تیوال نمایش شاهکار (جمالزاده)
S2 : 19:27:13
سرگذشت سید محمد علی جمالزاده
  ۲۱ مرداد تا ۱۸ شهریور ۱۳۹۷
  ۲۱:۱۵
  ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
 بها: ۳۵,۰۰۰ تومان

: احسان بدخشان
: لادن نازی
: (و بازی‌سازان) سجاد دیرمینا، مصطفی ملک مکان، ایمان سلگی، علی قربانخانی، نسیم افشار پور، افشین حسنلو، میثاق آقامولایی، سهیل قناعتی، پویا باقری، محمدرضا صفری، علی اکبر کرمی، آصفه غدیری بیدهندی، شیوا رضایی، مریم صادقیان امین، مونا عرب، یکتا طبیبی، سپیده زینلی، آتوسا بهشتی، فاطمه بیک
: کمپانی پالیز

: مینو غزنوی
: علی پالیزدار
: رعنا معینی
: فاطمه پوشپاس
: سجاد هاشمی
: شرمینه جبراییلی
: حسن زارع
: مهرناز عباسی
: نسترن فرحزادیان
: مهسا حبیبی
: عاطفه ابیضی
: شرمینه جبراییلی، سپهر بهرامیان
: مهگل صابری، ملیکا میرعزیزی
: اسماعیل خدا بنده
: محمد امین اسد نژاد
: سجاد هاشمی
: نرگس اوتادی، شرمینه جبراییلی
: سپیده زینلی، یکتا طبیبی، آصفه غدیری بیدهندی، حسین مقدسین، شیوا رضایی، مریم صادقیان امین، فاطمه بیک
موسیقی
: امیر سلامی
: نیکدخت فریدنیان
: نیکدخت فریدنیان، امیر سلامی
: آتوسا بهشتی، شکیبا خسروی، مونا عرب
: بابک جعفری
: محمد جعفری
: هاتف فدایی
: یلدا عباسی
: محمد جعفری(ضبط استودیو دژ)

- یک برهه از زندگی سید محمد علی جمالزاده
- این اجرا تلفیقی از بازیگر و تکنیک‌های مختلف تیاتر  عروسکی (تیاتر کاغذی، سایه و میکروتیاتر ) است.

راه‌های ارتباطی با تماشاخانه پالیز: اینستاگرام / کانال تلگرام

گزارش تصویری تیوال از نمایش شاهکار / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» دور دوم اجرای نمایش «شاهکار» از ۸ شهریور در تماشاخانه پالیز

» نمایش عروسکی «شاهکار» (سرگذشت جمال‌زاده) به روی صحنه می‌رود

آواهای وابسته

مکان

تهران، خیابان کریمخان، خیابان عضدی جنوبی (آبان)، خیابان سپند، پلاک ۶۹
تلفن:  ۸۶۰۳۷۵۱۰


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
وقتی اسم کار رو برای اولین بار دیدم احساس کردم چقدر یک نویسنده یا کارگردان میتونه خودشیفته باشه که اسم اثرش رو گذاشته باشه /شاهکار/ .
اما بعد از دیدن نمایش اتفاقا متوجه شدم که منظورش این است نه تنها شاهکار نیست بلکه علاقه ای هم ندارد که شاهکار باشد. و این را هم دارد میگوید که در جهانی که همه ارزوی ایده الیسم دارن تو "متوسط" باش و سرت در کار خودت.
شاهکار یک اجرای تلفیقی است . تلفیقی از بازیگر زنده و عروسک. که در قسمت عروسکی زیرمجوعه تیاتر کاغذی میشود. تمام عروسک ها و اکساسوئار با کارتن ساخته شده و در این جهان کاغذی جمالزاده ده سالی است که درگیر این سئوال است که بنویسد یا نه ؟ یا اصلا نوشتن فایده ای دارد یا خیر. یا اگر بنویسد نکند شاهکار خلق نکند. این سئوال در منزل ارباب زاده نیز مطرح میشود و شش ادم دیگر هم به ان اب و تاب میدهند و میگویند بنویس ... دیدن ادامه » تو ارباب واژه هایی و میتوانی بنویسی بهتر از سعدی و مولانا ...
شش ادم دیگر نماینده انتلکت های محافل هنرمندی هستند و ارباب زاده نماینده کلاشانی است که میخواهند از اسم هنر به نفع خودشان سود ببرند.
و دختری که جمالزاده عاشقش میشود در همان مهمانی همان شاهکاری است که خدا افریده و ...
جمالزاده از ارباب زاده و مهمانان اجازه میخواهد برود و روی پشت بام باغ شمیران بخوابد. از نردبان بالا میرود که به پشت بام برسد اما میرود در اسمان و انجاست که وارد رویایی لطیف میشود . رویایی که در ان سالن غیر استاندارد پالیز هم توانستم ببینمش ، درکش کنم و حظ ببرم . جمالزاده وارد سرزمین عجایب میشود. با شعرا حرف میزند و سیوالش را از انها میپرسد. بعد با کمک فرشته هایی که کوکب (همان معشوقه) را به دستور ارباب زاده بعنوان ایده ای برای نوشتن میاورند طی یک مناسکی کتاب شاهکار را خلق میکند و بواسطه ی ان میشود ارباب واژگان. و همانهایی که او را بالا بردند و او را شاه دو عالم کردند یک شبه اورا دیوانه خواندند و بعد اورا کشتند . (نخبه کشی)
بعد از ان جمالزاده وارد جهانی میشود که فراتر از جهان فانتزی قبل میباشد. اون در بعد زمان حرکت میکند و وارد جایی میشود که متوجه میشود زبان فارسی از بین رفته و دیگر همه، به زبان دیگر صحبت میکنند.(تراژدی زبان)

بعد وارد جنگلی از کتاب میشود که متوجه میشود تمام شاهکارهای عالم انجا هستن بغیر از شاهکار او . و چون هنوز در عوالم اربابی خود بسر میبرد با غرور و تکبر به انها نگاه میکند و بعد از این یکی از انها را پرت میکند. درختان حرکت میکنند و او را در خود حل میکنند . و بعد از ان به انچوچکامی بر میخورد که بسیار درست میگویند و نماینده ی منتقدانی هستند که پیامشان فراتر از مسخره کردن شخص جمالزاده هست .جمالزاده که خود را ارباب واژه ها میداند . حالا در برابر زیبایی دختر سکوت میکند نمیتواند حرفی بزند و این باعث میشود انچوچک ها نا امید از او از صحنه خارج شوند. و جمالزاده را در اندوه و افسوس که هیچی نشده است و به جایی نرسیده تنها میگذارند و روز میشود و جناب جمالزاده از خواب بیدار میشود . و ....

شاید مخاطب تئاتر عادت کرده باشد که هر چه یک اجرا را دیرتر و کمتر بفهمد ان را فاخر تر و هر چه یک اجرا همه چیزش رو باشد ان را کودکانه تر و سطحی تر میپندارد . اما شاهکار با تمام سادگی اش دقیقا ان جیزی است که نیازش داریم . نه تنها دیدنش حالمان را خب میکند بلکه میبینیم چطور میشود با کمترین ساده ترین امکانات اینهمه خلاقیت در صحنه افرید که در پس تمام این سادگی معانی و مفاهیم ژرف انسانی نیز خودنمایی میکنند .
شعرا . انچوچک ها ، ادمهای زنجیره ای ، تغییر لباس دختر در یک ثانیه ، صحنه جنگل و .... همه و همه تنها به یک ذهن خلاق میتواند خطور کند و پیاده شود بروی صحنه تئاتر . و چه خوب لادن نازی اینکار رو انجام داده . نمیدونم اگر کارگردان دیگه ای این متن رو میخوند هم همین کار رو با متن میکرد یا نه . ولی از این همه خلاقیت در شگرف هستم ..
پ.ن . امسال تقریبا تمام اجراهای عروسکی خارجی و برخی داخلی های جشنواره عروسکی رو دیدم ، شاهکار یک سر و گردن بالاتر بود . :)
خسته نباشید
جالب نوشتید، ممنون
۱۷ شهریور ۱۳۹۷
ممنون از حسن توجه شما
۱۷ شهریور ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهکار جالب بود
متن خوب با دیالوگ های آهنگین، بازیگرهایی که واقعا میشد اسم بازیگر روشون گذاشت، و لحظات شادی که برای بیننده خلق میشد

فقط مسئله ای هست که بعنوان یه مخاطب میخوام عرض کنم، استانداردی که کاری مثل "شاهکار" رعایت کرده بود، حداقل یا کف استاندارد یک کار قابل تحمل هست، در واقع کثرت آثار نازل باعث میشه منِ مخاطب با دیدن همچین کاری راضی باشم و احساس کنم یه کار متفاوت !! دیدم. در حالی که هر اثر ضعیف تر از "شاهکار" اصولا ارزش دیدن و وقت گذاشتن نداره.
این که بازیگرها توان عروسک گردانی داشته باشند، یا دیالوگ های تا (حدودی) دور از زبان رایج رو به خوبی و بدون تپق ارائه بدن، یا موقع آواز خوندن صدایی داشته باشن که به دردشون بخوره و ... همه لازمه یک بازیگر تئاتر هست که متاسفانه بسیاری از به اصطلاح بازیگرهای امروز فاقد این ویژگی ها هستن

قصدم ... دیدن ادامه » این نیست که زحمت گروه رو کم ارزش ببینم (که مشخص بود کلیت گروه، علاقه مند و حرفه ای تئاتر هستند و امیدوارم کارشون تداوم داشته باشه و بهتر و بهتر بشن) ولی دوست ندارم اجبار شرایط، مخطب رو به حدی از کم توقعی برسونه که انگیزه هنرمند برای انرژی گذاشتن واسه یه کار تمام و کمال و ایده آل از بین بره، و احساس کنه با حداقل ذوق و انرژی میتونه رضایت مخاطب رو تضمین کنه
این اجرا دقیقا آن چیزی است که "حال" نیازش داریم . و از این روست که اینقدر مردم دوستش دارند.
۱۷ شهریور ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز پایانی این نمایش، یکشنبه ۱۸ شهریور، به طراحی و کارگردانی لادن نازی و با بازی و بازی‌سازی سجاد دیرمینا، مصطفی ملک مکان و ... آغاز شد.
رضا غیوری و سحرناز قاسم نژاد این را خواندند
محمد لهاک و NetHunter این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان عزیز سلام
من خیلی دوست داشتم که به تماشای این کار بنشینم و با حضورم از این کار حمایت کنم،ولی متاسفانه به دلیل اینکه امشب مسافر هستم این شانس رو ندارم ولی برای اینکه به نوبه خودم نه تنها از این کار بلکه از تئاتر مستقل حمایت کنم یک بلیط گرفتم که کد را در اختیارتان میگذارم هرکسی که میتواند از این بلیط استفاده نماید. 416435
دوستان عزیز بنده به عنوان کوچکترین عضو جامعه تئاتر به خوبی میدانم که تئاتر مستقل چه سختی ها و محنت هایی را تحمل میکند تا به اجرای عموم برسد و پس از آن چشم امید گروه به حمایت ما تماشاگران است.متاسفانه این روزها طیف جدید تماشاگران تئاتر، به دنبال تئاترهای چهره هستند و گروه های نمایشی که چهره ندارند عملا با توفیقی روبرو نیستند،یک تئاتری که بازیگر چهره دارد(بنده به واسطه فعالیت در این عرصه به ضرص قاطع میگویم)در دو یا سه هفته کار ... دیدن ادامه » را میبندند و به روی صحنه می آورند چون بازیگر چهره فرصت چند ماه تمرین آمدن را ندارد، ولی یک تئاتر غیر چهره چندین ماه تمرین میکنند ، هزینه گزاف سالن و دکور و ... میدهند و در آخر به دلیل عدم حمایت از سوی ما تماشاگران حتی هزینه کارشان هم در نمی آید.
مطمئنا کارهای گروه های جوان خالی از نقص نیست،بخشی به عدم همکاری سالن اجرا بخشی به عدم امکانات کافی و بخشی هم به جوانی و بی تجربگی گروه باز میگردد،ولی صحبت از حمایت است ، حمایت از کارهای شریف و آبرومند(فازغ از تمام نقص هایی که ممکن است داشته باشند) حمایت از تئاتر مستقلی که این روزها حال و روز خوشی ندارد،به قول آن جمله معروف که میگوید : اگر میخواهید جامعه را اصلاح کنید ابتدا از خانه خودتان شروع کنید،بیایید ما هم از اینجایی که خانه و محل تجمع اهالی واقعی تئاتر است شروع کنیم،حمایت کنیم از گروه های جوان و بدون چهره ، گروه هایی که باید حمایت شوند تا به جایگاه واقعی خود برسند.بهشان انرژی مثبت بدهیم و انگیزه،تا تئاترمان را زنده نگه داریم.
بیایید حمایت کنید از تئاتر مستقل،شما تنها و بالاترین سرمایه گروه های تئاتری هستید.
ببخشید که سرتان را درد آوردم،بنده خودم به شخصه وقتی صندلی های خالی یک سالن را میبینم دلم به درد می آید از اینهمه زحمتی که کشیده میشود ولی به آن اندازه که باید حمایت نمیشود.
به عنوان کوچکترین عضو خانواده تئاتر،دست تک تکتان را میبوسم و قدردانتان هستم،به امید روزی که گروه های تئاتری تنها نباشند.
چه کار قشنگی کردید *_* سپاس از شما
فقط ای کاش فکری کنید که همزمان دونفر یا بیشتر از بلیط استفاده نکنن که موقع ورود به سالن دچار مشکل بشن.
اگر برای فردا بود حتماً میرفتم :-(

#شانس_هم_نداریم :-))
البته حمایت از تئاتر مستقل هم جای خود داره و
ممنونم از تذکر ... دیدن ادامه » بجای شما...
۱۵ شهریور ۱۳۹۷
جناب رزمجو
به شما غبطه میخورم چقدر این حرکت زیبا بود
همیشه اتفاقاتی رو رقم میزنید که خلاقانه و بینهایت زیباست
فقط میتونم بگم آرزو میکنم افراد زیادی همانند شما را تئاتر ایران بخود ببیند.
۱۵ شهریور ۱۳۹۷
سرکار خانم میترای نازنین،سپاس از لطفتان و حمایتتان،حقیقتش اینقدر زمان تنگ بود که راهکاری به نظرم نرسید،ایشالله که مشکلی در خصوص بلیط پیش نمیاد :))))) امیدوارم فردا این صندلی خالی نماند و نازنینی روی این صندلی بنشیند که مثل همه ما دغدغه تئاتر دارد،به جبران ... دیدن ادامه » این بدشانسی شما :))) بنده قول میدم در نمایش جدیدمان یک بلیط تقدیم حضورتان کنم تا افتخار و سعادت داشته باشیم در خدمتتان باشیم :) از حمایتتان و اینکه بنده رو مورد لطف قرار دادید سپاسگزارم.

جناب علیزاده نازنین،شکسته نفسی میفرمایین جنابعالی اتفاقا از مخاطبین حرفه ای و پیگیر تئاتر هستین،از حمایتتان و اینکه بنده رو مورد لطف قرار دادید سپاسگزارم.امیدوارم اتحادی ایجاد شود بین تمامی اعضای تیوال در خصوص حمایت مستمر از تئاتر مستقل.بهرحال در قدم اول باید از خودمان شروع کنیم.

سرور عزیزم جناب لهاک نازنین،سپاسگزارم که مثل همیشه بنده را مورد لطف و محبت خود قرار دادید.بنده خدمتگزار تئاتر هستم اگر لایق باشم.امیدوارم اتحادی ایجاد شود و بتوانیم با حمایت شما و دیگر سروران جمعی را گرد آوریم در جهت حمایت از گروه های تئاتری.تئاتر مستقل شدیدا نیاز به حمایت و پشتیبانی تمامی سروران دارد.
۱۵ شهریور ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش شاهکار، واقعا شاهکار بود و ارزش چند بار دیدن رو داره، از تمام زمان نمایش استفاده شده بود و خیلی خلاقانه و عالی و از همه مهمتر ایرانی بود. فقط یک مقداری از دود نمایش اذیت شدم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستانم از من مطالبه شاھکار میکنند
و
من نمی دانم
از پس نوشتن آن بر خواھم آمد یا خیر.
((شاھکار)) واژه ای است عظیم و ترسناک..به راستی شاھکار چیست؟
این آسمان پر از ستاره یا اباطیل روی کاغذ؟....
واقعا نمیدانم باید نوشت یا نشست ؟
ای وای این نریشن شروع اون رویای شیرین و عجیبه . خیلی لطیف بود .
۱۴ شهریور ۱۳۹۷
عالی بود این کار خانم هرندی
عمری باشه و زمان حتما دوباره به دیدنش خواهم نشست
۱۴ شهریور ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

درباره کارگردان
لادن نازی
بازیگر،کارگردان،مجری و عروسک گردان ایرانی متولد سال 1365 در انگلستان است.
او دارای مدرک کارشناسی نمایش و کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی می‌باشد.
این هنرمند در نمایش‌های "چوشینگورا"، "اورستیا"، "زنان تروا"، "کله پوک‌ها"، "ترا...؟"، "یه دورهمی ساده با سیمین"، "به مناسبت ورود اشکان"، "اصول و تعمیرات تلویزیون سیاه و سفید" و "سفر به نهایت دور" به ایفای نقش پرداخته‌است.
از دیگر فعالیت‌های هنری او می‌توان به کارگردانی "دیوان تئاترال عروسکی" و "ماه پیشونی"،
حضور در فیلم‌های سینمایی "به خاطر شهرزاد" و "متولد 65"، حضور در مجموعه تلویزیونی "آینه" به عنوان مجری-بازیگر و در مجله تصویری "چمدان" به عنوان مجری اشاره کرد.

همچنین نازی در فیلم‌های کوتاه ... دیدن ادامه » "مگس"، "خاکستری تلخ"، "بدون عنوان" و "به دلیل مسائل شخصی" به عنوان بازیگر و در مجموعه "دنیای فرشته‌ها" به عنوان صداپیشه و عروسک‌ گردان نقش آفرینی کرده‌است.

برداشته شده از سایت تیکیت
با این حساب من هر سه اجرای ایشون در مقام کارگردان رو دیده‌ام...
۱۴ شهریور ۱۳۹۷
جناب لهاک نازنین
سپاس از توضیح کاملتون.
۱۵ شهریور ۱۳۹۷
ارادتمند جناب رزمجو
۱۵ شهریور ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از دوستان شنیدم که عبارت "سرگذشت سیدمحمدعلی جمال‌زاده" که زیر عنوان نمایش درج‌شده دقیق نیست و بلکه اصولا صحیح هم نیست. گفتند طنازی با برهه‌ای کوتاه از دوران زندگی ایشونه. ای گروه نازنین چرا تو این چیزها دقت‌نمی‌کنید آخه؟
من از اینکه تو ٨۰-۷۰ دقیقه "کـل سـرگـذشـت" ادیبی مثل جمال‌زاده رو نمایشی‌کنند بدبین و طبق تجربه معتقدبودم اجرایی رقیق و آب‌‌دار خواهدبود؛ بنابراین قید تماشای این کار رو زده‌بودم. با روشنگری دوستانی که از تماشا برگشته‌بودند به دیدن نمایش رفتم و لذت‌بردم؛ خیلی زیاد هم لذت‌بردم. دست مریزاد! آب‌تون سرد، نون‌تون گرم.

::::::::::::::::
متوجه نشدم کجای اجرا از میکروتئاتر و تئاتر سایه استفاده شده بود....
درود
جایی که یک ماکت مینیاتوری اورده میشه و خانمها با دوربین میکرو و سایه بازی دارمد.البته کارکردش اون وسط جای سوال داره
متاسفانه برخلاف بسیاری از دوستان ،شاهکار به نظر من ملغمه ای از آش شله قلمکاری بود که بیشتر مجلس مضحکه ی جناب جمالزاده بود تا تاتری ... دیدن ادامه » درخور
از هرچیزی که دم دست رسیده بود دراین خوراک ریخته شده بود
ودست اخر هم طعم درستی درنیومده بود بجز یه کمدی سرهم بندی
اما خوشحالم شما و دوستان دیگه لذت بردید..
۱۴ شهریور ۱۳۹۷
مریم خانم عزیز، اگه فرصت و علاقه‌ای برای تماشای این کار بود؛ مشتاقیم به خوندن نظرتون.
۱۵ شهریور ۱۳۹۷
لطف دارین جناب بولو
راستش تماشای این کار برای من به شکل عجیبی طلسم شده!
از اولین شب اجرا دارم برنامه ریزی میکنم و الان تنها امیدم شب پایانی اجراست!!
امیدوارم فرصت بشه به اجرای شنبه برسم
۱۵ شهریور ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش، از پنجشنبه ۱۵ تا شنبه ۱۷ شهریور، به طراحی و کارگردانی لادن نازی و با بازی و بازی‌سازی سجاد دیرمینا، مصطفی ملک مکان و ... آغاز شد.
میترا و سیما هرندی این را خواندند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هزار احسنت به نویسنده این اثر
دست مریزاد به کارگردان و بازیگران درجه یک و کاربلد که یک شب به یاد ماندنی برایمان ساختند.
حتما و قطعا دوباره به تماشای شاهکار خواهم نشست.
خسته نباشید به تک تک عوامل این گروه حرفه ای و جوان.
کار به نظرم شروع خوبی نداشت ولی ورود به پشت بام همان و خلق رویایی شیرین و دیدنی همان، تمام ایده ها به نظرم خیلی خلاقانه و دراومده بود بازی‌ها بجز یکی دو مورد خیلی عالی و بی تپق و با احساس بودن مخصوصن خود جناب جمالزاده :)) چیزی از میکرو تئاتر درک نکردم جز یکی دوبار تصویر ویندوز :)) و تصویر شب و غروب شاید نبودش هم خیلی فرقی نداشت
در کل به نظرم کار شریفی ای بود با متنی شیرین و خلاقانه پیشنهاد میدم دوستان تو این روزهای باقیمانده حتمن به دیدن این کار برن و از این گروه جوان حمایت کنن
عرض درود و خسته نباشید دارم خدمت دوستان
8 از 10
چقدر من این کار رو دوست داشتم
۱۳ شهریور ۱۳۹۷
جناب جعفریان عزیز
قبل از هرچیز خیلی ممنون که به تماشای نمایش ما نشستید
فقط لازم دانستم فقط برای این که درجریان قرار بگیرید بگم که ما متأسفانه به علت مشکلات و عدم همکاری سالن به دلیل فنی و خیلی موارد دیگر نتونستیم که میکروتأتر و نمایش سایه رو داشته باشیم ... دیدن ادامه » در این اجرا .
انشاالله در اجرا های آینده در سالن های بهتر حتما این بخش هارا خواهیم داشت.
۱۵ شهریور ۱۳۹۷
درود بر شما
موفق باشید ، امید که بزودی شاهد کارهای دیگه تون باشیم
۱۶ شهریور ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی عااالی عااالی
هر چی بگم کمه
ممنون از تک تک عوامل
امیر، رضا غیوری، میترا، جهان و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
سیما هرندی و محمد لهاک این را دوست دارند
واقعاً کار خوبی بود
۱۳ شهریور ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، سه‌شنبه ۱۳ و چهارشنبه ۱۴ شهریور، به طراحی و کارگردانی لادن نازی و با بازی و بازی‌سازی سجاد دیرمینا، مصطفی ملک مکان، ایمان سلگی، علی قربانخانی، نسیم افشار پور و ... آغاز شد.
میترا و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خارج شدن از جو زدگی انتلکتی و تیاتر به مثابه نمایش روشنفکری،
بازخورد دیشب صندلی های خالی ،فارغ از چهره های گیشه پر کن!
روایت ساده و کوتاه از جمالزاده،داستانی از ادبیات در حال فراموشی
بازی ها ی چشم نواز،نگارشی قوی و نمایشنامه ایی هرچند رو به فارسی اما متمایل به همان ادبیات مرصع عربی، طبع همان سال هاست.....
ماسک ها و دکور هرچند ساده اما دل انگیز و چشم ربا
تنها ایراداتی که می توان گرفت
صدای آمبیانسی که برتری داشت به صدای بازیگران
و گهگاه اشتباهات فردی در نظم اجرا بود
شاهکار هرچند شاهکاری به کمال نبود ولی ساعتی را خارج از دغدغه های روزمرگی مخاطب را به عالم خوا ب و خیال سوق می داد
دم شما گرم

چقدر دوست دارم این کار رو دوباره ببینم
۱۲ آبان ۱۳۹۷
واقعا شاهکار بود
دکور خوب
خط روایی خوب
۱۳ آبان ۱۳۹۷
کاملا موافقم عجیب کار خوبی بود. اتفاقا چند روز پیش کار گربه ها و آقاها رو دیدم و یک بازی درخشان دیدم در اون کار که الان متوجه شدم کارگردان این کار همون بازیگر بودن
۲۴ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی خوش گذشت همه چی عالی بود پیشنهاد میکنم حتما ببینید
امیر، رامین غفرانی، جهان، عاطفه گندم آبادی و محمد لهاک این را خواندند
میترا و سیما هرندی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام و احترام
شاهکار ، شاهکار بود
کاری خالی از هیجانات گیشه ای
اثری صادقانه و خالصانه
گروهی همدل و همراه درجه یک
خانم نازی دست مریزاد
خلاق خلاق خلاق
خلاقیت مهم ترین و جذاب ترین فاکتور این نمایش بود که کارگردان و بازیگران به خوبی و زیبایی و با طنازی به اجرا گذاشتند
ایجاد فضای انتزاعی و ذهن و رویای جمالزاده باعث ایجاد این حجم از خلاقیت و نوآوری شد که مخاطب رو در هر صحنه غافلگیر میکرد
عروسک های جذاب و دوست داشتنی، شوخی های مناسب با شخصیت های تاریخ و........ بسیار دوست داشتنی بود
ممنونم از کارگردان و گروه خوبش که حالمونو خوب کرد
(تاتر این روزهای ما خیلی نیاز به این مدل کارها داره)
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در کل نمایش خیلی خوبی بود و فضای دوست داشتنی ای داشت و متن قوی شوخی های جذاب و جالب با بزرگای عزصه ی ادبیاتمون ب بازی خوب مصطفی ملک مکان من رو واسه دومین بار هم به تماشای این شاهکار کشوند پیشنهاد میدم اگه اهل تئاتر هستید شاهکار رو از دست ندید
میترا، عاطفه گندم آبادی و جهان این را خواندند
محمد لهاک، امیر، زهره مقدم و NetHunter این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش رو با لذت دیدم جز به جزش زیبا بود
صدای زیبای یک خانم هم که در میان بازی شنیده میشد جلوه ی خاصی به تئاتر داده بود
کاش اجازه ی اجرای زنده خانم خواننده رو هم داشت تا لذت بیشتری از دیدن یه تاتر جامع و کامل می بردیم
امیدوارم بقیه ی دوستان هم بتونن این تاتر رو ببینن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس های تازه این برنامه با بازی و بازی‌سازی ایمان سلگی، محمدرضا صفری، روزبه حصاری و.. از پنجشنبه ۸ تا دوشنبه ۱۲ شهریورماه آغاز شد.
نیما نوری و محمد لهاک این را خواندند
سیما هرندی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید