آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش ۹۶۳+
S3 : 01:41:40 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۰۹ تا ۲۶ دی ۱۳۹۵
۱۹:۰۰
۴۵ دقیقه
بها: ۲۰,۰۰۰ تومان
"حتی اگه تو بندر لاذقیه به دریا خیره بشی، باز گوشه چشمت جنگ رو می بینه. از لاذقیه تا حلب چقدر راهه؟ از درعا تا حلب چقد راه بود؟ چند توقف؟ چند پناهگاه؟ چند تا چایی گرم تا حلب راه هست؟ برگرد... برگرد عزیز من! "

یادداشت محسن قرایی: جنگ سوریه شاید متفاوت‌ترین جنگ همه‌ی تاریخ باشد. گلوله‌ها همان است که قبلا شلیک می‌شدند، موشک‌ها همان است که در جنگ‌های قبلی بر سر مردم ریخته می‌شد، بدن‌ها به همان شکل قبل شکافته و پاره پاره شدند، دست‌ها و پاها از بدن‌ها تکراری تفریق شدند.
تفاوت در اینجاست: اینجا در سوریه همه چیز مخدوش است. این جنگ نه تاریخ شروع دارد، نه آغاز کننده، نه ادامه دهنده و نه کسی که آن را پایان دهد. کاش پایانی بود.

یادداشت نرگس فرشی: واقعیت جایی برای امید باقی نمی گذارد و واقعیت جنگ ناامیدانه از هر موقعیت احتمالی آنسوتر می رود آنقدر که چاره ای نمی ماند جز امید را برایش ساختن، برایش تولید کردن؛ یکبار با بافتن رویایی، بار دیگر با چیدن قصه ای و یک وقت هم با از نو بیادآوردن همه¬ی آنها و آن چیزها که دیگر نیستند.
"۹۶۳+" ساخته شده از همین وضعیت است در سوریه، سرزمینی با همه‌ی داشته هایی که ندارد اما هنوز میل به ساختن امید از هر واقعیتی در آن قدرتمندتر است.

یادداشت باران کوثری:
آوار جنگ و نا امنی سوریه تنها بر سر خودش خراب نمی شود، تعداد کشته‌شدگان مستقیم و غیر مستقیم این آشفتگی، آوارگی کودکان، سلاح‌ها و بمب‌های رنگ و وارنگ و میزان خشم و خشونت آدم‌ها، تکرار می کنم آدم‌ها عقل از سر می پراند. در این میان، در میان این اخبار دلخراش و عکس‌ها و فیلم‌ها، حتما زنان و مردانی، آدم‌هایی در خاکستر جنگ به انتظار نشسته اند، انتظار فرزندی، مادری، پدری یا عشقی که در جایی جا مانده. ۹۶۳+ روایت جا ماندن است در میان یک شهر سوخته...

توجه: حتما نیم‌ساعت پیش از شروع نمایش در سالن حضور داشته باشید. به هیچ عنوان پس از اجرای نمایش امکان ورود وجود نخواهد داشت.
- دسترسی آسان از متروی دکتر شریعتی

عکس‌های پایه

نمایش ۹۶۳+ | عکس نمایش ۹۶۳+ | عکس نمایش ۹۶۳+ | عکس

ویدیوها

آواها

مکان

خیابان شریعتى، خیابان میرداماد، خیابان رودبار شرقى(شمالى)، بعد از خیابان فلسفى، پلاک ٥٧
تلفن:  ۲۲۲۲۴۵۱۸

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
دوستان خسته نباشید...
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش از امروز پنج‌شنبه ۲۳ دی ماه ساعت ۱۳ آغاز خواهد شد.
چهار عدد بلیط نمایش و هزار سال و یک روز برای سانس فردا یکشنبه 10 بهمن ساعت 19 دارم. محل برگزاری این تاتر: میدان هفت تیر - ورزشگاه شیرودی خیابان مفتح خیابان ورزنده می باشد
به دلیل کار پیش آمده نمیتوانیم در این ساعت در محل برگزاری نمایش حضور داشته باشیم
مبلغ اصل بلیط 15000 توامان می باشد که ما بلیط را 10000 تومان می فروشیم.
در صورت تمایل با شماره 09122769015 تماس بگیرید.
۰۹ بهمن ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
روایتی از حلب در تهران
درباره تئاتر مثبت 963 که این روزها در تماشاخانه موج نو اجرا می شود

مصطفی آرانی

نمایش مثبت 963 این روزها در تماشاخانه موج نوی تهران اجرا می شود. موضوع این نمایش جنگ داخلی سوریه است. محسن قرایی، کارگردانی کار را به عهده دارد و نرگس فرشی نویسنده آن است. این تئاتر یک بازیگر دارد که به شکل مونولوگ آن را اجرا می کند و آن بازیگر هم باران کوثری است.
به نظر می رسد درباره اصل اجرای این نمایش دو مساله قابل تقدیر وجود دارد. نخست اینکه این نمایش توانسته موضوعی حساس به نام سوریه که با امنیت ملی در ایران گره خورده را مورد توجه قرار دهد و البته لزوما هم مطابق با خط تبلیغی رسمی در این زمینه حرکت نکند. از سوی دیگر دید انسانی نویسنده به مساله جنگ، باعث شده که این کار در ... دیدن ادامه ›› سوریه ای که ده ها و بلکه صدها گروه با مواضع مختلف با هم می جنگند؛ موضعی بی طرفانه و مستقل داشته باشد.
با این حال همین نکته به پاشنه آشیل کار هم تبدیل شده و تئاتر را به یک کار ضد جنگ مطلق تبدیل کرده و شاید اگر تحقیق مفصل نویسنده نبود و اسامی اماکن و آدرس های شهر حلب به آن دقت بیان نمی شد؛ این تئاتر می توانست برای هر جنگ دیگری در هر نقطه جغرافیایی دیگری هم معنا پیدا کند.
متن این نمایش البته غیر از تحقیق مفصل، ارزش های دراماتیک خود را هم دارد که به خصوص خود را در زمان بیان برخی دیالوگ های خاص نشان می دهد. مثل آنجا که بازیگر به معشوقش می گوید "برای من همه کسانی که روبروی تو ایستاده اند؛ زیر یک پرچم قرار دارند."
صد البته که نمی توان نقش باران کوثری را در موفقیت نسبی این تئاتر نادیده گرفت. علاوه بر اینکه نام کوثری به این تئاتر اعتبار بخشیده؛ نمی توان از دو نکته به سادگی گذشت. دشواری کار از جهت اینکه او باید در طول نمایش به طور همزمان معلولیت و گفتگو با تلفن را به تصویر بکشد و البته تسلط او به متنی که باید طی 45 دقیقه و تقریبا به صورت پیوسته آن را ارایه کند.
همه این ها باعث می شود که بگوییم تئاتر مثبت 963 که نام خود را از کد تلفن شهری سوریه گرفته نمره قابل قبولی را از مخاطب می گیرد هر چند که می شد این نمره با افزودن عناصر داستانی بیشتر به متن و یا دراماتیزه کردن مسایل دیگری که در ماجرای سوریه وجود دارد (مثل دوگانه آزادی و امنیت) ارتقا پیدا کند.

Marillion، یاسمن پورمهران و ذوق زده این را دوست دارند
درود

در پوستر قید شده که نمایش تا ۲۶ دی اجرا خواهد شد ولی بنر تیوال نوشته که هفته پایانی ست. ممنون میشم بفرمایید این کار دقیقا تا چه روزی روی صحنه ست؟ سپاس.
۲۲ دی ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
امکان خرید سانس‌های تازه، در روز سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه ساعت ۱۰:۳۰ صبح آغاز می‌شود.
خرید بلیت سانس‌های تازه، امروز شنبه ۱۱ دی‌ماه ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود.
گزارش تصویرى از نمایش «٩٦٣+»

http://plus.ir/theatre/14452/ستاره-زن-سینمای-ایران-این-بار-در-جنگ-سوریه-نقش-آفرینی-می-کند-باران-کوثری-از-حلب-و-ر-ل-جدیدش-در-نمایش-963-می-گوید-گزارش-اختصاصی-از-پشت-صحنه-تمرینات-یک-گروه-تئاتر
محمد رحمانی، رضا تهوری و ذوق زده این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت سانس‌های تازه، در روز پنج‌شنبه ۹ دی‌ماه ساعت ۱۰:۳۰ صبح آغاز می شود.