تیوال نمایش کلفت ها
S2 : 21:06:47
  ۲۷ دی تا ۱۸ بهمن ۱۳۹۷
  ۱۸:۰۰
  ۱ ساعت
 بها: ۲۵,۰۰۰ تومان

: ژان ژنه
: مدیا کاشیگر
: دریا دریایی
: زهرا مولایی، نیلوفر دهقان، دریا دریایی

: دریا دریایی
: مریم صبوری
: سودابه زارع پور
: فریبا داویجانی
: دریا دریایی
: محمدرضا الوند
: علی مدیری
: دریا دریایی
: احمدرضا حجار زاده
: محمد مرادی فر
: مسعود قربانی
کلر و سولانژ دو کلفت خانمی متمول هستند. آن دو طی نقشه‌ی قبلی باعث دستگیری یه معشوقه‌ی خانم می شوند. اما آقا ناگهان آزاد می شود و نزدیک است که خانم همه چیز را بفهمد. آن دو که همه چیز را از دست رفته میبینند بازی جدیدی را آغاز می‌کنند.

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، بام خانه هنرمندان
تلفن:  ۸۸۳۱۰۴۵۷، ۸۸۳۱۰۴۵۸

گزارش تصویری تیوال از نمایش کلفت ها / عکاس: سارا ثقفی

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» «کُلفَت‌ها» ویژه هنرمندان، منتقدان و خبرنگاران اجرا می‌رود

» «کُلفَت‌ها» در تماشاخانه استاد انتظامی روی صحنه می‌رود

ویدیوهای وابسته

آواهای وابسته


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نمایش بسیار خوبی بود. از موزون بودن نقش‌آفرینی خواهران و موسیقی کار خیلی خوشم آمد. گفتنی‌ها را دوستان گفتند، می‌خواستم به نکته‌ای فرامتنی اشاره کنم: آقای اکبر عالمی نازنین هم تماشاگر کار بودند. ایشان که به سختی خودشان را به‌هنگام برای نمایش رسانده بودند، با خودداری از پذیرش بلیت مهمان به نماینده گروه گفتند: من زمانی که شما به دنیا نیامده بودی، تئاتر بازی می‌کردم، تئاتر در این مملکت هنر مظلومی است، سرم را هم بزنید بلیت مهمان را قبول نمی‌کنم. و از گیشه بلیت خریدند. استاد ارجمند! دمتان گرم و سرتان سلامت.
با سلام و احترام
شاید اگه من اون روز.... در کافه تئاتر شهر با خانم دریایی برخورد نمی‌کردم و ایشون ترغیبم نمی‌کردند میگفتم برای امسال کلفت ها واقعا بسه قرار نیست دیگه چیز عجیب تری از کلفت های علیزاده ببینم یا جذاب تری از کار محمد برهمنی یا پر انرژی تر از ریل حمیدرضا خسروی و یا ابتدایی تر از ..... یا افتضاح تر از ....... تازه نمایشنامه خوانی هم دو بار شنیدم یکبار رادیویی و یکبار هم ...
از متن به اندازه کافی برداشت در حد وسعم داشتم
اما اجرا
با شروع این اجرا اول یک قلپ دود دودساز بر حلق فرو دادیم و بعد اجرا شروع شد دو بازیگر چه خانم مولایی و چه خانم دهقان با آمادگی جسمی بالا شروع کردند پر قدرت و کاملا تمرین شده و تا نفس آخر اجرا بدون یک تپق یا خطاهای متداول تاختند گر چه به زعم من ریتم کمی تند بود و بیش از حد جوندار
دکور کارآمد مکفی ساده قابل قبول بود
طراحی ... دیدن ادامه » لباس نقطه بسیار پر رنگ این اجراست دقت ریز جزئیات و درخشان
همیشه در این سالن مشکل نور وجود داشت اما این اولین کاری بود که با این همه بازی با نور و جابجایی کمتر نقطه سیاه داشت و نورش از شرایط خوبی بهره میبرد

خرید بلیت دو اجرای پایانی این نمایش، چهارشنبه ۱۷ و پنجشنبه ۱۸ بهمن، به نویسندگی ژان ژنه، کارگردانی دریا دریایی و با بازی زهرا مولایی، نیلوفر دهقان، دریا دریایی آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش، از یکشنبه ۱۴ تا سه‌شنبه ۱۶ بهمن، به نویسندگی ژان ژنه، کارگردانی دریا دریایی و با بازی زهرا مولایی، نیلوفر دهقان، دریا دریایی آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رسد، اجرای امروز (سه شنبه ۹ بهمن) این نمایش، ویژه عکاسان و خبرنگاران محترم است.
مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش از نظر طراحی نور بی‌نظیر بود و حرکات و اجراها و زبان بدن بازیگران واقعا جالب توجه بود. حرکات و روند نمایش خوب طراحی شده بود. ولی چیزی که به نظرم یک نقطه ضعف قوی برای این نمایش به حساب می‌آمد، (منظورم گرفتگی صدای بازیگر در شبی که نمایش را تماشا کردم نیست) فن بیان ضعیف بازیگران بود. گاهی چنان دیالوگها سریع بیان می‌شد که رشته کلام در ذهنم پاره می‌شد و گاه اصلا خط سیر نمایش را از دست می‌دادم و نمی‌فهمیدم کجای نمایش هستیم. بگذریم از این که موضوع نمایش را اصلا دوست نداشتم و البته این مسئله سلیقه‌ای شخصی است و شاید در اقلیتی قرار بگیرم که دیگرانش شیفته نمایش شده باشند. در مجموع نمایش را دوست نداشتم ولی نقاط قوت نمایش کم نبودند که تماشای آن را توصیه نکنم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از یکشنبه ۷ تا سه‌شنبه ۹ بهمن، به نویسندگی ژان ژنه، کارگردانی دریا دریایی و با بازی زهرا مولایی، نیلوفر دهقان، دریا دریایی آغاز شد.
AMIR MOLLAZADEH این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از چهارشنبه ۳ تا جمعه ۵ بهمن، به نویسندگی ژان ژنه، کارگردانی دریا دریایی و با بازی زهرا مولایی، نیلوفر دهقان، دریا دریایی آغاز شد.
کار خوبی بود
ترکیبی بود از دیالوگ و حرکت. بعضی صحنه هاش بسیار خوش ریتم بود. پایانش هم باید بگم از نظر بازیگری خیلی تاثیرگذاره
از همه اینا که بگذریم اون چیزی که برای من عجیب بود مربوط به قبل از نمایشه. اینکه همه بازیگرا و کارگردان خانم هستن. توی این سالها بجز یکی دو تا نمایش ندیده بودم خانمها انقدر خوب و با اعتماد بنفس با هم کار کنن. همشون سر ناسازگاری با هم دارن. ولی این کار از اون کارای خانماس که نتیجه خیلی خوبی هم داشته و بازیگرا تی تیش مامانی نیستن و کل کار هم فقط دیالوگ نیست.
قوی بودن کار علتش همین جسارت و دوری از کلیشه های دخترونه س. البته که درونش حرفای خوبی داره که آدم حسش می کنه
چرا کار کردن خانمها برای شما عجیبه؟ همه ی کارها محترم هستن. چه خانم چه آقا. اگر هم شما کاری که کل گروه خانم باشن ندیدین یا کم دیدین بخاطر اینه که حتما کار کم می بینین. چون حداقل توی تاتر کارگردان خانم زیاد داریم
۲۹ دی ۱۳۹۷
"همشون سر ناسازگاری با هم دارن. ولی این کار از اون کارای خانماس که نتیجه خیلی خوبی هم داشته و بازیگرا تی تیش مامانی نیستن"

خب این یعنی بقیه خانوم های فعال تو عرصه تئاتر این خصایص رو دارن.
که به نظر من هم درست نیست
۲۹ دی ۱۳۹۷
والا من کارو دوس داشتم و قصد بی احترامی هم نداشتم و ندارم. اینکه گفتم خانما با هم نمی سازن خب چیزیه که خودم به چشم دیدم. من گفتم نمایشی که همشون خانم باشن ندیدم یا کم دیدم ولی بازم عذر می خوام اگه حرف خوبی نزدم
۳۰ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید