آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش خواب طولانی انار آباد
S3 : 10:33:23 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۳۰ خرداد تا ۱۹ تیر ۱۳۹۶
۱۹:۰۰
۴۵ دقیقه
بها: ۲۰,۰۰۰ تومان

گزارش تصویری تیوال از نمایش خواب طولانی انار آباد/ عکاس: سارا ثقفی

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› نسیم ادبی و گیتی قاسمی به تماشای «خواب طولانی انارآباد» نشستند

آواها

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، بام خانه هنرمندان
تلفن:  ۸۸۳۱۰۴۵۷، ۸۸۳۱۰۴۵۸

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
.
هنر نقالی, قصه‌گویی و شاهنامه خوانی از کهن‌ترین هنرهای رایج و دارای پیشینه بسیار کهن, در ایران زمین است.
وجود قصه‌های گوناگون موجود در ادبیات ساکنان این سرزمین خود شاهدی بر این مدعا و علاقه مردم بر این هنر است.
.
"خواب طولانی انار آباد" اثر آلما گشتاسب, از جمله آثاری است که شاید بتوان آن را تلفیقی از ادبیات کهن ایران و اصطلاحات ترویج یافته در دنیای امروز دانست.
ریز بینی های موجود در این نمایش, موسیقی زنده, دقت در انتخاب بازیگران, هماهنگی بسیار عالی و... همگی دلایل محکمی برای زیبا بودن این نمایش می باشند.
.
اگرچه, خواب طولانی انار آباد تنها روایت یک داستان شاید عاشقانه را بر عهده دارد و وجه نمایشی بسیار اندکی در آن نمایان است اما بازیگران خوبی برای نمایش ... دیدن ادامه ›› انتخاب شدند.
باوجود قسمت هایی برای نقالی, خوانندگی, قصه گویی و شیوه روایی شاهنامه خوانی, به نظر می آید کارگردان کار در انتخاب بازیگران دقت بسیاری به خرج داده است.
از جمله بازیگران موفق این اثر نمایشی, نرگس نیک سیرت, بازیگر نقش مادر است. او به زیبایی توانسته بود حالات صحبت, بدن و صورت مادر در مواجه با اتفاقات پیش روی داستان را برای تماشاچی بازآفرینی کند و بدون شک این امر, به تنهایی یک وزنه ی قدرت برای بازیگر محسوب خواهد شد.
.
در انتها می توان گفت که "خواب طولانی انار آباد" برای مخاطبان نمایش های باستانی و ایرانی بسیار جذاب و قابل قبول خواهد بود.
علاوه بر این, بنابر عقیده ی من, هیچ فردی نمی تواند هماهنگی بالای میان بازیگران و قدرت آن ها در قصه گویی به شیوه های باستانی را که به نوعی درون مایه ی این اثر نمایشی شده است, منکر شود.
.
برای این گروه دوست داشتنی, بهترین هارا آرزو دارم
.
سیدمحمدصادق سیادت
مهدی حسین مردی و محمد لهاک این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید