آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش هتلی ها
S3 : 20:24:18 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۰۷ آبان تا ۱۷ آذر ۱۳۹۴
۱۹:۳۰
۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

گزارش تصویری تیوال از نمایش هتلی ها (سری دوم) / عکاس: حانیه زاهد

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از آیین افتتاح نمایش هتلی ها / عکاس: حانیه زاهد

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از تمرین نمایش هتلی ها / عکاس: کامران چیذری

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› نمایش هتلی‌ها روز شنبه ۷ آذرماه ساعت ۱۹:۳۰ اجرای ویژه ای خواهد داشت

آواها

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، جنب خانه هنرمندان، تماشاخانه ایران‌شهر
تلفن:  ۸۸۸۱۴۱۱۵_۸۸۸۱۴۱۱۶

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
سلام

بعد از عامدانه، عاشقانه، قاتلانه که در تالار شمس تماشا کردم، این دومین کاری بود که از خانم بیان میدیدم. هر دو نمایش به اعتقاد من بینظیر و متعهد ترین تئاترهایی بودند که تا به حال دیده ام و به شدت تحت تأثیرم قرار دادند. یادم نمیآید پای هیچ نمایشی اینقدر اشک ریخته باشم که امشب پای هتلی ها ریخته ام و حتی الآن باز با یادآوریش اشک در چشمانم حلقه میزند و بغض گلویم را میگیرد. نمایشی که هم عاقلانه میخنداند و هم عاقلانه میگریاند و این همان چیزیست که تئاتر باید باشد. خنده دارترین صحنه اش برای من شاید جایی بود که امید به اشتباه شیشه ی مشروب را سر کشید و گریه دارترین صحنه شاید نواری که پدر برای نگین ضبط میکند.

من عاشقانه آقای آذرنگ را دوست دارم و خوشحالم که خودشان این نقش را بازی کردند. خطاب به این گروه دوست داشتنی میخواهم بگویم که خیلی بدجوری خوب بودید! صمیمانه از شما سپاسگزارم و به شما خدا قوت میگویم.

پ. ن. اولین باری بود که تمرین یک نمایش و آخرین اجرایش را دیدم.
برعکس نظر شما به نظرم نمایشی شلخته، پر سرو صدا، با دکور بی جهت شلوغ، شیوه بیان کسل کننده و عامه پسند بود. آقای آذرنگ آنقدر خوبند که در نمایش مرگ فروشنده دیدیم و این نمایش برایشان در حد متوسط بود! البته بازی آقای کبود وند و کودکی که به نظرم بسیار خوب و با استعداد بود ، عالی و به همین جهت متن نیز در اکثر تکه هایی که بازی داشتند از حق نگذریم، خوب در آمده بود. مصائب هتلی ها نیز چون فقط از زبان بازیگران بیان میشد ملموس نبود. از همه اینها بگذریم تماشاگرانی که همکاری نمی کردند، تنقلات می خوردند و ادای بازیگران را با صدای قهقهه های چندش آور در می آوردند نیز جای خود داشت ( این مسئله تماشاگران عامه ای که به دلیل کسادی فیلمهای سینما، سر از تئاتر در آورده و متاسفانه هنوز تربیت و فرهنگ تئاتری ندارند هم، واقعا جای کار دارد! لطفا مسولین ذیربط رسیدگی کنند تا حداقل تئاتر تماشاگران حرفه ای خود را از دست ندهد..!). با آرزوی سلامتی و توفیق برای همه هنرمندان تئاتر
۱۸ آذر ۱۳۹۴
ممنون از نظرتان خانم تهرانی.
۱۸ آذر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بنظر من سختی ها ، تنهایی ناشی از هرچیزی یا بهتره گفت زندگی.ادمو سفت و قوی و سنگ نمی کنه.برعکس ادمو شیشه می کنه .وقتی خیلی شیشه شده باشی خوب جر میدی اما راحت میشکنی، شکستنتم هیشکی متوجه نمیشه انقدر میشکنن لایه هات تا تموم شی. زندگی نامه چند میلیون نفر رو نوشته بود ساناز بیان ؟؟ که :"...هرموقع چیزی رو از دست میدم یاور همیشه مومن داریوش رو گوش میدم" همون اهنگی که شعرش همزمان دوبار خونده میشه .یه بار داریوش یه بارم ...
شاهکار پاییز ، بدون شک "هتلی ها" ست .انقد سیاه سفیده که تقریبا نصفش پخش زمین از خنده، نصفش در حد بغض و گریه .خیلی مشتاق کارهای اینده حمید اذرنگ شدم بخصوص" آبی مایل بصورتی" که ساناز بیان نوشتش
محمد شفائی و ستار میم این را خواندند
ذوق زده و محمد این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
قابل توجه دوستانی که موفق به تهیه بلیت از سایت تیوال نشده اند .
تعداد بسیار محدودی بلیت در سایت گیشه نت موجود است که می توانند با مراجعه به این سایت بلیت مورد نظر خود را تهیه نمایند .
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تنها سه اجرا تا پایان " هتلی ها " باقیست.

غیر قابل تمدید
تا سه شنبه هفده آذر

خرید بلیت در سایت های تیوال و گیشه نت
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
هتلی ها شنبه چهاردهم آذر نیز اجرا خواهد داشت .

تنها پنج اجرا
غیر قابل تمدید
تا سه شنبه هفده آذر
ذوق زده این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اجرایی نسبتا خوب با متنی بسیار ضعیف! انتظار من بسیار بیشتر بود.

ضعیف به این دلیل که حضور آناهیتا همتی و سام کبودوند صرفا برای خنداندن تماشاگر است از مسخره کردن المان‌های دهه‌ی شصت (شلوار شش پیلی و اپل سر آستین و...)، و هیچ تأثیری بر روند داستان ندارد و البته نمی‌دانم اگر این دو کاراکتر در این نمایش نبودند آیا این اجرا بازهم چنین بازخورد مثبتی در میان مخاطبان داشت؟ به گمانم نه.

---خطر لو رفتن ---

ضعیف به این دلیل که شخصیت اصلی داستان از اینکه ۲۴ سال از پدر خود خبر نداشته عذاب وجدان ندارد، اما عذاب وجدان شکستن دل دختری در ۹ سالگی‌اش او را رها نمی‌کند! حال آنکه گناه این دل شکستن نیز بیشتر بر دوش کس دیگری است!

ضعیف به این دلیل که در اوج داستان و گریه‌ی نقش اصلی، مخاطب او مثل ربات می‌گوید «برو، همه رفتن تو ... دیدن ادامه ›› هم برو». یعنی تمام روضه‌هایی که خوانده شد و نقش اول به گریه افتاد و تماشاچیان متأثر شدند، حتی آنقدر بر روی مخاطب نقش اصلی تأثیر نداشت!؟

ضعیف به این دلیل که موی کاراکتر مادر -که به شدت و به صورتی اغراق‌شده و شعارزده مومن شده‌است- از روسری بیرون است.
نمایش " هتلی ها " سه شنبه دهم و چهارشنبه یازدهم آذر بدلیل همزمانی با مراسم سوگواری اجرا نخواهد داشت.
پنجشنبه دوازده و جمعه سیزده آذر در دو اجرا ساعت های
19 / 30 و 21 / 15
میزبان تماشاگران خواهیم بود.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«هتلی‌ها» دو اجرایی شد.

«هتلی‌ها» به دلیل استقبال تماشاگران در پایان هفته جاری در دو سانس روی صحنه خواهد رفت.
این نمایش در روزهای پنج‌شنبه و جمعه دوازده و سیزده آذر در ساعت های 21:15 و 19:30 بروی صحنه خواهد رفت .

خرید بلیت از هم اکنون در سایتهای تیوال و گیشه نت
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایش «هتلی‌ها» میزبان محمدعلی کشاورز شد.

به گزارش روابط عمومی نمایش «هتلی‌ها»، محمدعلی کشاورز یکشنبه 8 آذر با حضور در این مجموعه به تماشای نمایش «هتلی‌ها» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ نشست.
کشاورز در پایان نمایش ضمن تقدیر از بازی عالی و بی‌نقص بازیگران این نمایش اظهار امیدواری کرد تمامی هنرمندان در کنار مردم و برای مردم آثارشان را خلق کنند. همچنین مهندس رجبی معمار رئیس تماشاخانه‌ی ایران‌شهر که وی را همراهی می‌کرد ضمن خوش‌آمد گویی به این هنرمند بزرگ خاطرنشان کردند یکی از اهداف ما در مجموعه تماشاخانه و خانه هنرمندان تقدیر و اهتمام ویژه به هنرمندان پیشکسوت کشور خواهد بود که در این مسیر انشالله با یاری اهالی هنر به نتایج مطلوب و درخور شأن هنر این سرزمین دست پیدا کنیم.

همچنین شب گذشته نمایش هتلی‌ها میزبان چهره ها و هنرمندانی چون: مهدی شفیعی ، اصغر همت، هرمز هدایت، محمد حاتمی، وحید لک و ... بود.
مجتبی مهدی زاده این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اجرای شنبه شب نمایش " هتلی ها " همراه با گروه تصویربرداری از اجرا و حضور مهمانان و تماشاگران

در اجرای شنبه شب نمایش "هتلی ها" هنرمندانی همچون ستاره اسکندری ، مهدی شفیعی ، منوچهر والی زاده ، منوچهر اکبر لو ،کیوان علی محمدی ، امید بنکدار، سیاوش چراغی پور ، نقی صیف جمالی ، نادر نادر پور ، کیهان ملکی، سروناز نانکلی، زامیاد سعدونیان، نوید توحیدی حضور داشتند .
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
"هتلی ها" به خالق "قصه های مجید" تقدیم شد.
اجرای جمعه ششم آذر نمایش "هتلی ها" به هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده نام آشنای ادبیات ایران تقدیم شد.
به گزارش روابط عمومی نمایش، هوشنگ مرادی کرمانی جمعه شب ششم آذر ماه به تماشای نمایش " هتلی ها" نشست و در پایان اجرا حمیدرضا آذرنگ به نمایندگی از گروه اجرایی پس از تقدیر از حضور هنرمندان اجرای نمایش را به وی تقدیم کرد.
همچنین هنرمندان و چهره هایی همچون مریم امیر جلالی، اکرم محمدی، فهیمه رحیم نیا، رویا افشار، هومن سیدی، نوید محمدزاده، منظر لشگری، مارال فرجاد، علی مردانه، محمد حمزه ای و ... از مهمانان اجرای جمعه شب "هتلی ها" بودند.

"هتلی ها " تا کنون میزبان چهره ها و هنرمندانی همچون
مسعود فروتن، آهو خردمند، رسول صدر عاملی ، گلاب آدینه، خسرو احمدی، شیرین بینا، جلیل فرجاد، لیلا بلوکات، مرتضی میر منتظمی، طناز طباطبایی، رضا یزدانی، مارال ... دیدن ادامه ›› فرجاد، مرجانه گلچین، رحمت امینی، طلا معتضدی، نیلوفر لاری پور، سعید اسدی، ژیلا سهرابی، رضا بابک، رحیم نوروزی، مهدی میامی، نسرین نصرتی، محمد اسکندری، آتش تقی پور، سوگل طهماسبی، پری صابری، حسین مسافر آستانه، نورا هاشمی، بهروز افخمی، علی ژکان، مرجان شیر محمدی، الهام کردا، همایون ارشادی، بابک کریمی، محسن کیایی، عطاالله کوپال، گیتی قاسمی، سارا خوئینی ها، بهنام تشکر، هوشنگ گلمکانی، آتش تقی پور، ایرج راد، مهوش افشار پناه، محمد اسکندری، منیژه محامدی، لوریس چکناواریان، یارتا یاران، شیرین یزدان بخش، حمیدرضا صدر ، بهزاد صدیقی ، رضا آشفته، جمشید گرگین، هانا کامکار و ... بوده است.

بر اساس این گزارش نمایش " هتلی ها " به نویسندگی ساناز بیان و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ با بازی حمید رضا آذرنگ، نسیم ادبی، مونا فرجاد، سام کبود وند، آیه کیان پور، ستایش محمودی، آناهیتا همتی تا هفدهم آذر همه روزه به جز شنبه ها ساعت هفت و نیم در سالن استاد سمندریان نمایش خانه ایرانشهر بروی صحنه خواهد بود.
پرند محمدی، منتقد شماره یک، مجتبی مهدی زاده و مینا این را خواندند
ذوق زده این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
از اون روز به بعد آرزو می کنم زمان یک لحظه
فقط یک لحظه کوتاه برگرده عقب
من فقط یک لحظه حمید رو ببینم
بُدو ام سمتش بغل اش کنم ، بوس اش کنم ، بوش کنم
بگم ببخش رفیق
اون شب رو ببخش

بابایی آدمی خیلی تنهاست
اونقد که اگه نتونه خودش رو ببخشه زمین زیر پاش لق میشه
اونوقت همش باید دنبال یه جایی باشه که فقط سر پا نگهش داره
خیلی بده
خیلی بده آدما قدر چیزایی رو که دارن بعدِ از دست دادنش بفهمن
ترکیب جالب و هنرمندانه کمدی و تراژدی تو این کار باعث می شد وسط اشک ریختن و همدلی با دل پر درد شخصیتا یهو خنده م بگیره! سر یه صحنه که هنوز اشکم جاری بود و صورتم خیس که خنده م گرفت!
نمایش فوق العاده ای بود، دغدغه هایی که تو این تئاتر نشون داده شد، دغدغه های همیشگی بشره به نظر من، ممکنه تو کشورهای مختلف و زمانهای بعد ما شکل دیگه ای به خودش بگیره ولی موندنیه.
بازیها همه عالی بود، دیالوگها بسیار واقعی و قابل باور و طراحی صحنه بسیار جالب بود. یه شب به یاد موندنی رو برای من ساختین آقای آذرنگ،ازتون ممنونم.
اجرای ویژه روز شنبه هفتم آذر نمایش هتلی ها بدلیل استقبال خوب تماشاگران برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند از بلیت اجرای شنبه را از هم اکنون در سایت تیوال تهیه کنند.
مهدی شریفیان و ذوق زده این را دوست دارند
سلام خسته نباشید
بلیط روز 9/10 به بعد کی باز میشه؟
چهارشنبم اجرا هست؟
۰۵ آذر ۱۳۹۴
روزهای دهم و یازدهم آذر بدلیل مراسم اربعین اجرا نخواهیم داشت و امکان خرید بلیت روزهای پنجشنبه 12 و جمعه 13 آذر هم اکنون در سایتهای تیوال و گیشه نت فراهم است .
۰۸ آذر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بخش اول:
خیلی لذت بردم از دیدن این نمایش، واقعا دوستش داشتم.بعضی از قسمت ها بود که میشد و شد که باهاش گریه کرد وبعضی جاها هم خندید.
واقعا از کسانی که در شکل گیری این کار نقشی داشتند تشکر میکنم.خسته نباشید.

بخش دوم:
(این بخش از این نوشته مربوط میشود به آقایی که پشت سر من نشسته بود و افرادی همچون این آقا)
آقایی که پشت سر من نشسته بودید، لازم نیست که تجربه و برداشت خودتوت رو از هر صحنه همون لحظه بیان کنید.
آقایی که پشت سر من نشسته بودید، حتما نباید آهنگ های این کار را با خود بخونید، و بنده همین جا از طرف گروه اجرایی از شما عذرخواهی میکنم که وسط خوندن شما ... دیدن ادامه ›› و بدون هماهنگ کردن با شما آهنگ قطع شد و شما مجبور شدید که با صدای بلند(با توجه به سکوتی که به طور عادی در سالن هست) از واژه " اَه " استفاده کنید.
آقایی که پشت سر من نشسته بودید، تُپُق زدن و خندیدن در حین اجرا ممکن هست اتفاق بیافتد(مثل اجرای امشب) ولی این اتفاق ها نیاز به اون همه ذوق زدگی و اون همه سر و صدا نداشت.
آقایی که پشت سر من نشسته بودید، در کل میشه ساعت رو از فرد کناریتون آرام تر بپرسید، کمتر با کنار دستی ها حرف یزنید ، و خیلی آرامتر احساسات خودتون رو بروز بدید و نیازی نیست همراه با احساساتتون به پاهاتون ضربه بزنید.
در آخر از آقایی که پشت سر من نشسته بود و افرادی که احیانا شبیه این آقا هستند خواهش میکنم، در حین کسب کردن یک تجربه شخصی در یک مکان عمومی نیم نگاهی،فقط نیم نگاهی به اطرافیان خود داشته باشند.همین.
تو این دوماه اخیر تو جندتا نمایشی که دیدم، (شاید من بد شانسم) ولی اونقد از عقب لگد خوردم میخوام از این به بعد یه قالیچه با خودم ببرم سالن بندازم پشتم، حداقل نفر عقبی که پاشو میزنه/میزاره رو صندلیم احساس غریبی و دوری از خونه نکنه.
آخرین مورد جالب هم پنج شنبه بود سر نمایش برگزین. بنده خدا نفر پشتی سرمای سختی خورده بود و به تدریج بینیش کاملا گرفت و از اواسط نمایش با صدای بلند و عجیبی از دهن نفس میکشید. اولش یه خورده کلافه شدم ولی بعد خندم گرفت چون صدای نفسش کشیدنش شده بود عین "دارت ویدر" تو جنگ ستارگان!
۲۱ آذر ۱۳۹۴
جناب محمد شاید واکنش من بعد از خوندن نظرتون درست نباشه ولی...
بسیار خندیدم!!!
خیلی خوب بود.
مرسی که نظرت رو گفتی.
۲۱ آذر ۱۳۹۴
منم خیلی خیلی خنده ام گرفت. ممنون محمد عزیز.
۲۲ آذر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به آگاهی می‌رسد، امکان خرید بلیت اجرای ویژه روز شنبه ۷ آذرماه این نمایش فراهم شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
از دوستان عزیزی که برای اجرای امروز دوشنبه دوم آذر بلیت تهیه کرده اند تقاضا داریم بدلیل محدودیت های تردد در بزرگراه ها برای برگزاری نشست دیپلماتیک و ترافیک های احتمالی زمان بیشتری برای به موقع رسیدن به سالن نمایش در نظر بگیرند .

سپاس
مهدی صالح‌پور این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
...من دوستی داشتم به نام حمید توسلی که سرباز بود و یک شب که دورهم بودیم بابت یک اتفاق همه ما به او خندیدیم و او هفته بعد شهید شد. یک نوار آورده بود و می‌گفت خواننده‌اش آهنگ را دوبار دوبار خوانده است. آنقدر شفاف و سلامت بود که نمی‌دانست به صدا اکو داده‌اند. آدم احساس می‌کرد او پرنده است و جاذبه روی او اثر ندارد. هیچی نداشت و پدرش با گاری سر خیابان چایی می‌فروخت. یک خانه خیلی محقر کوچولو داشتند که احساس می‌کردی قصر است. چون خودشان احساس کمبود نمی‌کردند. من آن دیالوگ درباره حمید را با عمق وجودم می‌گویم. احساس می‌کردی حمید جز اینی که هست هیچی از خدا نمی‌خواهد. این بزرگی می‌خواهد. آن شب ما به حمید ‌خندیدیم و حمید هم پا به پای ما خندید. حتی از خودش دفاع نمی‌کرد و نگذاشت حال ما خراب شود. وقتی رفت و شهید شد حال ما بد شد. چقدر بد است آدمها قدر چیزهایی که دارند را دیر می‌فهمند...

حمیدرضا آذرنگ از "هتلی‌ها" می‌گوید:
http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/09/01/923735
چه خاطره ی عالی ای بود!
۰۲ آذر ۱۳۹۴
همچین حسی رو من هم به داداشم(برادر همسرم) داشتم...شفافیت او هم مثال زدنی بود.روح هردوی آنها شاد
۰۴ آذر ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
در یک جمله

حمید رضا آذرنگ =عالی

خوب و دوست داشتنی بود این تئاتر.


امتیاز هشت از ده
"هتلی ها،فراموش شدگان در گذر زمان"
نمایش خانه ایرانشهر،سالن استاد سمندریان، ساعت ١٩:٣٠،قلم خانم بیان که در کلام و حرکات بازیگران جان گرفت.ملاقات با جناب قدس مدیر تولید هتلی ها در سالن انتظار نمایش خانه بسیار هیجان انگیز بود و نویدبخش یک شروع خوب.
اصولا دیدن یک تئاتر باید با نگرشی باز و دیدی مثبت شکل بگیرد،پیش از تئاتر حقیقتاً باید چشم ها را شست و با عزمی جزم شده برای عیب جویی وارد مقدس سالن تئاتر نشد بنابراین من نیز خوب میگویم.
١.شیوه روایی یا نریتینگ هتلی ها را میتوان از دو جنبه بررسی کرد.یکم.دکور دو طبقه که دو دوره ی متفاوت را نشان میدهد و نقطه ی قوتش درست آنجایی است که در روایات شخصیت اصلی این دو دوره با هم پیوند میخورند. دیالوگ های جذابی که بین نگین جوان و نگین کودک رد و بدل میشوند.
دوم.نمایش در آن واحد چند مسئله را مطرح و برجسته میکند به نوعی که نمیتوان گفت کدام ماجرا اصلی و کدام یک فرعی است. این نمایش یک محور اصلی با چندین شاخه نیست بلکه چندین شاخه ی جداست که نگینشان مشترک است.
٢.طراحی صحنه و آوانسن ها خوب بود. میتوانست در بخش هایی به ویژه طبقه بالا خلوت تر باشد.المان های نوستالژیک درست،به جا و دلربا بودند.
٣.نکته ای که شاید ... دیدن ادامه ›› کمتر کسی به آن توجه کند اما ذهن مرا از آغاز نمایش به خود مشغول کرد:
"چرا فرش ها تو خالی بودند؟"
پاسخ این سؤال را میتوان در شخصیت کاراکتر ها جست و جو کرد و نه در بودجه ی گروه تهیه و یا آرشیو آکسسوار.تمام این شخصیت ها حتی نگین کوچک دائماً در حال پنهان کردن بودن دائماً در فکر این بودند که فلان کس فلان چیز را نفهمد.همه در عین معترض بودن از یکدیگر سعی میکردند لبخند تحویل هم دیگر بدهند.همه بر این تلاش بودند که زندگی تو خالی خود را با کادری زیبا نشان دهند تا بلکه این حفره ی عمیق در رفتار و گفتار و زندگی آنها دیده نشود درست به مثابه فرش های تو خالی که هر چه قدر هم حاشیه ی یک فرش زیبا باشد نمیتواند جای مرکز فرش را بگیرد و به اندازه ی آن جلب نظر کند. این فرش ها دقیقاً مانند تلاش مضبوحانه ی کاراکترها بود که بیشتر به جای پنهان کردن حفره ها نمود آنها را بیشتر میکرد.
٣.تمام بازیگران عالی و حرفه ای بودند به گونه ای که نمیتوان میان بازی آنها به طور قیاسی تفاوتی قایل شد البته به دلیل اینکه خانم فرجاد به تازگی به گروه أضافه شده اند میتوان انتظار داشت که در اجراهای آتی رفته رفته قوی تر شده و بیشتر به شخصیت جان بدهند.و بازیگر خردسال نیز به نوبه خود بسیار عالی بود و اینکه نباید توقع دیدن اجرای یک بازیگر با تجربه را از یک بازیگر خردسال داشت.
٤.جابه جایی نور میان صحنه ها و به طور کلی تر نورپردازی از نقاط قوت این اثر بود. چراکه نورپردازی دقیقاً بازی با هویتهاست و میتواند پاکترین ها را کثیفترین و کثیفترینها را پاکترین جلوه دهد لذا توجه به آن سبب پختگی اثر میگردد.
٥.اینستالیشن های موسیقیایی میتوانست قوی تر و ملموس تر باشد.به عنوان مثال با بسته شدن در هنگام تولد نگین، بهتر بود به جای قطع ناگهانی موسیقی،موسیقی کمرنگتر میشد.
٦.و از هرچه بگذریم ریشه یابی مشکلات خوشتر است.در مشکلات عمده ی میان مجید و سهیلا میتوان دو دلیل اساسی را مطرح نمود.یکم.تفاوت جنسیت که بی تعارف تفاوت نگرش،تفکر و رفتار را نیز با خود به دنبال میآورد. دوم.تفاوت فرهنگی
راه کار:به عقیده ی من درست ترین پایان بندی برای این نمایشنامه در نظر گرفته شده بود،پایانی واقع گرایانه و با در نظر گرفتن این نکته که أفراد تا آخر عمر به یک مسلک به زندگی ادامه نمیدهند و حتی پس از رخدادهایی ممکن است اساسی ترین عقائد فرد دستخوش تغییر شوند و این الزام برای هیچ دو نفری در این جهان وجود ندارد که زمانی که شخصی از خود پیشینش فاصله گرفت، فرد مقابل او خواه دوست باشد یا همسر یا فرزند، این توقع را داشته باشد که با همان فرد سابق روزگار بگذراند و زمانی که افراد به چنین آستانه ای میرسند راهی بهتر از رهایی و گذشتن باقی نخواهد ماند.
٧.و کارگردانی جناب آذرنگ که دیگر نیازی به تمجید ندارد اینهمه یکدستی و روانی.
هتلی ها ماجرای آوارگی،عشقی که میان فرسنگها تفاوت گم شده،پشیمانی ها، قضاوتها و دوریها نخستین تئاتری بود که اشک هایم را سرازیر کرد و بار دیگر ثابت کرد که پیدا کردن حال خوب در گوشه و کنار های این شهر دشوار نیست کافی است کمی نگاه کنیم.
آبان ماه ٩٤
تبسم طلایی