تیوال نمایش ریل
S3 : 23:24:29
  ۰۵ تا ۲۵ آبان ۱۳۹۷
  ۱۷:۰۰
  ۴۵ دقیقه
 بها: ۲۵,۰۰۰ تومان

: علیرضا صادقپور (اقتباسی از کلفت های ژان ژانه)
: حمیدرضا خسروی لرگانی
: نیلوفر شهفری، کیمیا هوشمند
: میثم جمالی

: بهراد محمدی
: امیرحسین بختیاری، امیر بابازاده
: علیرضا شریفی
: حمیدرضاخسروی لرگانی
: آیدین حق پناه
: آیدین حق پناه
: فایزه امیری
: سارا جاهدنیا
: باربد طولابی (تهران تماشا)
: فیسه مهری
داستان دو خواهری که درذهن خود حبس شدند و برای رهایی تصمیم به بازی میگیرند که هر روز ان را تکرار میکنند. انقدر غرق بازی میشوند که خودشان را به کشتن میدهند. این دو خواهر تمام اتفاقات را در توهمات بوجود میاورند

راه های ارتباطی با تئاتر باران: سایت اینستاگرام کانال تلگرام

گزارش تصویری تیوال از نمایش ریل / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» نمایش"ریل"که اقتباسی از نمایشنامه ی"کلفت ها"ی ژان ژانه است؛ از ۵ آبان ماه در تئاتر باران روی صحنه می رود.

آواهای وابسته

مکان

خیابان فلسطین، پایین تر از خیابان انقلاب، پلاک ۲۹۲/۱
تلفن:  ۶۶۱۷۶۸۲۵، ۶۶۱۷۶۸۱۲


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
برای حمید رضا خسروی

زمانی که امید ازبین میرود ، زندگی بالقوه یا بالفعل پایان می پذیرد . امید عامل ذاتی و باطنی شالوده ی زندگی ، و عامل پویا و دینامیک روان انسان است .
زندگی بنا به کیفیت متحرک خود همیشه گرایش دارد به اینکه از وضع موجود بگریزد و بر آن فائق آید .
ما یا قوی تر می شویم یا ضعیف تر ، یا عاقل تر می شویم یا احمق تر ، یا شجاع تر می شویم یا ترسوتر .
هر ثانیه ، لحظه ی « تصمیم » است
« تصمیم » برای بهتر شدن یا بدتر شدن .
انقلاب امید | اریک فروم
برادر جوان عزیزمن
امیدت رو به قدرت ایمان به کاری که انجام میدی مسلح کن
بی ملال حرفها به جلو برو یقین دارم برای همین کار ساخته شدی ثانیه شماری میکنم تا شاهد شگرف دیگری از تو باشم
این حرفاتون اقا لهاک خیلی انرژی بخشه و تلاشمو میکنم تا بهتر و بیشتر تمرین کنم و فول میدم خسته نشم
۲۶ آبان ۱۳۹۷
تمام تلاشمو میکنم خدا رو شکر که این اجرا رفیقی مث شما بهم داد
۲۶ آبان ۱۳۹۷
ارادتمند من مباهات میکنم به این دوستی
۲۶ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ازت متنفرم...آینه !
آخرین اجرا...بازی های عالی...حال خوب پاییزی
NetHunter این را خواند
محمد لهاک و حمیدرضا خسروی این را دوست دارند
ممنون از اینذنظرتون مچکرم
۲۶ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امشب دیدمش. شبیه موسیقی کلاسیکی که ریمیکس ترنس شده بود. اجرای مدرنی از نماش کلفت ها.
از بازی های به اندازه و درستتون خیلی خوشم اومد. کارگردانی تمیزی روی کار بود.
کار و خیلی دوست داشتم.
چهار از پنج.
چنین تشبیه ها و مقایسه نمایش ها با انواع موسیقی خیلی برای من جالبه :)) .. این نشون میده که نگارنده متن :) ( خیلی ادبی شد :) ) , همواره به موسیقی فکر می کرده .. .. و البته این مقایسه ها میتونه بیش از خواندن چند صفحه نقد از یک نمایش , کدهای آشنایی با نمایش را تولید ... دیدن ادامه » کنه :)) ..
۲۴ آبان ۱۳۹۷
رضا جان .. در برخورد با این ملالت خستگی آور و مسخره :)) و اصول خشک و کلاس درسی بودن و مبصر و ناظم و این چیزا.. .. برخوردمون راجر واترزی یا راجر واترز طوره ! :)) ..یعنی هر چی ایشون در بچه گی و بزرگی این چیز ها رو دوست داشت , ما هم داریم ! :)))

۲۶ آبان ۱۳۹۷
:))))) دقیقن
۲۶ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ژانه ژنه در هنگامِ نوشتن این نمایشنامه چه ماده ی مخدری مصرف کرده است؟
این سوالی بود که در زمانی دور ، وقتیکه در حالِ خواندنِ کلفت ها بودم در ذهنم رژه میرفت ؛ جالب تر آنکه خسروی ، کارگردانِ جوان این اثر شاید به این نکته رسیده و یا از آن در روندِ اجرا استفاده کرده است. این را از بازی ها ، میزانسن ها و حتی ویدیوآرت هایی که کمی درابتدا عجیب به نظر میرسند اما در دنیایِ وهم و کمی سورئالِ بعد از استعمالِ موادِ مُخدر تا حدی منطقی به نظر میرسد ؛ میتوان دید.
خسروی ، ریتم و ضربآهنگ را میشناسد و آن را در کلفت ها به بند کشیده است ؛ ریتمی که همانند ناخنی بر جداره ی ذهن کشیده میشود و اتمسفر را به کُند ترین شکل ممکن میسازد تا فضایی بسازد سراسر خفگی و نفرت از وضعِ موجود!
کلفت هایی که در یک مربعِ سفت و سخت اسیر شده اند و برای بقای خود ، اعتراض و اعلامِ وجودِ خود دست ... دیدن ادامه » به جنایت خواهند زد ؛ آنهم به شکلی کاملا کُند ، کُندتر از آنکه فکرش را بکنید!
طراحِ اثر با بکارگیریِ تکنیکی که درحالِ حاضر در تئاترِ ما ، مُد شده است سعی برآن دارد قوه ی همذات پنداری مُخاطب را لمس کند و سپس تفکرش را بکار بیاندازد اما بنظر بنده این مهم که درهمان ابتدا با شکستنِ دیوارها توسطِ بازیگران اتفاق می افتد ؛ ناقص میماند. بهتر بود کارگردان به رویِ این شکل از اجرا مانورِ بیشتری میداد.
تکرار ، تکرار ، تکرار و این چرخه ی نامعلوم که نمیدانی تا چه وقت ادامه پیدا میکند گاهی تماشاگران را آزار میدهد اما به بدلیلِ همین قلقلک های آزاردهنده است که تعلیق صورت میگیرد و سپس مفهومِ این دگردیسی خودش را نمایان میکند ؛ انگار سولانژ و کلر بارها تصمیم میگیرند و نقشه میشکند اما جرئت یا به اصطلاح عُرضه ی عرضِ اندام و عمل ندارند.
حال که بیشتر دقت میکنم شاید این " ژنه ی مُقدس " ، کاراکترهای فرعی نمایشنامه اش را بصورت سایه هایی بازآفرینی کرده که ما تصور میکنیم واقعا آنها وجود دارند اما تا به حال شده فکر کنید تمامِ آنها نمایندگانِ عُقده ها ، سرکوب ها و حقارت هایِ دو کُلفت بوده اند؟ دراینجا احتمال میدهم به همین دلیل است خسروی تنها سولانژ و کلر را به بازیکده ای سوق میدهد و شخصیتِ خانوم را حذف میکند تا که ندانیم به راستی این جبر از کجا و توسطِ چه کسی پایه گذاری شده است! اینکه کسی نوکر باشد دیگری ارباب!
این آژیرِ گوشخراش را چه کسی به صدا در می آورد زمانیکه از خط ها رد میشویم؟
و چقدر جذاب بود کُلفت هایی که درونِ پرده تکرار میشدند! کاش آن دوربین را به سمت تماشاگران هم میگرفتند! آنوقت بود که گریه ام میگرفت!
آرزوی موفقیت برای گروه اجراییِ خوب و پُرتلاش
امیدوارم حمایت شوند.
ممنونم امدید دیدید و انقد نظر و نقد خوبی داشتی... ایرادات در کارهای بعدی کمتر خواهد شد مچکر از لطفتون
۲۲ آبان ۱۳۹۷
خواهش میکنم ، استفاده کردم خسروی جان
پیروز باشی
۲۲ آبان ۱۳۹۷
فوق العاده جذاب و محو کننده
۲۲ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت هفته پایانی این نمایش، از دوشنبه ۲۱ تا جمعه ۲۵ آبان، به نویسندگی علیرضا صادقپور (اقتباسی از کلفت های ژان ژانه)، کارگردانی حمیدرضا خسروی لرگانی و با بازی نیلوفر شهفری، کیمیا هوشمند، آغاز شد.
مهدی (آرش) رزمجو این را خواند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ریل برشی از زندگی دو تا کلفته که مثل خیلی از ما جوونا حس خوبی نسبت به وضعیت حال حاضر زندگیشون ندارن و حاضرن پاشون رو فراتر از مرزهای رویاپردازی بذارن و اعمالی رو مرتکب بشن تا سریع تر به خواسته هاشون برسن. حرص، طمع و ناراضی بودن از کسی که هستیم همراه با بلندپروازی و حسادت می تونه مارو بدبخت کنه. کارگردانی کار خیلی خوب بود، بازی ها هم راضی کننده بودن اما سالن می تونست بهتر باشه خصوصا از لحاظ صوتی.
حمیدرضا خسروی، مینا و رضا غیوری این را خواندند
محمد لهاک و مریم رودبارانی این را دوست دارند
ممنون خدا رو شکر که شرمنده نشدیم
۱۹ آبان ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز تازه این نمایش، جمعه ۱۸ آبان، به نویسندگی علیرضا صادقپور (اقتباسی از کلفت های ژان ژانه)، کارگردانی حمیدرضا خسروی لرگانی و با بازی نیلوفر شهفری، کیمیا هوشمند، آغاز شد.
مهدی (آرش) رزمجو و محمد لهاک این را خواندند
مریم رودبارانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرای کلفت ها به سبک برشت
شاید عجیب به نظر برسد اما باید نمایش رییل به کارگردانی حمیدرضا خسروی را ببینید تا باور کنید. حمیدرضا خسروی به خوبی با بهره گیری از فاصله گذاری درست و سبک کارگردانی مخصوص خودش توانسته عقده های دو کلفتی را که در پی کشتن ارباب خود هستند بیرون بکشد و به شکلی نو به تماشاچی نشان دهند. بهره گیری از ویدیو پرژکتور و انتخاب موسیقی درست بر جذابیت این نمایش می افزاید. اما ریسک بزرگتر خسروی ریتم کار است. او برای هدف بزرگی به حدی ریتم را پایین می آورد تا تماشاچی نیز با احساسات دو شخصیت کار همراه شود. و به خوبی توانسته مرز درست را تشخیص دهد تا کار ملال آور نگردد.
اما بزرگترین ایراد این کار عدم حمایت از آن و بسیاری از کارهای دیگریست که توسط گروه های جوان اتفاق می افتد. در حالی که نمایش های میلیونی و میلیاردی روی صحنه می روند و اکثرا از محتوی ... دیدن ادامه » تهی هستند، این گروه های جوان با تفکر و تمرکز بر روی محتوی آثاری بس قابل تامل را به روی صحنه می برند که به علت عدم حمایت یکی یکی می آیند و می روند. شاید این بدبختی بزرگی باشد که اکثر مخاطبان به دنبال دیدن بازیگر مورد علاقه ی خود هستند تا محتوی. گویا دیگر کاری که بازیگر چهره، صحنه ی پرخرج و ریخت و پاش اضافی نداشته باشد را نمی توان تئاتر نامید. حمیدرضا خسروی قطعا در این کار ایرادات زیادی نیز دارد اما دیده شدن نمایشش باعث می شود در کار بعدی پیشرفت کند و اثری کم نقص تر به نمایش بگذارد. باشد که ما تماشاچیان و مخاطبان و منتقدین با حمایت از افکار نو و پر دغدغه، مسیر تئاتر و کلا هنر و کلا فرهنگ کشورمان را سیری صعودی ببخشیم.
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، پنجشنبه ۱۰ و جمعه ۱۱ آبان، به نویسندگی علیرضا صادقپور (اقتباسی از کلفت های ژان ژانه)، کارگردانی حمیدرضا خسروی لرگانی و با بازی نیلوفر شهفری، کیمیا هوشمند، آغاز شد.
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تو جشنواره تئاتر باران این نمایش خوش درخشید
دیدن این نمایش خفن و بهتون توصیه می کنم
دو خواهر که تمام اتفاقات را در توهمات بوجود میاورند
امیر، شادی اسدپور، NetHunter، محمد لهاک و فاطمه ی این را خواندند
میترا و حمیدرضا خسروی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان دو خواهری که درذهن خود حبس شدند و برای رهایی تصمیم به بازی میگیرند که هر روز ان را تکرار میکنند. انقدر غرق بازی میشوند که خودشان را به کشتن میدهند. این دو خواهر تمام اتفاقات را در توهمات بوجود میاورند
امیر، شادی اسدپور، محمد لهاک و رضا غیوری این را خواندند
میترا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش با بازی نیلوفر شهفری و کیمیا هوشمند از شنبه ۵ تا دوشنبه ۷ آبان‌ماه همینک آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید