آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایشگاه سلف پرتره
S3 : 05:22:39 | com/org
جمعه ۰۴ تا ۰۹ اسفند ۱۳۹۶
۱۶:۰۰ تا ۱۹:۰۰

 روزهای تعطیل گالری: پنج‌شنبه ها

 

هدف از سلف پرتره به تصویر کشیدن  درون مایه های انسانیست. هرکدام از ما ممکن است بارها و بارها به چهره خود درآینه نگاه کنیم و خیلی سطحی و زود گذر از آنچه میبینیم گذر کنیم  ،اما درون  این چهره ها لایه های شگرفی از خود آگاهمان و نیمه خودآگاهان نهفته است.. گاهی لازم است دقت کنیم، نگاه کنیم و بشکافیم تا کمی پیدا کنیم خود را از خودمان.. هر چند که آشکار کردنش به سادگی صورت نمیگیرد ، درون آدمی وسعتی بی انتهاست، درونی پر از پیچیدگی، آشفتگی و در هم آمیختگی  هاست با چشمانی باز یا بسته،خواب یا بیدار، آگاه و یا در خلسه..
نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «سلف پرتره» در گالری یاسمین به نمایش عموم گذاشته میشود. این مجموعه حاصل کار گروهی است  که در آن هنرمندان ، با یاری آموخته ها و ایده هایشان بر آن آمده اند که با کشیدن تابلو های سلف پرتره ، دیدی متفاوت را به مخاطب خویش القا کنند. در اینجا هنرمندان سعی دارند تا با بهره گیری از فنون نقاشی ،فرم ها و رنگ ها  آنجه از دورن افکار و تصوراتش جوشان است در قالب سلف پرتره تجسم ببخشد . تابلوهایی که هنرمندان درآن با نگاهی خلاقانه و متفاوت از هم، به افکار، هیجانات و گاه احساسات عمیق آدمی و  محیط تاثیر میگذارند و این تجربه و مکاشفه ی بصری را با مخاطبان اثر هنری به اشتراک میگذارند تا مخاطب به مقتضای نوع نگاهش و احساسات درونی اش ،ارتباط و برداشت ازاد منحصر به فرد خود را داشته باشد.
به قلم: صهباء حسینی نیا و فاطمه سادات فقیه

افتتاحیه: جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶ الی ۲۰

دسته‌بندی
نقاشی

مکان

خیابان خردمند جنوبی، نرسیده به بلوار کریمخان زند، ساختمان افسر، پلاک ٧٠، طبقه اول
تلفن:  ۸۸۳۴۲۶۴۶-۲۲۷۲۳۴۹۲

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید