تیوال نمایش کنترباس
S2 : 21:22:13
  ۰۳ تا ۲۱ تیر
  ۱۸:۰۰
  ۴۵ دقیقه
 بها: ۲۰,۰۰۰ تومان

: پاتریک زوسکیند
: حسین منصوری
: سجاد تابش
: سارا محمدی

: حسین شاهیوند
: ناعمه علمی نژاد
: مریم برادران
: محمد نوحی
: علیرضا فیضی
: باربد طولابی (تهران تماشا)
زن توی موسیقی یه نقش درجه دو رو بازی می‌کنه. شما تا حالا یه زن نام‌آور توی موسیقی دیدین؟
سبک:
درام
شهر:
تهران

گزارش تصویری تیوال از نمایش کنترباس / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس ها »

مکان

تهران، خیابان ولیعصر، پایین‌تر از نوفل‌لوشاتو، کوچه گودرز، خانه هنر پیچازی
تلفن:  ۰۲۱۶۶۹۷۱۰۲۸


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
کنترباس روایت زندگی و دل مشغولی های یک کنترباسیست است که سارا محمدی با اجرا خوب و بازی اندازه اش و توانایی فردی اش در نواختن کنترباس ، این مونولوگ را دلنشنین کرده است که انگار نویسنده "پاتریک زوسکنید" این نقش را برای خود سارا محمدی نوشته است. خسته نباشید میگم به عوامل این گروه و لذت بردم از دیدن کارشون.
رامین غفرانی این را خواند
امیر مسعود این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای من خیلی دوست داشتنی بود.
با اینکه با ۷۰درصد اصطلاحات بیان شده آشنایی نداشتم. یا هیچ نوازنده ی کنترباسی رو از نزدیک نمیشناختم. اما خیلی برام اجرای دلنشینی بود. شاید چون یه جاهای کوچیکیش شبیه رابطه ی خودم با گرافیک بود‌، میفهمیدمش.
اینکه تو تحصیلات و کاری داری که خیلیا وقتی میشنون چشماشون برق میزنه و فکر میکنن وای چه خوشبخته فلانی. ولی سخته براشون توضیح بدی با همه ی خوبیاش اونقدرا هم قضیه ی جذابی که از بیرون به نظرمیاد نیست.
عضو ارکستر سمفونیک بودن/ طراحی گرافیک خوندن / ...

دوست دارم بعدها اجرای دیگری از این متن ببینم که کمی از فضای رئال فاصله ی بیشتری داشته باشد، کمی.
و مثلا رابطه ی فیزیکی فرد با ساز از این هم بیشتر باشد.


باسپاس فراوان از جناب بامداد گرامی که نظر بنده رو جلب کردن به این نمایش:)

۳/۵ که میشود ۴
شما فوق العاده اید خانم نوری بزرگوار
سپاس از شما و دل مهربونتون
۱۲ تیر
ای جانم. سپاسگزارم
۱۷ تیر
ارادت جناب تابش
۴ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به معنای سنتی، نمایشی با چند پرده و بازی و فرم و طرح صحنه و لباس و اینها نیست. در واقع یک اجرا یا پرفورمنس خاص با مخاطب خیلی محدود است. محمدی با ساز کنترباسش و چهره‌ای بسیار شیرین در خانه زیبای هنر پیچازی روبرویتان می‌ایستد، در حین ورود با موزیک کلاسیک خوش‌آمد می‌گوید و تمام مدت برایتان درد و دل می‌کند. با توجه به اینکه می‌دانستم وی اهل هنر و نوازنده آن ساز است و در ارکستر می‌نوازند؛ بدون شنیدن چند نام خارجی و خواندن برگ تیوال هیچگاه متوجه نمی‌شدم که نویسنده کار پاتریک زوسکیند آلمانی است؛ چون واقعا چنین به نظر می‌رسد که این نمایش بخشی از وجود و زندگی محمدی است که به خوبی دارد بیان می‌شود. یعنی انگار واقعیاتی از زندگی خودش را بیان می‌کند و داستان نمایش برای او نوشته شده است.
نمایش کاملا یکنواخت است و فراز و نشیبی ندارد. بیشتر شبیه استندآپ ... دیدن ادامه » کمدیهایی است که معمولا در تلویزیون برقرار است اما خوب محتوایش کمدی نیست و هنرمند با شما فقط حرف می‌زند. اما نکته طلایی این نمایش حضور کنترباس، نواختن محمدی حین اجرا (هر چند که خیلی کم بود و می‌توانست موسیقی حین اجرا یا صدای محیط خیلی بهتر طراحی شود) و محتوای داستانی است که وی ارائه می‌کند. داستانگویی او چنان قوی است و متن آنچنان ظرافت دارد که من در انتهای نمایش با توجه به جان‌بخشی که به ساز کرده است؛ دیگر محمدی در نظرم بازیگر فرعی و کنترباس بازیگر اصلی به نظرم می‌رسید! باور کنید با دیدن این نمایش فکر می‌کنید نمایش دو بازیگر دارد نه یکی! این نمایش چنان قوه تخیل شما را روشن می‌کند که فکر می‌کنید آن کنترباسی که انتهای سالن نشسته زنده است و افکاری دارد و دارد شما را نگاه می‌کند... مطمئنم تا آخر عمرم فکر می‌کنم تمامی کنترباسها؛ شخصیتی خسته دارند؛ خسته‌تر از آنکه بخواهند لب به سخن بگشایند و حرفی بزنند یا حتی تکان بخورند؛ و البته همیشه دلم برایشان خواهد سوخت!
در مجموع کار به من چسبید و نمره کامل را دادم. خسته نباشید به همه دوستان هنرمند، مودب و باشخصیت در این گروه.
ممنون از لطف و توجه شما
۰۶ تیر
تعریف و نگاه شما دلگرمی بود
سپاسگزارم
۰۶ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی پاتریک زوسکیند، کارگردانی سجاد تابش و با بازی سارا محمدی آغاز شد.
سجاد تابش این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حمید غیور
درباره نمایش (برگه وابسته) i
بعد از دیدن این اجرا نکاتی به نظرم رسید که در این بخش اون هارو بیان می کنم:
اجرای بازیگر به شکل مونولوگ رو به دو بخش موسیقایی و نمایشی تقسیم می کنم. بار موسیقایی اجرا قوی تر و پر رنگ تر از بار نمایشی بود و نکات و حرکاتی رو که خانم بازیگر درباره موسیقی و نوازندگی ساز کنترباس در داستان روایت می کرد بیشتر مورد قبول واقع میشد. چرا که خود ایشان نوازنده کنترباس و مسلط به این ساز هستند. اما در بخش نمایشی تکلیف لحن کار مشخص نبود. لحن محاوره در بخش هایی از کار توی ذوق میزد که گویی بازیگر فقط در مقابل شما ایستاده و به سرعت در حال تعریف کردن خاطراتش است. این لحن محاوره از اثر پذیری کار و درگیر کردن مخاطب با روایت کم می کرد. به نظر من این اجرا به لحنی جدی تر و ریتمی کندتر نیاز داشت. استفاده از صفتی مثل «خفن» اون هم سه مرتبه در اجرا نمونه ای از لحن محاوره بود که شاید ... دیدن ادامه » بهتر میبود با صفاتی سنگین تر و مناسب جایگزین شود. از 4 یا 5 تپق خانم بازیگر هم که بگذریم، در کل این اجرا راضی کننده بود و امتیاز قابل قبولی می گیره.
سلام
ممنون از نظر و نگاهتون.

به امید دیدار مجدد
۰۱ تیر
ممنون از نظر و توجهتون
۰۶ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید