آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش در شوره زار
S3 : 12:03:33 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۱۳ آذر تا ۳۰ دی ۱۳۹۲
۲۰:۰۰
۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
بها: ۲۰,۰۰۰ تومان

خلاصه نمایش: نمایش در شوره زار داستان زندگی گروهی از افراد را روایت می کند که ناچارند در یک مکان بدون شرایط زیستی مناسب به سر برند. این نمایش گذشته از آن که یک قصه دراماتیک را در بر می گیرد برگرفته از یک واقعیت تلخ اجتماعی است و در اثنای آن به یک ضایعه طبیعی هم اشاره می شود.

گزارش تصویری تیوال از نمای در شوره‌زار / عکاس: فریماه اشراقی

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از افتتاحیه نمایش در شوره‌زار / عکاس: نیلوفر علمدارلو

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از نمایش در شوره‌زار / عکاس: نیلوفر علمدارلو

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری از تمرین نمایش در شوره زار / عکاس: موسی هاشم زاده

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› یادداشت حسین کیانی در خصوص مصدوم شدن رویا میر علمی

›› اجرای نمایش "در شوره زار" از یکشنبه هفته آینده ادامه خواهد یافت

›› نمایش \"در شوره زار\" سه شنبه روی صحنه نمی رود

›› رویا میرعلمی دچار سانحه سقوط از ارتفاع شد

›› نمایش "در شوره زار" شنبه اجرای ویژه خواهد داشت

›› نمایش "در شوره زار" طی چهار شب روی صحنه نمی رود

›› محمد رضا خاکی، سروش صحت، بهناز جعفری، پژمان جمشیدی و کوروش نریمانی از "در شوره زار" دیدن کردند

›› دست نوشته "کوروش نریمانی" پس از تماشای نمایش "در شوره زار"

›› محمد حسین صفار هرندی و مجید سرسنگی به تماشای "شمشیر و آفتاب" نشستند

›› اظهار نظر هنرمندان درباره نمایش "در شوره زار"

آواها

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، جنب خانه هنرمندان، تماشاخانه ایران‌شهر
تلفن:  ۸۸۸۱۴۱۱۵_۸۸۸۱۴۱۱۶

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
شاید جای این سوال اینجا نباشه ولی
اگه من بخوام با مترو برم باید کجا پیاده بشم؟
و اینگه آدرس دقیق ایرانشهر کجاست؟
مترو طالقانی و مترو فردوسی هر دو نزدیک هستند
۲۹ دی ۱۳۹۲
مترو طالقانی
۰۳ بهمن ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام و درود
آرزوی بهبودی میکنم برای سرکار خانم میرعلمی تا زودتر به صحنه برگردن.
تنها ایرادی که به نظر من داشته ناهماهنگی بین صحنه شوره زار و برجک بود.
با توجه به فرم سالن استاد سمندریان نگاه مستمر به برجک نگهبانی گردن بیننده رو اذیت میکرد.
manimoon و طاها این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
« رویا میرعلمی » یادداشتی را برای نمایش« در شوره‌زار» منتشر کرد
نوشته شده در ۲۷ دی ۱۳۹۲ به نقل از ایسنا

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،بازیگر نمایش «درشوره‌زار» در نوشتارش آورده است: «اولین نیاز یک بازیگر نمایشنامه‌ای خوب است و این اتفاقی است که در نمایش «در شوره زار» افتاد؛ شخصیت‌های این نمایش راهی پیش‌روی بازیگر قرار می‌دهند که به خوبی نشان می‌دهد چگونه قرار است شکل بگیرند و این نقش‌ها چه روندی باید طی کنند تا کامل شده و کاراکتر خلق شود، برای کاراکتر «افسون» هم چنین اتفاقی به وجود آمده بود.

اما اولین کاری که بازیگر باید انجام دهد، خلق شناسنامه‌ای برای کاراکتر است؛ از کجا آمده، قرار است به کجا برود، گذشته‌اش چه بوده است و در چه موقعیتی به سر می‌برد؟ «افسون» خبرنگاری مبتلا به بیماری است و در موقعیتی بحرانی و دردناکی به سر می‌برد که سرانجام او را به شوره زار رسانده و من همیشه با نقش‌هایی از این دست مشکل داشته‌ام، زیرا نقش‌هایی هستند که از عوام دورند… نقش آدم‌های عادی را بازی کردن بسیار راحت است، چرا که نشانه‌های بسیاری از آنها در اطراف ما وجود دارد، حتی می‌توان برای ... دیدن ادامه ›› آنها تیپ‌های مختلفی هم ساخت. شاید تماشاچی نیز راحت‌تر آنها را باور کند و حتی دوستشان داشته باشد. اما شخصیت‌هایی مانند افسون برای تماشاگر غریب است و دشوار است که تماشاگر در چنین شرایطی تو را بپذیرد و باور کند. بنابراین سعی کردم اول از همه افسون را یک انسان ببینم و دیدم در چنین شرایطی، ترس و امید خواهد داشت و برای رهایی هر کاری انجام خواهد داد… دیالوگ‌ها و خود متن هم البته نشانه‌های لازم را داشت و من هم سعی کردم به دور از تیپ‌سازی و شعارزدگی به این کاراکتر برسم تا تماشاگر آن را پس نزند…

در نمایشنامه «در شوره زار» قشرهای مختلفی از جامعه وجود دارد؛ از طبقه متوسط تا فقیر، تفاوت‌های فرهنگی آنها نیز در دیالوگ‌هایشان مشخص است. نویسنده با هدفی مشخص اینها را انتخاب کرده و قصد داشته اقشار تاثیرگذار جامعه را در اثرش بگنجاند… اما پرسشی که مطرح است، این است؛ اینها چه سرنوشتی پیدا کرده اند که همگی به این شوره زار رسیده اند؟!

«در شوره زار» حرف امروز جامعه من را می‌گوید؛ شخصیت‌ها و اتفاق‌ها متعلق به جامعه خودم هستند و می‌توان گفت از جمله آثاری است که در سالهای اخیر کمتر نمونه‌ای از آن داشته‌ایم. نمایشنامه‌های ما از هویت و زندگی واقعی ما دور شده‌اند، متن‌ها متعلق به زمانه ما نیست، در حالی که اتفاق‌های جامعه باید برای نمایشنامه‌نویس اهمیت داشته باشد و ما بازتاب آنها را در نمایشنامه‌اش ببینیم. من نیز در جایگاه بازیگر ترجیح می‌دهم، متن‌هایی را بازی کنم که متعلق به جامعه و مردم کشور خودم باشند.

«حسین کیانی»، نویسنده و کارگردان این نمایش، جز کارگردان‌هایی است که به بازیگرهایش انگیزه بسیاری برای پرداخت کاراکتر می‌دهد و فضای نمایشنامه‌هایش هم همواره فضای مورد علاقه من بوده است.»
manimoon، حسین کوهی و مصطفی بیگ محمدی این را خواندند
baharinbahar، sara safari و بهادر بردشیری این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
manimoon
درباره نمایش در شوره زار i
برای خانم میرعلمی آرزوی سلامتی می کنم
امیدوارم دوباره هر چه زودتر روی صحنه ببینم شون
نمایش باز هم تا همون سی امه یا تمدید می شه؟

manimoon..
بهرنگ، امیرحسین ولی، مصطفی بیگ محمدی، طاها، raha azimi و شیوا اکبری این را خواندند
کاوه ت این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حسین کیانی نویسنده و کارگردان این نمایش گفت: در جلسه‌ای که با بازیگران نمایش داشتیم به این نتیجه رسیدیم که خیلی تلخ و دردناک است که اجرای‌مان این گونه به پایان برسد. همه بچه‌ها از جمله رویا میرعلمی دوست داشتند اجرای نمایش ادامه پیدا کند تا هم به این شکل دردناک تمام نشود و هم رویا به لحاظ روحی ضربه نبیند.کیانی از جایگزین شدن نسیم ادبی به عنوان بازیگر نقش «افسون» که رویا میرعلمی نقش آن را بازی می‌کرد، خبر داد و افزود: با نسیم ادبی صحبت کردیم و قرار شد به مدت سه روز تمرین کنیم و اجرای‌مان از روز یکشنبه 22 دی ماه ادامه خواهد داشت.
sohrab
درباره نمایش در شوره زار i
با آرزوی بهبود کامل برای خانم میر علمی ، که نقش کلیدی و خوبی در این نمایش ایفا نمودند .
این نمایش من رو به شوق آورد و علاقه من رو به تئاتر بیشتر کرد بازی روون دیالوگ های تامل بر انگیز
و از همه مهمتر در عین حال که اجرای همراه با ظنز داشت اما حس تاسف زیادی رو در من به قلیان انداخت و در آن شبی که من این اجرا رو دیدم دو تا از تماشاچی های خانم رو دیدم که از ته دل اشک میریختن و از نگاه سایرین هم میشد درد ناشی از آسیب دیدگی های فرهنگی و اجتماعی که موضوع نمایش بود رو حس کرد
دردی که دقیقا متناقض پند اخلاقی بیت شعر" بنی آدم ...." بود
من شخصا سالن ایرانشهر و حالت سکو ها نشستن تماشاچی صحنه و دکور و بازی مجید صالحی که به نوعی در من احساس دیده بان مرگ رو به وجود آورده بود و اصلا بازی تک تک دوستان هماهنگی و همبستگی در بازی رو خیلی دوست داشتم .
ممنونم از خالقین این اثر
manimoon و سپهر امیدوار این را خواندند
روجا حافظی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نظر شخصی: گذاشتن این خبر (متن در ذیل آمده) در صفحه اخبار مجموعه ایرانشهر باعث تاسف است. انتظار تماشاگر تئاتر شنیدن و خواندن نظر افراد به مراتب صاحب نظر تر یعنی خیلی خیلی بالاتر ،حرفه ای، آگاه تر از آقای جمشیدی در آن صفحه است.
مطلب پائین رو لطفا با دست نوشته جناب آقای کوروش نریمانی که در اخبار وابسته این صفحه آمده است مقایسه کنید .متاسفانه چون امکان نظر دهی در سایت ایرانشهر وجود ندارد بنده خواستم موضوع رو در اینجا منعکس کنم.
.
.
.
"به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل تماشاخانه ایرانشهر، پژمان جمشیدی که این روزها به دنیای بازیگری گرویده است، پس از تماشای نمایش "در شوره زار" به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی نظر خود را نسبت به این اثر نمایشی این ... دیدن ادامه ›› طور بیان کرد:
من یکی از اجراهای ابتدایی این کار را تماشا کردم و به نظرم در شوره زار متن بسیار قوی، خوب و درجه یکی دارد. این نمایش از آن دست آثاری است که من با آن ارتباط برقرار کردم و احساس کردم نوع نگاهش به ذهنیت من نزدیک است. چراکه نماینده شایسته ای از وضعیت یک جامعه است.
وی درباره کیفیت بازی بازیگران این اثر نمایشی نیز ادامه داد:
در این اثر نمایشی همچنین بازی های درخشان و فوق العاده ای را از همه بازیگران شاهد هستیم. نمایش در شوره زار اثری است که به موقع تماشاگر را می خنداند و در لحظاتی او را به فکر فرو می برد و نوعی ذوق درونی را در وی بر می انگیزد.
بازیگر نمایش بادی که تو را خشک کرد مرا برد با اشاره به نمادگرایی در نمایش در شوره زار افزود:
نمایش در شوره زار را می توان نماد یک سرزمین دانست. آدم هایی که از اقشار مختلف گرد هم آمده اند و هرکدام ویژگی خاصی دارند. آنها با مشکلاتی دست به گریبان هستند که بعضا انکار می شود و فردی از بالا به آنان می نگرد و خود را برتر و تصمیم گیرنده می داند.
جمشیدی با تاکید بر این که در تئاتر هر برداشتی از سوی مخاطب آزادانه صورت می گیرد بیان داشت:
آنچه مسلم است این است که در عرصه هنر به ویژه در تئاتر می توان هر برداشتی به صورت آزادانه از یک اثر داشت و در این زمینه مخاطب آزادی عمل دارد. من بعد از تماشای در شوره زار این نمایش را نمادی از سرزمینی دیدم که اعضای آن رضایتی از شرایط موجود ندارند و به خاطر نگاه هوشمندانه و دقیق اثر باید به نویسنده و کارگردان آن تبریک گفت و من تماشای آن را به همه هنردوستان توصیه می کنم."نظر شخصی: خیلی خیلی باعث تاسف است
به هر حال برای بالابردن کلیک به هر ترفندی دست می زنند.
البته با احترام برای آقای جمشیدی.
۱۷ دی ۱۳۹۲
ادامه یافتن این مسائل هم بی حرمتیست ...
بی حرمتی به اهالی سرشناس و هنرمند تئاتر که با رویی گشاده از حضور اقای جمشیدی در کنارشون استقبال کردند...
بی حرمتی به تماشاچیانی که نه از سر علاقه بلکه استعداد و بازی شیرین طرفدار ایشان هستند و خواهند بود...
امیدواریم نظرات بیشتری از ایشان در این سایت شاهد باشیم ...
۱۸ دی ۱۳۹۲
به نظر من هم باید در نظرات، حرمت افراد حفظ بشه.
در بعضی نظرات متاسفانه کینه و توهین دیده می شه
!!!
۱۸ دی ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آوا فیاض
درباره نمایش در شوره زار i
اجرای نمایش «در شوره‌زار» فعلا متوقف شد

اجرای نمایش «در شوره‌زار» کار جدید حسین کیانی متوقف شد.

در پی سانحه‌ای که شامگاه 16 دی ماه برای رویا میرعلمی بازیگر این نمایش پیش آمد که منجر به آسیب و شکستگی پای او شد‌، اجرای این نمایش متوقف شده است.

حسین کیانی نویسنده و کارگردان نمایش «در شوره زار» و همسر رویا میرعلمی به ایسنا‌، گفت: حال رویا خوب است و امروز تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد.

او درباره ادامه اجرای نمایش‌اش نیز توضیح داد: فعلا چند روز اجرا نخواهیم داشت.

نمایش «در شوره زار» با بازی بازیگرانی همچون احمد ساعتچیان‌، علی سلیمانی‌، ... دیدن ادامه ›› فهیمه امن زاده‌،مجید صالحی، رویا میرعلمی‌، سینا رازانی‌،‌ وحید رهبانی‌ و فریده سپاه منصور در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه بود.

قرار بود این نمایش تا روز 28 دی ماه روی صحنه باشد و در بخش مرور جشنواره تئاتر فجر نیز اجرا شود. اما به دلیل حادثه‌ای که برای رویا میرعلمی پیش آمده، فعلا اجرای این نمایش متوقف شده است
آرزوی بهبود برای خانم میرعلمی عزیز دارم.
منتظر تماشای کار خواهم بود.
۱۷ دی ۱۳۹۲
حق با شماست شاهین جان;)
به امید اینکه خانم فیاض بزودی خبر بهبودی ایشون رو برامون بنویسن
۱۷ دی ۱۳۹۲
اتفاقا من هم که همان شب اول کار را دیدم ، متوجه شدم که نردبانی که برای این کار بکار گرفتند استاندار نیست! یعنی فاصله بین پله ها زیاد بود فکر کنم بالای 30 سانتیمتر بود ...
ومن اون شب سختی بالا رفتن خانم میر علمی را دیدم ؛ای کاش به محمد گودرزیانی می گفتم ...
انشاالله که زود بهبودی حاصل آید ...
۱۸ دی ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اجرای نمایش «در شوره‌زار» فعلا متوقف شد


اجرای نمایش «در شوره‌زار» کار جدید حسین کیانی متوقف شد.


در پی سانحه‌ای که شامگاه 16 دی ماه برای رویا میرعلمی بازیگر این نمایش پیش آمد که منجر به آسیب و شکستگی پای او شد‌، اجرای این نمایش متوقف شده است.

حسین کیانی نویسنده و کارگردان نمایش «در شوره زار» و همسر رویا میرعلمی به ایسنا‌، گفت: حال رویا خوب است و امروز تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد.

او درباره ... دیدن ادامه ›› ادامه اجرای نمایش‌اش نیز توضیح داد: فعلا چند روز اجرا نخواهیم داشت.

نمایش «در شوره زار» با بازی بازیگرانی همچون احمد ساعتچیان‌، علی سلیمانی‌، فهیمه امن زاده‌،مجید صالحی، رویا میرعلمی‌، سینا رازانی‌،‌ وحید رهبانی‌ و فریده سپاه منصور در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه بود.

قرار بود این نمایش تا روز 28 دی ماه روی صحنه باشد و در بخش مرور جشنواره تئاتر فجر نیز اجرا شود. اما به دلیل حادثه‌ای که برای رویا میرعلمی پیش آمده، فعلا اجرای این نمایش متوقف شده است.
manimoon و یگانه کربلایی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
رویا میرعلمی دچار سانحه سقوط از ارتفاع شد


رویا میرعلمی -بازیگر نمایش در شوره زار- در شصتمین دقیقه اجرای امشب -16 دی ماه- این اثر نمایشی دچار سانحه سقوط از ارتفاع شد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل تماشاخانه ایرانشهر، رویا میرعلمی امشب -16 دی ماه- حین اجرا از پلکان نمایش در شوره زار به ارتفاع 150 سانتی متر سقوط کرد و دچار آسیب ... دیدن ادامه ›› دیدگی پا شد.

پس از روی دادن این سانحه، وی با فاصله زمانی 15 دقیقه برای معاینه و درمان به مرکز درمانی منتقل شد.

وضعیت اجرای روز اینده این اثر نمایشی فردا -17 دی ماه- از سوی روابط عمومی و امور بین الملل تماشاخانه ایرانشهر اعلام می شود.

این اثر نمایشی از 13 آذر آغاز شده و طبق برنامه ریزی قبلی قرار است تا 28 دی روی صحنه باشد.
انشاالله که طوری نشده ... بازی خانم میر علمی در این نمایش و نمایش شایعات واقعا عالی بود
۱۷ دی ۱۳۹۲
چشم خورد
از بس خوب بازی کرد
۱۷ دی ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
موضوع جالبی انتخاب شده بود: رها شدن بیماران بیمارستان و خشک شدن دریاچه ارومیه. ولی خیلی شعاری بود !
manimoon، بهرنگ و فاطمه این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سانس های تازه تخفیف تیوال برای این هفته (هفته پایانی اجرا) همینک در تیوال
manimoon این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
محمد تاجیک
درباره نمایش در شوره زار i
حسین مراد: وقتی درد داریم یعنی هنوز زنده ایم!

درد بزرگترین نشونه زنده بودنه!
مریم آقاجانی
درباره نمایش در شوره زار i
حدود یک هفته پیش این نمایش را دیدم ...

با تعریف هایی که خوانده و شنیده بودم انتظار نمایشی فراتر از آن چه که دیدم داشتم ...
نمایش خوبی بود ... اما ساده بود ... و شاید از نقد هایی که خوانده بودم انتظار این همه سادگی را نداشتم ...
تلخ ... اجتماعی ... سیاسی ... نمایشی که توانسته بود حرفش را بزند و تا حد زیادی در رساندن منظور خوب عمل کرده بود ...
بازی ها اما آنطور که باید به دل من ننشست ... بازی ها ساده بدون هیچ پیچیدگی ... انقدر ساده که حس نکردم در برابر کسانی ام که سالها کارشان تئاتر بوده ...
طراحی صحنه حرفی برای گفتن داشت ...

دوز شعاری بودن چه در بازی ها و چه در دیالوگ ها بالا میزد بعضی اوقات ...
موسیقی اصلا مناسب این کار نبود ...

نمیشود گفت به دیدن نمی ارزد ... خوب بود اما نه آنطور که باید و شاید ... نه آنطور که انتظار میرفت ...
امروز( 13 دی) نمایش رو دیدم. با این پیش فرض که انگاشت هر فرد از یک اثر هنری نسبی است و مطلق نیست و غلی رغم نوشته کارگردان در کاتولوگ نمایش که بر فاصله گرفتن ادبیات و به خصوص ادبیات نمایشی در نمایش های کنونی، متاسفانه این نمایش هیچگونه نوآوری، خلاقیت، اثر بخشی و حتی متن نمایشی قابل توجهی نداشت و اگر نبود نقدهای مثبتی که در همین سایت از دوستان علاقه مند خواندم، خیلی منقدانه تر می نوشتم.
با توجه به نمایش های پیش رو و نزدیک شدن به جشنواره تاتر فجر، قویا پیشنهاد می کنم، زمان و پول خود را به صرفه تر هزینه کنید.
و البته متعجب از دوستانی که اینگونه تحسین کردن این نمایش را...!!!
نمی خواهم مقایسه ای داشته باشم بین این نمایش و آثاری که در همین دو ماه پیش بر روی صحنه بود که خود حدبث دیگری را می طلبد.
کاش آقای کیانی همان سبک نمایش های پیشین خود را ادامه می داد که شاید تغییر سبک به غیر از به سطح آمدن و لودگی های پیش پا افتاده هیچ اتفاقی را رقم نزد.
امشب این نمایش رو دیدم و کاملا با نظرتون موافقم ..!!!
منم متعجب از نظراتی که منو راغب کرد به دیدن این نمایش !!!!
۱۴ دی ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
dinod9
درباره نمایش در شوره زار i
کار رو دیدم.خوب بود.طراحی صحنه و موسیقی کاملا بجا و مناسب بود.یجاهایی شعارا میخورد توی صورتم ولی در کل نمادها پیامشون بخوبی میرسید...یه تشکر ویژه هم از آقای ساعتچیان عزیز که رو صحنه همه جوره عالی هستن...
فاطمه 15
درباره نمایش در شوره زار i
سلام ...
من عضو جدید تیوال هستم . ببخشید من یه سوالی داشتم ، آیا تخفیف تیوال تا آخر نمایش است ؟
تا کی این تخفیف هست ؟
آوا فیاض این را دوست دارد
خوش اومدید به تیوال خانم فاطمه.
احتمالا خیر، معلوم نیست تا کی باشه. اما فعلا برای این دو روزی که امکان خریدش در تیوال هست (جمعه و شنبه) این تخفیف وجود داره و مبلغ بلیط 15 هزار تومان هست.
۱۲ دی ۱۳۹۲
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این نمایش روز شنبه 14 دی ماه نیز اجرا خواهد داشت و امکان خرید آن همینک روی تیوال نیز هست.
مجید م و آوا فیاض این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
علی شایان
درباره نمایش در شوره زار i
همیشه کارهای کیانی را دوست داشتم و این نمایش هم زیبا بود. طنز تلخ، پشتوانه اجتماعی، طراحی صحنه، بازی ها (به ویژه سلیمانی و میر علمی)، دیالوگ های مناسب و نوسان بین رئالیسم و نمادگرایی از نقاط مثبت این کار بود. اثری است که تا مدتی ذهن را درگیر می کند.
خسته نباشید به همه عوامل ....
آدمهایی که راضی از زندگیشون نیستند...
گرفتار در زمینی پرشوره که در آن گیاه نمیروید .. هیچ امیدی نیست به آینده - به همدیگه..
آدمهایی که با هم هم مسیر میشند برای رسیدن به روشنایی ولی خسته و نومید برمیگردند..
چون از سر مستی یا سو تفاهم کنار هم بودنو انتخاب کردند؟ امید واهی دارند؟
""با یه بررسی گذرا در تاریخ میشه یه این نتیجه رسید که تاریخ هیچ تغییری نمیکنه و فقط تکرار میشه و این نکته عذاب آورترین حقیقت ماجراست"" .... فقط معلم تاریخ به این حقیقت اگاه.
آیا این حقیقتیه که تو ذهنه کارگردان بوده و میخواست اونو انتقال بده؟
با تشکر فروان از همه عوامل این نمایش...
manimoon، رسول حسینی، مصطفی بیگ محمدی، فرزاد حریری و فاطمه این را خواندند
بیتا نجاتی و بهرنگ این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید