تیوال نمایش آشغال مرد
S3 : 00:53:22
امکان خرید پایان یافته
  ۰۶ تا ۲۸ مرداد
  ۲۰:۳۰
  ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
 بها: ۴۰,۰۰۰ تومان

: ماتئی ویسنی یک
: احسانه نوع پرست
: امیر رمضانی
: مهدی رادین خواه، سیامک سلطانی، نیکتا سادات شیرنگی، فریبا صارمی، سیما نجفی زاده، دریا وهاب
: سیامک سلطانی

: رضا خضرایی
: نسرین خرمی
: امید اکبری
: ثمین سالک
: بهار رادمند
: محمد موحدنیا
: بهرام رامه
: فرزان صارمی
: آرمان مدرسی
: جعفر میر احمدی
: میلاد بهرامی
: محسن زرابادی پور
: محسن بیده
: شیرین جهانزاده
: محمد مسیبی
: شاهین پور حسین، الهه رضاوند، امیر حسین علی اکبر
: طهورا کریمی
: کیوان ضیائپور
: نوا یوسف زاده
لحظه ای تنها می شوید وحیرت زده از خود می پرسید شاید من واقعا یک آشغال‌مرد هستم..

گزارش تصویری تیوال از نمایش آشغال مرد / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس ها »

آواهای وابسته

مکان

خیابان نوفل‌لوشاتو، تقاطع خیابان رازی
تلفن:  ۶۶۷۶۰۵۳۰-۶۶۷۵۱۰۴۶-۶۶۷۶۳۵۶۹


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
به گزارش تابناک تهران؛ نمایش آشغالمرد که در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه رفته است، فرصتی را فراهم آورد تا با سیامک سلطانی تهیه کننده و بازیگر این اثر به گفتگو بنشینیم؛ در ادامه متن کامل این گفتگو از نظرتان می‌گذرد:

۱_اقای سلطانی از نمایش آشغالمرد برامون بگید؟

نمایشنامه آشغالمرد نمایشنامه ای سورئال بود که فکر میکنم یک یا دوبار روی صحنه رفته است و هر کدام از آنها شکلی متفاوت نسبت به دیگری داشته است؛ موضوع نمایشنامه در مورد روزمرگی و تنهایی و انزوای آدمای امروز ماست.

۲_ درمورد تهیه کنندگی کار برامون توضیح بدید و بگید چطور شد که تصمیم گرفتید این نمایش رو روی صحنه ببرید؟

آقای رمضانی کارگردان کار از دوستان من بودند که قصد ساختن یک کار خاص داشتند، وقتی نمایشنامه انتخابیشان (آشغالمرد) را برای بازی به من معرفی کردند، بعد از خواندن نمایشنامه و تقریبا میشه گفت همزاد پنداری با متن، تصمیم گرفتم این کار را خودم تولید کنم و در کنار دوستان علاوه بر بازیگری تهیه کننده کارهم باشم.

۳_سبک نمایش آشغالمرد سورئال است و این نوع سبک مخاطبان خاص خودش را دارد، از اینکه تماشاگر نمایش را پس بزند و از آن استقبال نشود ترسی نداشتید؟

روزی که تصمیم گرفتم در این کار بازی کنم یا حتی تولید کار را انجام بدهم، برایم مهم این بود که یک کار خاص را تجربه کنم. کاری که امروز ما روی صحنه میبریم کاری است متفاوت، به نوعی که میتوان گفت حالت کنسرت تئاتر که امروز در تئاتر این کشور جایش به شدت خالی است. و من خوشبختانه و یا متاسفانه از اینکه کاری را که در سلیقه‌ ام باشد را انجام دهم ترسی ندارم.

۴_ شما علاوه براینکه تهیه کننده نمایش آشغالمرد هستید، به عنوان بازیگر هم ایفای نقش میکنید، از نقشتان برایمان بگویید؟

همانطور ... دیدن ادامه » که توضیح دادم حرفه اصلی من بازیگری است؛ و این کار را استثنائا و تنها به دلیل خاص بودن و همزاد پنداری و تجربه تولید کردم.

۵_ چطور شد که با این تیم جوون کار کردید؟

این تیم جوون از هم دوره‌ای های بنده در سالهایی که آموزش اینکارا میدیدیم تشکیل شده است؛ بسیار بسیار مستعد می‌باشند و با بازیهای درخشان خود توانستند به بهترین شکل ممکن از پس اینکار بر بیایند.

۶_ چه مقدار فکر میکنید تماشاگر بعد از دیدن نمایش آشغالمرد به فکر فرو میرود و تاثیر می‌پذیرد؟

قطعا اینکه چه مقدار یا چند درصد باشند را دقیقا نمیتوان گفت اما حتی یک نفر از چند صد نفر این کار را پس از دیدن درک کند و درباره آن فکر کند و آن را متوجه شده باشد؛ بدون شک لذت برده است.

۸_حالا و هوای این روزهای تئاتر چطور است؟

حال هوای امروز تئاتر ما زیاد جالب نیست چرا که واقعا تئاتر امروز ما نیاز به حمایت دارد اما متاسفانه مظلوم واقع شده است. امیدوارم که وضعیت به زودی زود خوب شود.

۹_ استقبال از کار چگونه بود؟

خداراشکر نسبت به وضعیتی که در حال حاضر در تئاتر حکم فرماست می‌توان گفت استقبال خوب بوده است

۱۲_ و حرف آخر...

و در آخر ممنون از این مصاحبه و عواملی که این موقعیت را فراهم کردند و اینکه تئاتر خوب را حتما حتما ببینیم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تکه‌هایی از انزوای انسان‌ها با فرمی مدرن / روایت امیر رمضانی از نمایش “آشغال‌مرد”

سایت تحلیلی خبری فیلمروز:
نمایش “آشغال‌مرد” اثر ماتئی ویسنی‌یک با ترجمه احسانه نوع‌پرست و کارگردانی امیر رمضانی از ۶ مردادماه ساعت ۲۰:۳۰ در سالن صنوبر پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه است و مهدی رادین‌خواه، سیامک سلطانی، نیکتا سادات شیرنگی، فریبا صارمی، سیما نجفی‌زاده و دریا وهاب در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

امیر رمضانی درباره روند شکل‌گیری نمایش “آشغال‌مرد” گفت: در این نمایش همچون دیگر آثارم با گروه جوان، بااستعداد و با انرژی کار می‌کنم. حدود ۲۰ نمایشنامه را خواندم تا به “آشغال‌مرد” رسیدم و به نظرم اثر بسیاری جذابی است و طی این سال‌ها تنها یک یا دو بار اجرا شده است.

او ضمن اشاره به اینکه این نمایش، اثری تجزیه شده و مقداری به فضای ذهنی‌اش نزدیک است و تلاش‌ کرده که این نمایش را به بهترین شکل ممکن به اجرا بگذارد، درباره میزان وفاداری‌اش به متن اصلی خاطرنشان کرد: یکی از اتفاقات خوب در این نمایشنامه این است که ماتئی ویسنی‌یک دست کارگردان را از بابت ایده، طرح اجرایی و انتخاب پرسوناژها به شدت باز گذاشته است. این نمایشنامه قابلیت این را دارد که با هر تعداد پرسوناژ روی صحنه رود و این اتفاق برای من بسیار خوب بود. تمام تلاش خود را انجام دادم که به متن وفادار باشم. هر اپیزود این اثر تکه‌هایی از یک آینه است و این امکان وجود دارد با جابجایی هر اپیزود و حتی انتخاب یک اپیزود، مفهوم به مخاطب انتقال داده شود. با توجه به ذهنیت‌هایی که داشتم، سعی‌ام بر این بود تا آینه‌های شکسته را به گونه‌ای کنار یکدیگر قرار دهم که ضمن اینکه به متن وفادار هستم، ذهنیت خود را نیز اجرا کنم.

این کارگردان درباره فرم و فضای اجرایی این نمایش عنوان کرد: با توجه به علاقه شخصی‌ام به حرکت‌های مدرن، تلاش‌ام بر این بود تا مفهوم را با حرکت که توسط بهاره رادمرد، طراحی شده است به تماشاگر منتقل کنم. از آنجا که این نمایش مفهومی است یک مقدار فضای آن سنگین است. برایم این نکته حائز اهمیت بود که اگر این مفهوم برای حتی یک نفر از تماشاگران سخت باشد، این مفهوم او را کنجکاو کند تا بتواند این حرکات مفهومی در ذهنش بماند و در جایی تصویری ببیند و این اتفاقات را به یادش بیاندازد.

او درباره طراحی نور این نمایش یادآور شد: از آنجا که تم کلی این نمایش درباره تنهایی و انزوا است، نور برایم لایه‌هایی از تنهایی و انزوا داشت و در نظر داشتم حرکت، نور، لباس، گریم و … در راستای اثر باشد و امیدوارم توانسته باشیم ذهنیت‌مان را به تصویر بکشیم.

رمضانی با بیان اینکه تمرینات این نمایش حدود ۷ ماه به صورت سخت و فشرده به طول انجامید، درباره انتخاب بازیگران این نمایش گفت: بازیگران این نمایش گروهی جوان و بااستعداد هستند و من افتخار می‌کنم که با اینکه بازیگران این نمایش کار اول‌شان است به خوبی در این نمایش درخشیدند و آنچه را که در نظر داشتم به بهترین شکل به مرحله اجرا درآوردند.

او ... دیدن ادامه » ضمن اشاره به اینکه تئاتر علاوه بر جنبه سرگرمی که برای تماشاگر دارد، باید بتواند اطلاعات تازه‎ای را به مخاطب انتقال دهد، بیان کرد: یکی از اهدافم و خط فکری‌ام در آثار نمایشی که به صحنه می‌آورم این است که ضمن اینکه به همه تماشاگران احترام می‌گذارم، مقداری تلاش کرده و تماشاگر را از صندلی جدا کنم و به سمت نمایش هدایت کنم و مخاطب را پس از خروج از سالن به فکر وادارم. از اینکه بخواهم خیلی راحت و با روال عادی همه چیز را را به تماشاگر نشان دهم، از ذهنیت من دور است.

امیر رمضانی در پایان اظهار کرد: تئاتر بسیار مظلوم است و از مردم می‌خواهم از این هنر حمایت کنند و سالن‌های تئاتر را پر کنند تا چرخه این هنر ادامه‌دار باشد و هنرمندان تئاتر در این حرفه بی‌دغدغه فعالیت کنند.
رضا بهکام این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش به کارگردانی امیر رمضانی و بازی مهدی رادین خواه، سیامک سلطانی، نیکتا سادات شیرنگی، فریبا صارمی، سیما نجفی زاده، دریا وهاب (روزهای یکشنبه ۶ تا سه‌شنبه ۸ مردادماه) با تخفیف روزهای نخست، همینک آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید