تیوال نمایش آندورای تیاتر اشتباهات
S3 : 19:41:21
امکان خرید پایان یافته
  ۲۱ آبان تا ۲۴ آذر ۱۳۹۶
  ۲۱:۰۰
  ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه
 بها: ۲۵,۰۰۰ و ۳۰,۰۰۰ تومان

: ماکس فریش
: حمید سمندریان
: میثم عبدی
: (بر اساس حروف الفبا) منصور اسکندری، آزاده اکبری، اسماعیل باستانی، پریسا بهپوری، شیما بهرمن، حمید رحمتی، آریاز ذوالفقاری، منوچهر رمضانی، ناصر سرلک، امید طاهری، امین قاضی، سینوره کفاش طلب، مهدی مجنونی
: آناشید شهیدی

: آرزو ندرلو
: مسعود صالحی
: شیما بهرمن
: آرمین تقی نژاد
: علی تابع امام
: سمیرامیس محمدی
: وحید اسدزاده
: یاسمن طاهری
: مهدی رضایی
: ماریا عبدی
: لیلا جهان پویا
معلم شهری به نام "آندورا" (هیچ نسبتی با سرزمین آندورا در قاره اروپا ندارد) که همواره منتقد افکار و اندیشه های آندورایی هاست، سالها پیش پسر بچه ای جهود را از سرزمین همسایه به سرزمین خود می آورد و به آنها می گوید او را از چنگ کسانی که یهودیان را می کشتند نجات داده است. حالا این پسر بچه "آندری" بزرگ شده و قصد دارد با دختر معلم "باربلین" ازدواج کند. مردم شهر با بزرگ شدن آندری مخالفت خود را با حضور یک شهروند غیر آندورایی و جهود اعلام می کنند، آنها هر کدام به نحوی مانع پیشرفت و فعالیت او می شوند. تا اینکه با و

راه های ارتباطی با تئاتر باران: سایت اینستاگرام کانال تلگرام


ردیف های ۱ تا ۵ ۳۰،۰۰۰ تومان
ردیف های ۶ تا ۸ ۲۵،۰۰۰ تومان

گزارش تصویری تیوال از نمایش آندورای تئاتر اشتباهات / عکاس:‌ حانیه زاهد

... دیدن همه عکس ها »

ویدیوهای وابسته

آواهای وابسته

مکان

خیابان فلسطین، پایین تر از خیابان انقلاب، پلاک ۲۹۲/۱
تلفن:  ۶۶۱۷۶۸۲۵، ۶۶۱۷۶۸۱۲


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش، از یکشنبه ۱۹ تا جمعه ۲۴ آذر، هم اکنون آغاز شد.
مصطفی غزنوی کاشانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس های تازه این نمایش با بازی منوچهر رمضانی، ناصر سرلک، مهدی مجنونی و .. از یکشنبه ۱۲ تا جمعه ۱۷ آذرماه همینک آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید


یاداشتی از اُستاد حمید سمندریان

در مورد نمایشنامه‌ی "آندورا" :
ماکس فریش نمایشنامه آندورا را بر مبنای یک دروغ قبول شده و جا افتاده در یک جامعه ی به خصوصی که می تواند در هر کجای دنیا باشد نگاشته است . در این درام او ثابت می کند که وقتی زمان افشای آن می رسد و حقیقت و واقعیت درباره ی آن عنوان می شود , جامعه به باور قبلی خود پابرجا می ماند و اینجاست که فاجعه‌ای هولناک به بار می‌آورد.
آندورا نمایشنامه‌ای فلسفی است .آگر آندری یهودی است و به دست قوای مهاجم کشته می شود ، منظور نویسنده تصویر کردن کشتار یهودیان به دست هیتلر نیست . نویسنده از آن اتفاق فقط استارت گرفته است و کسانی که آن حادثه را می دانند , این تشابه را می فهمند . او مساله ی انسانی و ریشه ای نهاد بشر را تحلیل می کند که فراسوی سیاستی است که چند آدم اتخاذ کرده اند.
______________________
این نمایش ... دیدن ادامه » در سال 1346 توسط استاد حمید سمندریان و با بازی هنرمندانی چون: جمشید مشایخی و سعید پورصمیمی و... اجرا شد.

#آندورا_ی_تئاتر_اشتباهات #ماکس_فریش #گروه_تئاتر_اشتباهات #حمید_سمندریان #تئاتر #آندورا #تماشاخانه_باران
میثم عبدی نمایش "آندورا" نوشته ماکس فریش و ترجمه حمید سمندریان را اواخر آبان ماه در تئاتر باران روی صحنه می‌آورد. به گفته وی به منظور ایجاد ردپایی از گروه تئاتر اشتباهات، این اثر را "آندورای تئاتر اشتباهات" نامگذاری کرده است.

عبدی در گفت‌وگو با هنرآنلاین درباره موضوع و مضمون این نمایش گفت: معلم شهری به نام "آندورا" که هیچ نسبتی با سرزمین آندورا در قاره اروپا ندارد و همواره منتقد افکار و اندیشه‌های آندورایی‌هاست، سال‌ها پیش پسر بچه‌ای جهود با نام آندری را از سرزمین همسایه به سرزمین خود می‌آورد و به آن می‌گوید او را از چنگ کسانی که یهودیان را می‌کشتند نجات داده است. حال آندری بزرگ شده و قصد دارد با دختر معلم به نام باربلین ازدواج کند.

وی در ادامه اضافه کرد: مردم شهر با بزرگ شدن آندری مخالفت خود را با حضور یک شهروند غیر آندورایی و جهود اعلام می‌کنند، آنها هر کدام به نحوی مانع پیشرفت و فعالیت او می‌شوند تا اینکه با ورود زنی به نام سینیورا از سرزمین همسایه مشخص می‌شود که آندری پسر واقعی معلم و سینیوراست که سال‌ها پیش، مخفیانه با هم ازدواج کرده‌اند ولی از ترس مردم سرزمین‌شان که همواره با هم در جنگ و ستیز بودند این ماجرا پنهان مانده است. معلم نیز داستان نجات کودک جهود را برای موجه جلوه دادن حضور آندری مطرح کرده است. اما دیگر آندری به هیچ وجه متقاعد نمی‌شود که جهود نیست و قبول نمی‌کند که فرزند واقعی معلم و برادر باربلین است.

این کارگردان افزود: طی حادثه‌ای و از روی خشم و نفرت نسبت به حضور یک زن از سرزمین دشمن در آندورا، سینیورا به قتل می‌رسد. آندورایی‌ها شایع می‌کنند که یک جهود و در واقع آندری این زن را کشته است. معلم تلاش می‌کند مردم شهر را متقاعد کند که به آنها دروغ گفته و آندری پسر واقعی اوست. در نهایت نیروهای نظامی وارد شده و طی مراسم جهودشناسی، آندری را به دار می‌آویزند. باربلین در نبود آندری کفش‌های او را در آغوش می‌گیرد و این پایان گم شدن حقیقت و برچسب زدن به آدم‌هاست.

میثم عبدی نقل قولی از ماکس فریش را یادآور شد و خاطرنشان کرد: نویسنده این نمایشنامه معتقد است "با خودمان فکر می‌کنیم که بالاخره روزی حقیقت را می‌گوییم ولی غافلیم که دروغ زالوست و حقیقت را مکیده است. این زالو رشد می‌کند... من هرگز از چنگش نجات پیدا نمی‌کنم. رشد می‌کند و خون دارد."

وی با بیان اینکه در این نمایش تاکیدمان، برچسب زدن به انسان‌هاست، عنوان کرد: در جامعه انسان‌ها انگی را به فردی می‌زنند و آن فرد برچسب را باور کرده و در شرایطی که همه بگویند آن برچسب اشتباه بوده است، او دیگر باور نخواهد کرد.

عبدی درباره شیوه و سبک اجرایی نمایش اظهار داشت: ماکس فریش به شدت تحت تاثیر برشت بوده است. در کارهای گذشته‌ای که روی صحنه آورده‌ام سعی کرده‌ام شاگرد خوبی برای برشت باشم و بسیار از ایده‌ها و نوع نگاه او به تئاتر، دنیای نمایش و جامعه ایده گرفته‌ام. برتولت برشت، ماکس فریش و فریدریش دورنمات نویسندگانی هم عصر بوده‌اند و بسیار از یکدیگر تاثیر گرفته‌اند.

این کارگردان تئاتر ضمن اشاره به اینکه سعی کرده‌ام به جهان‌بینی برشت، دورنمات و فریش تکیه کرده اما در عین حال براساس اصول و قوائدی، نمایش را کارگردانی کنم، تصریح کرد: استاد سمندریان در جایی گفته است که طی مقاله‌هایی که ماکس فریش منتشر کرده است، عنوان کرده که تراژدی در دنیا به پایان رسیده است. تراژدی داستان فروریختن یک عظمت است و زمانی‌که در دنیای معاصر عظمتی وجود ندارد، تراژدی اتفاق نمی‌افتد و همه مسیرها به کمدی ختم می‌شود و دنیا از فرط تراژدی، کمدی شده است.

وی ... دیدن ادامه » که معتقد است نوشته‌های ماکس فریش در اوج تراژدی به کمدی ختم می‌شود، اظهار داشت: بعدها در نوشته‌های ژان ژنه نیز این نظریه آمده است. در اجرای این نمایش با توجه به اینکه نویسنده اجازه داده است و متن نیز به سمت کمدی رفته است، آن را کمدی اجرا خواهیم کرد.
بازیگران نمایش "آندورای تئاتر اشتباهات" منصور اسکندری، اسماعیل باستانی، پریسا بهپوری، شیما بهرمن، آریاز ذوالفقاری، منوچهر رمضانی، ناصر سرلک، حمید رحمتی، امید طاهری، امین قاضی، آزاده اکبری, سینوره کفاش طلب و مهدی مجنونی هستند.

و دیگر عوامل این اثر نمایشی عبارتند از: تهیه کننده آناشید شهیدی، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: آرزو ندرلو، دستیار دوم کارگردان مسعود صالحی، طراح صحنه نور و لباس علی تابع امام، منشی صحنه شیما بهرمن، مدیر تولید آرمین تقی نژاد، مدیر صحنه نسترن پارسائیان، گروه موسیقی شاهرخ حصیم (پیانو) احسان مرادی ( ویولن و گیتار) احسان فورجانی ( کلارینت) , روابط عمومی و تبلیغات سمیرامیس محمدی, مشاور رسانه ای وحید اسدزاده, تبلیغات مجازی یاسمن طاهری, عکاس مهدی رضایی, طراح پوستر ماریا عبدی, طراح گریم لیلا جهان پویا.

لازم به ذکر است که بلیط های 5 روز نخست این نمایش با 50 درصد تخفیف به فروش می‌رسد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با حضور جمعی از هنرمندان،
" آندورای تئاتر اشتباهات" افتتاح می شود
نمایش" آندورای تئاتر اشتباهات" نوشته ماکس فریش ، ترجمه حمید سمندریان، به کارگردانی میثم عبدی روز یکشنبه با حضور جمعی از هنرمندان در تماشاخانه باران افتتاح می شود.
به گزارش روابط این نمایش؛ آیین آغاز نمایش " آندورای تىاتر اشتباهات" جدیدترین تجربه کارگردانی میثم عبدی با حضور جمعی از هنرمندان و مسؤولان روز یکشنبه بیست و یکم آبان ماه در تماشاخانه باران برگزار می شود.
در این نمایش بازیگرانی چون؛ منصور اسکندری، آزاده اکبری، اسماعیل باستانی،پریسا بهپوری، شیما بهرمن، آریا ذوالفقاری، حمید رحمتی، منوچهر رمضانی، ناصر سرلک، امید طاهری، أمین قاضی، سینوره کفاش طلب و مهدی مجنونی بازی دارند.
این نمایش داستان معلم شهری به نام آندورا است (هیچ نسبتی با سرزمین آندورا در ... دیدن ادامه » قاره اروپا ندارد) که همواره منتقد افکار و اندیشه های آندورایی ها است، سال ها پیش پسر بچه اَی جهود را از سرزمین همسایه به سرزمین خود می آورد و در ادامه اتفاقاتی با بزرگ شدن این پسر در این منطقه رخ می دهد.
سایر عوامل این نمایش عبارتند از؛آناشید شهیدی تهیه کننده، آرزو ندرلو دستیار اول کارگردان و برنامه ریز، مسعود صالحی دستیار دوم کارگردان، علی تابع امام طراح صحنه، نور و لباس، محمود صادقی ساخت دکور، عباس تابع امام مشاور نور، ماریا عبدی طراح پوستر، شیما بهرمن منشئ صحنه، آرمین تقی نژاد مدیر تولید، شاهرخ حصیم،احسان مرادی و احسان فورجانی موسیقی، سمیرامیس محمدی روابط عمومی و تبلیغات، وحید اسدزاده مشاور أمور رسانه، یاسمن طاهری تبلیغات مجازی، علی تابع امام ساخت تیزر، مهدی رضایی عکاس، لیلا جهان پویا طراح گریم.
نمایش" آندورای تىاتر اشتباهات" از روز یکشنبه بیست و یکم آبان ماه، هر روز به جز روزهای شنبه ساعت ٢١در تماشاخانه باران،به روی صحنه می رود.
علاقمندان جهت تهیه بلیت های این اثر می توانند به سایت تیوال و یا گیشه تماشاخانه باران مراجعه کنند.
بدین وسیله از نماینده آن رسانه وزین -عکاس ، خبرنگار-جهت شرکت در آیین آغاز اجرای این اثر دعوت به عمل می آید.
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت هفته نخست این نمایش با بازی منوچهر رمضانی، مهدی مجنونی، اسماعیل باستانی و ... با ۵۰% تخفیف، فردا چهارشنبه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
ساعتش خیلی دیره...
۲۱ آبان ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید