تیوال نمایش جاودانگی
S3 : 06:18:00
  ۱۴ شهریور تا ۰۹ مهر ۱۳۹۵
  ۲۱:۰۰
  ۴۰ دقیقه
 بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

کاری از گروه تیاتر تجربه:
نیما دهقان
فرزین صابونی
منوچهر شجاع
فرشاد فزونی
امیر اسمی
سینا کنعانیان
احسان خبری
اکبر سلمانی اله دادی

آواهای وابسته

 
گفتگوی تیوال با نیما دهقان
میزانس اصلی من در ذهن تماشگر شکل می‌گیرد

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، جنب خانه هنرمندان، تماشاخانه ایران‌شهر
تلفن:  ۸۸۸۱۴۱۱۵_۸۸۸۱۴۱۱۶


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال


نمایش «جاودانگی» به کارگردانی نیما دهقان قرار است در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی در قالب توری اروپایی در اکثر کشورهای این قاره به صحنه برود.
نیما دهقان که در حال حاضر نمایش «جاودانگی» را در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌کند درباره اجراهای بین‌المللی این اثر نمایشی که به موضوع مهاجرت می‌پردازد به خبرنگار مهر گفت: قرار است نمایش «جاودانگی» اولین اجرای بین‌المللی خود را با فستیوال بین‌المللی «هایفست» ارمنستان آغاز می‌کند و روز ۳ اکتبر (۱۲ مهرماه) در این فستیوال روی صحنه می رود.

وی ادامه داد: یک کمپانی بین‌المللی تئاتر تفاهمنامه‌ای را با گروه تئاتر «تجربه» منعقد کرده که طی آن قرار است نمایش «جاودانگی» با برنامه ریزی این کمپانی در فستیوال‌ها و شهرهای مختلف اروپا اجرا شود. در حال حاضر و در سال ۲۰۱۶ و بعد از اجرا در فستیوال ... دیدن ادامه » «هایفست»، نمایش «جاودانگی» در اکراین، گرجستان، روسیه و چک نیز اجرا خواهد شد.
این کارگردان تئاتر درباره برنامه اجراهای نمایش «جاودانگی» در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز اظهار کرد: قرار است از بهار سال ۹۶ نیز این نمایش در کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه، اسپانیا، هلند و بلژیک نیز اجرا شود.
دهقان درباره نحوه تأمین هزینه اجراهای بین‌المللی نمایش «جاودانگی» که موضوع آن درباره مهاجرت است، یادآور شد: همه هزینه‌های سفر و اجرای این نمایش در کشورهای مختلف اروپا را کمپانی‌ها و فستیوال‌های تئاتری تقبل می‌کنند.
نمایش «جاودانگی» با بازی فرزین صابونی و بدون کلام اجرا می‌شود. منوچهر شجاع طراحی صحنه و فرشاد فزونی آهنگسازی این اثر نمایشی را بر عهده دارند.
کیانا برنج کار و امیرمسعود فدائی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رسد امکان خرید روزهای تازه این نمایش امروز، شنبه ساعت ۱۶ فراهم خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش رو 2 مهر دیدم. نمایش خیلی خلاقانه و هنری اجرا شد. یکی از نمایش هایی که بعد از اتمام هنوز بهش فکر می کنی و تحلیل می کنی. به نظرم موضوع نمایش خیلی بحث برانگیزه. فکر می کنم اگر مدت نمایش بیشتر بود و جزییات اجرایی و منظور خیلی کامل تر به تماشاگر منتقل می شد خیلی بهتر بود (به عبارتی، دوری از ابهاماتی برای تماشاگر که لازم نیستند باشند!). در کل، نمایش خیلی خوبی بود. :)
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رسد امکان خرید بلیت روزهای دوشنبه ۵ و سه شنبه ۶ مهرماه در روز پنج شنبه ۱ مهرماه ساعت ۱۰ صبح فراهم می شود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید


عکسی متناسب با محتوای نمایش« جاودانگی »
لینک عکس : http://uupload.ir/files/xxe6_javdanegi.jpg


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کار تمیز با پرداختی ظریف


نمی دانم چرا تعداد دوست نداشتن های چنین نمایش خوبی آنقدر زیاد است اما فکر می کنم شیطنت یک گروه دیگر که کارگردان خوش ذوق و با اخلاق جاودانگی درباره اش مصاحبه کرده این همه دوست نداشتم را برای تلافی انتخاب کرده


نیما دهقان عزیز خوشحالم که هستی
منم متعجب شدم چرا اینقدر تعداد دوست ندارم ها زیاد بود ... در صورتیکه واقعا کار خلاقانه و جدیدی بود و چقدر خوب اجرا شد ... یعنی موضوع کار بکنار فقط خلاقیت این کار که بدون دیالوگ و گفتگو اجرا شد اندازه نمره 20 می ارزید ... من واقعا خوشحالم وقت گذاشتم برای دیدن ... دیدن ادامه » این کار ...
۲۵ شهریور ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این نمایش جادویی جاودانگی من رو از شمال کشوند به تهران
نیما دهقان فرزین صابونى و همه ی عوامل
دم شما گرم
خدا قوت
حسین پاکدل بعد از تماشای جاودانگی
..
راحت بگویم
"جاودانگى"
براى اهل تفکر،
نمایش جذابى است.
تجربى و دلچسب است.
محصول تلاش مشترکِ چند هنرمندِ خلاق است.
نمایش، بى کلام و تک نفره است ولى پر و شلوغ است و از همان لحظاتِ اول آدم را سحر مى کند، به خود که مى آیى مى بینى خودت بوده اى بر صحنه. اثر یک لحظه تو را ول نمى کند. نمى توانى رها شوى، فکر و ذکرِ تو را مى خواند. دل بدهى، رها مى شوى در دنیاى خیال و واقعیت. کوتاه است ولى به بلنداى قد و قامتِ انسانِ امروز است؛ تمام دغدغه هایش، نیازها و آرزوهایش و رفتن و رفتن هاى مدامش. تو به عنوان مخاطب، هجرت مى کنى از خود به خود، به درونِ اثر، به زمین و هوا، به هر کجا، به انتها و آغاز؛ و دوباره از آغاز شروع مى کنى به ادامه.
هرکس دغدغه اندیشه دارد وقت بگذارد براى دیدنِ خوابِ جاودانگى. براى هجرت به معانى. بروید به تماشاى این نمایش؛ براى تماشاى خودِ خود و خودهاى دیگر. همین امشب بروید. بعد با خود خلوت کنید؛ چون بعد ادامه نمایش شمایید که چشم باز مى کنید به وقایعِ مهیبِ پیرامون.
همه در دلِ این نمایش هستیم.
نیما دهقان، فرزین صابونى، فرشاد فزونى و منوچهر شجاع تمام تجربیاتِ چندین ساله خود را گذاشته اند وسط و با تمرین و ممارستى چندین ماهه، رسیده اند به این نقطهِ اوج، به جاودانگى و شکوهِ سادگى.
تصویرى از نمایش به عمد منتشر نمى شود تا ذهنیتى از قبل براى شما نسازد و تازه و با طراوت به تماشا بنشینید.
"جاودانگى"
هرشب ساعت ٩ در تماشاخانه ایرانشهر اجرا مى شود،
جا ... دیدن ادامه » نمانید از این جابجایى در سفرِ جادویى ى جاودانگى.
.
.
این نمایش به صورت صامت هست و متکی به بازی بدنی فرزین صابونی هست. پرفورمنس فرزین صابونی بسیار عالیه و اثر خاص و خلاقیه، اما کلیت اثر من رو جدب نکرد. میدونم که پارادوکس عجیبیه ولی خب سلیقه اس . فرزین صابونی نقش بسیار پر زحمتی رو بازی میکنه و آخر نمایش خیس عرق بود. اما به دلیل صامت بودن کار ،از یه جایی به بعد برای من به ورطه تکرار افتاد. اگر دوست دارید یه اثر خاص،نو و مبتکر ببینید این نمایش و توصیه میکنم
امشب اجرای اول این نمایش رو دیدم با پیش ذهن نمایش های همیشه خوب آقای دهقان،نمایش و تجربه ای متفاوت با بازی فوق العاده جناب صابونی،چقدر خوبه که نیما دهقان رو داریم ممنون ازت
پیشنهاد می کنم حتما ببینید
تا آنجایی که خواندم نمایش فاقد مونولوگ و به صورت صامت و صرفا بازی بدنی آقای صابونی هست، درسته؟
در مورد فضای نمایش میشه بفرمائید ؟
۱۵ شهریور ۱۳۹۵
نمایش بی کلام است،بلی
اما بهتر است که در مورد فضای نمایش توضیح داده نشود تا لذت دنبال کردن فضای نمایش را تجربه کنید
۱۸ شهریور ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید