تیوال نمایش دال
S3 : 15:35:35
این اجرا هر روز به مدت ۱۲۰ دقیقه بوده و زمان در نظر گرفته شده برای هر مخاطب ۱۰ دقیقه می‌باشد.
  ۰۲ تا ۲۸ دی ۱۳۹۷
  ۱۶:۳۰ و ۱۷:۳۰
  ۱۰ دقیقه
 بها: ۲۵,۰۰۰ تومان

: علی زمانی
: نازنین بهرامی، مهران سلگی، رضا میرجلیلی

: مبینا سمیعی
: امیرمحمد نباتی
: علی زمانی
: محمد حبیبی
: مهدی شرفی، محمد اورعی
: مبینا سمیعی، محمد حبیبی، علی زمانی، سیندخت ابدالی، پانته‌آ احمدخان
: محمد سعیدی، شقایق باقری
: اشکان نظام آبادی
: مهران میرمیری
: رحمان حسینی
: محمدرضا وفایی نژاد
: شبکه مجازی تهران تیاتر

اجرا به صورت تک مخاطب انجام می‌شود. مدت اجرا، برای هر مخاطب، حدود ده دقیقه و در هر روز تعداد مخاطبان نمایش ۱۰ نفر خواهد بود.

 

با حمایت انجمن فرهنگی اجتماعی مروجان هنر و اندیشه

شما در این اجرا هیچ اختیاری ندارید؛ حتی لباستان را هم ما تعیین می‌کنیم

اخبار وابسته

» نمایش «دال» به کارگردانی علی زمانی روز گذشته اجرای خود را با حضور دکتر حمیدرضا اردلان در مرکز تئاتر مولوی افتتاح کرد.

» «دال» در کارگاه دکور مولوی به صحنه می رود

آواهای وابسته

مکان

خیابان انقلاب، ابتدای خیابان شانزده آذر، شماره شانزده، جنب کلینیک دانشگاه تهران، مرکز تئاتر مولوی
تلفن:  ۶۶۴۱۹۸۵۰


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خیلی جالب بود
امیدوارم بازم از این نوع نمایش‌ها اجرا بشه. باحال بود واقعا و بلافاصله بعد از اجرا بیرون از سالن به دوستی که همراه تک‌تک تماشاچیا می‌شد گفتم کاش شرایط سالن و شیوه‌ی اجرا به شکلی بود که می‌شد به افتخار عوامل دست زد
هیجان انگیزه که مخاطبِ نمایش توو موقعیتی قرار بگیره که اختیار داشته باشه برای انجام کاراش. حتی اگه اون مسیر، مسیر دلخواه تیم اجرایی برای رسیدن به هدف نهاییشون نباشه
امیر، ali zamani و آقای سوبژه (محمد لهاک) این را خواندند
آذرمهر و جهان این را دوست دارند
ظاهرا این نمایش لحظه به لحظه مخاطب رو درگیر خودش میکند و مخاطب در بطن نمایش همیشه حضور دارد که این حضور احتمالا مؤثر خواهد بود. من چنین نمایشی تا بحال ندیده ام اما امیدوارم در نهایت نمایش خوبی از آب در بیاید.
۲۹ دی ۱۳۹۷
@آذرمهر موافقم، دقیقا همینطوره
۳۰ دی ۱۳۹۷
ممنون از شما آقای زمانی
۳۰ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من دیروز این نمایش رو رفتم و متاسفانه وسط کار یکی از اعضای کار بیهوش شدن و اجرا کنسل شد، به من گفتن که فردا میتونی بیای ولی متاسفانه امروز وقتش رو نداشتم که برم. میخواستم از کسایی که کار رو دیدن و همین طور عوامل کار چند تا سوال کنم.
من فقط اجرای اتاق دوم که همون دال میشد رو دیدم و نمیدونم توی اتاق تلویزیون قرار بود چی بشه.
1- رفتار ما توی این اجرا تا چه حد توی ادامه کار تاثیر میذاشت؟
از اونجایی که گویا اتفاقات یک اتاق "دال" هستن و اتفاقات اتاق دیگه "مدلول"، این به ذهن آدم میرسه که ممکنه ما بتونیم دال رو تغییر بدیم تا مدلول تغییر پیدا کنه.
2- توی اتاق اجرا (دال) 4 تا بلندگو هست که نزدیک هر کدوم پریز برق هست که یه 2 شاخی هم بهشون هست (البته فک کنم به یکیشون نیست)، اول خیلی توجهی بهشون نداری، ولی بعد دیدم که بالای یکیشون نوشته "پریز شماره 3" ... دیدن ادامه » و بالای یکی دیگه "پریز شماره 1". توی یه اتاقی با این تعداد کم از اجزا که همشون با دقت گذاشته شدن، چرا باید بالای پریز ها همچین چیزی نوشته شده باشه، جز این که این ها هم جزوی از نمایش باشه؟ یعنی درآوردن این 2 شاخی ها از این پریز ها تاثیری تو کار میذاشت؟
3- ظاهرا این اجرا 3 تا بازیگر داره، در حالی که حداقل من تا اونجایی که دیدم 2 تا بودن فقط، بازیگر سوم کجا وارد کار میشه؟
4- طراحی اتاق اول (مدلول) حداقل برای من با یک نگاه سریع که داشتم، یادآور یک صحنه دادگاه هست که شامل هیئت ژوری و تلویزیونی هست که ازش برای نشون دادن مدارک اتهام استفاده میشه، همچنین وجود یه دستگاه فرز مانند که زیرش یه عروسک قرمز هست و چارچوبی که یکی از همون آدم‌مانند های کاغذی ازش آویزونه و به نظر چوبه دار میاد (البته ممکنه آینه هم بشه در نظر گرفتش که داره خودمون رو نشون میده!). یادداشت کارگردان هم خیلی تاثیر داشت که مطمئن بشم اینجا صحنه یه دادگاهه، چون توش از متهم و متهم کنندگان سخن به میون آورده بود. حالا سوالم اینه که اینجا چه اتفاقاتی میوفته؟
ممنون میشم اگه کسی دیده کار رو بهم بگه.
Mindfulness، *مریم*، امیر و ali zamani این را خواندند
علی ابراهیمی این را دوست دارد
من از شما معذرت میخوام بابت مشکلی که پیش اومد و جمعه منتظرتون بودم ولی انگار افتخار دیدن مجدد شما رو نداشتیم
در رابطه با سوالتون من تا حدودی پاسخ میدم (شاید در فضای دیگه و با تغییرات ،مجدد اجرا بریم- البته شاید) به همین دلیل مجبور به توضیح محدودی هستم
در ... دیدن ادامه » رابطه با اینکه مخاطب چقدر دخیل هست این یه پارادوکسه که مخاطب هم تمامن اختیار داره و هم اختیاری از خودش نداره
در ارتباط با مدلول براساس شرایطی که گروه نمایشی دال ایجاد کردن تصاویر و داستان هایی ساخته میشه توی ذهن شما و کاملن درست هستش ولی تاکیید میکنم جزییات متفاوته توی ذهن هر فرد ولی در کلیت درسته و همه به یک نقطه میرسه ، این تفاوته هم به دلیل اینه که مدلول یک محیط فضا سازی شدس درست مثل یک تابلو نقاشی که با هر فردی به نوعی ارتباط برقرار میکنه
امیدوارم تونسته باشم توضیحات کافی بدم
مجدد معذرت میخوام بابت مشکلی که پیش اومد
۳۰ دی ۱۳۹۷
خیلی از شما ممنونم بابت توضیحاتتون. این پارادوکس اختیار که گفتید جالب بود.
با این که آدم خیلی دوست داره که یه انتخابی داشته باشه توی اجرا، ولی از یه سمت بیشتر که فکر میکنم میبینم خب اگه قرار باشه اجرا در این حد انتخاب محور باشه که دیگه نمایش نمیشه و به ... دیدن ادامه » سمت اتاق های فکر میره بیشتر! :D
حتما اجرا های دیگه شما رو هم میام.
در ضمن امیدوارم حال همکارتون خوب شده باشه.
۰۶ بهمن ۱۳۹۷
افتخاری هست برای من
و ممنون
۰۸ بهمن ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس های پایانی این نمایش با تخفیف گروهی تا تاریخ ۲۸ بهمن ماه همینک آغاز شد.
مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از یکشنبه ۲۳ تا سه شنبه ۲۵ دی (دو سانس ۱۶:۳۰ و ۱۷:۳۰)، به نویسندگی و کارگردانی علی زمانی با بازی نازنین بهرامی، رضا میرجلیلی، امیرپارسا مقبلی آغاز شد.
مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس های تازه این نمایش از یکشنبه ۱۶ تا سه شنبه ۱۸ دی‌ماه با بازی نازنین بهرامی، رضا میرجلیلی، امیرپارسا مقبلی همینک آغاز شد.
این نمایش در هر ۱۰ دقیقه میزبان تنها یک مخاطب خواهد بود. مخاطبان محترم امکان انتخاب ساعت اجرای خود را در دو بازه تقریبی یک ساعته خواهند داشت.
مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از چهارشنبه ۱۲ تا جمعه ۱۴ دی (دو سانس ۱۶:۳۰ و ۱۷:۳۰)، به نویسندگی و کارگردانی علی زمانی با بازی نازنین بهرامی، رضا میرجلیلی، امیرپارسا مقبلی آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز تازه این نمایش، جمعه ۷ دی، به نویسندگی و کارگردانی علی زمانی با بازی نازنین بهرامی، رضا میرجلیلی، امیرپارسا مقبلی آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش با یازی نازنین بهرامی، رضا میرجلیلی، امیرپارسا مقبلی فردا پنجشنبه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«دال» عنوان نمایش تازه‌ای است که در ۲ قسمت پیوسته در تالار مولوی اجرا می‌شود. این نمایش شامل اجرایی ایمائی است که با هدایت‌گری و روایت بازیگران مخاطب را به‌طور مستقیم وارد فضای نمایش می‌کند.javascript:

به گفته علی زمانی کارگردان جوان این نمایش، ایده اصلی نمایش بر پایه تقویت و تاکید بر صلح است و گروه اجراگران تلاش می‌کنند مخاطب را بدون دخالت مستقیم و تنها با استفاده از علایم در مسیر طراحی شده توسط کارگردان هدایت کنند.

ویژگی این نمایش حضور یک مخاطب در هر اجرا است به طوری که اجراهای ۱۰ دقیقه‌ای برای هر تماشاگر به طور مجزا روی صحنه می‌رود.

نمایش «دال» که برای اولین بار به شیوه «هر اجرا یک مخاطب» طراحی شده است، هر روز ساعت ۱۶:۳۰ در کارگاه تالار مولوی اجرا می‌شود.
میترا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید