تیوال نمایش راز بقا
S3 : 22:34:17
  ۰۱ تا ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
  ۱۸:۰۰
  ۱ ساعت
 بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

: علی نورانی، سهیل کرمیار، امیر نجفی و تمامی بازیگران
: صالح علوی زاده
: آذین آرمون، مهدی آذربخش، امیرحسین آینه ورزانی، کیمیا الوانی، علی پسیان، مصطفی پوریوسف، علی چاقوچی، سام دادخواه، رضا دشتکی، شایان دیلمقانی، پگاه زارعیان، امید سلیمی، تارا صلاحی، فاطمه عباسی، محمد عبدالوند، فرزین فولاد پنجه، دنا فیروزیا، آرمیتا قبادی، مریم قاسمی، هدیه کازرونی، محمد گل‌محمدنیا، پانیذ محمدی، کیوان محمدی، پویان محمودی، علی میری، بنیامین میلان، سمیرا نجاری، عرفان نظریان پور، نریمان نیک نژاد، ترانه یوسفی

: پگاه زارعیان، پویان محمودی، یگانه خدیوی
: حامد جلالی
: سارا مژده
: نیلوفر نقیب ساداتی
: مریم برادران
: پیام یارایی
: پویا نوروزی
: هلیا یعقوب نژاد
آیا ما همان چیزی هستیم که از آن فرار میکنیم ؟

راه‌های ارتباطی با تماشاخانه پالیز: اینستاگرام / کانال تلگرام


بهای بلیت همه ردیف ها ۳۰،۰۰۰ تومان
بهای بخش بیرون از ظرفیت ۲۰،۰۰۰ تومان

مکان

تهران، خیابان کریمخان، خیابان عضدی جنوبی (آبان)، خیابان سپند، پلاک ۶۹
تلفن:  ۸۶۰۳۷۵۱۰

گزارش تصویری تیوال از نمایش راز بقا / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس ها »

آواهای وابسته


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
همیشه کارهای جوانانی که کمتر نام ونشان دارند پر جاذبه تر بوده است برای من.
این از کارهای خوب بود.
همه جوان بودند و تقریبا چهره به معنای امروزی در آن نبود. کارگردانش هم خیلی جوان بود. اما پر بود از ایده و اتفاق و اشاره به همه چیز که برایمان آشنا بود.
واقعا خیلی راحت می شود توصیه به دیدنش کرد.
از کارهای خیلی خوب بود.
مرسی از همه شان
در ۱۸ مرداد ۹۷ آن را دیدم
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از دوشنبه ۲۲ تا پنجشنبه ۲۵ مرداد، به کارگردانی صالح علوى زاده و با بازی آذین آرمون، مهدى آذربخش و ... آغاز شد.
چرا نمیشه با کد studen123نمیشه بلیت گرفت ؟؟؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی درجه یک از گروهی جوان درجه یک. آفرین! آفرین! آفرین!
در برابرتان سر فرود می آورم چرا که در کشوری که حتی رئیس جمهورش از کنار برخی دشواریها با سکوت می گذرد، شما دل شیر دارید و چیزهای مهم مورد نظر خودتان را آشکارا و بدون لکنت فریاد می کنید.

پ.ن. بخشی از بچه های این گروه، نمایش همسرایان را هم در حال اجرا دارند، که رورانس ندارد. اینجا از خجالتشان درآمدیم و دو برابر تشویق کردیم! :)
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امشب بدیدن اجرا رفتم و حال خوب نصیبم شد.
این جوونا کارشون خیلی جسورانه و خلاقانه براتون جلوه میکنه
توجه به جزئیات صحنه رو تماشاچی باید به شدت رعایت کنه تا لذت افزون تری ببره
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی بودید. تک تکتون. تبلیغ تلوزیون پلاسما عالی بود :))))))))))))))) باورم نمیشه چطور این همه برنامه رو بازسازی کردید. کاش کل امور کشور دست جوان ها بود. حتما دوباره میبینم.
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، سه شنبه ۹ و چهارشنبه ۱۰ مرداد، به کارگردانی صالح علوى زاده و با بازی آذین آرمون، مهدى آذربخش و ... امروز (شنبه) ساعت ۱۶ آغاز خواهد شد.
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ما در پس قاب رسانه زندانی ساخته ایم که جنس میله ها ی آن از جنس واژگان است. زندان زبان ما را با هستی و هویت خویش غریبه کرده است. "حرف زدن برای حرف زدن" جایگزین کارکرد زبان در مقام ابزار ارتباط شده است. نا توانی در ارتباط به چشم میخورد. سیل پایان ناپذیر و مداوم "حرافی" که از طریق رسانه ها در عمده ی محیط اطراف ما جریان دارد بدل به حرافی بی پایان در ذهن شده است. خلاصه بگویم مغز ما از سکوت ناتوان است و این ارتباط بشر با جهان "واقعیت" را شدیداً تضعیف کرده و آن را گسسته است. زبان و تفکر، دیگر وسیله ی ارتباط و درک جهان نیستند، بلکه افیونی برای فرار از واقعیتند.
نمایش راز بقا (که به نظر بنده یک شاهکار دراماتیک و نگرشی با اصالت و خلاق ساخته ی اندیشه ی ایرانی است) یک روایت اصلی است که چند روایت در دل آن جای گرفته اند؛ روایت، چه کلان و چه خرد، افسار ... دیدن ادامه » گسیخته است. نمایش حتی از قابی که تصور می شود "قرار است" حد مرز دنیای واقعی و دنیای درام باشد پا فرا گذاشته و مخاطب دنیای واقعی را به درون جریان روایت می کشد؛ حتی دنیای واقعیت هم از طغیان زبان در امان نیست. گرچه "کنترل" سیر و جا به جایی در سیلان روایت ها در دست "بیننده" است، این زبان(ساختاری اجتماعی یا قرار دادی ساخته ی دست بشر)است که زندگی شخصیت ها را هدایت می کند و بر هستی خالق خود (بشر) مسلط شده است. انگار این بشر معاصر کاری جز فشردن "دکمه ها" و لمس "صفحه ها" ندارد و تنها انتخاب پیش رویش انتخاب میان سیل و جریان تصاویر و وقایعی است که وی را با خود می برند. در این روایت اگزیستانسیال از وضعیت انسان گرچه کنترل در دست انسان است اما این آدم ها دیگر ارباب سرنوشت خویش نیستند (اگزیستانسی اگزیستانس زدائی شده). تلاش شخصیت ها برای دستکاری در روایت به منظور کنترل تقدیر(دروغ، حیله، مذاکره) هم نتیجه ای جز شکست ندارد. قهرمان تراژیک این اثر بیننده است که از این سوی قاب تصویر وضعیت خویش را مشاهده کرده و راهی جز خندیدن به آن ندارد.
نبوغ، اصالت، خلاقیت و ظرافت اثر هم در همین نکته است که خود را بر مخاطب آشکار می کند: روایت (یا زبان) از طریق این اثر بدل به ابزاری شده برای تقدم امر "نشان دادن" به امر "گفتن". اگر به جای گفتنِ "بشر رنج می کشد"، رنج بشری مان را "ببینیم" و "مشاهده کنیم"، تنها در این صورت می¬توانیم "واقعیت" آن را درک کنیم. زیرا واقعیت تفکرات و واژگان نیست، واقعیت چیزی است که دیده می شود، شنیده می شود، و "حس" می شود، واقعیت یک تعریف نیست یک تجربه است. به نظر من یکی از کارهای درام "نشان دادن" است و این اثر از این طریق با ظرافت زبان را بر سر خود واژگون کرده و نارسایی آن را به نمایش می گذارد.
نمایش "راز بقا" یک کارنیوال است صدای اقشار مختلف را هرچند کوتاه می توان به روشنی شنید، چند صدایی از خصوصیات قابل تحسین و توجه این اثر است. مسیر برون رفتی که این اثر به ما نشان می دهد "نا امیدی" تکراری و ملال آور اگزیستانسیالیسم و ابسوردیسم نیست. این مسیر طغیان علیه لوگوسنتریزم (کلام-محوری) است که به ما فرصت دیدن و ادراک می دهد. فهمیدن با تحقق رهایی فاصله ای ندارد چنان که دانه ی خرما با نخل و جنین انسان با انسان. به این ترتیب راز بقا رازی را با مخاطب هشیار(کسی که گوش تیز کرده و می شنود و می بیند) در میان می گذارد. راز ارتباط و آشتی با واقعیت، دیدن و فهمیدن و پذیرش آن، چرا که "نمایش باید ادامه پیدا کند" چنانکه اجداد نخستین بشری با دیدن و بودن در واقعیتِ جهان وحشی دوران های نخستین در این ماجراجویی هزاران هزار ساله حیات بشری را به امروز رسانده اند.

محمد منیری
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به طراحی و کارگردانی صالح علوى زاده و با بازی آذین آرمون، مهدى آذربخش، امیر آینه، کیمیا الوانى و ... آغاز شد.
منصور علوی زاده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیشب در اولین شب نمایش راز بقا شاهد هنرنمایی جوون هایی بودم که کار تیمی یه بی نظیری رو انجام دادند. تیکه های نمایشی فراوان با درون مایه کمیک و طنز دلچسب رو با اجراها ی روان و دوست داشتنی به نمایش گذاشتند و دلربایی کردند طوریکه ناخوداگاه چند بار در بین نمایش تماشاگران اونها رو تحسین کردند و براشون کف زدند. چند نمایش بلند هم بین کارها اجرا شد که راوی ماجراهای این روزهای دختران و پسران ماها هستند که راستش من به عنوان تماشاگر دهه پنجاهی نتونستم ارتباط خوبی با اونها برقرار کنم البته امیدوارم که دفعه بعد که نمایش رو میبینم برایم ملموس تَر بشه. برام استفاده از بازیگرها به عنوان درب ..دیوار.ساعت دیواری..دستشویی ..پوست حیوان وشاید خیلی نمادهای دیگه که من نفهمیدم جالب و خلاقانه بودند. از دیدن نمایش به اتفاق همسرم لذت فراوانی بردم دست همگی درد نکنه...منصور ... دیدن ادامه » علوی زاده
سلام به همه عزیزانم. من باید مینوشتم دهه سی هستم ولی اشتباهی نوشتم دهه پنجاهی چه کنم تو جمع شما جوونها یه هو جوونتر شدم. عذر میخواهم
۰۲ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز تازه این نمایش، چهارشنبه۳ مرداد، به کارگردانی صالح علوى زاده و با بازی آذین آرمون، مهدى آذربخش، امیر آینه و ... با تخفیف روزهای نخست، آغاز شد.
محمد لهاک و منصور علوی زاده این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به طراحی و کارگردانی صالح علوى زاده و با بازی آذین آرمون، مهدى آذربخش، امیر آینه، کیمیا الوانى و ... با تخفیف روزهای نخست، آغاز شد.
منصور علوی زاده این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید