کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش پلکان
S3 : 21:24:34 | com/org
۱۸:۳۰
۲ ساعت
بها: ۱۲,۰۰۰ تومان

یادداشت کارگردان:

پلکان اولین نمایشی است  که بیست و هشت سال پیش مرا به دنیای پر رمز و راز و ژرفای درام رادی آشنا کرد و همین نمایش بود که پی ریزی یک سفر ربع قرنی در کنار استاد را شکل داد.
من در این سفر روز به روز به اندیشه ها و تفکرات استاد نزدیک و نزدیک تر شدم . وشاید همین نزدیکی است که آدم های استاد همواره در کنار من و از بهترین دوستان من هستند.
 پرفسور دماغ چخ بختیار، غلامحسین خان دیلمی ، بهمن ، طاهر ، بمانی و حتی بلبل که به قول استاد در سایه رشد کرده است و از پسیخان رشت خود را به کاخ فرمانیه رسانده است .
دلیل دوستی من  با رادی و کاراکترهایش آن است که همه  و همه فریاد نداشتن ها و بی عدالتی ها را سر می دهند . همان فریادی که تصور می کنم صدای همه ما مجریان تیاتر و شما تماشاچیان فرهیخته است و...
و برای رسیدن به مقصود ، من مرزبان هرگز و هرگز از خار مغیلان بسیار نهراسیده ام . چرا که هنرمند و به ویژه هنرمند تیاتر جز این نمی تواند باشد .

مکان

تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر (عج)، مجموعه فرهنگی و هنری تئاترشهر
تلفن:  ۶۶۴۶۰۵۹۲-۴

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
عاطفه
درباره نمایش پلکان i
بسیار بسیار از بازی آقای دانیال حکیمی لذت بردم ،فوق العاده بود ،به این همه هنر و انرژی ایشان باید تبریک گفت
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
یه نمایش طولانی خسته کننده! گرچه نوشته بودند 120 دقیقه اما حدود 3 ساعت طول کشید. آخرش سردرد گرفتم.
نمایشنامه خوب بود. دیالوگ ها به جا بود اما به هر حال این همه مدت، خیلی طولانی بود.
پنج بخش نمایش گرچه هر کدوم توی فضای متفاوتی اجرا می شن اما چون یه مفهوم رو می رسونن از یه جایی به بعد (یعنی از بخش سوم به بعد) تکراری می شن و دیگه جذابیت اول نمایش رو برای من نداشتند.
حرکات موزون وسط بخش ها هم قشنگ بود اما بعضی جاها بیش تر من رو به خنده مینداخت تا حسِ احتمالن شیطانیِ مورد نظر کارگردان رو القا کنه.
خوبی کار این بود که دانیال حکیمی تونسته بود از پس یه اجرای به این سنگینی، خیلی خوب بر بیاد.
seyyed alireza massoumi
درباره نمایش پلکان i
سلام من دیشب شب آخرین اجرای این تئاتر و دیدم و دقیقا استاد علی نصیریان ردیف 3 صندلی 17 یعنی پشت سر من نشسته بود
خیلی با دید خوبی نرفتم اما تا لحظه ی آخر از اجرا لذت بردم مخصوصا که دیدم به طور کل راجب دانیال حکیمی عوض شد خیلی خیلی لذت بردم و به تمامی عوامل خسته نباشید حسابی میگم امیدوارم این جور کارها روز به روز بیشتر بشه
اضافه هم میکنم زیبایی فوق العاده بازی دانیال حکیمی به نظرم بیشتر از همه تغییر روند شخصیت بلبل بود که علاوه بر گریم ها و پوشش ها از کودکی و بیان ساده و بی سر و پا بودن به فردی با کلاس و کاخ نشین یا مهندس ساختمان و ... تغییر می کرد و در انتهای داستان دیگر هیچ تصوری از یک بچه مو فر فری روستایی به چشم نمی خورد و این تقابل بسیار زیبا در بازه زمانی نسبتا کوتاهی به تصویر کشیده شده بود
۳۱ فروردین ۱۳۹۲
دقیقا همینه ...
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
من امشب موفق شدم نمایش پلکان اثر استاد رادی را ببینم . از قبل هیچ تصوری نداشتم که چه نوع نمایشی است، ولی انصافا کار خوبی بود . کاری است که داستان و روایت دارد و یک نمایش کلاسیک ایرانی ساده ولی روان و دنبال کننده که به خوبی پرداخت شده است . بازی ( به نظر من ) بی نظیر وعالی دانیال حکیمی و البته بازیهای به جا و خوب گروه نسبتا بزرگ سایر بازیگران ، این نمایش را جذاب تر و زیبا کرده است . همچنین از طرفی دیگر اجرای حرکات موزون سفید پوش هایی که بین سکانس ها روی زمین به هم می لولیدند یک روح و نمای تازه ای به نمایش می بخشید که به نوعی گذران زمان و به قول خود استاد مرزبان درگیری و جدال افراد طماع و "رشد یافته در سایه" ( شبیه به نقش اصلی داستان "بلبل" ) با هم و طی کردن پلکان ترقی از پایین به بالا با هر وسیله ای و در نهایت رسیدن به اوج ! را تداعی می کند . البته دکوپاژ و چیدمان صحنه های مختلف و نور قرمز در آخر سکانسها نیز از نکات مثبت این نمایش است .
از آنجائیکه این نمایش از اجراهای قبل از عید به شمار میرفت، ولی خوشبختانه این ور سال نیز این اجرا تمدید شده و تا آخر فروردین اجرا خواهد رفت . لذا به دوستانی که خواهان یک کار خوب هستند و این اثر را ندیده اند ، توصیه می شود دیدن این نمایش را از دست ندهند .
ممنون از الهام حصاری ، علی عبدالرحیم و سایر عزیزان که به مطلب بنده توجه داشتند.
۲۳ فروردین ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
امکانش هست که این تئاتر تا 26 ادامه پیدا کنه ، جون من تا 25 کاملا درگیر کار هستم و موفق به دیدن این تئاتر نمیشم ، از مسولین ارجمند تقاضا دارم که این تئاترو تا 29 روی صحنه ببرند
بهرنگ این را خواند
همه اجراهای تئاتر شهر تا 25ام تموم میشن، اما نگران نباشید. پلکان بعد از تعطیلات نوروزی هم اجرا میشه. تا آخر فروردین.
۲۵ اسفند ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
بهرنگ
درباره نمایش پلکان i
بوشو بوشو تره نخوام
بوشو بوشو تره نخوام
سیایی تره نخوام
بلایی تره نخوام
سیاسوخته تره نخوام
فله سوخته تره نخوام!
ای جان!
سپاس جناب بهرنگ.
۲۵ اسفند ۱۳۹۲
درود بر شما خانم توکل نیا :)
۲۵ اسفند ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
بهرنگ
درباره نمایش پلکان i
پلکان یا آسانسور؟
پلکان، یک نمایش با اجرای طمانینه وار. با فضاسازی مناسب. با بیان دقیق دیالوگ. با بازی های تاثیرگذار. با اجرای مافوق انرژیک دانیال حکیمی. با یک دکور متحرک دلنشین. با حرکات موزون که در ابتدای هر پرده اجرا میشدن و آدم رو به شدت به فکر فرو میبردن. و با نمایشنامه ای دلنشین از زنده یاد اکبر رادی که نه شرح حال بلبل او، که شرح حال خیلی دیگر از بلبل های این سرزمینه، و نه در سالهای مابین 1332 تا 1357، که در همین سالها و احتمالا سالیان پس از این هم همچنان پابرجاست.
هرچند زمان نمایش خیلی طولانی بود (و خوشحالم که خسته نبودم که خدای ناکرده خواب آلوده بشم) اما اجرای واقعا زیبایی بود. نمایشی در پنج پرده که هر پرده با حرکات موزونی شروع میشد که رنگ و بوی مدرن به کار میداد و با اصل نمایش ادامه پیدا میکرد که تم نسبتا کلاسیک داشت. نکته جالب در مورد حرکات موزون، سایه اونها بود که در اثر دو نور قرمز و آبی در دو دیوار سمت چپ و راست سالن پدیدار میشد و گاهی حتی از اصلش هم زیباتر میشد.
در مورد محتوای کار هم که روند طی کردن پلکان ترقی توسط بلبل بود (و البته بیشتر شبیه آسانسور بود تا پلکان)، حرف های زیادی در تایید و بحث راجع به اون میشه زد که بهتره ناگفته بمونه! به هرحال هممون ازش مطلعیم.
و در آخر این رو هم باید اضافه کنم که از بازی دانیال حکیمی واقعا باید تقدیر بشه، نه تنها در طی زمان حدودا دو ساعت و نیمی که روی صحنه بود اجرای بی نقصی داشت، که انرژی ای که واسه اجراش میذاشت شاید از دونده های ماراتون هم بیشتر خسته اش میکرد. از عصبانیت هاش که سرخ میشد و رگ گردن متورم شده اش رو از انتهای سالن هم میشد دید، تا قهقهه زدناش، تا حرکات نرم و جالب بدنش، تا اون حجم وسیع دیالوگی که حفظ کرده بود، همه و همه تحسین هر تماشاگری رو به همراه داره.
نقد خوبی بود آقای بهرنگ!
دستتون درد نکنه... :)
۱۹ اسفند ۱۳۹۱
بالاخره یک نقد منصفانه ! ;)
منم با زمان احرا مشکل داشتم ! بازی دانیال حکیمی عالی بود و این قسمت زیادی از خستگی کار رو می گرفت !
۱۹ اسفند ۱۳۹۱
خواهش میکنم آقای آبایی. خواهش میکنم آقای قنبری. :)
۱۹ اسفند ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شادی نادری
درباره نمایش پلکان i
بسیار نمایش خوبی بود و خیلی براش زحمت کشیده شده ...
خسته نباشید به عوامل اجرایی
خصوصا : دانیال حکیمی که نزدیک به 2 ساعت و خورده ای بی وقفه روی صحنه بود و به خوبی ریتم رو حفظ کرد و مانع خستگی تماشاگر شد...
حیفه اگه نبینید...
:)
پلکان
من دیشب این نمایش رو دیدم. همون آغاز نمایش منو متحیر کرد. حرکات خاص موجوداتی عجیب(!)، که بطور خاصی از پله‌ها به پایین می‌خزیدن. حرکاتشون یه احساس عجیبی تو من به وجود می‌آورد...
این حرکات که در پایان هر پرده و قبل از آغاز پرده‌ی بعدی تکرار می‌شد، همچنان نظر منو به خودش جلب می‌کرد. از یه طرف دیدن این حرکات برام لذت‌بخش بود و طرف دیگه یه احساسی شبیه احساس ترس تو من به وجود می‌آورد، مخصوصا حرکاتی که قبل از شروع پرده‌ی آخر به نمایش گذاشتن!
در مورد خود نمایش...
تو این نمایش برجسته‌ترین چیزی که وجود داشت بازی خیلی خوب دانیال حکیمی بود. من خودم انتظار یه بازی خوب از دانیال حکیمی رو داشتم، ولی نه تا این حد... انرژی‌ای که این آدم برای این نمایش گذاشت بی‌نظیر بود. نزدیک سه ساعت رو صحنه بود و تو کل لحظات حضورش همیشه پرانرژی و بی‌نقض بازی کرد.
موضوع نمایش هم عالی ... دیدن ادامه ›› بود. «پلکان»
پلکانی از چی!
پلکانی رو به کجا!
ما برای اینکه به بالا بریم رو چه چیزهایی پا می‌ذاریم! چه کسایی رو نادیده می‌گیریم و نابود می‌کنیم!
و ...
(یه کم فکر کنیم... ما خودمون بلبل پرده‌ی اول رو بیشتر دوست داریم یا بلبل پرده‌ی آخر؟ اصلا ما از کارهایی که بلبل انجام می‌داد بدمون میاد یا اینکه ما هم بهش حق میدیم؟ ... چی درسته، چی غلط؟)

موسیقی نمایش بی‌نظیر بود. مخصوصا موسیقی پایان پرده‌ها. برای من که بی‌اندازه لذت‌بخش بود، شاید به این دلیل که شمالی بود! :)

در نهایت، باید به کل گروه خسته نباشید بگم. مخصوصا و مخصوصا به دانیال حکیمی عزیز.
و به دوستان توصیه می‌کنم که اگه این نمایش رو ندیدن، حتما برن و ببینن... از دستش ندن!
اون موجوداته عجیب شبیه زامبی ها بودند :دی
موافقم موسیقی پایان پرده ها عالی بود ..اشک منو تو پرده بمـــــانی درآورد :( کاش میشد ترکشو پیدا کرد
۱۸ اسفند ۱۳۹۱
خوب من الان واقعا دو نقطه حسرت شدم !;)
ولی بازم طولانی بود به شدت !!!
۱۸ اسفند ۱۳۹۱
موسیقیهای بین هر اپیزود واقعاً فوق العاده بودن. :)
۱۹ اسفند ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
مریم گرجی پور
درباره نمایش پلکان i
من امروز موفق شدم این نمایش رو ببینم
نمایشنامه، کارگردانی، بازیگران، گروه حرکات موزون، طراحی صحنه، نور و مــــــوسیقی و... همه و همه بسیار عالی بودند.
اسم نمایش هم بسیار هوشمندانه انتخاب شده بود
از تماشای این نمایش واقعا لذت بردم و همگی خسته نباشند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
عباس حکیم قدس
درباره نمایش پلکان i
احساس میکنم
اینکه رادی ناشناخته است و کمتر کسی به سراغش میرود
این است که هرگز اسیر تشویق های دروغین و لبخند دوستان ریاکار و خالی از ایمان نشد
او ورای چهره ی انسان را می دید

در نمایش پلکان چنان سیلی محکمی به وجدان انسان میزند
که انگار آن نور قرمز بر چهره ی تو تماشاچی می افتد
آیا داشتی و ندادی
آیا به پشت سرت نگاه میکنی
آیا می توانی نه بگویی

در آخر او تکیه گاهیست برای نسلی که میخواهد تئاتر را بشناسد و بداند تئاتر برای چیست
و من میدانم
چرا که کلمات رادی را لمس کردم

هر چند از پشت شیشه ها
از پشت شیشه ها
mtqi
درباره نمایش پلکان i
نمایش فوق العاده ای که به همه پیشنهاد می کنم که از دستش ندید
و از همینجا میخوام که تشکر و خسته نباشید به همه عوامل و دست اندرکاران این اجرای خوب بگم
با اینکه تقریبا نیمه ی دوم کار رو دیدم، دوست داشتم اجرا رو
۱۲ اسفند ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
حامد محمدی
درباره نمایش پلکان i
در دفاع از بلبل

این متن نقدی بر "پلکان" به عنوان یک کل تجزیه ناپذیر نیست، بلکه تنها یادداشتی است بر متن نمایش. دوستانی که نمایش را ندیده اند (و نخوانده اند) بهتر است این را نخوانند که بعضی قسمتهای داستان براشان لو نرود.

"پلکان" آشکارا چپ است. در کار نمایش دادن همه ی دردها و مصیبت ها، بلبل سرمایه دار هست که تقصیر ها را بتوان به گردنش انداخت. پیرمردی که به عزای گاوش نشسته، دختری که خود را در رودخانه غرق می کند، زنی که از پیچیدگی روده می میرد، کارگر نابینایی که تا حد مرگ در سرمای دستشویی حبس شده، و بلبلی که اگر گاو را ندزدیده بود، اگر با دختر ازدواج کرده بود، اگر پانصد تومان خرج عمل را به زن داده بود، اگر همچنان با کارگر نابینا و باقی کارگرها نرمی کرده بود، این فجایع رخ نمی داد.
بلبل، تنها شخصیت قدرتمند است در جامعه ی ضعیفان. جامعه ی کثیف و نفرت آوری که ازو انتظار پاکی و اخلاق فرشتگان دارد. جامعه ای که می خواهد ازو قهرمان ... دیدن ادامه ›› بسازد.
همان طور که نمایش می خواهد به ما تحمیل کند که بلبل مسوول این پلیدی هاست، هم خود تک صدایی خود را می شکند و نمی گذارد تصویر سیاه بلبل کامل شود. خطابه ی غرّای بنا در دفتر کار بلبل در ذم سرمایه داری جز باد هوا نیست، چرا که تماشاگر می داند مسوول فلاکت و ضعف این افراد شخص بلبل نیست. پیش از بلبل این طور بودند، بعد ازو نیز همین طور خواهند بود. بلبل نیز یکی از همان ها بوده، اما نخواسته که "مثل شپش" در آن حال بلولد و بماند، و خود را نجات داده، نه با فرشته خویی، نه از راه آسمان، بلکه از راه زمین، تنها راهی که جامعه پیش پایش گذارده. آخر ازدواج کردن با دختری یک چشم که خواستگاری هم ندارد، برای رسین به آنچه که در آرزوی آن است، چه ایراد دارد؟ صادقانه باید گفت پیدا شدن محترم در پرده ی آخر روی صحنه نا منتظَر است. چه کسی فکر می کرد بلبل بعد ازین همه سال زن آبله رویی را که به خاطر دکان پدرش گرفته بود رها نکرده باشد؟
البته محترم غم انگیز است. بی وجود و ناتوان، دنباله ای از شخصیت بلبل شده است. اما پرسش این است که اگر با بلبل ازدواج نکرده بود، جز این می شد؟ مثل باقی شخصیت های داستان، مسؤول حال رقت آور محترم هم، بلبل نیست. بلبل خود را نجات داده اما متعهد نیست و وانگهی، نخواهد توانست همه را با خود نجات بخشد، هرچند که سخنانش در اواخر نمایش خطاب به پسر خود نشان از چنین تمایلی دارد.
تنها نقطه ی واقعا تاریک در گذشته ی بلبل همان گاو دزدی ابتدای داستان است. باقی هرچه هست، سخت دلی او را نشان می دهد نه پلیدی اش را. بی شک خوانندگان این خطوط می دانند دزدی توجیه ناپذیر است و نگارنده نیز را به تلاش برای توجیه آن متهم نخواهند نمود، اما باز باید دید که چه می شود که بلبل دست به دزدی می برد؟ آخر هیچ کار که بی دلیل نمی شود.
در دزدی گاو، من معتقدم، بلبل قربانی قدرت اراده و آرزوهای خویش است. بلبل تنها کسی است که می داند چه می خواهد، و می داند که چه جور می تواند به آن دست یابد: هیچ جور. جامعه آرزوهای دور را در او پرورانده اما راهی برای تمشک فروش یتیم نگذاشته تا بدان ها دست یابد. اما بلبل قوی است، بلبل نخواهد توانست دست از خواسته هایش بشوید، و اینجاست که دزدی گاو تنها راهیست که پیش روی اوست، و البته یا نفی خود، تلاش برای پنهان کردن اینکه واقعا کیست و چه می خواهد و به چه کارها قادر است.

نمایش پلکان، بر خلاف آنچه که ممکن است به ذهن بعضی خطور کند، تیزر تبلیغاتی چپ نیست. فضایی هنرمندانه است که انسان را به اندیشه وا می دارد، و هیچ گاه هجمه ای تمام عیار بر ذهن مخاطب نمی آورد، بلکه از گریزگاه های متعدد خود را زیر سوال می برد و نفی و اثبات می کند. همین شک پذیری و از خود نا مطمئن بودن، نمایش را هرچه انسانی تر و دلنشین کرده است.
نقد خوبی بود و به نظرم آدمایی مثل بلبل مقصر نیسن کسایی که باکارهاشون بستری برای ایجاد فسادوفقر تو جامعه ایجاد می کنند مورد سرزنشنند،کاش آدما کمی به موضوعاتو عمیق تر نگاه کنند،حداقل یه کم جلو تر از نوک بینیشون.
ولی با دیدن این نمایش باید به خودمون هم رجوع کنیم که از ادما پله نسازیم، نگهمون کمی انسانی تر شه.
۰۹ اسفند ۱۳۹۱
ممنونم رعنا جان، من هم اول خیلی نگران طولانی بودن کار بودم. اما در نهایت خسته نشدم در حین اجرا.
۱۶ اسفند ۱۳۹۱
با دیدگاه شما موافق ام،
ترجیح می دم ظالم باشم تا مورد ظلم قرار بگیرم..
و نظر شما یعنی.. رسیدن به خواسته ها به هر قیمتی.. که جای فکر داره
«جامعه آرزوهای دور را در او پرورانده اما راهی برای تمشک فروش یتیم نگذاشته تا بدان ها دست یابد»..
و اینجاست که اخلاقیات زیر سوال می ره و باور دارم که برای تحمل ًسنگینی تحمل ناپذیر هستیً ، چاره ای نیست جز پذیرفتن اخلاقیات فردی و شخصی..
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
حامد محمدی
درباره نمایش پلکان i
بازی ها، صدا، صحنه، نور، نمایشنامه، و هرچه که باید عالی باشد، عالی ست.
زمان نمایش هم از یک فیلم معمول سینمایی طولانی تر نیست و فکر نمی کنم خسته کننده باشد.
نمره ای که به عنوان یک بیننده به این نمایش می دهم از ده، کمتر از 9 نیست.
عباس حکیم قدس
درباره نمایش پلکان i
نمیدانم از کجا بنویسم
و یا حتی با کدامین الفبا و بر کدامین سطح

بی الفبا و زمینه می می نویسم

چه خوب است که ترجمه ی درد هارا کسی بازگو نمی کند جز کسی که خود به درد آغشته شده
رادی
اکبر رادی که همیشه زنده است
در کلمه به کلمه و اندوه به اندوه آثارش و حتی در مردمک چشمان من که به صحنه ی تیره خیره بود

سپاس از هادی مرزبان
که از ما دریغ نکرد
پلکان را
و رادی را
shalan
درباره نمایش پلکان i
خیلی دوست دارم کار آقای مرزبان رو ببینم ولی با توجه به نظرات خوب و بد و زمان 3 ساعته اجرا دو دلم :-((
نمی دونم دیدید یا نه، اما من که گویا عموما آدم کم حوصله ای هستم سر این کار هیچ خسته نشدم.
۰۹ اسفند ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
بهنام رضایی
درباره نمایش پلکان i
به نظر من بهترین میزانسن،میزانسنی بود که برای صدرالدین حجازی داده شده بود.
بهنام رضایی و رضا صادقیه این را پاسخ داده‌اند
پرده چندم بود؟؟؟
۰۳ اسفند ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
علی زارعی
درباره نمایش پلکان i
اولین روزهایی که وارد عرصه تئاتر شدم ،هادی مرزبان نمایش ملودی شبهای بارانی را به روی صحنه داشت
شب آخر حسین پارسایی گفت امشب بهترین نمایش سال به پایان رسید.از آن وقت با رادی اشنا شدم. در کار بعدی مرزبان در نمایش لبخند با شکوه اقای گیل به روی صحنه رفتم.رادی کار کردن بسیار شهامت می خواهد که مرزبان ثبت کرده از پس این موضوع بر می آید.مرزبان کارگردانی که همیشه به رادی وفادار بوده و نمایشنامه های مختلفی از او را به روی صحنه برده این بار نمایش پلکان را در سالن اصلی تئاتر شهر به روی صحنه دارد.
متن، متن رادی است وکار را من خیلی دوست دشتم.دکوری متحرک که کمتر کسی در این سالها در سالن اصلی اجرا کرده است.موسیقی خوب وبازی خوب دانیال حکیمی.
به هر حال به دوستام توصیه میکنمذ حتما کار را ببینند.
منم دکور و موسیقیش رو خیلی دوست داشتم.
۲۴ بهمن ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
حسین کریمی
درباره نمایش پلکان i
این داستان واسه زمات خاص و مکان خاصی نیست به نظرم و زیاد دوست نداشتم اشاره به این موضوع رو تو بخش آخر و یادمون باشه تو وجود همه ما یه بلبل وجود داره.
محمد رجبی
درباره نمایش پلکان i
کاره بسیار قشنگی بود بازی اقای دانیال حکیمی فوق العاده بود،همچنین اسمی که برای این نمایش انتخاب شده بود عالی بود
بلبل همانند پلکان پله ها رو بالا میرفت و برای این بالا رفتن حتی باعث مرگ افراد هم میشد بلبل نماد انسانهایی هستند که برای رسیدن به اهدافشان حاضرند تا دیگران پلکان ترقی انها باشند واین افراد تا جایی پیش میروند که حتی نام خود را هم عوض میکنند خیلی از دوستان از طولانی بودن کار گلایه داشتند که بنده فکر میکنم برای نشان دادن این پله های پلکان ضروری بود
در مجموع از دیدن کار خیلی لذت بردم واز تمامی بازیگران و اقای مرزبان تشکر و خسته نباشید میگویم
خیلی از دوستان نظر داده بودند که ریتم کار هرچه که به انتها پیش میره، افت میکنه و از نفس میوفته، نظر شما چیه؟
۲۱ بهمن ۱۳۹۱
دوست دارم این نمایش رو ببینم اما متاسفانه شنیدم حدود 3 ساعت طول میکشه که باعث خستگی زیاد تماشاچیان میشه ....:(
۲۲ بهمن ۱۳۹۱
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید