آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش داستان های سرزمین مردمان خردمند
S3 : 04:43:38 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۱۵ مرداد تا ۳۱ شهریور
۲۰:۰۰
۱ ساعت و ۲۵ دقیقه
بها: ۴۰,۰۰۰ تومان

- ظرفیت هر اجرا ۵۰ نفر می باشد.

خلاصه:
[داستان‌های سرزمین مردمان خردمند ] با این روایت پیش خواهد رفت:
از « هوشنگ - علی ایزدی » آغاز می شود، سرگذشت ضحاک از زبان «ارنواز - راهله تعبدی» گفته می‌شود.
به «فریدون - مهدی صناعتی» می رسد، از «سام - داوود ونداده » و «زال - داوود ونداده » و «رودابه - مهسا قریشی » به زادروزرستم می رسیم.
دلدادگی « تهمینه - صونا احمدپور ملکی » و رستم را نظاره گــریم
پس از رزم « سهراب - حامد رجائی » و « گُردآفرید - مبینا آقاخانی » به کارزار رستم و سهراب می رسیم.
از روایت وفاداری «سیاوش‌ - سپاس رضایی » به « کاووس - امیر بیرانوند » و نیرنگ «سودابه - طلیعه ایمانی» گذر کرده  به سرگذشت « اسفندیار - سپهر سهرابی » گوش می سپاریم.
«اشکبوس - سپاس رضایی » به ضرب یک تیر، مغلوب رستم می شود.
عشق و وفاداری «منیژه - ستاره بذرافشان» بر «بیژن - امیر بیرانوند» به رهایی اش از تیرگی چاه می انجامد.

 

اخبار

›› یادداشت مژگان شعبانی برای نمایش «داستان‌های سرزمین مردمان خردمند»

›› یک هفته وقفه در اجرای «داستان‌های سرزمین مردمان خردمند»

›› «داستان های سرزمین مردمان خردمند» در فضای باز فرهنگسرای نیاوران روایت می شود

ویدیوها

مکان

خیابان پاسداران، بعد از سه راه اقدسیه، روبروی پارک نیاوران، خیابان فرهنگسرا
تلفن:  ۲۲۲۸۷۰۸۱-۲، ۲۲۲۹۹۷۳۰

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
امشب هوشنگ شاه آتش را کشف کرد و جشن سده را به مناسبت این هدیه ایزدی نام نهاد فریدون ضحاک را در کوه دماوند به بند کشیدو .... اجرای خوبی بود از شاهنامه تقریبا بیشتر بازیگران مسلط بودند به دیالوگ و بازی ولی نبرد رستم و سهراب همیشه ناراحت کننده است رستم بین فرزندش و ایران ، کشور ایران را انتخاب کرد تا همیشه پابرجا باشد این داستان همیشه تراژیک و اشک آور است نقش طهمینه خوب بازی کرده بود اینکه ضحاک آشغال میریخت هم جالب بود اینکه زنان شاهنامه را به خوبی به تصویر کشیدند را دوست داشتم ارنواز ، رودابه ، طهمینه و گردآفرید در کل شاهنامه به گونه ای همه ابعاد را در بر دارد امشب به دنیای باستان سفر کردم و لذت بردم
تنها یک نکته مهم بود که دوست داشتم در نمایش باشد جای کاوه و پرچم کاویانی خالی بود کاوه کارگری که پادشاه را به تخت پادشاهی نشاند و پیشبند یک کارگر تبدیل شد به مهمترین پرچم ایران پرچم کاویانی پرچمی که از دل مردم برخاست
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اجرای خوبی بود و بسیار لذت بردم ، ایده جمع آوری زباله های محوطه در حین اجرا برای من جالب بود ،همخوانی ها گاها ناهماهنگ بود و صدای بازیگران گاهی به سختی شنیده میشد .بر خلاف نظر یکی از دوستان بنده رویارویی اشکبوس و رستم وچند صحنه دیگر که جنبه کمدی داشت بسیار پسندیدم و فکر میکنم باعث شد ریتم یکنواختی نداشته باشه اجرا . طراحی لباس خانم ها رو دوست داشتم ولی بعضی از نقش ها به نظر من لباس مناسبی برای این اجرا نداشتند .اکثر بازی ها قوی بود و دیدن کار و پیشنهاد میکنم .با تشکر از جناب چنگیزیان

فریدون فرّخ فرشته نبود
ز مُشک و ز عنبر سرشته نبود
به داد و دِهش یافت آن نیکویی
تو داد و دِهش کن فریدون تویی


نمایش را دوست داشتم و خوشحالم که داستان‌های شاهنامه مدت‌هاست جای خورا در میان دراماتورژی‌ها و تئاترها باز کرده است. نوع استفاده از فضا و بیان هارا دوست داشتم.موسیقی و نوازنده ضعف کار حساب می‌شد و هزاران بار حیف که با انتخاب بهتر موسیقی چقدر کار میتوانست جذاب‌تر از این‌هم باشد.

ابتدای کار و نوع برخورد با موضوع زباله ریختن برایم عجیب بود که پس از کار،راجع‌به آن،با جناب چنگیزیان صحبت کردم و نگرششان برایم جالب و بسیار دوست‌داشتنی بود.

در کل این کاررا بسیار پیشنهاد می‌کنم.
پویا و آقامیلاد طیبی این را خواندند
محمد دارآفرین این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فقط می توانم به دوستان توصیه کنم که دیدن این نمایش را در فضای باز نیاوران از دست ندهند گروه خوب سعید چنگیزیان که چقدر مهربان و نازنین هستند . می توان گفت که دیدن این نمایش برابر 2 واحد درسی شاهنامه خوانی است . طراحی کاراکنر ها هم بسیار بجا و شایسته بود .
شاید چند دقیقه اول نمایش قدری در اجرا کند بود ولی در ادامه بسیار عالی بود
کار خیلی خوبی دیدم و به عنوان کسی که ببیننده این نمایش بود واقعا لذت بردم از تفکر کارگردان و با بازی بازیگران موفق باشین
سلام و خسته نباشید خدمت همه دست اندرکاران این نمایش دلپذیر
پس از تمجید از کارگردانی و بازی های خوب، دو سه نکته بسیار برای بنده جالب توجه بودکه خواستم به اشتراک بگذارم:
- طراحی کار و استفاده از فضا به گونه ای است که صحن اصلی بیانگر زمان حال و فضای فوقانی تعلیقی عالی بین زمان گذشته و آینده برقرار کرده بود و حضور توأمان درگذشتگان و آیندگان را بطور جالبی فراهم کرده بود.
- فن بیان بسیار خوب بازیگران (بجز یکی دو مورد) اجرای فضای باز کار را بی نقص کرده بود. بطور مشخص، فن بیان نقش های فریدون، رودابه، سهراب و گردآفرید بسیار عالی بود.
- با توجه به نورهای موجود در فضای اجرا، به نظرم بهتر بود واقعاً از آتش کمک گرفته میشد چرا که نور بکار گرفته شده بیشتر مناسب نورپردازی سالنی به نظر می آمد.
- فضای باز اجرای این نمایش برگ برنده آن است که از لحظه پایان این جمله از زبان بنده نمی افتد که اگر این کار را روی صحنه میدیدم تا این اندازه به دلم نمی نشست.
در نهایت، این نمایش یک تجربه و خاطره منحصر به فرد برای من ایجاد کرد و تماشای آن را به همه هنردوستان توصیه میکنم. موفق باشید.
درود بر جناب چنگیزیان و همه بازیگران
جای اینگونه نمایش ها بسیار خالی است و سپاس از شما که به فرازهایی از شاهنامه پرداختید که بی گمان خویشکاری همه ماست که بیشتر شاهنامه بخوانیم.
فضای دل انگیز بوستان ایرانی دلچسب بودن نمایش را دوچندان کرد.

گزینش بازیگران بر پایه نقش ها بسیار ستودنی بود. سهراب گردآفرید سودابه و سیاوش را بسیار بجا برگزیده بودید به چهره هایشان کاملا برازنده بود.

آواها با وحود فضای باز خوب و رسا بودند جا داشت نوای بهتری از ساز می شنیدیم.
و اما بخش پایانی نوشته ام،، اینکه بخشهای افزوده شاهنامه را هم در کار آورده اید تقصیر شما نیست. ولی خواهش میکنم شاهنامه و رمزهای آن را بیشتر بخوانید و پی به واقعیت های تاریخی این شاهکار ببرید.
هر کدام از این داستانها دوره ای بس بزرگ از تاریخ ایران در خود دارد.

با سپاس از شما
درود بر شما
بانو شما از همیاران بنیاد نیشابور نیستید؟! در محضر استاد جنیدی نازنین.
۰۳ شهریور
امیرمسعود فدائی
درود بر شما بانو شما از همیاران بنیاد نیشابور نیستید؟! در محضر استاد جنیدی نازنین.
درود بر شما بله الان متوجه شدم وگرنه نام شما را در تیوال بسیار دیده ام. چه رویداد جالبی شاد باشید دوست گرامی.
۱۱ شهریور
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایش داستان سرزمین مردمان خردمند(براساس شاهنامه)
طراح و کارگردان :سعید چنگیزیان
تهیه بلیت تیوال
tiwall.com/p/dastansarzamin
پدرام راجی و پویا فلاح این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
در کل پرداختن به چنین موضوعی درخور ستایش است. فضای باغ و تماشای نمایشی حماسی زیر درختان ستبر و بلند بسیار لذتبخش بود. از همه امکانات فضا به عنوان صحنه اجرا به خوبی استفاده شده بود و بازیگران الحق زحمت بسیار کشیده بودند. این برخی نقاط مثبت اجرا بود که به اجمال اشاره کردم.
و اما نقاط منفی که درصورت اصللح، بی‌شک با اجرایی بسیار سطح بالاتر مواجه بودیم. موسیقی متن، از کیفیت پایین صدا و نوازندگی هم که بگذریم، چندان با وقایعی که در صحنه رخ می‌داد همخوانی نداشت و مانند عنصری مزاحم عمل می‌کرد. مضراب‌های هول‌هولکی و گاه پرده‌های فالش زیر صدای بازیگران که کاملا بیان حماسی داشتند نامربوط و ناخوشایند بود. حال آنکه در موسیقی، برای بیان های حماسی، لحن های موسیقایی بخصوص وجود دارد. از این هم که بگذریم، حتی اگر تصمیم بر این بود که لحن حماسی در موسیقی به کار گرفته نشود، دست کم می‌شد موسیقی از لحاظ دراماتیک با متن هماهنگی داشته باشد. یا از این هم که بگذریم، صرفا یک موسیقی باکیفیت باشد. که نبود. و نبودش بهتر از بودنش بود.
نقد دومم به فالش خوانی بازیگران، وقتی می‌خواستند متن را به صورت آهنگین اجرا کنند. قطعا از بازیگران انتظار نمیرود که مانند خوانندگان حرفه ای بخوانند، اما وقتی تصمیم بر ان شده که بخش هایی به صورت آهنگین خوانده شود، بهتر بود روی این قضیه کار شود که دست کم فالش خوانده نشود. کما این که، اگر از آهنگین خواندن صرف نظر می‌شد، خیلی بهتر از این بود که بیان آهنگین فالش به گوش مخاطب برسد.

در کل تجربه خوبی بود. سپاس از همه عوامل
با شرایط فعلی تجربه ی جدیدی بود و برای من که تجربه ی تئاتر محیطی رو نداشتم عجیب بود و به نظرم مهمترین تاثیر اجرا این بود که ترغیب به خوندن شاهنامه میشین... در مجموع برای من بعد از شیش ماه دوری از تئاتر شب خوبی بود و حس کردم یه کم به زندگی برگشتم...
از اینکه به شاهنامه پرداختید سپاسگزارم. جای این جور کارها واقعا خالیه. اما در کارهای آینده میشه از صرف نقل کردن خود ابیات شاهنامه فراتر رفت و یک نمایشنامه و نمایش امروزی‌تر خلق کرد هر چند کار بسیار دشواریه چون شاهنامه اثر بزرگیه و یه کار ضعیف می‌تونه مخرب باشه به جای اینکه ترویج دهنده باشه.
اما یه نقطه ضعف کار به نظرم رزم رستم و اشکبوس بود. تقریبا همه نمایش جدی و حماسی بود اما دقیقا جایی که به حماسی‌ترین بخش شاهنامه رسید نمایش کمدی شد! رزم رستم و اشکبوس حماسی‌ترین بخش شاهنامه‌ و بلکه حماسی‌ترین متن ادبی تاریخ ادبیات جهانه.
با سلام
بسیار اجرای محیطی خوبی بود
و بسیار خوب به شاهنامه پرداخته بود و یکبار دیدن کمه.
به نظرم برای این اثر زحمات بسیاری کشیده شده و حتمن باید دید
پویا فلاح، عاطفه جنابی و محمد دارآفرین این را خواندند
سارا کاظمی و سارا حدادی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مجموعا دوسش داشتم اجراها خوب بود کارگردان بازی خوبی گرفته بود ولی بعضی ها بهتر بودن موضوع و نوع روایتش جذاب بود ،فضا هم که عالی
نکنید این تابلو بازی ها را..
نمایش خوب باشد مخاطب را جذب میکند.
پروفایل نسازید.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بسیار عالی .. ممنون از همه زحمتهایی که کشیدین 🧡
به تصویر در اوردن مردمان خردمند سرزمین مان (شاهنامه 💜) ایده بسیار جالب و خاصی ست که همه خیلی پرانرژی و دلسوزانه بازی کردند 🙏
من خیلی دوست‌داشتم، داستانهایی که واقعا باید شنید، اجرای قشنگ و فضای عالی
شما درصد میگیرین؟؟؟
۲۰ مرداد
سعاد مقدم
شما درصد میگیرین؟؟؟
😂😂😂
۲۱ مرداد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شور این اجرا گرسنگی از شکم و حواس از سرم برد. دست مریزاد
خیلی خوب بود
با سلام چرا درگاه بانکی برای پرداخت باز نمیگردد؟
پویا فلاح این را خواند
گروه همیاری (support)
درود بر شما
جناب بهمنیار گرامی، مشکلی در درگاه‌های بانکی مشاهده نشد، لطف در صورتی که از فیلتر شکن استفاده میکنید خاموش نمایید و دوباره بررسی نمایید.
باسپاس
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش به کارگردانی سعید چنگیزیان و با بازی داود ونداده، علی ایزدی، راهله تعبدی، محمد دار آفرین، مهدی صناعتی و ... امروز (یک شنبه) ساعت ۱۲ آغاز می شود.