کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش درخشش در ساعت مقرر
S3 : 19:23:38 | com/org
۱۶ آذر تا ۰۱ بهمن ۱۳۹۱
۱۹:۰۰
۱ ساعت و ۲۵ دقیقه
بها: ۸,۰۰۰ تومان

مکان

تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر (عج)، مجموعه فرهنگی و هنری تئاترشهر
تلفن:  ۶۶۴۶۰۵۹۲-۴

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
یکی از سه کار خوبی که در سال نود دیدم " درخشش در ساعت مقرر " بود .
سال٩١ ؛)
۲۳ فروردین ۱۳۹۲
درخشش عالی بود... :) سارا جان یادش بخیر چه روز خوبی بود! تو یک جمع گرم و صمیمانه همراه با همدیواریهای عزیز دیدیم این کار رو.:)
۲۴ فروردین ۱۳۹۲
روز یکم زمستان نود و یک به دعوت سرکار خانم رویا افشار به دیدن این نمایش رفتم .
موسیقی و نور بسیار عالی بود در این کار و خود به گونه ای قوی عمل می کردند که نقش راوی کار را به عهده داشتند گویا .
من به شدت درگیر اعجاز بازی خانمها نازی ، افشاری و افشار بودم .
آقای نعیمی به عنوان نویسنده و گارگردان به حق زحمت فراوانی برای این کار کشیده بودند و توانایی شان در ساخت و پرداخت یک قصه را به رخ کشیدند .
۲۶ فروردین ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
من دیشب این نمایش رو دیدم
میتونم بگم از نوع بازیها لذت بردم یک نمایش کامل با المان های انسانی
مقداری ابزورد - گاهن موزیکال و البته تاثیر گذار
یکی از جالبترین قسمت های نمایش که توجهم رو جلب کرد وقتی بود که سر زنده موندم
یا نموندن نیکلای داشتن شرت می بستن و من اون موقع به این فکر کردم که واقعا مزه تلخ جنگ و کشتار پس از اون اینجوری میتونه باشه - از آقای نعیمی وگروهش تشکر می کنم و خسته نباشید میگم بهشون
آیا این نمایش تا آخر هفته اجرا میشه؟ ممنون میشم اگه بگید تا چه روزی تمدید شده.
آخرین اجرا روز 2شنبه 2بهمن اونم در قالب جشنواره هست
۰۱ بهمن ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
واااااااااااای من چه ذوقی داشتم بعده دیدن اجرا !!! دو نقطه کلی ذوق
همه چی به طرز خوبی کنار هم قرار گرفته بود , نمایشنامه تیکه هایی از در انتظار گودو رو تو قلب خودش جلو می برد که باعث شده بود در کنار تراژدی رئال بوسنی گوشه ای دیگه از جنگ رو تو قالب theater of absurd به نمایش بزاره !
کار گروه موسیقی و آواز ! خیلی خوب بود و کلی همانگ با اجرا
نور پردازی به شدت به تغییر فاز بین دو فضا رئال و fictional کار کمک کرده بود !
گروه اجرایی نمایش «درخشش در ساعت مقرر» در حضور تعدادی از هنرمندان صاحب نام تئاتر و سینما اجرای خود را به دو سینماگر صاحب نام تقدیم کرد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر ، حمیدرضا نعیمی نویسنده وکارگردان نمایش سه شنبه 26 دی ماه بعد از پایان اجرای نمایش ضمن تقدیر از تماشاگران و هنرمندانی که در اجرای این نمایش حضور داشتند: باعث افتخار گروه تئاتر نمایش «درخشش در ساعت مقرر» است که طی روزهای گذشته و امشب میزبان حضور چشمگیر شما تماشاگران فهیم و هنرمندان فرهیخته تئاتر، سینما و تلویزیون بوده است .
وی ادامه داد: به طور حتم تقدیر از تلاش هنرمندان همه گونه های هنری وظیفه همه ماست . امشب هم به افتخار حضور دو هنرمند پیشکسوت عرصه سینما و تئاتر اجرای خود را به رضا کیانیان و بهمن فرمان آرا تقدیم می کنیم .
براساس این گزارش فرشته صدر عرفایی ، مدیا کاشیگر، سعید داخ ، حسن باستانی از جمله هنرمندانی بودند که در اجرای شب گذشته نمایش درخشش در ساعت مقرر حضور داشتند .
شایان ذکر است نمایش «درخشش در ساعت مقرر» تا 29 دی ساعت 19 در تالار قشقایی میزبان تماشاگران خواهد بود .

تمدید شد؟ چه عالی! :)
۲۷ دی ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
با شناختی که از آقای حمید رضا نعیمی داشتم
میدانستم تئاتر خوبی را اجرا میکند
ممنون از او که می اندیشد
سپاس از همه ی بازیگران و عوامل
سفیر بوسنی و هرزگوین بعد از تماشای «درخشش در ساعت مقرر» تاکید کرد برای اجرای نمایش در سارایوو تلاش می کنم
نسخه چاپی
۲۵ دى ۱۳۹۱
سفیر کشور بوسنی هرزگوین در کشورمان بعد از تماشای نمایش «درخشش درساعت مقرر» از تلاش خود برای اجرای این اثر نمایشی در سارایوو خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر ، امیر حاجی کادونیچ بعد از نمایش که این روزها به کارگردانی حمیدرضا نعیمی در تالارقشقایی روی صحنه است ، ضمن تقدیر از عوامل اجرایی این اثر نمایشی گفت: بیش از سه سال است که درایران حضور دارم و در این مدت دیدن نمایش «درخشش در ساعت مقرر» بهترین هدیه‌ای بود که از هنرمندان ایرانی دریافت کردم .
وی ادامه داد: به دلیل عدم آشنایی کامل با زبان فارسی نمایشنامه چندان متوجه جزییات دیالوگ های نمایش نشدم اما موضوع نمایشنامه و بازی خوب بازیگران باعث شد که اجرای این نمایش تا همیشه در ذهن من باقی بماند و ای کاش شرایطی فراهم شود که این نمایش روزی در سارایوو برای مردم منطقه ما اجرا شود .
سفیر بوسنی و هرزگوین خاطر نشان کرد: به طور حتم به عنوان نماینده مردم کشورم در ایران تمام تلاش خود را انجام خواهد داد که افتخار میزبانی گروه تئاتر شایا ... دیدن ادامه ›› را در کشور بوسنی داشته باشم و امیدوارم این تلاش هر چه زودتر به نتیجه برسد.
حمیدرضا نعیمی نویسنده و کارگردان نمایش درخشش درساعت مقرر هم در پایان اجرا گفت: مردم مظلوم بوسنی در یک برهه زمانی دردهای فراوانی کشیدند که به هیچ عنوان برای ما مردم ایران که مسلمانیم فراموش نخواهد شد . بنابراین همین که توانستیم با زبان هنر گوشه ای از این دردها را در قالب یک اثر نمایشی به مخاطبان امروز تئاتر ارائه دهیم به خود افتخار می کنیم که امیدواریم مورد رضایت نیز قرار گرفته باشد .
وی گفت: باعث افتخار ماست که در حضور سفیر کشور بوسنی و هرزگوین نمایش درخشش در ساعت مقرر را با افتخار از سوی ملت شریف ایران به مردم بوسنی تقدیم کنیم .
براساس این گزارش در ادامه برنامه هدایایی از طرف گروه تئاتر شایا به سفیر کشور بوسنی هرزگوین اهدا شد .
شایان ذکراست نمایش «درخشش در ساعت مقرر» هر روز غیر از شنبه ها ساعت 19 در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.‎"فقط 6 اجرای دیگر"
" درخشش در ساعت مقرر...! "
کاری از گروه تئاتر شایا
نویسنده و کارگردان: حمیدرضانعیمی
تئاتر شهر/تالار قشقایی/ساعت19
علاقه مندانه می توانند با مرجعه به گیشه تئاترشهر یا از طریق سایت تئاتر شهر
www.teatreshahr.com
www.gishetheater.com
بلیت این نمایش را خریداری کنند.
کاش این تئاتر برای هفته آینده هم تمدید بشه.
۲۴ دی ۱۳۹۱
متاسفانه فقط تایکشنبه اجرادارن وبعدهم دوشنبه اجراى جشنواره فجر
۲۶ دی ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید

اردشیر صالح پور ( نویسنده و پژوهشگر تئاتر): آیینه ای در برابر آیینه
تئاتر همیشه انسانی است . نه فقط برای انسان ، که برای انسانیت . زنده ، همکلام و همدل .
آیینه ای در برابر آیینه ای تا از انسان ابدیتی بسازد. سارایوو ، بورکینافاسو ، نیویورک ، سرپل ذهاب و تالار قشقایی تهران و اجرای به یاد ماندنی حمیدرضا نعیمی و هنرمندان شایسته تئاتر شایا

گلاب آدینه ( بازیگر و کارگردان تئاتر) : نمایشی از یک کارگردان کاربلد و خلاق
سلام و خسته نباشید به گروه پر انرژی شایا
دست همه درد نکنه برای این انتخاب و دست شما کارگردان خوش ذوق, خلاق و بلد درد نکنه برای این اجرای خوب
خدا قوت, منتظر کار های خوب بعدی هستیم.

اتابک نادری ( بازیگر و مدیر تماشاخانه سنگلج) :اجرایی منحصر به فرد از نظر طراحی داستان و اجرا
حمید جان عزیزم
از اینکه مثل همیشه با تفاوت کارهایت سوپرایزم می کنی هم خوشحالم و هم به کار بعدی فکر می کنم می دانم آن هم مرا سوپرایز خواهد کرد.
اجرایی منحصر به فرد از نظر طراحی داستان و اجرا دیدم. لذت بردم .دست همه درد نکند

سینما پرس ـ گروه هفت هنر/ بازیگر نمایش «درخشش در ساعت مقرر» بیان کرد: این نمایش موضوعی فراگیر و جهانی دارد و بر اساس یک واقعه تاریخی شکل گرفته است.

کتانه افشاری نژاد بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار سینما پرس در مورد نمایش «درخشش در ساعت مقرر»، اظهار داشت: این نمایش بر اساس یک واقعه تاریخی شکل گرفته است، داستان آن نیز به این صورت است که در زمان جنگ بوسنی یک نویسنده و روزنامه نگار امریکایی به نام سوزان سانتاگ به شهر سارایوو رفته و تصمیم می گیرد که نمایشنامه «در انتظار گودو» را به کمک بازیگران تئاتر همان شهر اجرا کند.

وی ادامه داد: سانتاگ موفق می شود که این نمایشنامه را به کمک نور شمع و توسط بازیگران زن اجرا کند، من در نمایش «درخشش در ساعت مقرر» در نقش یکی از این بازیگران زن به نام «رانا» و همچنین در نقش «ولادیمیر» در نمایشنامه «در انتظار گودو» ... دیدن ادامه ›› حضور دارم.

افشاری نژاد با بیان اینکه نمایش «درخشش در ساعت مقرر» موضوعی فراگیر و جهانی دارد، تصریح کرد: این نمایش بر اساس موضوعی به نام جنگ به نگارش درآمده است به نظر من جنگ چیزی نیست که اختصاص به یک نقطه یا کشوری خاص داشته باشد، مردم کشور ما هم با اینکه خوشبختانه درگیر جنگ های داخلی نبوده اند اما با این مقوله آشنایی دارند، به همین دلیل فکر می کنم که برقراری ارتباط با این نمایش از سوی مخاطبان سخت نیست.

وی افزود: این نمایش از یک سو نشان دهنده مسائل و عواطف انسانی و از سوی دیگر نیز بیانگر خشونت های ذاتی بشر است.

این بازیگر بیان کرد: حمید رضا نعیمی از فیلتر ذهنی و نگاه خود داستان «سوزان سانتاگ»، نمایشنامه «در انتظار گودو» و همچنین جنگ بوسنی را با هم تلفیق کرده است که قطعا رسیدن به چنین پیوندی سخت بوده است، برای من نیز به عنوان یک بازیگر هماهنگی با این داستان ها زیبا بود، من در «درخشش در ساعت مقرر» نوع جدیدی از بازیگری را آموختم.

افشاری نژاد در رابطه با حضور خود در عرصه تئاتر عنوان کرد: حضور در تئاتر برای حفظ تازگی در کار هر بازیگری ضروری است و من معتقدم که هر بازیگری باید حداقل سالی یک بار به روی صحنه برود، اما با شرایط فعلی کار در این عرصه دشوار شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: شرایط فعلی تئاتر شرایط مناسبی نیست، مخاطبان تئاتر نیز ترجیح می دهند که به دیدن نمایش هایی بروند که بازیگران چهره و شناخته شده در آن حضور داشته باشند، باید برای آشتی مردم با این هنر انسان ساز، اقدامات مؤثر تری صورت بگیرد.

‎" درخشش در ساعت مقرر...! "
کاری از گروه تئاتر شایا
نویسنده و کارگردان: حمیدرضانعیمی
تئاتر شهر/تالار قشقایی/ساعت19
علاقه مندانه می توانند با مرجعه به گیشه تئاترشهر یا از طریق سایت تئاتر شهر
www.teatreshahr.com
www.gishetheater.com
بلیت این نمایش را خریداری کنند.
هانیه محمدی، الهام حصاری و زهره مرداس این را خواندند
محمّـدمهـدی ندّاف این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
هما روستا
خوشحالم که شاهد به صحنه رفتن یک نمایش با کیفیت و جدی بودم . نمایشی که با دیدن آن لذت فراوانی بردم و امیدوارم گروه اجرایی نمایش در کارهای بعدی خود نیز موفق باشند .
حسن پارسایی(منتقد تئاتر)
نتقد پیشکسوت تئاتر ایران بعد از تماشای نمایش" درخشش در ساعت مقرر"این اثر نمایشی را یکی از بهترین آثار نمایشی ایران در حوزه بازیگری توصیف کرد.
به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر ، حسن پارسایی با بیان این مطلب افزود: با دیدن این نمایش جمله ای به ذهنم خطور کرد که فکر می کنم بهترین جمله در توصیف این گروه نمایش باشد . امروز با جرات می توانم بگویم که خوشبخت تراز شما بازیگران هستم که این توفیق را داشتم شاهد بازی تاثیرگذار بازیگران باشم و این حس بهترین احساسی است که یک تماشاگر می تواند بعد از اجرای یک اثر نمایشی در خود داشته باشد .
وی ادامه داد: شیوه ارائه نمایش در حوزه کارگردانی و بازیگری بسیار زیبا بود و ما شاهد نمایشی بودیم که ترکیبی بسیار هنرمندانه از سه ژانرمتفاوت تئاتری بود که عناصر و ساختار استاندارد تئاتر را در خود داشت . نمایش در بسیاری از لحظات دچار تناقض و پارادوکسی بود که دقیقا با ساختار متن همخوانی داشت .
این منتقد برجسته تئاتر ایران در بخش دیگری از صحبتهای خود گفت: نمایش از لحاظ طراحی نور و صدا هم توانسته بود خلاقیت های تحسین برانگیزی را به مخاطب نمایش دهد و به واقع می توان گفت هیچ چیزی در این نمایش از بازیگری و کارگردانی گرفته تا عناصر دیگر اضافه نبود به ویژه بازیها علتی بود برای خوب جلوه دادن یک اثر نمایشی که برای هر تماشاگری تاثیر گذار است .
شایان ذکر است نمایش "درخشش در ساعت مقرر " نوشته و کار حمید رضا نعیمی هر روز غیر از شنبه ساعت 19 در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود .

استاد سعید ساحلی
در نمایش "درخشش در ساعت مقرر...!"مخاطب با سه برزخ روبرو است.
سه برزخ نزدیک به دوزخ،برزخی که مردم سارایوو در آن دست وپا می زنند،برزخی که تئاتر تئاتر سارایوو در آن گرفتار است وبرزخی که در نمایش در انتظار گودو نشان داده می شود
آنگاه که مدیر تئاتر شهر سارایوو برای آوردن شمع و روشنایی به خاک و خون کشیده
می شود،هشتاری است به ما و دست اندرکاران و تصمیم گیرندگان عرصه ادب هنر که با موقعیت موجود همه به مصیبتی بزرگ گرفتار خواهیم شد.
نمایش در انتظار گودو اثر ارزشمندی است که زیبایی های اجرا واندیشه ای خاص خود را داراست که به سهولت آن را به مخاطب خود منتقل می کند.

استاد داود فتحعلی بیگی
مثل همیشه از نگاه انسان دوستانه و پرداخت واجرای هنرمندانه نعیمی عزیز لذت بردم
Photo: استاد داود فتحعلی بیگی مثل همیشه از ... دیدن ادامه ›› نگاه انسان دوستانه و پرداخت واجرای هنرمندانه نعیمی عزیز لذت بردم

دکتر محمدرضا خاکی
تماشای اجرای نمایش بسیار خوب درخشش در ساعت مقرر...! برای من فرصت مغتنمی بود.
متنی خوب وپر از اندیشه،بازیهای روان وخوش ریتم، صحنه ای با طراحی مناسب و بلاخره میزانسنی پر تحرک و مناسب.
این نمایش در این دوره بی تئاتری اجرایی زیبا در ستایش از تئاتر است.
تئاتری که زندگی است.
کیانا اعتمادی این را خواند
محمّـدمهـدی ندّاف این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خانم علمشاهى عزیز ،مى تونم بپرسم منظورتون ازاینکه گفتین موسیقیش چندان نوومسحورکننده نبود چیه؟
مهدی شارعی این را خواند
سیاف و الهام حصاری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
"درخشش در ساعت مقرر" با شیوه ی روایت نمایشی در بطن نمایش اصلی، داستان واقعی حضور سوزان سانتاگ در سارایوو را روایت می کند.
جدا کردن اپیزودهای اجرای موسیقی، به صورت حضور فعال عناصر و متریال های موسیقی در صحنه، انتخاب مناسبی است که فضای سه ماهیت اصلی سازنده ی این نمایش را به خوبی مجزا می کند. بازی های بازیگران این نمایش، قابل قبول است. روایت، خط سیر مناسبی دارد و نورپردازی و طراحی صحنه ساده، اما کارامد است. نکته ی اساسی این نمایش، داستان و شیوه بهره گیری از صحنه هایی از نمایشنامه در انتظار گودو ست. انتخاب در انتظار گودو، در زمانه ی جنگ بوسنی و نسل کشی بر یاد مانده ی آن از سوی سوزان سانتاگ، در مقابل نمایشنامه هایی چون کرگدن شاید انتخاب معناداری بوده است، اما در این نمایشنامه، صرفنظر از تعهد نویسنده ی آن به آنچه در واقعیت رخ داده، فضایی شعارگونه ایجاد کرده که از حوصله ی بیننده ی امروز خارج است. برای من باور اینکه سوزان سانتاگی که نویسنده ی مقاله "علیه تفسیر" است، خود بر تریبونی بایستد و شعارهای نوشته شده ی خود را از روی کاغذهایی که به چشم نمی آیند بخواند و انتظار تفسیر از تماشاچی اش داشته باشد، سخت و دشوار است. من این نمایش را دوست داشتم در صورتی که سوزان سانتاگ در صحنه نمی بود.
نکته ی آخر اینکه، حضور متواضعانه و پرمحبت حمیدرضا نعمیی، در مقابل درب سالن قشقایی و خوشامدگویی او به تماشاچیان نمایشش، چیزی است که در اجراها، به ندرت دیده می شود. این حضور، بخشی از ماندگاری اثر این نمایش را برای من محفوظ می دارد همیشه.
یک نمایش فوق العاده از حمیدرضا نعیمی دراین 3 ماه اخیر بهترین نمایشی بود که دیدم علاوه بر این 2 نمایش توبه نمی کنم و پچ پچهابد نبود . تنها بدی درخشش در ساعت مقرر این است که من در ارزوی ساخنه شدن در انتظار گودو به کارگردانی حمیدرضا نعیمی بنشینم مردی که تئاتر را می شناسد .
۱۳ دی ۱۳۹۱
برای من هم مثل شما، حضور آقای نعیمی برای خوشامدگویی به تماشاگران بسیار ماندگار بود ...
۱۳ دی ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
دوست داشتم کار زیبا و روان بود بازی ها رو هم بجز سوزان سانتاگ ( که به نظر من هم بازی ضعیف بود هم روی این کاراکتر متن و کارگردانی ) پسندیدم صحنه نور و موسیقی خلاق روایت رو قشنگ کرده بود ارزش دوباره دیدن داره حتما ...
همین قدرت بازیها و موسیقی خلّاقانَش بود که اجازه نمی داد سایر ایرادات جزئیش زیاد به چشم بیاد، مثلاً بنظرم طراحی لباسِ سوزان سانتاگ اصلاً خوب و مناسب نبود..
رنگ و مدلش منو یادِ لباسِ رابین هود تو انیمیشنِ خاطره انگیزش از ساخته های شادروان والت دیزینی (اونجایی که رفته بود مسابقه تیر اندازی با کمان)انداخت.
۰۹ دی ۱۳۹۱
هنوز این اجرا رو ندیدم اما تو برنامه م بود که ببینم و حالا که شما دوست عزیز می فرمائید ارزش دو بار دیدن رو داره... زودتر میرم که بیبینم ضمنا از آقای نعیمی اجراهای خوبی هم در گذشته دیدیم....
۱۶ دی ۱۳۹۱
تو اجرای "دادالوس و ایکاروس" بازیِ آقای نعیمی فـــوق العـاده بود، چشماش از پشتِ اون عینک خلبانیش با آدم حرف میزد.
۱۸ دی ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سلام من از همه دوستانی که به دیدن نمایش ما آمدند وما را حمایت کردند ممنونم.
ما تمام تلاش خودمان را کردیم با مشکلات زیادی که پیش رو داشتیم و داریم کاری خوب را برای مردم عزیزمون آماده کنیم.
از محبت همه سروران ممنونم ودست بوس همه عزیزان هستم
دستیار کارگردان ومدیر تولید نمایش