آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش شهر ما
S3 : 17:53:58 | com/org
از اردیبهشت ۱۳۹۸
۲۱:۳۰
بها: ۴۰,۰۰۰ تومان
شهر ما داستان زندگی روزمره ی مردم گروورز کورنرز هست که مقاطع مختلف زمانی در سه پرده به نمایش در می آید.


›› فروش اینترنتی بلیت در دیگر سایت‌های محترم انجام می‌شود

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، جنب خانه هنرمندان، تماشاخانه ایران‌شهر
تلفن:  ۸۸۸۱۴۱۱۵_۸۸۸۱۴۱۱۶

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
بازی گرفتن از از بازیگران نه چندان باتجربه،اونهم به تعداد زیاد که هر کدام یک کارکتر مستقل داشته باشند،کار ساده ای نیست که به نظر من جناب معجونی از پس این کار به خوبی برآمده است.
جناب معجونی با برداشتی نزدیک به نمایشنامه اصلی ،ما رو درگیر شهر واقعی خودمون میکنه،شهری که برای ما آشناست.
این نمایشنامه یک اثر انتزاعی و مینیمالیستی ست،به طوری که کالبد شهر از آن گرفته شده و تجسم آن به مخاطب واگذار شده.تنها نشانه هاست که با مخاطب ارتباط برقرار میکند.به نظرم ظرافت جناب معجونی بابت انتخاب این نمایشنامه جهت اجرا هم جای تقدیر داره.
من پیشنهاد میدم به دوستان دیدن این نمایش رو.
گالنا
درباره نمایش شهر ما i
راستش متن اصلی نمایشنامه رو نخوندم ولی حدس میزنم که این متن ایرانیزه زیادی شده بود باوجود این شاید از معدود دفعاتی بود که از این موضوع کلافه نشدم.
طراحی و کارگردانی خوب حسن معجونی ،نمایشی دیدنی و جذاب رو به وجود آورده بود، فقط شاید اگر زمان پرده آخر کوتاهتر می بود، بهتر میشد.
نمایشی ساده و روان و شاد برای بیان مفاهیمی ساده و روشن، در عین حال اساسی، بدون استفاده از واژگان و عبارات سنگین!

بازی های راوی، سخنگوی شورای شهر و مادر جوان امیلی رو خیلی دوست داشتم.
لحظه دویدن راهبه هم که عااالی بود:))
در کل کار رو خیلی دوست داشتم و دیدنش رو پیشنهاد می کنم.

گالنای عزیز عرض ادب
متن ایرانیزه شده و من متأسفانه همیشه با این قضیه مشکل دارم،اما خب نمیشه از دیدن نمایشی که اسم حسن معجونی رو یدک میکشه گذشت...
خوشحالم که از کلیت کار خوشت اومده و راضی بودی
۲۱ خرداد ۱۳۹۸
ممنون ازت دایه جان،
پس حدسم درست بود:)
۲۱ خرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
م ح خ
درباره نمایش شهر ما i
خوانش متن نوشتۀ تورنتون وایلدر و قیاس آن با خوانش اجرا از این متن می تواند برای بیننده کمک کننده باشد از این نظر که اجرا فضایی کمیک دارد و برای خوانندۀ متن، ممکن است عجیب باشد که رویدادهایی که در متن، جدی و دراماتیک به نظر می آیند، با لحن و زبانی کمیک اجرا شوند. من گمان می کنم این زبان و لحن کمیک به برجسته شدن ماجرا و مسئلۀ اصلی کار کمک نکرده است. اما صحنۀ نمایش با ماکت هایی که چندین نقش را در صحنه ایفا می کند، و صحنه ای که هم معرفی و هم شکل و کارکردش بسیار دوست داشتنی است، و شخصیت ها و موقعیت های کمیک که به جای خود پر انرژی و جذاب هم هستند، از این نظر که فضایی برای بیننده ایجاد می کنند تا به سادگی به این شهرِ خیالی جهش کند، در جای خود ستودنی اند. هر چند همچنان می توان از این مسئله پرسید که معیار وفاداری اجرا به لحن، زبان و ایده های متن اصلی آن، چیست. این مسئله ای مهم است و یکی از خوبی های این اجرا این است که می تواند ما را وادار کند که به این پرسش اهمیت بدهیم.