آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال | رویا نونهالی
S3 : 23:48:39 | com/org
 

رؤیا نونهالی بازیگر و کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون است.
او در مدرسه ژاندارک تهران تحصیل کرد و به زبان انگلیسی و فرانسه مسلط است و دارای لیسانس رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است.
آغاز فعالیت هنری نونهالی از سال ۱۳۶۲ با بازیگری تئاتر بود. فعالیت در سینما را از سال ۱۳۶۶ با حضور در فیلم «یار در خانه» ساخته خسرو سینایی شروع کرد و بازی در تلویزیون در سال ۱۳۸۱ با مجموعه «خواب و بیدار» بود که باعث شهرت بیشتر وی شد.
نونهالی اولین بازیگر زنی است که بلافاصله بعد از ورودش به سینما در سال ۱۳۶۷ سیمرغ بلورین از هفتمین جشنواره فیلم فجر را برای بازی در فیلم «عروسی خوبان» از آن خود کرد و همچنین برای یک بازی کوتاه و نگاه پر معنایش در فیلم «بوی کافور عطر یاس» دوباره سیمرغ بلورین را از آن خود کرد.
در هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای که با شعار سینمای اخلاق و به همت حوزه تهران برگزار گشت؛ از رؤیا نونهالی به عنوان با اخلاق‌ترین بازیگر زن تقدیر و قدردانی شد.
وی همسر رامین حیدری فاروقی است.
 ۲۴ بهمن ۱۳۴۱
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
 

زمینه‌های فعالیت

سینما
تئاتر