آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم نیمه شب اتفاق افتاد (سودای سیمرغ)
S3 : 18:00:06 | com/org

بخش: مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) 

خلاصه داستان: نیمه شب اتفاق افتاد" داستان عشق های نامتعارف از عروسی تا عزاست.

گزارش تصویری تیوال از نشست خبری فیلم نیمه شب اتفاق افتاد / عکاس: حانیه زاهد

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› تینا پاکروان در نشست خبری فیلم «نیمه شب اتفاق افتاد»: تلویزیون باید با سینما همراه باشد تا هردو رشد کنند

›› حامد بهداد: بگذاریم مردم حرف‌های عاشقانه بشنوند/ جامعه نیاز به امید دارد

آواها

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
ساختار فیلمنامه مشکل بارزی ندارد. فیلم می تواند توجه تماشاگر را به خود جلب کرده و تا پایان با خود نگاه دارد. دو بازی خوب در این فیلم می بینیم یکی از رویا نونهالی و دیگری از گوهر خیراندیش که ناحق نخواهد بود اگر به ترتیب برای بازیگری اول زن و بازیگر مکمل زن در این دوره کاندید شوند. حامد بهداد موفق شده است در این فیلم از بازی های هیستریک و عصبی گذشتۀ خود فاصله بگیرد و یک تغییر مثبت را در روند بازیگری خود به وجود بیاورد که به زعم بنده دیگر زمان چنین تغییری در کارش فرا رسیده بود و مشخص است که بازیگر هوشیاری است و برای حرفۀ خود برنامه ریزی دارد که به موقع تغییرها را اعمال می کند.
زمزمه کردن آوازها توسط بازیگر اصلی مرد و زن (بهداد و نونهالی) در یکی دو صحنه دیگر اضافه بود و اذیت می کرد مانند صحنه ای که بهداد پشت به ماشین ایستاده و سپس در یک توشات او را با نونهالی در حال صحبت راجع به رابطه شان می بینیم. پرداختن به دو معضل اجتماعی؛ وضعیت خانواده های مجرمین و موضوع ازدواج خانم های بیوه و درگیری آنها بر سر این مسئله با فرزندانشان در این فیلم به خوبی پرداخت شده و مطرح می گردد.
یکی از نواقصی که در فیلمنامه وجود دارد استفادۀ مقطعی از بیماری نقش اصلی مرد (ظاهراً صرع) و زمینه چینی نکردن برای آن است. باید کدهایی دربارۀ این مشکل به تماشاگر داده می شد و همچنین در سایر جاهای فیلم نیز ردی از تأثیر این بیماری را در زندگی شخص اول می دیدیم اما تنها در یک صحنه مطرح و از آن استفاده شد که حالت باسمه ای پیدا کرده و گویی تنها به عنوان یک ابزار برای فیلمنامه نویس مورد استفاده قرار گرفته، به خوبی در زندگی شخص اول تبیین پیدا نمی کند و حالت زیستی طبیعی آن ظهور و بروز کافی نمی یابد.
می توان این اثر را فیلم خوبی به شمار آورد و به احتمال زیاد به موفقیت هایی در جشنواره در بخش های بازیگری و کارگردانی خواهد رسید.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این فیلم رو دوست داشتم. هم به خاطر فضای کلی فیلم که چشم رو نوازش میکنه . هم به خاطر بازی های خوبشون.

مخصوصا بازی حامد بهداد که دیگه توی این فیلم با داد و بیاد و عصبی بازی روی مغز ادم قدم نمیزنه.

اتفاقا برعکس با اون لحن و نگاه عاشقش ادم و با خودش همراه میکنه و هرچی فیلم جلوتر میره حسش برای ادم

بیشتر قابل باور میشه.بازی خانوم نونهالی و خیراندیش هم خوب بود اما بازی خانوم اسکندری یه چیزه دیگه بود.

امیدوارم که سیمرغ نقش مکمل رو بگیره.با این که پایان خوشی نداشت اما وقتی از سالن خارج شدم حس خوبی

داشتم.
رومینا خلج هدایتی و فائقه معتمدی این را خواندند
navidjahan این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نیمه شب اتفاق افتاد رو پسندیدم و به اون 3 امتیاز دادم. موضوع رو دوست داشتم و به نظرم انتخاب بازیگران درست و بجا بود. فضای فیلم عالی بود. سکانس آخر از خانم خیراندیش بسیار تاثیرگزار بود. البته فیلم نقاط ضعفی هم داشت. گاهی ریتم کند میشد و فکر می کنم پایان بندی داستان مناسب نبود. نمی دونم شاید یه جور دیگه با یه ساختار دیگه باورپذیرتر میشد. اما در نهایت بعد از اتمام فیلم از تماشای اون ناراضی نبودم و همین خوب بود:))
فائقه معتمدی این را خواند
آنیتا این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم با یه تیتراژ خوب و متفاوت شروع میشه و با آهنگسازی کارن همایونفر فوق العاده ترکیب میشه ...
دکور ها زیبا و جذاب ، مخصوصا آشپزخونه باغ و حیاط خونه ی زیبا (رویا نونهالی )
اما بازی ها و غیر از ستاره اسکندری که واقعا عالی و بی نقص بود ،بقیه و دوست نداشتم ...
یه جاهایی واقعا ریتم فیلم کند بود که برام جالب نبود
در کل متوسط بود.....
کاوه علیزاده این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام خدمت دوستای خوب تیوالی
یه مدتی نبودم ولی جشنواره که اومد منم اومدم
منتها اولیش زیاد باب میل نبود
فیلم نیمه شب اتفاق افتاد به نظرم فیلم قوی نبود حالا چرا.
فیلم ساختار قوی نداشت ابتدای فیلم خوب شروع شد اما به میانه که رسید از دست کارگردان دررفت،کل داستان قبل از میانه خوب پیش رفت اما در میانه خراب شد. در زمینه فیلنامه و داستان پردازی خوب فعالیت نشده بود و فیلنامه ضعیفی برای این فیلم تهیه شده بود.موسیقی فیلم زیاد در خدمت داستان و موقعیت ها نبود،در کل موسیقی به شدت میتونه یه فیلم رو از پایین پایین به حد اعلی برسونه که متاسفانه این گونه نشد.اما بازی ها به نسبت خوب بود،و احتمال میره رویا نونهالی یکی از نامزد های بهترین بازیگر زن انتخاب بشه و همینطور ستاره اسکندری برای نقش مکمل.اما از حامد بهداد چیز خاصی دیده نشد.و در کل این فیلم قطعا سهمی در نامزدها خواهد داشت اما در زمینه بازیگری
من که در رای گیری پایانی نپسندیدم رو انتخاب کردم.
دوس دارم بعد از دیدن این فیلم نظرتون رو اعلام کنید. مرسی.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمیدونم چرا فیلمای امسال چرا انقد تو بیست دقیقه اخر کم میارن؟؟
انگار بدنسازیشون خوب نبوده :)
یعنی اگه بد باشن بدتر میشن ، اگه خوب باشن هی به مرور بد میشن تت اخر فیلم
ایده فیلم بد نبود
حامد بهداد هم که نشون داده هر وقت کنترل شده بازی کنه خیلی خوبتر میشه (مثل زندگی جای دیگریست)
ستاره اسکندری میتونه امید داشته باشه به نامزدی مکمل زن
شادی بهرامی و لعیا میری این را خواندند
نسیم ح و مهدی صالح‌پور این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام
این فیلم رو دیدم
بازی های فوق العاده قوی خصوصا خانم نونهالی که خیلی از دیالوگ ها رو با چشماشون میگفتن
تفاوت در جنس عشق کاملا تصویر شد
استاد خیر اندیش هم که مثل همیشه خیره کننده بودن...
درود بر خانم پاکروان
استاد خیراندیش!؟
۱۴ بهمن ۱۳۹۴
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
1- عشق یک پسر جوان (حامد بهداد) به زنی بیوه (رویا نونهالی) که از شبی شاد شروع می‌شود و به روزی غم‌ناک _پس از مرگ پسر جوان_ می‌رسد ...

"نیمه شب اتفاق افتاد" مانند "خانوم" (فیلم بلند اول تینا پاکروان) به بازیگران توان‌مند بسته است که چهارچوب و زوایای نمایش فیلم را با قدرت بازی خود حرکت می‌دهند ، این می‌تواند از تازه کار بودن تینا پاکروان (دستیار بهرام بیضایی در فیلم سگ کشی) باشد که ضعف او می‌گردد و می‌تواند از انتخاب محکم بازی‌گرها باشد که قدرت او می‌گردد ؛ برای کارنامه‌ی آتیلا پسیانی از فیلم‌هایی ست که می‌تواند اسم‌ش را با افتخار بیاورد ، گوهر خیر اندیش نیز این فیلم می‌‍تواند برای‌ش بازگشت به کارهای قدیم‌ش باشد ، ستاره اسکندری در نقش کوتاه‌ش جای کوتاهی در این پروسه دارد اما رابعه اسکویی اگر در ایران ماندگار می‌شد با وجود نقش کوتاه‌ش می‌شد امید بست که نقش‌های بسیار قابل درخشش‌تری را ایفا کند . نقش حسین با بازی حامد بهداد زندگی‌یی می‌یابد که تا مرگ‌ش ذهن تماشاگر را با خود همراه می‌کند و می‌شود حتا به شمار نقش‌آفرینی های درخشان بهداد آورد ؛ نقش زیبا را اگر رویا نونهالی ایفا نمی‌کرد شخصیتی دیگر پیدا می‌کرد و همان قدر که می‌شود فکر کرد اگر فاطمه معتمدآریا آن را ایفا می‌کرد شخصیتی دیگر داشت رویا نونهالی نیز به همان شکل است .
فیلم‌نامه‌ی "نیمه شب اتفاق می‌افتد" کشش داستانی‌ش را از نیمه‌های نمایش پیدا می‌کند که تا پایان با ضعف و قدرت پیش می‌برد و اگر کارگردانی این اثر را به همین‌ها بسنده کنیم فیلم نمره 7 می‌گیرد اما تینا پاکروان در ارائه نمایش از بازی گیری تا قالب بندی به تجربه‌ی بیشتری نیاز دارد که به این دلیل من نمره 5.5 از 10 را به آن دادم .

شدیدن منتظر ساخته‌های آینده خانم پاکروان هستم .