آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش ازدواج آقای می سی سی پی
S3 : 07:58:39 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۲۶ شهریور تا ۲۴ مهر ۱۳۹۴
۲۰:۰۰  |  ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
بها: ۲۵,۰۰۰ تومان

"ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی"  ۲۶ سال پیش توسط استاد سمندریان به روی صحنه بوده است.

گزارش تصویری تیوال از نمایش ازدواج آقای می سی سی پی (سری دوم)/ عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از آیین افتتاح نمایش ازدواج آقای می سی سی پی / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران، از نمایش «ازدواج آقای می­ سی­ سی­ پی» در تماشاخانه­ ی ایران­شهر دیدن کرد.

آواها

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، جنب خانه هنرمندان، تماشاخانه ایران‌شهر
تلفن:  ۸۸۸۱۴۱۱۵_۸۸۸۱۴۱۱۶

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
۱- گریم بازیگران، طراحی صحنه، نورپردازی و طراحی لباس عالی بود. خصوصا نورپردازی، خیلی تمیز و فکر شده بود.
۲- بازیها خوب بودند. بازی چهار شخصیت اصلی مرد خیلی خیلی خوب بود. من شخصا واقعا بازی آقای می‌سی‌سی‌پی رو دوست داشتم. خیلی تمیز و تاثیرگذار بود.
۳- بی‌شک متن دورنمات خیلی زیباست. اما بیان بازیگران هم خیلی مناسبه و باعث می‌شه که بیننده زیبایی نمایشنامه رو درک کنه. واقعا باید به گروه نمایش تبریک گفت که نه فقط این متن رو خراب نکردند بلکه تونستند اون رو به خوبی نشون بدن.
۴- توی نمایش صحنه‌های خیلی زیبایی هستند. صحنه‌هایی که به تنهایی مثل یک تابلوی زیبا به نظر می‌رسند. من صحنه‌ دست تکون دادن وزیر از بالای بالکن رو خیلی دوست داشتم و بی‌شک صحنه نهایی که ترکیبی از بازی بازیگرها و سایه‌های اونها اون رو رویایی‌تر و قشنگ‌تر کرده. صحنه نهایی و دون‌کیشوتی که در مقابل آسیاب ساخته شده از سایه ایستاده به نظر من بهترین صحنه نمایشه.

مینا این را خواند
کیان ج، مهدی حسین مردی، حمیده صمدی و سارا_ز این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بازیها از خوب تا خیلی خوب.
متن مملو از معنی.
صحنه آرایی نسبتا خوب.
در مجموع این نمایش برام خوشایند و جذاب بود.
اما متأسفانه از متن عقب می موندم مدام. نمی دونم شاید جملات پیچیده بود یا اینکه برای فهم خیلی از اونها یا باید قبلا اطلاعات زیادی می داشتی یا اینکه باید خیلی سریع الانتقال بودی ... خلاصه دوست دارم متن رو داشته باشم و مرورش کنم ...
هرچند مایه های فکری داستان از جامعۀ غرب برداشته شده بود اما خیلی هم با جامعۀ ما تناسب داشت. نمک گندیده ای که در حکم دادستان کل با چهره ای خونبار در فساد و درنده خویی خود غوطه ور بود ... قانون موسی و اعدام برای خدا ... نیروهای مؤثری که از درون لایه های تباه شده و پست جامعه بیرون آمده و پیش از آن مدتها در حسرت قدرت سوخته بودند.
درون مایۀ البته تکراری عروس هزارداماد قدرت برای من در این هیئت چنگی به دل نمی زد به صرف تکراری بودنش ...
** اصلاحیه **

از سوی گروه محترم امروز دوشنبه 20 مهر، خبر داده شده که مشکل سه روزی که پیش از این لغو شده اعلام شد، حل شده و این نمایش در این سه روز ادامه خواهد یافت.

**

به آگاهی می رسد اجرای این نمایش در روزهای چهارشنبه ۲۲، پنج شنبه ۲۳ و جمعه ۲۴ مهرماه لغو شده‌است. خریداران محترم برای جا به‌ جایی بلیت خود با شماره ی ۶۶۸۷۱۸۹۷ تماس ... دیدن ادامه ›› بگیرند یا
دوستانی که امکان یا تمایل حضور را ندارند می توانند با ایمیلی به پشتیبانی تیوال به نشانی support@tiwall.com دربرگیرنده شماره پیگیری، شماره کارت و نام صاحب کارت، بلیت خود را لغو فرمایند.
لیلى شجاعى، ذوق زده و آتیه کیواندوست این را خواندند
مارینا این را دوست دارد
همیاری عزیز امکان از سر گرفتن اجرا پس از ایام سوگواری وجود دارد؟
۲۰ مهر ۱۳۹۴
اگر لغو شده چرا هنوز امکان خرید برای این سه روز وجود دارد؟
۲۰ مهر ۱۳۹۴
گروه همیاری (support)
از سوی گروه محترم امروز دوشنبه 20 مهر، خبر داده شده که مشکل سه روزی که پیش از این لغو شده اعلام شد، حل شده و این نمایش در این سه روز ادامه خواهد یافت.
۲۰ مهر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام
خسته نباشید گروه محترم
:)
دیشب کار رو دیدم.فکر می کنم چند سالی هست دیگه به نوع دیگه ای از اجرا فکر می کنم.
ولی
فارغ از اینکه من دوست داشته باشم یا نه باید از لحاظ تکنیکی بگم که کارگردانی همه چیز خوب بود.بدون اینکه رفتاری بدون دیالوگ باشه و باعث تلف شدن زمان بشه.بازیگران روان و حرفه ای بودند.نور مناسب و کاربردی بود.اولین بار بود که از طراحی لباس خانم شعبانی خوشم نیومد اما لباس هم کاربردی بود.گریم مفهومی بود و مناسب نحوه ... دیدن ادامه ›› اجرا.
اما
این نوع از اجرا به ذائقه من خوش نمی آد.
ولی
شک ندارم خیلی ها از این نوع کارگردانی و بازی خوششون خواهد اومد و اونهایی که عاشق مفاهیم و تفسیر هستند می تونند لذت ببرند و دوستانی که تمایل به داشتن شب شادی دارند با نقش کنت می تونن بخندن.
امیدوارم کارهای بعدی رو هم ازشما ببینم
موفق باشید
مینا جان
من درباره لباس نگفتم مفهومی بود.گفتم کاربردی بود.
البته نگاه مفهومی (کانسپچوال) هیچ اشکالی نداره :)
مشکلش اینجاست که وقتی من مفهوم رو درک نکنم مجبورم در قالب دو کلمه دوست ندارم بیانش کنم.
مفهومی رو درباره گریم به کار بردم مینا جان
کار خانم شعبانی توی دو پای آویزان و واو خیلی شیک تر بود و خب دلیلش اینه که من اصولا اون کارها رو باهاشون ارتباط برقرار کرده ام یعنی تقصیر متوجه ایشون نیست مشکل از منه.
۱۶ مهر ۱۳۹۴
جناب وکیلی عزیز
آقا این حرفا چیه هر کسی هر جایی خواست می تونه نظرشو بده
شما هم خوش اومدین به این قسمت از تیوال و کاملا آزادین که بنویسین
اصلا ملاحظه نکنین
:)
۲۵ مهر ۱۳۹۴
شما روی کامنت من هم نظر دادید و نظر تندی هم دادید که چرا من اصلا نظر دادم! اینجا هم که این شکلی. با این نگاه که شما دوستدار و طرفدار تئاتر هستید و همه فعالیت تون در راستای حمایت از کارهای خوب و ارزشمنده براتون آرزوی موفقیت میکنم.
انشالا همه مجریان صدا و سیما، بی بی سی، بیست و سی، من و تو، تپش و ... هم به همین مدار شما متصل بشن.
۲۶ مهر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چقدر دلپذیر بود زمانی را که با این نمایش گذراندم نمایشی که با طنزی عمیق، مسئولیتِ سخت انتقال اگاهی را هم ، بعهده می گیرد.
کاپیتال مارکس و کتاب موسی در منجلاب فساد و تباهی به دست انسان می افتد و این دو ایدئولوژی، بنا را به نجات انسان می گذارند. (انگار!)
یکی رهایی را در مجازات می داند و دیگری انقلابی خانه به دوش می شود و نجات را گذار از سرمایه داری می داند و هردو گرفتار مضحکه ی ایدئولوژی می شوند، ایدئولوژی که آرامش خود را کنار زنی می بینند که در حیاتی ترین زمان هم حاضر به اعتراف کردن ( باور داشتن ) به فساد خود نیست که خود اوج هجویه ی بنیاد گرایی را به نمایش می گذارد.
سیاستمداری که در زمان درست از داخل ساعت بیرون می آید، سوار بر امواج از این آشفته بازار فربه تر می شود. در این میانه فرودست ترین طبقه اجتماعی تولید می گردد: انسان عاشقِ پاک که به آسانی و بدون حکم مجازات می شود.( تف به این نقش !)
نمایش همه این تناقضات و نازیبایی ها در فضای ِ به جای اکسپرسیونیستی، توسط هنرمندان خستگی ناپذیری خلق می شود که به حق به تماشاگرش احترام گذاشت. همگی موفق تر باشید...
علی نصری این را پاسخ داده‌است
ممنون از مطلب خوب شما
و به فرمایشات متقن شما اضافه نمایم نگاه پوچ انگارانۀ دورنمات بزرگ بر تلاش انسان جهت تبیین قراردادهای بشری بمنظور تحقق عدالت و پاسداشت حقیقت و وصال رستگاری که در دیگر آثار وی از جمله "قاضی و جلادش"، "سوءظن" و بیشتر در شاهکار دیگرش "قول" نیز بسیار مشهود است و خوانش آنها را توصیه می کنم.
۲۳ مهر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آقای می سی سی پی: دوست من دیه‌گو -وزیر دادگستری- هم اینجاست. البته او اینطور که وانمود میکنه از ساعت دیواری وارد اتاق نمیشه! ورود از ساعت دیواری اصولا غیرممکنه!
مجتبی مهدی زاده این را خواند
فربد، مینا و کیان این را دوست دارند
ذوق زده عزیز درود بر شما مونولوگ بسیار کلیدی ای انتخاب کردید.
ابن الوقت بودن قدرت طلبان در بدنۀ حاکمیت.
۲۴ مهر ۱۳۹۴
ممنونم کیان عزیز ازینکه متن دقیق این مونولوگ رو برام گفتی. بله به جز این، چند جمله ی قابل توجه دیگر هم در متن هست که متأسفانه در خاطرم نمانده.
۲۴ مهر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تف به این نقش
نمایش بسیار خوبی بود مجموعه ای از بازی های خوب و قوی ,حرف های جالب ,طنز تمیز و موزیک خوب و داستانی جذاب . به همه گروه خسته نباشید می گویم .
تماشای این نمایش را حتما پیشنهاد می کنم.
درود. من متاسفانه به اندازه دوستانی که نظرات شون رو منعکس کردند با این اجرا ارتباط برقرار نکردم. این نمایشنامه و تعدد کاراکترها به یک اجرای بالای ٢ ساعت و هماهنگ تر نیاز داره. بازی ها و نحوه بیان بازیگرها انقدر قوی نبودن که مخاطب رو به کاراکتر وصل کنن و من فاصله ای رو در تمام زمان اجرا احساس میکردم. حضور کنت از نیمه نمایش و انرژی ای که این کاراکتر داشت، این نقیصه - از دید من البته - رو تا حدی جبران کرد و روی سایرین هم تاثیر گذاشت. موسیقی روی صحنه کارکرد زیادی نداشت و شاید فقط محدودیت برای عوامل اجرایی بود.
از دید من شروع نمایش ضعیفه و ذهنیت مخاطب رو تا انتها تحت تاثیر قرار میده. خصوصا که اوج گیری و ضربه های کلامی با واکنش های هماهنگ و متناسب بازیگران مقابل همراه نمیشد.
البته شاید من به دلیل ناآشنایی با این سبک تئاتر، لذت کافی نبرده باشم و با توجه به توصیه دوستان دیگه، این مساله محتمل تر هم هست.
جناب وکیلی، من دیشب به همراه جمعی از دوستان تیوالی( که خودم مشوقشون بودم!) مجددا به دیدن نمایش نشستم. یکی از دوستان با شما هم عقیده بودند و نمایش رو دوست نداشتند. :))
جالبه که من بعد از تماشا برای بار دوم، بیشتر نمایش رو دوست داشتم :))
۱۱ مهر ۱۳۹۴
پرند عزیز برای من هم دقیقا همینطور بود و من واقعا نقصی درین کار ندیدم یا به قول شما اگر نقصی هم بود به چشمم نیامد چون بسیار نمایش به دلم نشست.
۱۳ مهر ۱۳۹۴
خانم مینا این نظر من است، همان قدر که بازی صابر ابر در کالیگولا را دوست داشتم این بازی ها را دوست نداشتم. من علیرغم این که تئاتر زیاد میبینم خودم را تماشاگر عام میدانم -چون مطالعات آکادمیک دراین حوزه ندارم- و لذا صرفا به بیان برداشت خودم با استفاده از عبارات ساده می پردازم تا شاید دوستانی که من را می شناسند بنا به نظر من بروند کار را ببینند یا نبینند. ضمن این که شاید عوامل اجرایی هم گاهی نظر من را بخوانند و با من همسو باشند و در کارهای بعدی تغییراتی ایجاد کنند. شما هم به جای این که بنده را دعوا بفرمایید نظر خودتان را بنویسید تا من هم بخوانم بلکه از دریچه نگاه شما، تصویر تازه ای کشف کنم.
۱۳ مهر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من تازه بلیط نمایش را خریدم و قراره ساعت 8 به تماشای یک کار ِ دیگر از دورن‌مات بشینم.
اصولا آنقدر کارهای دورن‌مات عالیه که خراب کردنش مثل گل نکردن دروازه خالیه و کارگردانش لابد میشه گل‌نزن!
قول میدم بعد از دیدن نمایش با دوستان تیوالی حس خودم رو بعنوان یک دورن‌مات باز ِ قدیمی به اشتراک بزارم. فکر نکنم کسی به اندازه من در آثار استاد غرق شده باشه و زندگی اش به اندازه من با آثار دورنمات گره خورده باشه!
یک نمایش خوب. انقدر لذت بخش وقابل احترام که دلم نیاد ازش تعریف نکنم.طنزی به جا که برای خندوندن مخاطبش دست به هرکاری نمیزنه
چهار شخصیت از چهار نوع نگاه که هرکدام برای دفاع از ترسیم دنیای خویش دفاع میکنن وتا پای سقوط پای عقایدشون بمونن وبجنگن.وطنزی که دردقایقی برای خسته نشدن از دوساعت کلنجار رفتن با این آدمهای خاکستری به کمک داستان میاد.به مخاطب اجازه استراحت ذهنی میده وبا خنده ای اون رو آماده دیدن دوباره دنیای بیرونی ودرونی شخصیت ها.هرچند طنز انتقادی نقش نقد وهجو این افکار درون اونها رو نیز داشته باشه.
لذت تقابل این شخصیت ها با هم که هرکدام برای درستی این نوع زندگی دلایلی دارن.درجاهایی درست ودرجاهایی نادرست وخداوندی که عدالت حقیقی متعلق به اوست .شخصیت پردازی بسیار قوی وپرداخت مو به مو وبادقت تو لحظه لحظه نمایش.بدون شعار.بزرگ نمایی وکلیشه ودروغ......
حیفه که مثل امشب برای چنین نمایشی اکثر صندلی ها خالی باشه
مجتبی مهدی زاده و n s این را خواندند
کیان، فربد، محمد علینوری، پرند محمدی، افسانه س و ذوق زده این را دوست دارند
اون مدل که شما توصیف کردین یک لحظه نگران شدم که ازین طنزهای فاخر صداسیمایی باشه... اخه گاها تو بعضی ازین چی چی نیوزها کمدی های خوب رو با برچسبای عجیب و مبهمی مثل رکیک ! و بدتر از اون بی ادبانه!!!! زیرسوال میبرن و .... هرچند به احتمال قوی منظور شما میتونه طنزی باشه که جنس شوخیهاش متفاوته و هرچند که طبیعتا کمتر میخندونه اما سعی میکنه انتفاد کنه و حرفهاش رو در اون چارچوب بزنه...
۰۲ مهر ۱۳۹۴
راستش من از این طنز صدا وسیمایی چیزی متوجه نمیشم.اما اگر منظورتون برنامه های صداوسیماست.برای من فرقی نمیکنه صداوسیما.رادیو.اینور.اونور.اونطرف.اینطرف.هرطنزی که خوب باشه وبرنامه ای که دیدگاه مستقل داشته باشه ارزش دیدن داره
۲۶ اسفند ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من شخصا خیلی کم اتفاق میوفته که از هر نمایشی خوشم بیاد و توجه ام بهش جلب بشه ولی این نمایش , هر نمایشی نیست و خیلی متفاوته .بازی ها , بازیگران, طراحی لباس , دکور , موسیقی , گریم و میزانسن همه به طور فوق العاده ای با هم ترکیب شدن و کناره همدیگه قرار گرفتن و یک نمایش و اجرای فوق العاده رو به وجود آوردن.نمایشی پر از سورپرایز و غافلگیری.
به دوستان پیشنهاد میکنم که به دیدن این نمایش برید و تماشای این نمایش رو از دست ندید, من که شخصا مشتاق به دیدن دوباره ی این نمایش هستم و دوباره به تماشای این نمایش خواهم رفت .
نمایش واقعن عالی بود. بازی ها ، گریم ،طراحی لباس ، دکور و گروه موسیقی قدرتمندی که در لحظات اوج بازی ها با نواختن هیجان کار رو هزار بار بالاتر بردن ... چندجای کار انقدر زیبا اجرا داشتن که خنده یا گریه حضار رو میدیدم!

تصور میکنم اینکار در حد اجرای اصلی که 26سال پیش استاد سمندریان به روی صحنه بردن ، قوی هستش.

بازی آقای فلاحت پیشه و آرزو نبوت خیره کننده بود. خدا قوت میگم به تمام بازیگرانش و عوامل پشت صحنه و اساتید کار ....

من به شخصه با یکبار دیدن کار دلم راضی نشده و میخوام باز هم برای دیدن نمایش برم :)
این نمایش یک کمدی تراژدی عالیه ...

با اینکه شب اول اجرا ، این نمایش رو دیدم و قاعدتاً شب اول هر اجرایی هنوز پختگی شبهای بعدی رو نداره، اما این گروه اینقدر عالی بودن که توصیه میکنم ببینید و لذت ببرید ...
همه چیز عالی و شسته رفته و بجا ...
بازیها عالی خصوصا بازی آقای محمدصادق ملک ( در نقش دادستان ) بینظیره ...

پرند گرامی تصمیمی برای تماشای این نمایش نداشتم..با نوشته تان ترغیب شدم :))
۳۱ شهریور ۱۳۹۴
بالاخره موفق به دیدن این نمایش شدم!! ممنون از پیشنهادت پرندجان و چقدر حیف که مدت اکران این کار محدود شد و آنطور که شایسته است فرصت تبلیغ برایش نبود، درد و دل های گروه نمایش در پایان اجرا در این شبهای پایانی، نشان از بی مهری های ناگفته نسبت به این اثر داشت
۲۳ مهر ۱۳۹۴
مریم بانوی نازنین و عزیز، بزرگوارید.‌‌..
خوشحالم که سلیقه من رو دوست داشتی...
بله دورادور در جریان اتفاقات هستم... برای این گروه خوب فقط میتونم آرزوی موفقیتهای بیشتر کنم :))
۲۵ مهر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایش را در شب افتتاحیه دیدم. با این که نخستین اجرای کار بود، اما به نظرم شسته رفته بود. گروه اجرایی توانسته متن نمایشنامه ازدواج آقای می سی سی پی را خیلی درست و خوب روی صحنه بیاورد. بازی ها، میزانسن، صحنه آرایی، موسیقی و ... به نظرم خوب آمد و تنها گریم و لباس ها برایم کمی نامانوس بود. در دوره ای که کمدی ها بیشتر شامل شوخی و هزل و مطایبه هستند، فلاحت پیشه توانسته یک کمدی جدی را روی صحنه بیاورد.
من هم شب افتتاحیه نمایش رو دیدم و با شما در خصوص شسته رفته بودن کار موافقم . من نمایش رو دوست داشتم. علی الخصوص بازی آقای محمدصادق ملک رو ... ایشون بازیگر توانایی هستند.
۲۸ شهریور ۱۳۹۴
به احترام این نمایش کم نظیر،باید ساعت ها ایستاد...
خسته نباشید جانانه میگم به تمام گروه موفق و هنرمند این نمایش.
۲۳ مهر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید