آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایشگاه گنبد کبود
S3 : 05:28:28 | com/org
۰۸ تا ۲۹ آذر ۱۳۹۸
۱۴:۰۰ تا ۲۰:۰۰

روزهای تعطیل گالری: شنبه‌ها 

 

افتتاحیه: جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴ الی ۲۱

«تانیا عزیزی»، متولد ۱۳۶۳ در تهران و فارغ‌التحصیل رشته‌ی فیلم‌سازی از دانشکده‌ی صداو‌سیماست. قبل از تحصیل در این رشته تجربه‌ی نقاشی و تجربه‌ی کار حرفه‌ای در زمینه‌ی گرافیک داشته است. علاقه‌ی تانیا به هندسه و معماری در مجموعه‌ی «گنبد کبود» که اولین نمایش انفرادی او نیز هست، نمود یافته‌است. او درباره‌ی این مجموعه می‌گوید: «معماری ایرانی و فضاهای داخلی و باغ‌ها را می‌توان از زوایای گوناگون می‌توان نگریست و تفسیر کرد. در این پروژه قصد من نگاه از زاویه‌ای متفاوت و در پرسپکتیوی چندساحتی، هم‌چون نقاشی‌های مکتب هرات، به بخشی از فضاهای معمارانه‌ی ایرانی‌ست. تکه‌ای از یک کل منسجم که نه‌تنها در اجماع، محوریت و انتظام و انسجام را حفظ کرده ‌است، که هر جزء کوچک آن همان انسجام کل واحد را داراست؛ هندسه‌ی مقدس، هندسه‌ا‌ی سازند‌ه‌ که خودش را می‌سازد. تکراری که پایان ندارد و مکرر است؛ اما به کل می‌رسد.» 
او در این مجموعه از متریال آینه، شیشه و خاک بهره برده است. استفاده از آینه همواره برای تأکید بر بازنمایی بوده‌است؛ ولی آینه‌کاری همراه با قطعات هندسی این بازنمایی را دچار تغییر کرده است. در حقیقت هدف استفاده از آینه در فضاهای معماری به‌ منظور دیده‌شدن در آن نبوده؛ بلکه برای نشان‌دادن شکوه وعظمت بوده؛ و حفظ این بزرگی برای او اهمیت دارد. شیشه اما در نقطه‌ی مقابل آینه قرار دارد؛ نوعی تواضع در آن هست. شفافیت شیشه باعث دیده‌شدن بستر زیرین آن که خاک است، می‌شود. 

دسته‌بندی
حجم

عکس‌های پایه

نمایشگاه گنبد کبود | عکس

مکان

نوفل لوشاتوى شرقى، کوچه پدرام، جنب شماره ى ٤، نماى آجرى، درب کوچک کرم رنگ
تلفن:  ۰۲۱۶۶۷۴۹۰۶۳

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید