تیوال نمایش چهره مرد هنرمند در جوانی
S2 : 03:38:46
خرید بلیت
۳۵,۰۰۰ تومان
  ۰۳ تا ۳۰ آذر
  ۱۸:۰۰
  ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
 بها: ۳۵,۰۰۰ تومان

: مصطفی هرآیینی
: ایمان صیاد برهانی، محمد برهمنی

: روح الله زندی
: مریم افشاری
: مصطفی صابونی
: محسن نجفی
: محسن اعتماد سعید
: پدرام رضوانی
: مرتضی هرآیینی
: شاهین آزما
: ماهان همامی پور
: میر سعید مولویان، پارسا تجربی، مصطفی صابونی
: امیرحسین جلالیان
شهر:
تهران

گزارش تصویری تیوال از نمایش چهره مرد هنرمند در جوانی / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس ها »

مکان

خیابان نوفل‌لوشاتو، تقاطع خیابان رازی
تلفن:  ۶۶۷۶۰۵۳۰-۶۶۷۵۱۰۴۶-۶۶۷۶۳۵۶۹


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
:(
سعی کردم آنچه در خواب اتفاق افتاده بود را به یاد آورم .یادم آمد که پرده های مخمل بلند و یک چلچراغ قدیمی دیده بودم .احساس می کردم که به جای دور دستی یا به سرزمینی که عادات غریب دارد رفته ام ....فکر میکردم مثلا ایران ......
اما انتهای رویا به خاطرم نیامد .
:(
چهره مرد هنرمند در جوانی
دوست عزیر نمایش چند دقیقست؟
۲ روز پیش، چهارشنبه

۷۰ دقیقه عزیزُم
۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش به کارگردانی مصطفی هرآیینی و بازی ایمان صیاد برهانی و محمد برهمنی از یکشنبه ۲۴ تا سه‌شنبه ۲۶ آذرماه امروز چهارشنبه ساعت ۱۴ آغاز خواهد شد.
محمد رضایی مقدم این را خواند
محمد لهاک ⭐ ( آقای سوبژه ) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این سومین نمایشی است که از مصطفی هرآیینی میبینم و حالا دیگه نام و حضور این فرد در یک نمایش انگیزه کافی برای دیدن اون نمایش رو بهم میده.
داستان نمایش بسیار برای ما آشناست چون خط داستانی زندگی استیون تا حدود زیادی در مسیر رشد و بلوغ خیلی از ماها طی شده. همین مسئله ممکنه مثل یه شمشیر دو لبه عمل کنه؛ از یک طرف آشنایی با خط قصه استیون میتونه ما را جذب ماجرا کنه و از طرفی شاید چندان برامون کنجکاو برانگیز و پرمایه به نظر نیاد. اینجاست که فرم، به همراه بازیهای بسیار عالی (بخصوص بازی صیاد برهانی) و البته موسیقی استثنایی اعتمادسعید به جذابیت و و تازگی کار کمک بزرگی میکنه و این همون چیزیه که نمایش رو برای ما دلپذیر و جذاب تا پایان نگه میداره.
درود به طراح و کارگردان که تونست با چنین فرم روایتی خلاقانه ای (چیزی شبیه به فیلم های صامت) از داستانی ساده نمایشی دلپذیر ... دیدن ادامه » بسازه.
بشدت در انتظار کارهای آتی هرآیینی خواهم موند.
جهنم از آنچه فکرش را کرده بود دردناک تر بود :)
این نمایش تموم بشه دلم برای این جملات شما تنگ میشه.
۲ روز پیش، چهارشنبه
قربون شما برم
۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یادداشتی برای نمایش چهره مرد هنرمند در جوانی
امشب، به تماشای این نمایش نشستم. حجم نظرات مثبت در روزهای اخیر پیرامون این اجرا به حدی بود که وسوسه تماشای این اجرا به سراغ من هم آمد. قطعاً این نمایش را دوست نخواهید داشت؛ بلکه عاشقش می شوید. با حال بد به پردیس شهرزاد رفتم و با حال خوب خارج شدم. اینجاست که می گویند یک تئاتر خوب، حال آدم را خوب می کند. زوج هنری ایمان صیاد برهانی و محمد برهمنی بسیار بسیار درخشیدند و بهتر از این نمی شود. چقدر بعضی ها دوست داشتنی و درجه یک هستند؛ چقدر حس خوب پشت این اثر مصطفی هرآیینی عزیز بود. سایر گفتنی ها را پیش تر اعضای محترم تیوال با قلم شیواتر و با نکات حرفه ای تر بیان کرده اند؛ تنها جا دارد از تمام عوامل این اثر که لذت تماشای یک نمایش فوق العاده را به ما هدیه دادند، تشکر کنم. در انتها، از تمام اعضای درجه یک تیوال که نظرات ... دیدن ادامه » ارزشمند خود را در خصوص این نمایش مطرح کردند و باعث شدند من نیز این نمایش را ببینم، سپاسگزارم.
مانا و برقرار باشید.
#تئاتر_خوب_ببینیم
خرید بلیت سانس‌های تازه این نمایش به کارگردانی مصطفی هرآیینی و بازی ایمان صیاد برهانی، محمد برهمنی از چهارشنبه ۲۰ تا جمعه ۲۲ آذرماه، امروز ساعت ۱۴ آغاز خواهد شد.
میترا این را دوست دارد
به به
۵ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی خلاقانه از به تصویر کشیدن فراز و عروج استیون
استفاده از ساده ترین المانها برای به تصویر کشیدن، تردید، نگاه خاص او به کائنات و ایمان و دین. استفاده از المان عینک برای نشان دادن تغییر نوع نگاه او به زندگی استفاده از دو رشته موی بافته برای به تصویر کشیده عشوه زنانه و ...استفاده بجا و جذاب از موسیقی زنده
چقدر زیبا بودید، مثل همیشه
در ابتدا در آن لحظاتی که درباره ی آن به تو گفتم روح به دنیا می آید
به دنیا آمدنش آرام و‌ در تاریکی ست .
از تولد جسم بسیار مرموز تر است .
هنگامی که روحِ یک مرد در این کشور به دنیا می آید تورهایی روی آن پرتاب میشود تا او را از پرواز کردن بازدارد . تو با من از ملیت، زبان، مذهب سخن می گویی ، من سعی میکنم با آن تورها به پرواز در آیم.


چهره ی مرد هنرمند در جوانی
الهه شدی سپهر ِ شیهیدن:)))
۵ روز پیش، یکشنبه
مِستِر
جهان یک دهکده ی سرِ هم نیست...بر عکس ،هر آدمی خودش چهل پنجاه تا کشور است.
آدم خانه اش یکجاست دِلِش هزار جایِ دیگه
آدم خونه ش تو الجزایره .... تیمِ فوتبالش تو برزیله ..قهرمانِ تنیسش تو سوئیسه ..وزنه بردارش مال ایرانه...خوانندش تو مصر یا لندن یا لبنانه ... دیدن ادامه » ...قبله ش تو عربستانه...عشقش تو فرانسه ستاحسان عبدی پور / زینت و مک لوهان
۵ روز پیش، یکشنبه
لایکز
۵ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تردید,‌برداشت من از این نمایشه.نمایشی که خیلی دوست دارم.نمایشی که به نظرم همه چیزش به اندازست.
جایی از نمایش,استیون که رو زمین دراز کشیده بود و مشغول خوردن کشمش‌ (امیدوارم درست بگم) بود مادرش اومد بالا سرش و موقعی که خواست کشمشا رو بریزه تو کیف,یه دونه افتاد زمین که خب به نظرم طبیعیه اما وقتی دیدم حتی برای انداختن اون یه دونه تو کیف هم آوا در نظر گرفته شده,از این همه توجه به جزییات لذت بردم.
اما خب طبیعتا همه چیز در اختیار گروه نمایش نیست مثل تاخیر چند دقیقه‌ای هنگام ورود یا مثل کودکی که ردیف اول نشسته بود و تقریبا تمام مدت نمایش مشغول خندیدن بود.
دیشب با خودم فکر می‌کردم که بهتره نیمه پر لیوان رو ببینم. با اینکه خنده‌های مداوم اون کودک می‌تونه تمرکز بازیگرا و حتی بقیه گروه رو به هم بریزه اما ممکنه اون کودک با دیدن بوسه پرمهر ایمان صیاد برهانی ... دیدن ادامه » عزیز که در انتهای نمایش بهش تقدیم کرد و با دیدن این نمایش جذاب,به هنر علاقه‌مند بشه و بعد‌ها از هنرمندان خوب کشورمون بشه و با هنرش,این خاطره نه چندان خوب رو محو کنه, اما با خوندن نظر آقای فدایی,فهمیدم که با اینکه قسمتی از آینده‌نگری من درست بوده اما ظاهرا تاثیر عنوان اسپانسر که روی نام پدرش بوده بیشتر از تاثیر عنوان بازیگر روی نام خودشه.شاید کم‌سن بودن توجیه مناسبی باشه. با این حال هنوز به نیمه پر لیوان امیدوارم.
با وجود همه این اتفاقات,از نمایش لذت فراوان بردم.ممنون از کارگردان این اثر, بازیگرای دوست‌داشتنی و حرفه‌ای, موسیقی مناسب و همراه, دستیاران صحنه و همه عوامل این نمایش فوق‌العاده جذاب.
مشتاقانه منتظر اجراهای بعدیتون هستم, با آرزوی موفقیت های بیشتر
عزیزم
چه قشنگ نوشتید ایمان و کودک رو
اسمش روشه/کودکه و‌احساساتش لبریز و زنده تر
پیشنهادِ دوستانم اینه که صبورتر باشیم و مهربون تر و قضاوت نکنیم اون اسپانسری رو که هیچی ازش نمیدونیم به جز چند تا جمله ای که طبیعتا به خاطر حمایتش از پسرش گفته

۶ روز پیش، شنبه
نگاهتون به آینده و کودکان بسیار زیباست خانم مبینی گرامی . درود بر شما
۵ روز پیش، یکشنبه
لطفِ شماست
۵ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
I will tell you what I will do and what I will not do. I will not serve that in which I no longer believe, whether it calls itself my home, my fatherland, or my church: and I will try to express myself in some mode of life or art as freely as I can and as wholly as I can, using for my defense the only arms I allow myself to use silence, exile, and cunning.
حالا من به تو‌ میگویم که چه کاری خواهم کرد و چه کاری نخواهم کرد
من چیزی را بندگی نخواهم کرد که به آن اعتقادی ندارم
چه اسمش خانواده ام باشد چه وطنم چه کلیسایم
و سعی خواهم کرد با نوعی شیوه ی زندگی یا شیوه ی هنری ، هر قدر که می توانم به آزادی و تمامی ضمیر خود را بیان کنم و برای دفاع از خود فقط سلاح‌ هایی را به کاربرم که خود را در استفاده از آن ها مجاز می دانم :
سکوت ، جلای وطن و زیرکی

چهره ی مرد هنرمند در جوانی
آخ که چه کتابیه...
۶ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
احساس می‌کرد در دینداری از مسیح سبقت گرفته است
همین دوروبر خودمونم هم خیلیا هستن که همچین تصوریو دارند :))
۶ روز پیش، شنبه
آخ آخ اره اون عشق الاغی خیلی تصویر سازیش خوبه. اون گوتاردی شد
بدون تعارف واستادم خودش صدام کنه چون کتاب بطلبتت یه مزه دیگه داره. خودش بیاد تو دستات
۶ روز پیش، شنبه
نیلوفر حافظه خیلی خوبی داری
من کلا سعی می کنم دیگه چیزی نگم
چون علیه خودم استفاده می شه :))))))))))))
۵ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دانته به سمتِ او برگشت و گفت : منظورتان این است که اینجا بنشینم و به توهین کردن پیشوایانِ روحانیِ کلیسایم گوش کنم؟
آقای ددالوس گفت :تا زمانی که آن ها دخالتی در سیاست نکنند هیچ کس یک کلمه هم بر ضدِ آنها سخن نمیگوید .
دانته گفت : اسقف ها و کشیش های ایرلند فتوایی داده اند و باید از آن ها اطاعت شود .
آقای کیسی گفت : آنها باید سیاست را رها کنند یا مردم کلیسای آنها را رها می کنند.
چهره ی مرد هنرمند در جوانی
:(
کاش رها کنن
۶ روز پیش، شنبه
:)))
رها کردن؟
۶ روز پیش، شنبه
اسپویل نکنم بهتره :))
۶ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
م/شکرنژاد/ :
«چهره‌ی مرد هنرمند در جوانی» از نظر فرم اجرا یکی از بهترین نمایش‌هاییه که من طی مدتِ طولانیِ درگیر شدنم با تئاتر دیدم. توی این نمایش دیالوگ با تک‌نوازی زنده‌ی گیتار جایگزین شده، و این تک‌نوازیِ هنرمندانه با یه زمان‌بندی باورنکردنی زیر بازی فوق‌العاده‌ی بازیگرا قرار می‌گیره و لحظاتی مثل عاشق شدن، مستی، دعوا، شادی، غم، ریاضت، تردید، وسوسه و … رو به معنای واقعی کلمه «خلق» می‌‌کنه. ویژگی بعدی این نمایش سوییچِ تمیز و در لحظه بین اتفاقات جاری و تخیلات کاراکترهاست که با استفاده‌ی هوشمندانه از نور و هماهنگی عجیب بازیگرا در حفظ راکورد صحنه، قبل و بعد از سوییچینگ، اتفاق می‌افته. به این دو تا ویژگیِ برجسته، کلی شوخی جنسی درست (و نه مبتذل و مستهجن) و رقص‌های ریتمیک ساکن و درجا رو هم اضافه کنید تا متوجه بشید چرا تا این حد راضی بودم ... دیدن ادامه » از این نمایش و کارگردان کاردُرستش! تازه اصلاً در مورد موضوع و داستان نمایش حرف نزدم که اون خودش به تنهایی می‌تونه دلیل محکمی باشه برای تماشای این تئاتر. خلاصه هر جور شده برید و این نمایش رو ببینید! شده روی پله بشینید، ولی برید ببینیدش! حالتون رو عجیب خوب می‌کنه. مطمئنم


واقعا به معنایِ واقعی ِ کلمه خلق کرد
۶ روز پیش، شنبه
آفرین :)))))) آره
کوشکیا منو میفهمن :))) و بستر لذت و گناه رو واسم آماده کردن همیشه
۶ روز پیش، شنبه
:)))
۶ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تولید مثل ، آغازِ مرگ است .
چهره ی مرد هنرمند در جوانی
خرید بلیت سانس‌های تازه این نمایش (روزهای یکشنبه ۱۷ تا سه‌شنبه ۱۹ آذرماه) به کارگردانی مصطفی هرآیینی و بازی ایمان صیاد برهانی، محمد برهمنی، امروز چهارشنبه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من این کار رو امشب دیدم. خیلی دوست داشتنی و خلاقانه بود! من نسخه انگلیسی کتاب رو اوایل دهه بیست زندگی ام خونده بودم و واقعا دوست داشتم بدونم کارگردان چطوری یه متن سنگین از نویسنده ای خاص مثل جویس رو روی صحنه برده؟! برای من که ادبیات خوندم فکر کردن بهش هم کار بزرگیه:)) از همون لحظه ورودم به سالن تمام خاطرات روزهایی که با استیون ددالوس گذرونده بودم برام دوباره زنده شد...طراحی کلیساوار صحنه خیلی به جا و مناسب بود و اجرا هم بسیار زیبا ♡
این نمایش من رو یاد زندگینامه شخصیِ سورن‌کی‌یرکگور و البته مراحل سه‌گانه‌ی زندگی که مطرح میکنه انداخت: مرحله لذت، مرحله اخلاق، مرحله دین. برای وارد شدن به هر مرحله باید از مرحله‌ی قبل به طور کامل عبور کرد و نمیتوان پس از عبور، دوباره به مرحله قبل برگشت.
اجرا رو خیلی دوست داشتم و به نظرم همه‌چی به اندازه بود.
هماهنگی گروه عالی بود.
موسیقی حرف نداشت.
نور خیلی خوب و به جا تغییر میکرد.
کم پیش میاد یه اجرا منو توی خودش حل کنه ولی میتونم بگم در طول دیدن این نمایش، یکساعت به طور کامل از زندگیِ بیرون از سالن رها شدم.
.
نام من استیون ددالوس است و چشم های من خورشید را می‌سوزاند.
پ.ن: امیدوارم فامیلی استیون رو غلط ننوشته باشم، اگه غلطه بگید اصلاح کنم.
منو یاد پرتقال کوکی انداخت..
۱۱ آذر
خواهش میکنم :) خوش بگذره بهتون
۱۲ آذر
امیدوارم خیلی لذت ببرید :)
۱۲ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت دو سانس تازه این نمایش از چهارشنبه ۱۳ و پنجشنبه ۱۴ آذرماه و سانس ویژه روز جمعه ساعت ۱۶، به کارگردانی مصطفی هرآیینی و بازی ایمان صیاد برهانی، محمد برهمنی، امروز دوشنبه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به قدری همه چیز رو دوست داشتم که حتی اون بوی بنزین سرفه‌‌آورتون هم اصن هیچی..
این نمایش دو ستون خیلی مهم داره: موسیقی، که خودبخود صامت بودن اجرا رو دلچسب و تکمیل میکنه،و بازی نور و حرکت به موقع و بدون خطا که نشون دهنده کارگردانی بسیار خوب و عوامل حرفه ای اونه.
این نمایش شما رو مهمان یک دنیای جادویی و صمیمی میکنه که خیلی هم بامزه س :)
از نزدیک شاهد جان گرفتن «کلمات»سیاه روی تن سفید «کتاب» خواهید بود. شخصا در خودم میبینم که هر ماه یک رمان دیگه رو همینجوری اجرا ببرید و باز هم دیدنش برام خسته کننده نشه و جداب بمونه.
دو خوب دوست داشتنی:‌ایماد صیاد برهانی و محمد برهمنی
خسته نباشید و ممنون از همه گروه با ذوق و خوبتون
ای بابا چرا انقدر کارای خوب زیاد شده :))‌ هی تعریف کنید شماها من هی بذارم تو لیست :))
۱۰ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نه دیالوگ، نه مونولگ...مینیمالیست پر از حرف.
چون هنرمندانش باهوشن و برای هر کدوم از نمایشاشون بی‌ادعا و بی‌هیاهو در نقطه‌ای از این شهر هنرنمایی می‌کنن تا هر سری در دل ماندگارتر از قبل بشن. چقدر ارزشمندین برامون.

درباره اجرا - از لحظه‌ی تردید کمی اثرگذاری معانی برام کمرنگ شد، به دنبال یه عمق عجیبی در انتهای کار بودم ولی پیداش نکردم.
تا قبل از تردید، من بودمو صدای دلنشین گیتاریو گوش دادن به داستانی از تغییر باورها تا به خود رسیدن و در خود عمیق شدن؛ که این قسمت عجیب خوب بود.
خانم عبدالصمد امتحان چی شد ؟؟؟
خوب بود؟؟
۰۹ آذر
من مدتها ست راه راست رو کنار گذاشتم
۰۹ آذر
باعث افتخار هستش خانم عبدالصمد :)

محسن جان پس بگو راه ناراست و کج چیه که من هم از همون راه بیام شاید توی مسیر همو ببینیم :)
۱۰ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید