آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش لاله زار، هتل کاتوزیان
S3 : 19:08:38 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۰۹ تا ۲۸ دی ۱۳۹۷
۲۰:۴۵  |  ۲ ساعت
بها: ۴۰,۰۰۰ تومان
در خیابان لاله زار، چند تماشاخانه تئاتر در حال افتتاح شدن است. عده ای از اقصی نقاط ایران و حتی خارج از کشور برای جشن افتتاحیه در یکی از هتل‌های خیابان لاله‌زار اتاق رزرو می‌کنند. در هتل کاتوزیان اتفاقات عجیبی می‌افتد.

لینک شبکه‌های مجازی سالن مهرگان: تلگرام و اینستاگرام

گزارش تصویری تیوال از نمایش لاله زار، هتل کاتوزیان / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس‌ها ››

ویدیوها

آواها

مکان

خیابان انقلاب، خیابان خارک، بن بست اول، پلاک ۵ خانه نمایش مهرگان
تلفن:  ۶۶۷۲۲۶۲۲ - ۶۶۷۲۴۸۱۵

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
خرید بلیت سه روز پایانی این نمایش، از چهارشنبه ۲۶ تا جمعه ۲۸ دی، به کارگردانی حمید ابراهیمی و با بازی داوود داداشی، فرج الله گلسفیدی، جلیل فرجاد، اردلان شجاع کاوه، شهره قمر، مهدی مقدم و ... آغاز شد.
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از یکشنبه ۲۳ تا سه شنبه ۲۵ دی، به کارگردانی حمید ابراهیمی و با بازی داوود داداشی، فرج الله گلسفیدی، جلیل فرجاد، اردلان شجاع کاوه، شهره قمر، مهدی مقدم و ... امروز (پنجشنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
نقدی بر نمایش #لاله_زار_هتل_کاتوزیان
کاری از #حمید_ابراهیمی

نقاشان رئالیسم با اختراع دوربین عکاسی ، نقاشی رئالیسم نکشیدند . آنها آنقدر باهوش بودند که هنر خود را از رئالیسم تغییر دادند و اینگونه شد که سبک های امپرسیونیسم ، اکسپرسیونیسم ، سوررئالیسم و ... بوجود آمدند . چون نیاز به رئالیسم با بوجود آمدن عکاسی از بین رفته بود . در هنرهای دیگر هم به نوبه خود همین اتفاق افتاد . با بوجود آمدن تلوزیون ، سینما و تئاتر زبان جدید و دگرگون شده ای گرفتند . متن رئالیسم با اجرای رئالیسم در دوره زمانه ای که از تئاتر برشت ، بکت و ..‌. عبور کرده ، کاری عبث است . ما در هنر و سیاست و حتی زندگی از گذشتگان تجربه می آموزیم . پا جای پای پدرانمان می گذاریم . اگر اکبر رادی امروز نمایشنامه های رئالیسم می نوشت کار بزرگی نکرده بود ‌که هیچ ، جز بلغور نوشته های دیگران چیزی به روند نمایشنامه نویسی اضافه نکرده بود . هنر رادی در زمان معنا پیدا میکند . هنرمند آینه زمانه ی خود است .
حمید ابراهیمی با طراحی دکوری زیبا و مجلل تماشاچی را به یاد هادی مرزبان می اندازد . نمونه بارز اینگونه هنرمندان مسعود کیمیایی است ‌. گویی زمان برای هنرمند ایستاده است . به همین علت است که هر چی میسازد قیصر نمیشود . چون تمام تلاشش این است که باز قیصر بسازد . دریغ از اینکه قیصر در زمانه ی قیصر معنا ... دیدن ادامه ›› میشود .
نمایش لاله زار هتل کاتوزیان با بازی بازیگران نسبتا چهره رنگ و جلای بسیار باشکوهی دارد . بازی های بسیار ضعیف و در حد اجراهای کلاسی دانشجویی . پر از اشتباهات فاحش و آماتوری که مقصر اصلی این اشتباهات کسی جز کارگردان نیست . اگر یک ماه بیشتر با بازیگران تمرین میشد تا این بی نظمی در گفتگو ها ایجاد نشود ! اگر تکلیف توپق ها مشخص میشد ! اگر بداهه ها و خنده های بی مورد و بی مزه بازیگر کنترل میشد ! شاید بهتر میشد به اتفاقاتی که در صحنه در حال افتادن است اندیشید .
نویسنده چه میخواهد بگوید ؟
وضعیت ایران شبیه به زمان جنگ جهانی است ؟! فساد و فحشا و دیکتاتوری بیداد میکند و بالاخره ظالم به سزای ستمی که میکند میرسد ؟ اگر این ها باشد ایراداتی وجود دارد . اینکه جامعه ی امروز از فقدان روشنفکر رنج میبرد . هیچ جریان روشنفکری در کشور وجود ندارد و همه در نطفه خفه شده اند پس حضور کسی مثل احمد کسمایی تدایی گر اوضاع کنونی نیست . دلقک و سیاهی هم نیست که حق مظلومین جامعه را با تیغ اصلاحات بگیردند . سیستم انقلابی وجود ندارد و ‌‌‌...
پس نویسنده چه میخواهد بگوید ؟ جز اینکه در لباس روشنفکری تاریخ را روایت کرده است بدون اینکه نظری بر وضعیت امروز داشته باشد .
استفاده از خواننده ی نیمه معروف هیچ کمکی به روند نمایش نمیکند ، جز اینکه زمان نمایش را بی مورد افزایش میدهد . " تو را به خدا زودتر تمامش کنید" . دو ساعت برای نمایش زیاد است . خیلی زیاد است .
#محمد_خداوردی
[جناب خداوردی عزیز: ای کاش این نمایش را می توانستیم در مکتبی جا سازیش کنیم؟! حتی در پائین تر سطح روحوضی؛ سیاه بازی و....در دهه های 1310-20 لاله زار نمی توان چنین اجرا و بازیهایی را دیده باشیم و شما کم لطفی کرده و به تاتر دانشجویی اشاره کرده اید؟!!!! نمایش فاقد کوچکترین خلاقیت و زیباشناسی و ....می باشد. نور، صدا؛ دکور در بدنرین وضعیت ممکن بود. بازیها بقدری ضعیف و ابتدائی بود که باعث خنده و تعجب تماشاچی می گردید. همه فریاد می کشیدند بی دلیلطوریکه که دو تماشاجی اعتراض کردند که چرا داد می کشید؟! بازی آقای اردلان شجاع اردلان کاوه بقدری مصنوعی و معمولی بود که گویا هنوز متن نمایش دستش است و روزهای اول خوانش پیس است. اکثر کلمات با میمیکهای زائد و قلوآمیز خورده می شد. دائم با مالش دستها و دست در موها تلاش می کرد که شاید سرپاسبان مقتدی که باید مردی مقتدر و خود جانی بالفطره در شهربانی سال 1320 و لاله زار آن زمان باشد با مردی ضعیف و منفعل روبرو هستیم. آکسان گذاری بین کلمات و حتی کاراکترهای یک کلمه بدرد ینقش یک نویسنده و دانشمنذ می خورد تا یک پاسپان سراسر تقصیر. کلام و لحجه کاتوزیان به هم چیز شباهت داشت الا به گویش ارامنه و اقلیتها و تازه همان مقدار اندک را هم گاهآ فراموش می کردند. هر کس برای خود بازی می کرد نه احساسی و نه ارتباطی بین خود و بالعاکس با تماشاچیان. خانم پرتو با صدای بدون کنترل خود حتی مواقعی کنترل فیزیکی خود را هم از دست می داد ... دیدن ادامه ›› ؟! بهرصورت متن و نوشته نیز از یک پازل اشتباه چیده شده رنج می برد که نه تاریحی، نه پلیسی و جنائی، و نه سیاه بازی و لاله زار و نه هویت بخشیدن به این شخصیت سیاه بعنوا ن حق طلب یا یک ناجی؟! مقتدی بعنوان یک قلدر، مستبد و جانی، کسمایی بعنوان یک مبارز و....هیج کدام برای تماشاچی دارای شناسنامه و هویت نیستند و در پایان دهها سئوال برای تماشاچی که چی بود؟! چی شد؟! سیاه که با گروهش بقدری در اجرا وصله و پینه است که آدمی فکر می کند شاید برای کشیدن تماشاچی به سالن این آسمان و ریسمون شده مثل خواننده و هنرپیشه حرفه ای و..... آری جناب خداوردی عزیز حال بعد از گذشت دهها ده از رئالیسم می توان باز با همان دوربین که خط بطلان رون آن کشید از یک حرکت زیبای رئالیستی عکس گرفت و بدعتی گذاشت ولی ما یاد نگرفته ایم که اگر نمایشی در رابطه با تاریخ آنهم تاریخ تاتر در لاله زار و دهه های 1320 به اجرا در مِی آوریم همه چیزش را رئالیستی و مدون با همان انگاره بنویسیم و به اجرا در آوریم .نه یک شیر بی یال و دم.
۲۲ دی ۱۳۹۷
درود بر شما جناب شهبازیان . بنده ابتدا گمان کردم موافقی نخواهم داشت و در شهر کوران دردها خواهم داشت ز بینایی . گمان کردم مرا مورد انتقاد قرار خواهند داد که چرا اساتید و بزرگان فسیل شده امان را مورد بی مهری قرار داده ام . با این حال بسیار خوشحالم که شما هم این بدنها و بیان های بی انگیزه و فالش را دیده و شنیده اید . کاش یک ماه بیشتر تمرین را ادامه می دادند. کاش روی هر جمله و حرکت و ... زمان بیشتری صرف میکردند . کاش برای خود ارزش و آبرو قائل بودند و به تعریفها و تمجیدهای بی اثر بسنده نمی کردند. .
۲۶ دی ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از چهارشنبه ۱۹ تا جمعه ۲۱ دی، به کارگردانی حمید ابراهیمی و با بازی داوود داداشی، فرج الله گلسفیدی، جلیل فرجاد، اردلان شجاع کاوه و ... امروز (دوشنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
کار داستان سر راست و مشخصی داره و معلومه که براش زحمت کشیده شده ولی قصه خیلی کش داره و تعلیقش هم به نظرم چنگی به دل نمی زنه، بازی ها خوب بود و نقطه قوت کار از دید من بازی عالی آقای شجاع کاوه و حضور آقای فرجاد عزیزه، اون چیزی که ازش اجرای زنده آقای مقدم تام برده شده محدود به آهنگی سه چهار دقیقه ای بیشتر نیست
ممنون از عذرخواهی جناب کارگردان بخاطر تاخیر ابتدای کار و بیداد از رورانس دورهمی شون که نصف سالن رو معرفی و دعوت به روی صحنه کردن
عرض درود و خسته نباشید دارم خدمت دوستان
4 از 10 دو ستاره
24 تومن تیوال پلاسی با توجه به دکور و زحمتی که برای کار کشیده شده منطقی یه ولی 40 تومن اصلن
لغو نشده، تازه شب اول اجراش بود امشب
۱۲ دی ۱۳۹۷
بسیار سپاسگزار هستم هر کمکی از دست بنده حقیر بیاید با کمال میل انجام خواهم داد.
۱۶ دی ۱۳۹۷
جناب ابراهیمی نویسنده و کارگردان اگر تمایل دارند در زمینه چاپ پوستر و بروشور با کمترین زمان ممکن و حداقل هزینه می توانند با بنده تماس بگیرند 09121044880
۱۶ دی ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به آگاهی می‌رسد اجرای امروز دوشنبه این نمایش به دلیل نقص فنی لغو شده است. خریداران محترم می‌توانند بلیت خود را به تاریخی دیگر منتقل و یا درخواست بازگشت وجه را بر روی ایمیل ارسال نمایند. پشتیبانی و اطلاع رسانی مخاطبان محترم از سوی تیوال انجام خواهد شد.
ای بابا .......:((((( فقط امروز میتونستم بیام :((((
۱۰ دی ۱۳۹۷
نمیدونم؟! ولی گویا تا روز گذشته متاسفانه هیچ تبلیغات میدانی و اطلاع رسانی نشده. چون هیچ پوستر پلاکارد و تابلویی در سطح شهر و حداقل در محدوده تاتری ولیعصر، نوفل لوشاتو، خارک و تالار رودکی ندیدم.
۱۲ دی ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی، کارگردانی حمید ابراهیمی و با بازی داوود داداشی، فرج الله گلسفیدی، جلیل فرجاد، اردلان شجاع کاوه و ... دوشنبه (۳ دی) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
میترا، NetHunter و کمال شهبازیان این را خواندند
بسیار مشتاق دیدار این نمایش هستم بخاطر فضای قدیمی و تاریخی که دارد و شخصیتهایی چون سیاه، لاله زار قدیم و....
۰۴ دی ۱۳۹۷
متاسفانه اطلاع یافتم که اولین اجرای روز گذشته بعلت نقص فنی اجرا نگردیده است که امیدوارم هر چه زودتر مشکلات بوجودآمده برطرف و این اثر با موفقیت اجرای خود را آغاز نماید. اگر دوستان و عزیزان تاتری خبری کسب کردند اطلاع رسانی کنند. ممنون
۱۱ دی ۱۳۹۷
جناب ابراهیمی عزیز؛ آقای علینزاد؛ آقای لاله؛ جناب سیادت و آقای امیر لقمان چرا برای این کار هیچ تبلیغی صورت نمی گیرد و اینگونه چراغ خاموش می رود. یعنی این نمایش حتی ارزش چاپ چند پوستر و بروشور هم ندارد؟!؟! یا تصور می کنید کار بسیار فوق العاده است و تماشاچی خود را بدست خواهد آورد. و یا انشاالله هزینه ها و دستمزدها از منبعی تامین خواهد شد. حیف است علیرغم تمامی ایرادات خود به این کار و احترام به گروه و نفس تاتر حتی نظرات خود را در تیوال منتشر نکرده که خدای ناکرده به گروه؛ فروش و.... خدشه ای وارد شود.
۱۶ دی ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید