواخر گریبان گیر من و گروه موفقم بود. گفتم گروه موفق، چون عمیقا معتقدم که با هیچ گروهی نمی‌شد به این اندازه خوب، متفاوت و خلاق "والس تصادفی" رو به اجرا رسوند. هر روزی که می‌گذره بیشتر به کیفیت درونی نمایشنامه و موقعیت‌های جدیدی که می‌شه در اجرای اون به دست آورد پی می‌برم. داشتن دو تا بازیگر ماهر که پا به پای کارگردان ایده‌پردازی می‌کنن و برای رسیدن به هدف نهایی شبانه‌روز به کارشون و کیفیت کارشون فکر می‌کنن، با کمبود امکانات می‌سازن و با صبوری تمام از کارگردانشون حمایت می‌کنن، یک مدینه فاضله‌ست که من در طی دو ماه تمرین از اون بهره‌مند بودم. و برای همین، حالا که اینجا هستم، در آستانه آغاز اجراهای والس تصادفی، می‌تونم با ادعای کامل بگم که این اجرا می‌تونه ویژه‌ترین و بهترین ورژن اجرایی از این شاهکار ویکتور هاییم در ایران (با توجه به سیستم ممیزی و کمبود امکانات) باشه. آرزو می‌کنم که همه تماشاگرای محترممون راضی از سالن مشایخی بیرون برن.


والس تصادفی، معروف ترین نمایشنامه ی ویکتور هاییم، نویسنده ی شهیر فرانسوی است که تا کنون به سی زبان زنده ی دنیا ترجمه شده و در تیاترهای مختلفی به روی صحنه رفته است.در یکی از ورژن های اجرای این نمایش، خود ویکتور هاییم در مقام بازیگر، در نقش فرشته ایفای نقش داشته است. والس تصادفی به لحاظ محتوا و مضمون در جایگاهی خاص و متفاوت از تمام نمایشنامه هایی که تا کنون در این گونه ی نمایشی نوشته شده اند، نگارش شده و جذابیت محتوایی آن در کنار دیالوگ نویسی خاص و پرداخت جنون وار آن، به این اثر ویژگی هایی منحصر به فرد بخشیده است.
این نمایشنامه که به تازگی در ایران به چاپ رسیده، در اولین حضورش در بازار به فروش بالایی دست یافته و مقبول بسیاری از علاقه مندان به تیاتر در ایران بوده است.ضمنا نکته ی دیگری که اهمیت این اثر را در اجرایش دو چندان می کند، ارجینال بودن متن و نخستین اجرا از آن در ایران می باشد.

تلفن های رزرو و هماهنگی:
۰۹۱۱۳۷۱۳۹۱۲
۰۹۳۵۵۳۱۸۸۴۶

گزارش تصویری تیوال از نمایش والس تصادفی / عکاس: رضا جاویدی

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» والس تصادفی افتتاح شد.

» نمایش «والس تصادفی» در روز افتتاح میزبان اصحاب رسانه و هنرمندان می‌شود.

آواهای وابسته

مکان

خیابان انقلاب، ضلع شمال غرب چهارراه ولیعصر، جنب داروخانه، پلاک ۱۴۷۸
تلفن:  ۶۶۹۷۹۴۶۸، ۶۶۹۷۹۴۷۵


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
دو بار به تماشای والس تصادفی رفتم.
بار اول تنها.
بار دوم به همراه سه تن از دوستانم .
همین سه خط گویای همه چیز است...

(((آقای خواجه عزیز، خسته نباشید به شما و همه...)))
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
شب گذشته این نمایش را دیدم و خیلی لذت بردم. حتی در این فکر هستم که نمایش را برای بار دوم ببینم.
مصاحبه‌ای جناب خواجه عزیز با تیوال انجام دادن که در آن فرمودند به علت برخی محدودیت‌های مجبور شدند قسمت‌هایی از متن اصلی نمایشنامه را حذف نمایند تا زمان اجرای نمایش کوتاه شود.
می‌خواهم از آقای خواجه عزیز درخواست کنم اگر زمانی این محدودیت‌ها برطرف شد و توانستند سالن مناسب‌تری برای این کار تهیه نمایند، حتما نسبت به اجرای دوباره این نمایش با همین دو عزیز بازیگر اقدام نمایند. چرا که پتانسیل این شکل از نمایش‌ها می‌تواند بسیار بسیار بالا باشد.
با اینکه فکر می‌کنم که نسبت به این نمایش و این گروه خوب، جفا شده، ولی آنچه در صحنه اجرا مشاهد نمودم نوید موفقیت‌های روزافزون را می‌داد.
شاد باشید.
مجتبی مهدی زاده و حمیده صمدی این را خواندند
صالح خواجه و یاسمن ایرانی این را دوست دارند
اگر شرایط فراهم بشه با کمال میل دوست بزرگوار
۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با این نمایش هم میشه خیلی خندید و هم خیلی فکر کرد.

بازی های بسیار روان و پر انرژی :) ، خسته نباشید به همه اعضای گروه.

انتقاد که نه اما برای لباس و طراحی صحنه میشد بهتر هم باشه ...

و سالن هم اگه تهویه داشت و انقدر گرم نبود که هم تماشاچی و هم بازیگر ها رو راحت تر میذاشت حتمن لذت بیشتری میبردیم.

"14 آبان 1394"
ممنونم از لطفتون..درباره ی مواردی که گفتین به امید خدا در جلسه نقد و بررسی صحبت می کنیم
۲۰ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوازدهمین شب اجرای تئاتر والس تصادفی، با ادای احترام به تمامی پیشکسوتان تئاتر، به استادان، الله قلی نظری، ریاست محترم انجمن هنرهای نمایشی استان گلستان و همچنین قدرت الله صالحی، از پیشکسوتان تئاتر گرگان و ایران تقدیم شد.
وحید هوبخت، نینا و h.f این را دوست دارند
موفق باشید
۱۸ آبان ۱۳۹۴
باآرزوی موفقیت بیش از پیش برای شما ..
۲۸ آبان ۱۳۹۴
سپاس گذار محبتتون ...
۲۸ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رساند امکان خرید بلیت روزهای تازه این نمایش فراهم شد.
لیلى شجاعى این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام

من نمایش های ابزورد را دوست دارم و این نمایش هم به طرز ویژه ای ابزورد هست که خود این ویژه بودن دلیل مهمی هست برای اینکه تجربه اش کنید. نمیتوان به طور مشخص پیامی برای این نمایش متصور شد و برداشت ها و تفاسیر متنوعی از آن حتی برای یک فرد حاصل میشود چه برسد به افراد متفاوت، با این وجود حتمن نمایش تأثیرگذار و تأمل برانگیزی است که به مخاطب خود تلنگر میزند.

به نظرم گروه نمایشی موفقیت قابل توجهی در اجرای متن داشته و انسجام خوبی در همه ی عوامل وجود دارد. بازی ها هم خیلی خوب و درست است و همه ی اینها نشان دهنده ی کارگردانی خلاقانه و هوشمندانه ی جناب صالح خواجه است. تبریک میگویم به ایشان و گروه خوبشان و تشکر میکنم بابت انتخاب و اجرای هنرمندانه ی این متن.

به همه ی دوستان و به خصوص دوستداران سبک ابزورد تماشای این نمایش را توصیه میکنم. احتمالن دوباره ... دیدن ادامه » با جمع دیگری از دوستانم به تماشایش خواهم رفت.

در پایان برداشت مختصرم را برای دوستانی که به تماشای نمایش رفته اند مینگارم (اگر هنوز نمایش را ندیده اید از خواندن ادامه ی متن صرف نظر کنید) :

برای من برزخ شخصیت زن انعکاس طبیعی زندگی دنیوی او بود؛ او همانطور که به منطق دنیا پی نبرده بود و زندگی پوچی داشت، در برزخ هم گرفتار همین بی منطقی و پوچی شد و حتی فرشته را هم دچار نوعی سردرگمی و انحطاط کرد. به شخصه ترجیح میدادم پایان طوری بود که زن به دنیا باز نمیگشت.
سلام جناب ذوق زده..بسیار از حسن کلام شما و دیدگاه ارزشمندتون سپاسگزارم.این که شما از تماشای تئاتر ما راضی هستید باعث افتخار بنده ست و جای تقدیر و تشکر داره..در رابطه با پایان بندی اجرا باید خدمتتون عرض کنم که این پایان بندی در متن وجود نداره و این سردرگمی ... دیدن ادامه » تا به ابد ادامه خواهد داشت.اما اونچه که ما رو مجبور به اضافه کردن این پایان به اثر کرد، مشکلاتی ست که متاسفانه از باب ممیزی گریبان ما رو هم گرفت.اگر حضوری دیداری داشتیم، احتمالا در جلسه ی نقد اثر، براتون به تفصیل توضیح می دم...
۰۸ آبان ۱۳۹۴
خواهش میکنم علی جان. کاری هم انجام دادم جبران قسمتی از لطف و مهربونی خودت بوده. ممنون از توضیحات کامل . راستش الان تازه دو روزه کتاب جنایت و مکافات رو تموم کردم و خیلی میترسم اون حس ناب خوندنش با دیدن نمایشش خدای نکرده خراب بشه :))
من که خودم کلا روزهای ... دیدن ادامه » فرد از خونه خارج میشم :)) خوشحال میشم ببینمت :)
۰۹ آبان ۱۳۹۴
چه جالب! من که بدون اطلاع قبلی از داستان نمایش رو دیدم ولی دوستانی که رمان رو خونده بودند مانند خانم رومینا خلج هدایتی هم از نمایش راضی بودند. بنابراین جای نگرانی نیست. نظر مفصل ترم رو در یادداشتی که براش نوشتم آورده ام.
باشه پس شماره ام رو داری دیگه، هر ... دیدن ادامه » روزی آمادگیش رو داری بگو بریم.
۰۹ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من کرج زندگی میکنم و ماههاست که دلم برای دیدن یه تئاتر پر میکشید اما بخاطر اینکه اکثر نمایشها دیروقت شروع میشن نمیشد که برم و ببینم امروز خیلی تصادفی تو کانال تلگرام تیوال این نمایش رو دیدم و بعد از اینکه به ساعت اجرا توجه کردم عزمم رو برای دیدنش جذب کردم، البته خوندن یادداشت کارگردان در این تصمیم بی تاثیرنبود، الان خیلی خیلی خشنودم که به تماشای این نمایش رفتم.
از بازیها خیلی لذت بردم همچنین از تلاشی که شده بود علی رغم تمام ممیزی ها ، نمایشنامه بخشهایی از خودش رو از دست نده .. موضوع نمایش هم بسیار نغز و قابل توجه بود... در کل بسیار از این کار لذت بردم . ممنون از همه دست اندر کاران این نمایش
نمایش خوب و زیبایی بود...بازی روان و جالبی رو شاهد بودم..کاش نمایش در سالن بهتری اجرا میشد چون سالن بخصوص صندلی ها نامناسب بود...لیکن دیدن این نمایش را به همه دوستان توصیه میکنم
۲۴ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امشب به تماشای این نمایش نشستم
به نسبت این نمایش‌هایی که دیده بودم بد نبود. موضوع نمایش رو دوست داشتم. با اینکه از اجرا راضیم ولی میتونست خیلی بهتر باشه. تشکر میکنم از دو بازیگر این مجموعه و همچنین تمامی عوامل اجرا.

(نظر شخصی) موضوع طوری نبود که بخواد ازش یه اجرای کمدی در بیاد. البته اجرا هم کمدی و طنزآمیز نبود کاملا ولی به نظر من حرکات و حرف های طنزآلود نسبت به بک گراند من از مطالب و حرف های مرتبط با موضوع زیاد بود.

نکته جالبی که من از این اجرا فهمیدم، این بود که برخی اوقات امتیازها بدون هیچ منطقی یهویی زیادی کم یا زیاد میشد که میتونه نشان از پستی و بلندی های زندگی باشه و این که آدم موقع فراز فقط ادامه میده و موقع فرود خشم خودش رو بیرون میریزه و همین باعث میشه که وقتی به گذشته خودم نگاه میکنم جز افسوس و حسرت و لحظات غم چیزی نمیبینم. انسان ذاتا ... دیدن ادامه » طمع کار و حریصه و همین خصلت باعث شده در هر دو حالت زندگی (بالا و پایین) نتونه حس قناعت خودشو اونطوری که باید راضی نگه داره و همش دنبال دویدن (اکثر مواقع الکی) هست در حالی که در حقیقت چیزی جز سوزوندن لحظات زندگی که بهمون اعطا شده باقی نمیمونه.

پ.ن: چرا صندلیای تاتر روز به روز آب میره؟ یا من روز به روز بزرگتر میشم؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یادداشتی در بابِ اجرای تئاترِ والسِ تصادفی

والسِ تصادفی، معروف ترین نمایشنامه ی ویکتور هائیم، نویسنده ی شهیر فرانسوی است که تا کنون به سی زبان زنده ی دنیا ترجمه شده و در تئاترهای مختلفی به روی صحنه رفته است.در یکی از ورژن های اجرای این نمایش، خود ویکتور هائیم در مقام بازیگر، در نقش فرشته ایفای نقش داشته است.والس تصادفی به لحاظ محتوا و مضمون در جایگاهی خاص و متفاوت از تمام نمایشنامه هایی که تا کنون در این گونه ی نمایشی نوشته شده اند، نگارش شده و جذابیت محتوایی آن در کنار دیالوگ نویسی خاص و پرداخت جنون وار آن، به این اثر ویژگی هایی منحصر به فرد بخشیده است.بدین اندازه که تمامی اجراهای آن در نقاط مختلف جهان، به گونه ای شگرف به چشم آمده و مورد استقبال قرار گرفته است.
این نمایشنامه که به تازگی در ایران به چاپ رسیده، در اولین حضورش در بازار به فروش ... دیدن ادامه » بالایی دست یافته و مقبول بسیاری از علاقه مندان به تئاتر در ایران بوده است.در ضمن نکته ی دیگری که اهمیت این اثر را در اجرایش دو چندان می کند، ارجینال بودن متن و نخستین اجرا از آن در ایران می باشد ...
به آگاهی می رساند امکان خرید بلیت روزهای تازه نمایش والس تصادفی فراهم شد.
لیلى شجاعى این را خواند
امروز این نمایشو دیدم و لذت بردم.کار دوتا بازیگر عالی بود که چنین نمایشنامه سختی دو نفری اجرا کردن.هم خندیدم هم ناراحت شدم هم زانوهام سست شد هم عصبی.

اما در مورد نمایش.فرشته به شدت این ادمو اذیت کرد که خود این خانومم ... دیدن ادامه » معطل مونده بود این فرشته دقیقا چی میخاد و متحیر مونده مونده بود که چرا این فرشته اذیت میکنه.فرشته کار به جایی میرسونه که دختر در برزخ دست به اسلحه میبره.

ماجرای ناراضی بودن فرشتگان از حلقت انسان و اصرار به خداوند برای عدم افرینش او بارها تو متون مذهبی ادیان ذکر شده.و این که این خانوم در زندگی مادیش گناهانی مرتکب شده و فرشته عزیزمون رنجونده.اما فرشته به اعمال سرخپوست راحت رسیدگی میکنه و اونو با یک سلام عادی صد امتیازشو میده..........

در پایان به صالح خواجه و گروهش تبریم میگم
۲۲ آبان ۱۳۹۴
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید