تیوال نمایش پاتریک کلایورت
S2 : 06:06:54
نمایشی برای عاشقان فوتبال و کسانی که از فوتبال تنفر دارند.
خرید بلیت
۲۵,۰۰۰ تومان
٪۱۰ تخفیف
از ٪۲۰ تا ٪۳۰ تخفیف
٪۵۰ تخفیف
  ۰۱ شهریور تا ۰۸ مهر
  ۲۰:۰۰
  ۱ ساعت
 بها: ۲۵,۰۰۰ تومان

: احسان ناجی، علی رضا قاسمی
: سحر پرتوی کیان
: مریم جعفری، حامد شریفی، امین عیدمحمدی، پوریا عبدی

: موسسه هنرهای نمایشی رویداد
: احسان ناجی
: عبداله ناجی
: احسان ناجی، سحر پرتوی کیان
: پوریا عبدی
: احسان ناجی

- این نمایش سه‌شنبه‌ها اجرا ندارد.

دو دزد برای دزدیدن مجسمه‌ای ارزشمند راهی کلیسای نوتردام می شوند که در آنجا با پاتریک روبه رو می‌شوند که قصد دارد خود را به تمرینات تیم فوتبال آژاکس آمستردام برساند ولی گیر افتاده است.
سبک:
کمدی
شهر:
تهران

گزارش تصویری تیوال از نمایش پاتریک کلایورت / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» نمایش «پاتریک کلایورت» در فرهنگسرای نیاوران

آواهای وابسته

مکان

خیابان پاسداران، بعد از سه راه اقدسیه، روبروی پارک نیاوران، خیابان فرهنگسرا
تلفن:  ۲۲۲۸۷۰۸۱-۲، ۲۲۲۹۹۷۳۰


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
پوریا عبدی: پاتریک کلایورت نمایشی در حمایت از بانوان است

عبدی در گفتگو با روزنامه صبا نمایش پاتریک کلایورت را نمایشی کمدی و مبتنی بر موقعیت قلمدادکرد و ادامه داد؛ پاتریک کلایورت شاید نمایشی در حمایت از بانوان باشد، مخصوصا بانوان ورزشکار. این نمایش داستان زنی فوتبالیست است که قصد دارد فوتبال را به صورت حرفه‌ای ادامه دهد اما با موانعی مواجه می‌شود.
پوریا عبدی که به تازگی کتاب جدیدش با عنوان "اگزیستانسیالیسم در آثار نمایشی ادوارد آلبی" روانۀ بازار کتاب شده، پیرامون فعالیت همزمانش در دو حوزۀ پژوهش و بازیگری تئاتر عنوان کرد؛ به نظر من بازیگری تنها یک فعالیت عملی و مبتنی برمهارت نیست، یک بازیگر همواره باید درحال مطالعه و پژوهش باشد. باید تئوری خود را غنی کند تا در عمل تنها به یک ایفای نقش غریزی دست نزند. به عقیدۀ من اگر بازیگر به صورت تخصصی ... دیدن ادامه » بر جزئیات علمی ایفای نقش خود آگاه باشد، قطعا اجرای کم‌نقض‌تری خواهد داشت و فعالیت من در حوزۀ پژوهش تئاتر، هم راستا با فعالیت‌های بازیگری و کارگردانی من در تئاتر است.
این مدرس بازیگری و تئاتر، نقش خود را چنین توصیف کرد؛ من نقش اِدی را بازی می‌کنم. ادی و فیلیپ دو دزد کودن هستند که برای دزدی، یک کلیسا را انتخاب می‌کنند و آنجا درگیر جریانات جذابی می‌شوند که شاید مخاطب باید جزئیات آنها را خود در نمایش ببیند. اما من تاکنون نقشی با این مختصات را بازی نکرده‌ام و این مساله مرا در شخصیت پردازی به وجد می‌آورد. شخصت‌پردازی نقش اِدی زمانی جذاب‌تر می‌شد که در روند تمرین، نقشی را خلق می‌کردم که تاکنون اجرا نشده. چراکه این متتن یک متن اوریجینال است.
بازیگر نمایش پاتریک کلایورت گفت؛ این نمایش به عقیدۀ من نمایشی جذاب برای عموم مردم خواهد بود. چراکه یک کمدی موقعیت است و اتفاقات بسیاری یکی پس از دیگری مخاطب را غافلگیر می‌کند. قطعاً وقتی اتفقات زیاد باشند، طراحی حرکت و میزانسن نیز بیشتر و متنوع‌تر خواهد بود و این خود می‌تواند یک نمایش را دیدنی‌تر کند.
پوریا عبدی در پایان ابراز داشت، پاتریک کلایورت یک اثر گروهی است. یک گروه منسجم، یک‌پارچه و کاربلد که با همین گروه سال گذشته نمایش موفق خرس را روی صحنه بردیم و همین موفقیت، باعث همکاری مجدد گروه و خلق نمایشی تازه با عنوان پاتریک کلایورت شد.
نمایش پاتریک کلایورت به نویسندگی مشترک علیرضا قاسمی و احسان ناجی، همچنین کارگردانی سحر پرتوی کیان از یکم شهریور 98، هرشب به‌جز سه‌شنبه‌ها ساعت 20 در خیابان پاسداران، بعد از سه راه اقدسیه، روبروی پارک نیاوران، خیابان فرهنگسرا، فرهنگسرای نیاوران، سالن گوشه روی صحنه می‌رود.
https://rooznamehsaba.com/downloads/%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B5%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D9%87%E2%80%8C%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-%DB%B2%DB%B6-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%B1-%DB%B1%DB%B3%DB%B9%DB%B8/
میترا این را خواند
masoomeh alipoor این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دزدی از کلیسا سوژه یک نمایش/ تئاتری که سلبریتی ندارد، اما می‌فروشد
پوریا عبدی بازیگر نمایش «پاتریک کلایورت» استقبال مردم از این اثر را قابل توجه دانست.

پوریا عبدی بازیگر نمایش «پاتریک کلایورت» در خصوص نقش خود در این اثر نمایشی، به خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: نمایش «پاتریک کلایورت» روایتگر داستان دو سارق است که برای دزدی، کلیسا را انتخاب می‌کنند. من نقش «ادی» را در این نمایش ایفا می‌کنم و «فیلیپ» نقش مقابل من است. این دو دزد احمق با اتفاقاتی مواجه می‌شوند و فضایی پر از ترس و هیجان را تجربه می‌کنند.

وی درباره تجربه همکاری خود با گروه سازنده این اثر بیان کرد: ما یک گروه هستیم و سال گذشته نمایش «خرس» را در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه بردیم. من پروژه «پاتریک کلایورت» را به علیرضا قاسمی پیشنهاد دادم و او نمایشنامه ... دیدن ادامه » آن را نوشت و احسان ناجی آن را بازنویسی و سحر پرتوی کیان آن را کارگردانی کرد.

وی افزود: این نمایش کاملاً گروهی است و بازی نقش «ادی» از طرف من نیز به صورت گروهی تصمیم گیری شد. «ادی» شخصیتی چالش‌برانگیز است و هرکسی دوست دارد آن را بازی کند؛ این نقش متفاوت‌ترین نقشی است که تاکنون ایفا کرده‌ام.

عبدی در خصوص استقبال تماشاگران از نمایش «پاتریک کلایورت» گفت: به دلیل ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) دو هفته اجرا نداشتیم. با این وجود استقبال از نمایش بسیار خوب بود. من در زمینه تئاتر فعالیت و پژوهش‌های بسیاری دارم و به نظر من مردم این روز‌ها بیشتر به سراغ نمایش‌هایی می‌روند که با اجرای افراد چهره و سلبریتی روی صحنه برود یا نمایشی کمدی باشد. نمایش‌های جدی و بدون سلبریتی این روز‌ها مخاطبی ندارند و در بیشتر مواقع با استقبال روبرو نمی‌شوند و همین سبب ضرر مالی می‌شود.

این بازیگر در خصوص کار‌های آتی خود گفت: در حال حاضر سه نمایش آماده اجرا دارم؛ ولی باید ببینم کدام یک زودتر مجوز دریافت می‌کند. با گروهی دیگر نیز نمایشی به نام «زامبینیسم» به کارگردانی محمد مرادی فر برای اجرا در تئاترشهر داریم.

گفتنی است نمایش «پاتریک کلایورت» به کارگردانی سحر پرتوی کیان و با بازی مریم جعفری، حامد شریفی، امین عیدمحمدی، پوریا عبدی تا ۸ مهرماه هر شب ساعت ۲۰ در فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌شود.
https://www.yjc.ir/fa/news/7076929/%D8%AF%D8%B2%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7-%D8%B3%D9%88%DA%98%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AA%D8%A6%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%B3%D9%84%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%85%D8%A7-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%D8%AF
میترا این را خواند
masoomeh alipoor این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش خوبی بود واقعا. خیلی خندیدیم

پارسال خیلی اتفاقی نمایش خرس رو دیدیم و چون از اون خوشمون اومد امسال هم برای تماشای پاتریک کلایورت رفتیم نیاوران. به نظرم این از اون خیلی خنده دار تر بود. واقعا کل گروه خسته نباشید. ما پارسال بازی آقای عبدی رو دیدیم و لذت بردیم. امسال هم نقش متفاوت ایشون رو دیدیم و به استاد بودنشون پی بردیم. واقعا هر نقشی رو میتونن بازی کنن. دم همه بچه های پاتریک کلایورت گرم.
هومن شهباز و میترا این را خواندند
Poorya Abdi و masoomeh alipoor این را دوست دارند
سپاس از نگاه مثبتی که به بازی من دارید.
۳ روز پیش، جمعه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پاتریک کلایورت یک نمایش کمدی ایرانی که به خوبی دغدغه جهانی انسان والا در برابر دین را در یک فضای کلیسایی به تصویر کشید. یکی از نقاط قوت این نمایش نقش زن هست که به خوبی در کشش های مردان و فضای دینی کلیسا برای رسیدن به انسان پاک به تصویر کشیده شده است. استفاده از موضوع فوتبال در قالب نقش یک زن (که امروزه بحث داغ کشور ما هست) و اشاره به موقع و زیبا به آتش سوزی کلیسای نوتردام به خوبی در متن نمایش جای داده شده و یکپارچگی متن به وضوح دیده می شود.
بازی همه بازیگران بسیار زیباست مخصوصا آقای عبدی که میمیک چهره اشان را با این نقش به خوبی همراه کرده بود. همراهی موسیقی با بازی بازیگران یک تئاتر منسجم را ارائه داده است.
اگر به دنبال دیدن یک نمایش کمدی هستید که همزمان چندین موضوع اساسی را در شما به چالش بکشد دیدن نمایش پاتریک کلایورت را به شما پیشنهاد میدم.

در ... دیدن ادامه » آخر همه عوامل حسابی خسته نباشیدو به امید موفقیت های روز افزون شما
تشکر از شما بابت لطفی که داشتید
۳ روز پیش، جمعه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در اولین شب دور دوم اجرا کار را دیدم. صرف نظر از اینکه به دلایلی چند دقیقه ای از کار را از دست دادم، سیر روایی و منطقی داستان چندان برایم ملموس نبود. مثلا متوجه نشدم چرا نام خانم پاتریک کلایورت بود! یا آن قضیه معرفی خانم توسط کشیش نیم کور به تماشاچیان چه بود! یا چرا دزدها لباس سنتی تیم ملی هلند را پوشیده بودند!
نمایش پاتریک کلایورت مانند کار سال پیش همین گروه، خرس. دستمایه قوی طنز داشت. با این تفاوت که هم در نوشته، هم اجرا و کارگردانی پخته تر و دلچسب تر شده بود و ایرادات دفعه قبل را نداشت. بازی حامد شریفی که کماکان درخشان و کم نظیر بود. معتقدم او توان بالقوه فراوانی برای تبدیل شدن به یک کمدین محبوب را دارد. گرچه این روزها استفاده از شوخی های جنسی در نمایشنامه های طنز برای ارتباط برقرار کردن بیشتر با مخاطب و خنداندن او تبدیل به یک اپیدمی شده، ولی لااقل ... دیدن ادامه » در پاتریک کلایورت این بازی های کلامی خوب و حساب شده از آب درآمده. مضافا که نمایشنامه کاملا صیقل خورده به نظر می آید و دیالوگ ها عمدتا در جای خود هستند و کمتر خبری از حرف و اکشن اضافی بود. از ایده کشیش کور یک روز در میان و آن قسمت بوی زن خیلی خوشم آمد و عالی از آب درآمده. بابت این باید به گروه نویسندگی و احسان ناجی تبریک گفت.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد مدت ها بود که یه نمایش کمدی میدیدم. بازی ها خوب بود و کارگردانی هم پر رنگ بنظر میرسید.
بنظرم روی دکور و نورپردازی کمی بیشتر میشه کار بشه البته برای نور باید دید سالن امکانات مورد نظر رو داره یا نه.
در کل بنظر کار خوبی بود و توصیه میکنم ببینیدش.
در مورد نورپردازی موافقم. جای کار بیشتری دارد.
۲۴ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به کارگردانی سحر پرتوی کیان و با بازی مریم جعفری، حامد شریفی، امین عیدمحمدی، پوریا عبدی آغاز شد.
کلیت اجرا جذاب و شیرین بود.بازی شخصیتهای مرد روان تر بود.دکور مانند بسیاری از کارها احتمالا به دلایل اقتصادی ضعیف بود.شخصیت پردازی کشیش جذابیت خاصی داشت.خسته نباشید به کل گروه.
۲۰ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید