آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش قتل در موقعیت ۳۵ درجه شمالی
S3 : 07:48:43 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۱۲ آذر تا ۱۷ دی ۱۳۹۸
۱۸:۰۰
۱ ساعت و ۵۰ دقیقه
بها: ۷۰,۰۰۰، ۶۰,۰۰۰، ۵۰,۰۰۰ و ۴۰,۰۰۰ تومان  |  جزییات
باکس وسط
از ردیف ۱ تا ۷: ۷۰،۰۰۰ تومان
از ردیف ۸ تا ۱۰: ۶۰،۰۰۰ تومان
باکس کنار
از ردیف ۱ تا ۷: ۶۰،۰۰۰ تومان
از ردیف ۸ تا ۱۰: ۵۰،۰۰۰ تومان
از ردیف ۱۱ تا ۱۴ (همه صندلی ها): ۴۰،۰۰۰ تومان

در مورد یک قتل سریالی به فاصله صدسال

گزارش تصویری تیوال از نمایش قتل در موقعیت ۳۵ درجه شمالی / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› «قتل در موقعیت ۳۵ درجه شمالی» برای نجات یک جوان از چوبه دار به صحنه رفت

ویدیوها

آواها

مکان

خیابان نوفل‌لوشاتو، تقاطع خیابان رازی
تلفن:  ۶۶۷۶۰۵۳۰-۶۶۷۵۱۰۴۶-۶۶۷۶۳۵۶۹

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
این نمایش برای آخرین بار تمدید شد. خرید بلیت از جمعه ۱۳ تا سه شنبه ۱۷ دی‌، به کارگردانی امین میری و با بازی امیر جنانی، آزاده مشعشعی، هدیه آزاده، امیررضا میر آقا، میثم غنی زاده، وحید منتظری، آرش دهقان شاد، دینا هاشمی، محمد احمدی، آغاز شد.
بسیار زیبا و حرفه ای بود
این نمایش بیشتر یک نوع داستان Thriller بود.
اینکه تماشاگر تا آخر داستان بی اختیار منتظر دونستن بیشتر و بیشتر میمونه و لحظه لحظه انتظار میکشه برای فهمیدن بعدهای پنهان نمایش، هنر نویسنده و کارگردان اثر رو بخوبی به رخ میکشه.
بازی بی بدیل آقای امیر جنانی هم تاییدی مضاعف بود بر هنر عزیزان...

یاد جمله معروف چارلز دیکنز افتادم که در وصف یک اثر کامل گفت:
Make them laugh, make them cry, make them wait

صمیمانه خسته نباشید
ممنون از شما
مونا احمدیان و رضا مظفری این را خواندند
سپیده خرمی این را دوست دارد
ممنون از لطف و محبتت،خداروشکر که دوست داشتی
۰۶ دی ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یادداشت درباره تئاتر " قتل در موقعیت 35 درجه شمالی " به کارگردانی امین میری
چاپ شده در روزنامه سازندگی در تاریخ 1398.10.04 - نویسنده یادداشت : مریم تاواتاو

دو جنازه که در فاصله صد سال کشته شده اند ، درحالیکه به یک شیوه به قتل رسیده اند ،در یک خانۀ قدیمی پیدا می شوند ؛ گویی کسی خواسته با پیروی از شیوه قتلی که به فاصله یک قرن اتفاق افتاده ، یک جنایت سریالی را ادامه دهد . این ، آغاز ماجرای نمایش "قتل در موقعیت 35 درجه شمالی" است ؛ نمایشی که در کنار روایت خود ، روی یکی از جنجالی ترین پرونده های قاتلان سریالی ایران یعنی سعید حنایی ، مردی که زنان روسپی را به قتل می رسانده ، دست گذاشته است.
قتل های زنجیره ای هم به خاطر پرداخت کمتر در تئاتر و هم به دلیل هیجان ذاتی در ماهیت آن و وجود ابهام ماجرا ، همیشه موضوعی جذاب برای مخاطبان بوده است . انگیزه های قتل و گذشتۀ قاتل ، معمایی خاص برای جلب توجه تماشاگران محسوب می شود ؛ به ویژه درباره قاتلان معروف تری هم چون سعید حنایی که مورد منحصربه فردتری از مجرمان به شمار می رود که حتی پس از دستگیری و گذراندن مراحل بازجویی و تمامِ برخوردهایی که با یک جنایتکار می شود ، باز هم با افتخار از جرم خود و وقوعِ آن صحبت می کرد و فاقد هرگونه حس پشیمانیِ پس از ارتکاب جرم بود . از طرفی ورود به ژانر جنایی و پلیسی ، پتانسیلِ پرداخت و جذب مخاطب را دارد ؛ چرا که تماشاگر ، تعلیق این گونه نمایش ها را تاب می آورد تا در جریان کشف قرار گیرد و از اصل ماجرا سر در بیاورد . این کنجکاوی در سریال های جنایی ِجهان که برپایۀ اصول درست ، ساخته شده باشند نیز دیده می شود و شاهد آن ، سیل ... دیدن ادامه ›› عظیم طرفداران و مقبولیت فراوانی است که نصیبِ خوش ساخت های این ژانر می شود.
خلاقیت "امین میری" ، کارگردان نمایش ، در وارد کردن جزییات مستند " وعنکبوت آمد " (که درباره سعید حنائی ساخته شده ) به مرکز داستان ، با بهره گیری از تصاویر ، نقاشی و طراحی در زمینۀ کار در راستای ایجاد فضای رعب آمیز و وهم آلود از جمله موارد جذاب این نمایش است . گویی مستند و داستانی پرکشش در آمیخته شده اند و تمایز هر کدام به آسانی امکان پذیر نمی باشد . داستان این نمایش سعی داشته با نگاهی جامعه شناسانه و روان شناسانه ، فرایند تبدیل شدن یک انسان به مقام یک آدم کش حرفه ای را بررسی کند . شاید این تحلیل ، مرهمی قوی بر درد قربانیان و خانواده هایی که تقاص وحشی گری یک قاتل را داده اند نباشد اما یقینا نگاه همه جانبه به جزییات پرورش یک جنایتکار ، عاملی بازدارنده و کنترل کننده بر تکرار این گونه فجایع است .
کارکرد بازخوانی پرونده های جنایی ، یک قدم جلوتر از کتمان حقیقتِ وجود چنین بزهی می باشد . نه آنکه رسالت ، فقط روخوانی یک جنایت هولناک و تشریح جزییات قتل ها باشد اما جواب بسیاری از سوالات درباره چرایی وقوع جنایت ، وجود نگاهی جامع به این پرونده هاست . خواسته یا ناخواسته ما در جهانی نفس می کشیم که مملو از آدمهایی است که دستشان به خون بیگناهان آمیخته شده ؛ برخی از طریق جنگ و بعضی هم از راه ارتکاب قتل های سریالی . نمایش حاضر با ارتباط دادن جریان یک قتل سریالی به پروندۀ قتلی دیگر ، ورق جدیدی از تحلیلی را رو می کند که تمرکز اصلی را روی عوامل پرورش دهنده یک قاتل قرار داده است . هم راستا و یا فجیع تر از خشونت نهفته در کشتارهای حنایی، حمایت و باوری است که اطرافیان و خانواده اش به اقدام او داشته اند ؛ و نهایت هدف جرم شناسی هم همین است که بتوان یک جنایت را از تمام زوایا حتی از منظر قاتل و اطرافیانش دید و باور نهفته در آن نگاه را بررسی کرد ؛ خصوصا در قتل های زنجیره ای که معمولا بحران روحی قاتل ،عامل اصلی بزه می باشد . کدام قضاوتی است که در چنین داوری دشواری ، حق مقتول یعنی زخم خورده ای بیگناه را که طعمه یک زندگی پر از نفرت و کج tهمی شده را در نظر نگیرد؟! اما آیا در پس قتلهای زنجیره ای فقط یک قاتل نشسته است ؟! یک تحقیر یا یک سلسله نادرست تربیت به جای محبت و عشق ، عقده ای در قلب کودک و نوجوان می نهد و او را با قلبی مالامال از کینه و ذهنی پر از خرافه و تعصب پوچ ، تحویل اجتماع می دهد و او نیز به راحتی از مرز قبح کشتن عبور می کند و با کشتن روح و جسم ، تعدادی جنازه روی دست جامعه می گذارد . درنظر گرفتن چنین فرایندی تنها یک قاتل برای چنین پدیده ای نمی آفریند . اگر از منظری بالاتر و دقیق تر به چگونگی پیدایش این پدیده نگاه کرد ، ردپای بسیاری از مفاهیم در ارتکاب این جنایات هولناک دیده می شود و این همان نقطه ای است که امین میری و گروهش سعی در ارائه آن داشته اند .دغدغه اجتماعی متن در کنار بیان موضوعاتی هم چون خرافه پرستی و فساد اخلاقی در جامعه از جمله نکاتی است که در لابه لای جریان اصلی داستان به آن ها اشاره می شود و با استفاده مناسب از طراحی صحنه و کارکرد خاص نور در صحنه هایی که میزان دلهره بیشتری می طلبد ، در انتقال این حس ، موفق عمل می کند .
البته میزان درگیری تماشاگر برای پیداکردن قاتل و فهم کل ماجرا در دو سوم ابتدایی نمایش تا حدی زیاد است که مخاطب خود را مسئول یافتن حقیقت ماجرا می کند اما در یک سوم نهایی این فرصت کشف ، رنگ می بازد و گره گشایی یکباره رخ می دهد .شتاب زدگی حل معما نه تنها به از بین رفتن نظم در ریتم کار منجر می شود بلکه بی تابی مخاطب در دانستن جواب مساله را به ناگهان فروکش می کند و این تغییر یکباره ، متناسب با سرعت کلی کار نیست . چرا که بذرها آهسته کاشته نمی شوند تا شتاب زده برداشت شوند . حل مساله به صورتِ قدم به قدم می تواند تعلیق ایجاد کند و تعجیل در گشودن گره های نمایش زمان تفکر اولیه درباره چرایی ماجرا و یافتن عامل ، نه تنها سودی ندارد بلکه نمایش را به دام کلیشه می اندازد ؛ درحالی که موضوع این نمایش به ویژه با فضای دلهره آورش ، پتانسیل فراوانی برای جدایی طلبی از مرزهای کلیشه دارد .
یکی از برجسته ترین نقاط این نمایش ، مجموعه ای از بازیگرانی است که چهره های معروفی نیستند اما به نوعی عجیب ، بهترین بازی خود را به نمایش می گذارند به طوری که اگر ضعفی هم دیده شود بیشتر به متن نمایش بر می گردد . برای مثال ، بازی " هدیه آزاده " با حضور کوتاهش تاثیر عمیقی در پیشبرد داستان دارد و با همین حضور کوتاه توانسته یک شخصیت قابل باور بسازد . "امیر جنانی" صلابتی در بازی خود دارد که فرسخ ها او را از تیپ بودن دور می کند و باعث می شود دست در دست شخصیت حرکت کند . از سایر بازیگران در مجموع بازی های درخشان و مسلط دیده می شود و این قطعا نشان از تمرین طولانی مدت گروه در جهت هماهنگی دارد. هدایت امین میری در این میان نیز قطعا تاثیرگذار بوده است .
روایتی که میری و همکارانش در این نمایش بیان می کنند ، نگاهی همه جانبه است که جنبه های مختلفی از یک جنایت را در نظر می گیرد و با ایجاد ارتباط بین شخصیت ها با پرونده سعید حنایی سعی در یافتن نقطه مشترکی بین تمام این جنایت هاست و آن این است که ثمره بی مهری ، میوه ای خوش آب و رنگ نیست . وقتی قوت قالب ، نفرت باشد نمی توان انتظار ثمره ای هم چون تفکر و عشق را داشت . هر زمان که عضوی از جامعه، درون کسی را با نفرت به قتل می رساند ، صحنه قتلی مهیا کرده که شریک قتل های بعدی آن انسان هم می شود . با این نگاه انسان بودن و با انسانیت زندگی کردن ، مسئولیت بزرگی روی دوش بشر می گذارد که دیگر نمی تواند از کنار هر واژه یا رفتار خود به راحتی بگذرد .
مرسی از معرفی مستند
۰۵ دی ۱۳۹۸
ممنون خانم تاواتاو از نقد کامل و جامعتون. کاملا موافقم مخصوصا اونجایی که از سلسله تربیت بد گفتید چون تو همون مستند، پسر سعید حنایی هم با صراحتی عجیب گفت که وقتی بزرگ بشه قصد داره راه پدرشو ادامه بده.
۰۵ دی ۱۳۹۸
سرکار خانم زهره مقدم
و جناب آقای پویا فلاح
ممنون از توجهتون
۱۶ دی ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بعد از مدت ها تئاتر خوب دیدم و وقتی از سالن خارج می شدیم همه خوشحال بودند و می شد هیجان رو تو صورتشون دید.
بازی ها، متن،دیزالو های صحنه و صدای بینظیر آقای ناصر طهماسب و موسیقی بی بدیل استاد فریدون شهبازیان لذت کار رو دوچندان کرده بود
برنامه ریزی دقیق و on time و از همه مهمتر کارگردانی و حفظ ریتم کار.
کار کردن تو این ژانر، مثل راه رفتن رو لبه تیغه وای بدون شک این اجرا نشون میداد که تیغ براش معنا نداشت.
خسته نباشید میگم به همه گروه و کسانی که در عین تلاش دیده نمی شوند.
مرسی عزیزم،خداروشکر که دوست داشتی و ممنون از لطف و محبتت
۰۶ دی ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به آگاهی می‌رسد عواید اجرای سانس ویژه روز شنبه ۷ دی‌ماه این نمایش به خیریه «ما درد مشترکیم» فعال آزادی زندانیان اعدامی اختصاص خواهد داشت و خرید بلیت این سانس (به همراه مراسم ویژه از ساعت ۱۹:۳۰ ) امروز چهارشنبه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از چهارشنبه ۴ تا جمعه ۶ دی‌ماه، به کارگردانی امین میری و با بازی امیر جنانی، آزاده مشعشعی، هدیه آزاده، امیررضا میر آقا، میثم غنی زاده، وحید منتظری، آرش دهقان شاد، دینا هاشمی، محمد احمدی، امروز دوشنبه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از یکشنبه ۱ تا سه شنبه ۳ دی، به کارگردانی امین میری و با بازی امیر جنانی، آزاده مشعشعی، هدیه آزاده، امیررضا میر آقا و ... آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
جناب اقای میری
ممنون از کارگردانی خوب و دقیقتون.

نمایش خوبی بود، نمایشنامه ی جذابی داشت،بازی ها قوی بود به ویژه نقش "هاشم"،لطفا اسم بازگیر این نقش و ذکر نمایید؟
انتخاب موسیقی عالی بود(لطفا اسم خواننده و نام ترانه را ذکر می نمایید)


خداقوت به همه ی عوامل محترم نمایش:)
امیرمسعود فدائی، M... و مونا احمدیان این را خواندند
Shahrzad K، علی عبدالرحیم و سمانه کیان این را دوست دارند
قربونتون،خداروشکر که دوست داشتین، ترانه هایی که پخش شد،آهنگسازش آقای فریدون شهبازیان هستن،که عارف،الهه و خودشون خوندن
۲۸ آذر ۱۳۹۸
بازیگر نقش هاشم ، آقای امیر جنانی عزیز هستن .
۲۹ آذر ۱۳۹۸
ممنون سرکار خانم کیان
۳۰ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
همیشه دوست داشتم در سکوت نمایش رو ببینم و با حس آرامشی که بهم میده بهبود پیدا کنم‌،به پیشنهاد دوست عزیزیم تصمیم گرفتم اکانتی رو در تیوال محترم ایجاد کنم تا از نمایش های مورد علاقه ام بنویسم.در هفته گذشته سه نمایش دیدم که در طول یک هفته از ذهنم بیرون نرفتند.سه شنبه گذشته به تماشائ قتل در موقعیت ۳۵ درجه شمالی رفتم و از تک تک لحظه هاش لذت بردم...متن خوب،کارگردانی خوب،بازی های به اندازه و از همه بهتر موسیقی فوق العاده استاد شهبازیان.که بد جوری به جانم نشست.بازی آقای امیر آقا هم عجیب خوب بود.نمایش های بعدی هم یکی لانچر بود که بی ادعا و خالصانه و درکمال سادگی بود و بازی آقای نوروزی بی اندازه دوست داشتنی و سومی شازده احتجاب که نمایشنامه بی نظیرش از استاد گلشیری و بازی های هیجان انگیزش با طراحی عالی باعث شد بعد از تماشاش ساعتها پیاده روی کنم و اشک بریزم.قطعا خانم ها این نمایش رو بیشتر دوست خواهند داشت.امیدوارم همچون کارگردان های جوان این سه کار فضا برای کارگردانهای جوان و با سواد و کاربلد ایجاد بشه تا تئاترمون رنگ جدیدی به خودش بگیره.
نگاهی به نمایش «قتل در موقعیت ۳۵ درجه شمالی»
به سادگی قتلی اتفاق می افتد
سید حسین رسولی

دو‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۵۳۷
روزنامه اعتماد، صفحه ۸


این روزها نمایش «قتل در موقعیت ۳۵ درجه شمالی» به نویسندگی شهاب مهربان و علی ساعدی و کارگردانی امین میری در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه است. این نمایش ... دیدن ادامه ›› در ژانر درام جنایی و معمایی روایت می شود و ماجرای پیچیده ای را در اطراف شهر تهران بیان می کند؛ البته عناصری از ژانر دلهره آور و ژانر ترسناک هم در ساختار نمایش دیده می شود. در واقع، ما شاهد قتل های یک قاتل سریالی هستیم که گویا پس از ۱۰۰ سال دوباره دست به جنایت های خود زده است ولی این مساله با عقل جور در نمی آید. داستان های جنایی و معمایی معمولا دارای شخصیت های ثابتی چون قاتل، پلیس و مقتول هستند و جنایت ها هم به شیوه راز آمیزی پیش می روند تا اینکه پلیس یا کارآگاه بتواند رازها را فاش کرده و قاتل را شناسایی کند. نکته بسیار مهم درباره متن این نمایش این است که مدت هاست فراموش کردیم ژانرهایی غیر از کمدی هم هستند و به خوبی هم تماشاگران را به سالن تئاتر می آورند؛ به طور خاصه اگر که قصه به مسائل روز اجتماعی و زندگی روزمره مردم ایران بپردازد. شهاب مهربان و تیم نویسندگان نمایش «قتل در موقعیت ۳۵ درجه شمالی» نه تنها قصه ای تر و تمیز را روایت می کنند بلکه به مسائل اجتماعی چون زمین خواری، زد و بندهای سیاسی و چهره های فاسد قضایی هم می پردازند. ما در داستان شاهد زن وکیلی هستیم که از طبقه اجتماعی متوسط به طبقه بالای جامعه رسیده و ویلایی گران قیمت در اطراف تهران خریده است. در ادامه در خانه او جنازه هایی پیدا شده و حالا پای پلیس به زندگی او و یکی از دوستانش باز شده است. مردی هم ناقص العقل در خانه زندگی می کند که حال و روز خوشی ندارد و گویا مدام با ارواح در ارتباط است. داستان به ناگاه پای چهره های دیگری را هم به داستان باز می کند. این نکات را بیان کردم تا تاکید کنم نویسندگان به خوبی به مسائل اجتماعی پرداخته اند. طراحی لباس ها، صحنه و نور استاندارد هستند و فضایی رئالیستی را باتوجه به امکانات تئاتر بازنمایی می کنند. موسیقی فریدون شهبازیان و صدای ناصر طهماسب هم فضایی سینمایی ایجاد کرده اند. کارگردان توانسته ریتم و تمپوی خوبی در نمایش جاری کند با اینکه زمان ۱۱۰ دقیقه ای نمایش باعث آزار تماشاگر این روزهای تئاتر می شود و صندلی ها هم آنچنان راحت نیستند. البته شیوه پرداخت «غافلگیری» و «تعلیق» در متن داستان مشکل هایی دارد، زیرا گاهی تعلیق ها تبدیل به غافلگیری شده اند و حتی این مساله باعث شد تا خود من آنچنان درگیر معماها نشوم و در بازی حدس زدن قاتل شرکت نکنم. اسلاوی ژیژک در «کژ نگریستن» می نویسد: «اگر در پایان پس از مشخص شدن نام قاتل، کارآگاه ادعاد کند که او از همان آغاز از یک جور غریزه خطاناپذیر خط می گرفته، سرخورده خواهیم شد... کارآگاه باید براساس استدلال و نه شهود صرف به حل مساله برسد.» رازهای «قتل در موقعیت ۳۵ درجه شمالی» در پرده سوم و به صورتی فرمالیستی و عجیب افشا می شود و خیلی هم تودرتو است.

http://www.etemadnewspaper.ir/fa/main/detail/138964/%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D9%8A-%D9%82%D8%AA%D9%84%D9%8A-%D8%A7%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%82-%D9%85%D9%8A%E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AF

https://www.magiran.com/article/3989997

نوشته‌های دیگری از «سیدحسین رسولی»

به سادگی دروغ می گوییم / گفت و گو با اوشان محمودی، نویسنده و کارگردان نمایش «پینوکیو»
روزنامه اعتماد، دو‌شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸

از تجربه های جدید استقبال کنیم / گفت و گو با سعدی محمدی عبد، کارگردان نمایش «مقدس»
روزنامه ایران، شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸

از شاد کردن مردم ناراحت نشویم / مهدی صباغ زاده در گفت و گو با «ایران»از ساخت فیلم «کلوپ همسران»و دشواری های تولید فیلم های کمدی می گوید
روزنامه ایران، یک‌شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸

ضد رئالیسم با نیم نگاهی به کارلوس فوئنتس / گفت و گو با سمانه زندی نژاد، کارگردان نمایش «آن دیگری»
روزنامه اعتماد، دو‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۸

به توانایی دهه هشتادی ها امیدوارم / پیام دهکردی در گفت و گو با «ایران» از وضعیت تئاتر در سال های اخیر می گوید
روزنامه ایران، یک‌شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸

اصولا تایم صد و ده دقیقه برای تئاتر ممکنه تماشاگر رو خسته کنه اما واقعا من نفهمیدم زمان چجوری گذشت، کیف کردم از متن ، بازی، پایان غیر منتظره، دکور صحنه ... نمایشی که بتونه ذهنت و تا شب درگیر کنه هی با دوستت در موردش حرف بزنی ، پیشنهاد میکنم خودتون و از دیدنش محروم نکنید
یادمه چند وقت پیش یکی از دوستام گفت یه تئاتر هست بریم ببینیم اسمش آبی مایل به صورتی بود بهش گفتم دو ساعته ولی رفتم و وقتی اومدم بیرون به دوستم گفتم اگه این نمایش و نمیدیدم خیلی حسرت میخوردم ، حالا امین میری که تو آبی مایل به صورتی اون بازی بی حرف و داشت ، نمایش قتل در موقعیت ٣٥ درجه شمالی رو کارگردانی کرده تا نشون بده آدم حرفه ای تو هر نقشی حرفه ای
۲۶ آذر ۱۳۹۸
خانم محمدی شما از ۲ روز پیش مصادف با روزی که اینجا نظر گذاشتید عضو تیوال شدید
این موضوع خیلی از موارد رو نشون میده
انشا الله که اکانتتون فیک نباشه
۲۸ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
قتل در موقعیت ۳۵ درجه شمالی
ممزوج لطمات روحی و شخصیتی حاصل از تجاوز و اعتقاد بیمار گونه به پروژه ی نجات بشر !
خون ، خون میجوشاند از زمین ..
و میراث جهل و خرافه میشود تعبیر آشفته ی “ و یطهرکم تطهیرا “ ...
ایمان ، تیغِ تیزِ برّان و دو لب که از انسان هیولا میسازد و از هیولا انسان ..
و از تفسیر به رای “ خلیفه الله “ اهریمن بر می خیزد ..
پدوفیلیای پیشرفته از نوع نظر به فرزند !!
بذر شجره ی خبیثه ی جنایت
و مکافات آغاز میشود از پس آن ..
قتل نفس نه تنها آن است که جسمی در خون بغلتد و قلبی از تپیدن باز ایستد ،
چه بسا روحی به قتل ... دیدن ادامه ›› میرسد و فساد متولد میگردد ..
مرگ با هیبتی بی صورت و لبخندی هراسناک به نظاره ایستاده است
تا به دعوت انسانی بر انسانی چیره گردد ..

"مَنْ قَتَلَ نَفْسًا بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الْأَرْضِ فَکَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا ... "

ضمن سپاس از گروه محترم اجرایی برای نشست صمیمانه و گپ و گفت بعد از اجرا .
#من_یک_تماشاگرم
یکشنبه ۲۴ آذرماه ۹۸ به تماشای نمایش قتل در موقعیت ۳۵ درجه شمالی به کارگردانی جناب امین میری نشستیم. شروع نمایش در ساعت مقرر، تذکرات کارگردان محترم مبنی بر خاموش کردن تلفن همراه و عدم حضور عکاس در این اجرا، عواملی بود که باعث شد تماشاگران، بدون هیچ مشکلی با نمایش همراه شوند.
پس از اجرا در نشستی با حضور گروه اجرایی، ابتدا امین میری، کارگردان محترم، توضیحاتی در خصوص دلایل انتخاب متن و بررسی آن در طول دو سال ارائه دادند و مطابق توضیحات جناب شهاب مهربان، نویسنده نمایشنامه، متن حدود چهل بار مورد بازنویسی قرار گرفته!
استاد فریدون شهبازیان بعنوان آهنگساز این نمایش که حضورشان در جلسه گفتگو افتخاری برای اعضای این گروه بود، توضیح دادند که ساخت و اجرای این اثر توسط ارکستر انجام شده و قطعات بر اساس فضای هر صحنه و روایتهای آن، تنظیم شده اند.
همچنین خانم شهرزاد کریمی، مشاور شخصیت شناسی این پروژه، توضیحاتی در خصوص واکاوی شخصیتها و توجه به جزئیات هر کاراکتر مطرح کردند.
در ادامه کلیه بازیگران نکاتی را در مورد نقش خود مطرح کرده و به پرسشهای تماشاگران پاسخ دادند.
همچنین نکاتی در خصوص همفکری تماشاگران و گروه اجرایی برای ایجاد فضایی منظم و آرام در سالن تاتر مطرح شد که قطعا برای رسیدن به این مهم، به همدلی و همیاری همه علاقمندان به هنر نمایش نیاز است.
برای این گروه متعهد و دغدغه مند آرزوی پیروزی داشته و بابت شرکت در جلسه گفتگو، صمیمانه سپاسگزاریم
#من یک تماشاگرم
تا پایان اجرا ... دیدن ادامه ›› از گوشی موبایل به هیچ وجه استفاده نمی کنم
با حفظ سکوت، به اجرای نمایش احترام میگذارم
بعنوان عکاس تاتر ، موازین عکاسی در سالن نمایش را رعایت میکنم
می‌دانم که سالن نمایش محل خوردن خوراکی و تنقلات نیست
به هنجارشکنان، با احترام و آرامش تذکر میدهم
ما تماشاگران و هنرمندان به حقوق یکدیگر احترام گذاشته، آیین مقدس تاتر را ارج می نهیم
https://t.me/manyektamashaagaram
https://instagram.com/manyektamashagaram?igshid=gduyissiz116
https://www.tiwall.com/wall/post/211054

ابتدا به همه دوستان تئاتری عزیزم دیدن این نمایش رو پیشنهاد موکد میکنم (خصوصا با این تخفیف عجیب که در این روزها بسیار بعید است )

دیشب برای بار دوم این اجرای جذاب رو تماشا کردیم و معمای پیچیده اش را با همان دقت و اشتیاق بار اول دنبال کردیم .
(جزو معدود کارهایی است که واقعا ارزش چند بار دیده شدن را دارد)

**من اجرای شب اول رو دیده بودم که هنوز تصاویر و فیلم های پشت زمینه آماده نشده بود ولی در تماشای مجدد نمایش ، به کمک فیلم ها و تصاویر اضافه شده ، متوجه نقاط مبهم داستان شدم . تصاویر و نقاشی ها و فیلم ها ی استفاده شده بسیار جذاب و در القای حس وهم و ترس موثر و موفق بود و همچنین روایتگری با صدای آقای طهماسب با کمک تصاویر موثر تر و جذاب تر به نظر می رسید.
بازی ها بسیار پخته تر و مسلط تر از شب اول اجرا بود**

طراحی صحنه و طراحی لباس بسیار حرفه ای است . بازیگران بسیار ماهرانه شخصیت پردازی شده اند و هر ... دیدن ادامه ›› کدام دنیای پیچیده خودشان را دارند...

بعد از اجرا به همراه گروه تیوالی #من_یک_تماشاگرم، با عواملِ نمایش و استاد فریدون شهبازیان، نشست و گفتگوی جذابی داشتیم .
ممنون از تک تک عوامل خستگی ناپذیر نمایش قتل در موقعیت ۳۵ درجه شمالی
ممنون از تیوال

۲۵ آذر
نمایش پلیسی جالب و هیجان انگیزی بود. صدای استاد ناصر طهماسب هم بر پلیسی و ترسناک و سوال برانگیز بودن ماجراهای نمایش بر روی تصاویر ویدیویی خیلی تاثیرگذار بود.تا زمانی که میرزاهایی هستن، ذهنها آمیخته با خرافات هست، وقوع این دست اتفاقات بعید نیست. تصور اینجور آدمها این هست که قضاوت حقی هست که از طرف خدا به انسان داده شده.
بخاطر تصاویر ویدیویی که در جلو بردن داستان نقش داشت، شبیه تیاتر فالش خوانی در چهارراه فخرآباد بود. این نمایش در کمال بی سر و صدایی در حال اجرا هست و امیدوارم هر کدوم از ما تماشاچی ها که از این تیاتر خوشمون اومده، توصیه کنیم که دوستانمون هم بیان تماشا. ممنون از آقای کارگردان و خانم مشعشعی
سلام،ممنون از لطف و محبتت،خداروشکر که نمایش رو دوست داشتی
۲۵ آذر ۱۳۹۸
عالی بود. تو اینستاگرامم معرفی ش کردم.تو تیاتر فالش خوانی در چهارراه فخرآباد با واژه ی قسامه آشنا شدم و در تیاتر شما با تطهیر. اسم تیاتر شما من رو یاد چند تا تیاتر خوبی که در گذشته دیدم می ندازه و برام تو اون ردیف جا داره.
۲۵ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اینروزا خیلی بیشتر از قبل نیاز دارم از روزگاری که میگذرونیم فاصله بگیرم،و دور شم از دنیای حقیقی.مدتی هست که بیشتر از قبل پناه آوردم به شعر و موسیقی و فیلم و تئاتر،و این نمایش من رو کاملا وارد دنیایی موازی کرد.این که یه اجرا بتونه یه تماشاگر با ذهنی آشفته رو با خودش انقدر همراه کنه که لحظه ای از تصویری که میبینه دور نشه یعنی کار موفق بوده.
یکی از دلایلی که این نمایش رو خیلی دوست داشتم و به دیگران توصیه میکنم دید چند بعدی به یک ماجرای جنایی هست،اگر روانشناس باشی یا به نوعی با روانشناسی آشنا باشی از یک دیدگاه به این اجرا نگاه میکنی و شیفته ش میشی،اگر جامعه شناس باشی از یک دیدگاه،اگر با دایره ی جنایی آشنا باشی از یک دیدگاه و حتی اگر با هیچ کدام آشنا نباشی با دیدگاهی دیگه به تماشای این اثر میشینی.

خیلی لذت بردم از متن و اجرا،اکثر بازی ها بخصوص نقشهای اول عالی بودن،طراحی صحنه و نورپردازی با فکر بود و از کارگردان عزیز و گروه اجرایی تشکر میکنم برای وقتی که بعد از نمایش ... دیدن ادامه ›› گذاشتن.

پی نوشت:
وضعیت اقتصادی خیلی از مردم مثل قبل نیست و خب من اوایل از افزایش قیمت بلیط شاکی میشدم چون آدمهایی میدیدم که بخاطر نداشتن بودجه ی کافی به دیدن اثری به این خوبی نمیتونن بیان،اما وقتی همه چیز گرون میشه و بلیط سینما افزایش غیر طبیعی پیدا کرده حق میدم تئاتر هم با توجه به زحمت مضاعفی که کشیده میشه و تماشاگر کمتری که داره افزایش قیمت بلیط داشته باشه و از آقای میری تشکر میکنم که به تماشاگران خود ارزش قائل بودن و تخفیفی به این خوبی گذاشتن و نمیدونم چند روز این تخفیف بوده،این قدردانی رو باید از شما میکردم در کنار حال خوبی که برای من با دیدن اثر خوبتون ایجاد کردید.
ممنون بابت لطف و محبتت،خداروشکر که نمایش تونست رضایتت رو جلب کنه و از فضای بیرون رهات کنه
۲۵ آذر ۱۳۹۸
ممنون از شما و امیدوارم همیشه بدرخشید
۲۵ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آقای میری نازنین همچنان که در مقابل تئاتر شهرزاد شعف خود را از دیدن کار خوبتان گفتم دوست دارم چند خطی برایتان بنویسم.
بی شک وجود افراد دغدغه مندی چون شما که درد تئاتر را میفهمید بر هیچ کس پوشیده نیست . شما با علم و آگاهی کار می کنید و وجود هر عاملی را برای فروش بیشتر فدای کیفیت و محتوای کار نمی کنید. از شما قدردانی می کنم برای آن که بعد از دیدن نمایشتان درونم غوغا میشود ، فکر و ذهنم درگیر داستان و خط روایی قصه است. بی شک وقتی کاری مثل شلتر را از شما میبینیم بدون توجه به هر چیز دیگری جذب این نام می شویم "امین میری" . یعنی یک اتفاق خوب ، یک نمایش حساب شده . مهم نیست که مخاطب این روزهای ما سطحی نگر شده و تفاوت کار خوب و بد را نمی فهمد . مهم وجود شماست .
قصه ای این روزها ذهن من را مشغول کرده که به وفور در جامعه ما زیاد شده .و بی شک چهره بی شرمانه ای به خود گرفته (همنشینی و بودن های لحظه ای مردان مسن با دخترهای جوان و سو استفاده هر دو طرف از هم یکی برای پول یکی برای هوس = دکتر امدادی ها با فرشته قصه ) . لطفا برای این معزل که اینقدر در سطح شهر عریان شده قصه ای با همه توانتان خلق کنید و روی هر کمکی از طرف دوستدارانتان از جمله بنده حقیر حساب کنید.
بار دیگر از شما برای بودنتان و تفکرتان ممنونم . همچنین از بازی های بی نقص آقای امیرجنانی و خانم آزاده مشعشعی ، صدای آرامبخش استاد طهماسب و موسیقی زیبای استاد شهبازیان سپاسگزارم .اگر جامعه ما لجام گسیخته شده ما نمی توانیم بگوییم ما چه کنیم ما چه کاره ایم (به قول دیالوگ خودتان در فیلم ارزشمند شبی که ماه کامل شد). چون شما همیشه می دانید که چه کاری انجام دهید که حال ما را در این بیغوله امروز خوب کنید. تلاشتان مانا
مرسی محمد جان از لطف و محبتت و انرژی خوبت،خداروشکر که دوست داشتی
۲۵ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش (چهارشنبه ۲۷ تا جمعه ۲۹ آذرماه) به کارگردانی امین میری و بازی آزاده مشعشعی، هدیه آزاده، امیررضا میر آقا، میثم غنی زاده، وحید منتظری، آرش دهقان شاد و... امروز یکشنبه ساعت ۱۴ آغاز خواهد شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از یکشنبه ۲۴ تا سه شنبه ۲۶ آذر (با ۵۰٪ تخفیف)، به کارگردانی امین میری و با بازی امیر جنانی، آزاده مشعشعی، هدیه آزاده و ... آغاز شد.
علیرضا توسلی زاده این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
قتل فقط کشتن یک انسان نیست،، همه ی ما در زندگی قتل های سریالی انجام داده ایم ،،با یک شیوه و یک آلت قتاله ،، به فواصل مختلف ،، چیزهایی را در قبال دیگران و یا حتی خودمان کشته ایم . اگر لحظه ای زندگیمان را مرور کنیم مقتول ، صحنه ی جرم و علت قتل رو پیدا میکنیم

به نقل از کارگردان محترم
تم و فضای متفاوتش باعث شد که ترغیب بشم کار رو ببینم
کار خوبی بود و راضی از سالن بیرون اومدم، تا انتهای داستان مخاطب رو با خودش همراه میکنه و جذابیت خاصی داره
یکبار دیدنش پیشنهاد میشه و فکر کنم قراره تخفیف ۵۰ درصدی هم ادامه داشته باشه