تیوال نمایش شایعات
S2 : 15:19:10
  ۰۲ مهر تا ۱۰ آبان ۱۳۹۲
  ۲۰:۳۰
  ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه
 بها: ۲۰,۰۰۰ تومان

: نیل سایمون
: رحمان سیفی آزاد
: احمد ساعتچیان، مجید صالحی، جواد عزتی، سعید چنگیزیان، نگار عابدی، رویا میرعلمی، فهیمه امن‌زاده و بهرام افشاری
: نیما دهقان

: رضا گوران
: منوچهر شجاع‌
: گلناز گلشن‌
: یحیی پاکدل‌
: رها جهانشاهی‌
: ملیحه زمانی‌

فروش اینترنتی بلیت: www.tamashakhaneh.ir

چارلی معاون وزیر در مهمانی سالگرد ازدواج به گوش خودش شلیک کرده م میهمانها تلاش می کنند که از هم این قضیه را پنهان کنند.
شهر:
تهران

گزارش تصویری از نمایش شایعات / عکاس: آزاده مشعشعی

... دیدن همه عکس ها »

گزارش تصویری از آیین افتتاحیه نمایش شایعات / عکاس: آزاده مشعشعی

... دیدن همه عکس ها »

آواهای وابسته

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، جنب خانه هنرمندان، تماشاخانه ایران‌شهر
تلفن:  ۸۸۸۱۴۱۱۵_۸۸۸۱۴۱۱۶


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
دیشب خیلی بدون برنامه و اتفاقی اجرا رو دیدم و دوست داشتم. نمایشنامه پر تحرکی داره (ببخشید البته اگه اصطلاحات من در آوردی هستن) و نیاز داره بازیگران در طول 100 دقیقه اجرا پر انرژی و متمرکز باشن که به نظرم بودن. ظرافت بعضی نقش ها خب البته خوب از کار در نیامده بود مثل نقش پلیس که خیلی حیاتی بود. از اون جهت حیاتی که توی نقطه اوج کار بود و تمام هیجانات در صحنه هایی تقابلی این قسمت باید بالا می اومد و تماشاگر رو هم می برد بالا - ما کم بالا رفتیم. در کل سپاس و خسته نباشید.
آقای وکیلی شما نوشته بودید بلیط اضافه دارید می شه به من ایمیل بزنید . ممنون می شم . may.tahamtan@gmail.com
۰۹ آبان ۱۳۹۲
برای این کار نیست. برای سنگ ها در جیب هایش
۰۹ آبان ۱۳۹۲
آقای وکیلی من برای سنگها در جیبهایش می خوام .
۰۹ آبان ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
کسی هست بلیت تخفیفی این کار رو داشته باشه؟زود خبرم کنید.جمعه تموم میشه؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من اطلاعات خاصی از هنر زیبای تئاتر ندارم و تازه 2 ساله تئاتر دیدن رو شروع کردم.وافعا دیشب خیلی خندیدم.ولی به نظرم شوخی های ... بی موردی داشت که تعدادش از حدش گذشته بود.نکته دیگر بی احترامی بیش از حد به خانم ها بود.در طول تئاتر واقعا لذت بردم و خندیدم ولی بعد واقعا دیدم شخصیت خانم ها تو این تئاتر واقعا خیلی کم ارزش بود و توهین های زیادی داشت.
محمود زهره وند، manimoon، الهه الف، مهدی ملک زاده و رها این را خواندند
مهدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کار کاملا کمدی بود نه طنز... به نظرم کمدیه خوبی بود
ولی من کلا انتظار نداشتم توی ایرانشهر با این مدل تئاتر رو به رو بشم!
شایدم من چون کمدی نمی پسندم و بیشتر طنز ترجیح میدم انقدر جا خوردم!
ولی مشکل اساسی به نظرم داد بیش از اندازه بازیگران بود که واقعا آزاردهنده شده بود...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فوق العاده بود...یه کمدی که بقول امیر جعفری کلاس جهانی داشت،هر جای تهرون یا شهرهای اطراف و حتی کشورای همسایه هستین،بیاین وببینینش...از مسئولین خواهش میکنم یخورده زمانش رو بیشتر کنن!!! و یا دست کم تمدیدش کنن
جالب بود ولى ضعفم زیاد داشت.
به نظر من خیلی جالب بود و خنده دار .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش "شایعات"

توضیحی از نمایش نباید داد! همه ی ما می دانیم که چنین کاری حتما قابل تحسین است، کسانی که این نمایشنامه را خوانده اند که هیچ؛ می دانند موضوع چیست اما اگر کسی نمی داند ابتدا نمایشنامه را بخواند و بعد به تماشای نمایش شایعات آقای رحمان سیفی آزاد بنشیند.

بازی بازیگران:

خوب بودند اما... "مجید صالحی" شاید خیلی از تئاتری ها فکر کنند چرا باید بازیگران سینما به تئاتر بیایند و اینبار هم مجید صالحی!

این اولین اجرای مجید صالحی نیست، او چهار سال پیش هفتمین اجرای تئاتر خود را با همکاری امیر جعفری و ریما رامین فر انجام داده است. و این هشتمین اجرای تئاتر اوست، که خوب توانسته است بیان و بدن خودش را با صحنه میزان کند چون بیان در سینما با بیان تئاتر فرق می کند. در شایعات کسی را می بینیم که به راحتی بازی می کند و به راحتی صحنه را خانه ی خودش می داند ... دیدن ادامه » زیرا که او:

1- شاگرد استاد همیشه زنده حمید سمندریان است.
2- او می خواهد در صحنه زندگی کند. (مجید صالحی)

ممنون که وقتتان را برای خواندن نوشته های ناچیز بنده گذاشتید.

نمایش شایعات را دیدم و دربارۀ برخی چیزها مطمئن شدم. دلیل اینکه فردی به نام محمدرضا پارسا در خبرگزاری فارس (نقدی!) تحت عنوان «وقتی مدیر رسانۀ ملی نمایشی روی صحنه می برد که نمی توان آن را با خانواده دید» را هم متوجه شدم که از کجا آب می خورد. از دلایل آن یکی اختلافات و جبهه گیری هایی است که بین بسیاری از صاحب منصبان و مسئولان وجود دارد و سیفی آزاد نیز به عنوان مدیر گروه سریال شبکۀ یک سیما از این غائله مصون نخواهد ماند. عناد ورزی خبرگزاری فارس هم با سیفی آزاد تازگی ندارد. ارجاع می دهم به مطلبی که در سایت بانی فیلم در تاریخ بیست و پنجم مرداد امسال منتشر شده و مربوط است به پیشنهاد حجت الله ایوبی به رحمان سیفی آزاد مبنی بر پذیرفتن سِمَت معاونت آثار و تولیدات سینمایی کشور و نپذیرفتن او به دلایل مشغله های دیگر در صدا و سیما.
به بخشی از این مطلب دربارۀ سابقۀ ... دیدن ادامه » مزبور اشاره می کنم: «سیفی آزاد در پاسخ به اینکه آیا از واکنش های منفی از انتصاب در این پست نگران نبودید گفت: من اصلا نگران واکنش های منفی بعد از انتصاب به این معاونت نبودم زیرا به جز «خبرگزاری فارس» همه جا و همۀ افرادی که من با آنها در ارتباط بودم از این انتصاب احتمالی خوشحال شدند و به شدت استقبال کردند.»
بنابراین برخی از ریشه های مطلبی که محمدرضا پارسا در خبرگزاری فارس بر ضد سیفی آزاد و نمایش «شایعات» نوشته است مشخص می گردد. اما دلیل دیگر انتشار چنین مطالبی بر می گردد به این که اصولاً برخی افراد که آشنایی و قرابتی با دنیای هنر در مبحث عام و هنر تئاتر در دایرۀ خاص ندارند، ممکن است روزی گذارشان به تماشاخانه ای بیافتد و ناگهان خود را در جهانی ناشناخته و سرشار از عجایب می یابند و آلیس وار انگشت تحیر به دندان گیرند و ناگهان متوجه می شویم که فردای آن روز با انتشار مطلبی در روزنامه ای یا یک خبرگزاری آشوبی فرهنگی بر پا می شود نظیر تعطیلی نمایش «هدا گابلر» وحید رهبانی پس از معدودی اجراء و یا یادداشتی که دربارۀ «شایعات» نگاشته شده اما خوشبختانه تا به حال ثمری بر روند اجرای این نمایش نداشته است. پر واضح است که این ضعفی بزرگ در سیستم نظارتی فرهنگی و هنری ماست که چگونه نمایشی که از سد بازبینی، سانسور و هزار چیز دیگر گذشته و با زحمات چندین ماهۀ یک گروه حرفه ای تئاتر بر صحنه رفته است با اظهار نظر یک آدمی که اصلاً نمی داند تئاتر را با چه (ت) ای می نویسند و کلاً در فضای دیگری است و معلوم نیست چگونه در آن شب کذایی سر از آن تماشاخانه در آورده است، در یک لحظه بر باد فنا می رود.
دربارۀ ادعایی که پارسا دربارۀ این نمایش کرده است که آن را با خانواده نمی توان دید به نظر بنده یک غرض ورزی صرف است؛ زیرا فرضاً که خانواده ها با فرزندانشان مشغول دیدن این نمایش باشند. اگر آن فرزندان با آن مسائل به اضافۀ هجده آشنا نباشند محال است که متوجه شوخی هایی که مد نظر است بشوند و اگر هم متوجه بشوند که دیگر نمی توان گفت این نمایش بدآموزی دارد چون آنها این مسائل را قبل از دیدن این نمایش آموخته اند که حالا می فهمند. بنابراین چنین ادعایی از اساس رد است و نوشتن چنین مطالبی در خبرگزاری فارس بر می گردد به همان انگیزه ها و دلایلی که مذکور گردید.
و اما بپردازم به نمایش «شایعات»، به زعم بنده در این کار حق نمایشنامۀ نیل سایمون ادا نشده است. نمایشنامۀ «شایعات» یکی از کمدی ترین آثار اوست و بر پایۀ کمدی موقعیت شکل می گیرد که در جاهایی از آن کمدی کلامی نیز وجود دارد. با اینکه کارگردان، این نمایش را تا حدود زیادی وفادارانه نسبت به متن کارگردانی کرده اما در شیوۀ کارگردانی و اجراء، بیشتر به راضی کردن مخاطب عام ایرانی تئاتر توجه کرده تا به نفس و ذات نمایشنامۀ نیل سایمون. البته بنده با نظرات بعضی افراد که این نمایش را با نمایش های آزاد نظیر «فیس پوک» و «بابا گلی به جمالت» مقایسه می کنند مخالفم؛ زیرا حتی اگر بخواهید مبحث شوخی های جنسی را در نظر بگیرد این نمایش یک سوم نمایش های آزادی که در تهران بر صحنه می رود چنین شوخی هایی ندارد و مواردی نیز که دارد چنان سربسته است که نمی توان چنین عنوانی به آن داد. از طرف دیگر در مبحث طراحی دکور و صحنه و لباس و میزانسن این نمایش از حد و اندازه های نمایش های آزاد مطمئناً بالاتر است. غیر از این باشد بازیگرانی شاخص و دغدغه مند در تئاتر از قبیل سعید چنگیزیان، نگار عابدی، رویا میرعلمی و بهرام افشاری چطور ممکن است تن به بازی کردن در چنین نمایشی بدهند؟!
«شایعات» موفق به ارتباط برقرار کردن با مخاطب می شود و او را بارها به قهقهه وا می دارد اما احساس می شود آن چیزی که در بطن نمایشنامۀ سایمون وجود دارد در این نمایش به چشم نمی خورد که این بر می گردد به شیوۀ اجراء و اینکه در بازی برخی بازیگران آن، کارگردان از قابلیت ها و شیرین کاری های صرفاً همان بازیگر بیش از حد در نمایش بهره می جوید که آن ساختار کلی کمدی موقعیت نمایش را گاه به بیراهه می ببرد و به جزء های کوچک تری تقسیم کرده و بر خلاف جریان یکدست بودن نمایشنامه حرکت می کند. ضعف دیگر نمایش مربوط به شود به جنس بازی ای که از فهیمه امن زاده گرفته شده است. امن زاده در نمایش «مرده ریگ» ثابت کرد که بازیگر توانا و خوش ذوقی است و به گمان من در اینجا بازی خوبی در راستای کلیّت متن از او گرفته نشده است. جنس بازی وی با سایرین فرق دارد. گویا همۀ بازیگران دارند کمدی بازی می کنند اما او هیچ عنصر کمدی ای در بازیش دیده نمی شود و انگار دارد در یک تئاتر ملودرام به ایفای نقش می پردازد و تبدیل به وصله ای نچسب بر اندام این نمایش می گردد.
حتی سعید چنگیزیان که نقش مقابل امن زاده را بازی می کند با اینکه یک طرف دعواها و مشاجراتی است که بین آنها صورت می گیرد اما بازی خود را در قالب کمدی می اندازد و بارها خنده از تماشاگر می گیرد؛ اما کسی نمی تواند به بازی امن زاده بخندد و تفاوت جنس بازی اش با سایر بازیگران کاملاً بارز است و این غیر همسان بودن به بافت نمایش آسیب می رساند.
یکی دیگر از ضعف های کار موسیقی آن است. با توجه به تغییراتی که کارگردان در شیوۀ اجرایی متناسب با ذائقۀ تماشاگر ایرانی و شاید برخی جاها بتوان اندکی نام دراماتورژی بر آن گذاشت در نمایش اعمال کرده است معلوم نیست چرا این اقدام در انتخاب موسیقی صورت نگرفته است. منظور بنده این نیست که از یک موسیقی ایرانی استفاده می شد اما دستکم موسیقی ای که قرابت بیشتری داشته باشد، مثلا بی کلام و با بار کمیک باشد نه چیزی که همراه با آواز به زبان انگلیسی و لغات عجیب و غریبی که کسانی هم که مسلط به انگلیسی باشند متوجه نشوند چه می گوید!
از موارد قوّت این نمایش طراحی و اجرای دکور آن است و ایجاد فضای مناسبی که ما بین در ورودی و پلکان طبقۀ بالایی خانه ایجاد شده و جولانگاه بازیگران می شود. از طرفی نیز از انصاف نباید گذشت و بازی بازیگرانی همچون جواد عزتی و مجید صالحی را نباید با کارهای قبلی آنان در تلویزیون و سینما مقایسه کرد. باید تلاش نمود تا اکنون که بر صحنۀ تئاتر حضور یافته اند، بدون آن پیش زمینۀ ذهنی قبلی به بازی آنها نگریست و آنگاه قائم به آن بازی مشاهده کرد که در مدیوم تئاتر تا به چه اندازه موفق عمل کرده اند. به نظر من در این زمینه جواد عزتی موفق تر عمل می کند برای مثال شب گذشته که بنده به تماشای این نمایش نشسته بودم استاد نصرالله قادری در سالن حضور داشت و پس از پایان نمایش و رورانس مجید صالحی حضور ایشان را اعلام کرد و پاس داشت. این موارد را با صدایی خسته و گرفته اعلام کرد و این نشان می دهد که آن تربیتی که بازیگران حرفه ای تئاتر از جمله احمد ساعتچیان در همین نمایش بر تنفس دیافراگمی، صدا و حنجرۀ خود اعمال نموده اند در وجود مجید صالحی هنوز نیست و لازم است بر روی صدای تئاتری خود بیش از اینها کار کند تا هم از رسایی و وضوح بیشتری برخوردار شود و هم به حنجره و تارهای صوتی خود تا این حد فشار نیاورد و آسیب نزند.
شیرینی های ذاتی جواد عزتی نیز خالی از لطف نیست اما در جاهایی از نمایش بر آن تأکید بیش از حد می شود و نمایش را از مسیر اصلی خود به راه های فرعی می کشاند تا پس از گذشت زمانی و ایجاد رویدادهای جدید در داستان نمایش دوباره به مسیر و روال عادی خود بر گردد. بهترین بازیگری این کار نیز به زعم من بر می گردد به بازی سعید چنگیزیان و پس از وی بازیگر جوان و جویای نام تئاتر؛ بهرام افشاری.
فارغ از تمامی این مسائل با تماشای نمایش «شایعات» می توان به خاطر متن خوب و بازی هایی که بد نیستند و فضای مفرّح و کمدی ای که بر کلّ کار حاکم است قریب به دو ساعت به صحنه نگاه کرد، خسته نشد، خندید و در پایان کار نیز پشیمان و آویزان از سالن تئاتر خارج نگردید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کمی شوخی ها زیاد نبودند؟
آرزومند، شادی بهرامی، Clepsydra، آوا فیاض، هنگامه حودت و آرش امینیان این را خواندند
کیارش این را دوست دارد
من شخصا 2 ساعت خوب و خوشحال رو می گذرونم وقتی کارو می بینم.
۲۷ مهر ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مفهوم نمایش برای من جالب بود.
از آنجاییکه 70% شایعات درست هستن، تماشاگر درست یا نادرست بودن چیزی که میشنید رو بررسی میکرد و سعی میکرد تشخیص بده (البته با قضاوت خودش).
انقدر جواد عزتی خوب تماشاگر رو میخندوند که فهیمه امن زاده هم میخندید!!!
بازی رویا میرعلمی مثل همیشه خوب بود و البته نگار عابدی هم.
فقط حیف که زمینه طنز برای بهرام افشاری کم بود.

یادداشتی بر «شایعات» رحمان سیفی‌آزاد

وقتی مدیر رسانه‌ ملی نمایشی روی صحنه می‌برد که نمی‌توان آن را با خانواده دید

نمایش «شایعات» ساخته یکی از مدیران تاثیرگذار سیما را به خاطر شوخی‌های رکیک و جنسی‌اش نمی‌شود با خانواده دید و حالا این جناب کارگردان مدیری است که باید خوراک بصری و فکری میلیون‌ها ایرانی بیننده سیما را تامین کند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920720001395
شادی بهرامی این را خواند
متن کامل خبر رو در لینک داده شده بخونید.منتظر نظرات شما هستم
۲۲ مهر ۱۳۹۲
آقای ایمانیان عزیز
از خبرگزاری فارس چه انتظاری دارید؟
آنها هرچه به نفعشان باشد را منتشر میکنند.
۲۴ مهر ۱۳۹۲
محمدرضا ایمانیان: چه کار جالبی کرده ای دوست تئاتری. خبرگزاری فارس که معلوم الحال است. فقط می توان به حالشان تأسف خورد.
۲۴ مهر ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
متاسفانه امروز بلیط نمایش سنگ ها در جیب هایش رو خریده بودم که گرفتار ترافیک شدم و به نمایش نرسیدم ولی دلم نیومد دست خالی برگردم خونه‌ ، رفتم نمایش "شایعات" رو دیدم. یه کار معمولی بود که بیشتر به درد سالن اصلی تئاتر شهر میخورد تا سالن استاد سمندریان !
البته بازی خانم میرعلمی واقعن عالی بود .. مجید صالحی هم ؟ چی بگم والا !!!
رعنا جمالی، رسول حسینی، علیرضا شیخ بیات، عارف و شادی بهرامی این را خواندند
علیرضا این را دوست دارد
از کی؟
۱۶ مهر ۱۳۹۲
راست میگن حسین جان برو سنگها در جیبهایشُ ببین و سعی کن ایندفه دیر نری که بخوای توو فیسبوک مورد عنایت قرارش بدی :)
۲۳ مهر ۱۳۹۲
کی هستی حالا تو ؟!!
۲۴ مهر ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ما هم دیشب به اتفاق دوستان این نمایش را دیدیم . با توجه به نقطه نظرات پیشین و بازخورد بعضی رسانه ها خیلی دوست داشتم کار را ببینم . داستان ار ابتدا شروع کمدی و Comic خود را ظاهر کرد و تا انتها با این روند پیش رفت و خب نقطه اوج هایی داشت که به تناسب ورود بازیگرها دنبال می شد . کارگردانی و بازیها در نوع خود ! خوب توصیف می شود و صحنه و دکور وسیع و دلواز ... ! داستان آمریکایی ولی اجرا کاملا ایرانیزه شده و به سبک دیالوگها و متلک های و حرکات بعضا اونجوری !؟ و ناجور؟! ایرانی ... و بنابراین مجید صالحی و جواد عزتی در این مورد پیش رو ... ! وجود یک پلیس خوش پوش آمریکایی و خانم میرعلمی با ری اکشن های با مزه ...
بی وقفه خندیدن و تا مرز دل درد رفتن از مشخصه های اجتناب نا پذیره این کاره ... ! فقط بعضی از دیالوگ ها و کنایه ها مناسب و در شان ... !؟ نبود !
بیشتر شبیه نمابش های کمدی سینما گلریز بود تا تئاتر. فقط و فقط برای اینکه چند دقیقه بخندید خوبه اما هیچ ارزش هنری خاصی نداره. به نظر من 20000 تومان خیلی زیاده برای همچین کاری.
شاید روش درستی برای قضاوت نباشه اما حضور مجید صالحی خودش میگه که چگونه اثری رو خواهید دید.
۱۲ مهر ۱۳۹۲
نمایش های تخت حوضی سینما گلریز هم همین قیمتها رو دارن دیگه!!! فقط مسئله اینه که آدم اسم سالن "استاد سمندریان" رو میبینه احساس میکنه نمایش توش قطعا باید با سینما گلریز فرق داشته باشه! که متاسفانه نداره! :)
۱۲ مهر ۱۳۹۲
با نظر کیارش موافقم.
۱۳ مهر ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من دیشب این نمایش رو دیدم . ولی چون شایعات نیل سایمون رو نخوندم ،بنابراین نمی دونم چقدر متن اصلی دستکاری شده . نمی تونم بگم خوشم آمد یا نه . شاید 50 -50 بود .
طراحی صحنه ، طراحی لباس و نور خوب بود .
در مجموع بازی هاهمه خوب بودند . بازی رویا میر علمی رو خیلی دوست داشتم .
بیشتراحساس کردم فقط یک ئتاتر کمدی ست و قرار ست بخندیم ، وجوه شایعه ها درش کمرنگ ست . و شاید لازمه ی دقت بیشتر در میان دیالوگهای ردو بدل شده میان باریگرانش است .
و اما موضوعی که اخیرا" توجهم راجلب کرده حضور طیف های مختلف مردم در سالن های تئاتر است همراه با فرزندانشان . آنهم یا به واسطه ی نام نمایش یا به دلیل وجود بازیگرانی که مردم یک شناخت نسبی از سبک کارشان دارند .
دیشب ردیف جلوی من حدود 7 یا 8 صندلی را خانواده ای با بستگانشان که یک پسر بچه ی 9یا 10 ساله هم همراهشان بود پر کرده بودند ... دیدن ادامه » . خانواده ای مذهبی . وقتی به تماشاگران آن سمت سالن نگاه کردم بازهم بچه های دیگری دیدم . برایم جالب بود . به نظرم آمد به خاطر نام چواد عزتی و مجید صالحی در این اجرا ، مردم دوست داشتند بیایند و یک نمایش کمدی ببینند . نه نیل سایمون را می شناختند و نه به دنبال چیز دیگری بودند . به دنبال شادی بودند و لحظاتی برای سرگرم شدن خود و خانواده هایشان . شبی هم که برای دیدن سیندرلا رفتم ، باز این صحنه را دیدم . البته مردم با شنیدن نمایشی به نام سیندرلا فکر کرده بودند همان سیندرلای افسانه ایست ، و با فرزندانشان آمده بودند که متاسفانه مجبور شدند وسط اجرا سالن را ترک کنند.
امشب هم که به دیدن نمایش افسانه ی آه رفتم ، کنارمن یک پسر بچه ی 6 یا 7 ساله بود . من از این اجرا خیلی لذت بردم .فوق العاده بود . از همه نظر .ولی نمی دانم آن پسر بچه هم که شاید پدرش او را آورده بود یک نمایش عروسکی ببیند به اندازه ی من لذت برد و چیزی فهمید . نمی دانم .
ولی به این مطلب واقف شدم که مردم گریزان شده از سینما به تئاتر روی آورده اند . چون زنده و پویاست . حاضرند برای خود و خانواده هایشان هزینه ی بیشتری بپردازند و لی سرگرمی بهتری داشته باشند .
ولی متاسفانه بندرت در سینما و تئاتر کاری که برای کودکان و نوجوانان باشد وجود دارد . فکر می کنم چقدر مهم است که دست اندرکاران علی الخصوص در کار تئاتر برای اینهمه اشتیاق مردم فکری بکنند. مردمی که علاقمند شدند با بچه هایشان به تئاتر بیایند . خیلی زیباست . امیدوارم یک روزی برسد که سالنهای متعدد تئاتر درنقاط مختلف شهرهای کشورمان داشته باشیم مخصوص کودکان ، نوجوانان . که در آنها نمایشنامه هایی به روی صحنه برود که باز هم مخصوص خودشان باشد . شاد شوند ، بیاموزند و لذت ببرند. به امید آنروز

کاملا با شما موافقم در این خصوص که تئاتر کودک جا دارد بیشتر کارشود.البته خانواده هایی هم که می خواهند همراه فرزندانشان به تماشای یک نمایش بنشینند،باید پیشتر درمورد سبک آن کار و محدودیت سنی برای مخاطبینش،تحقیق و پرس و جو کنند.قطعا نمایشی مثل سیندرلا ... دیدن ادامه » با نویسنده صاحب نام و صاحب سبکش نمی تواند روایت همان سیندرلای معصوم والت دیزنی باشد.لا اقل به بروشور نمایش نگاهی بیندازند.گذشته از این،تاترهای کودک و نوجوان بطور معمول در سالنهایی چون کانون فکری کودکان و نوجوانان یا فرهنگسراهایی مثل نیاوران اجرا می شود قطعا ایرانشهر یا تئاتر شهر، خواستگاه این نمایشها نیست.
۱۰ مهر ۱۳۹۲
سارا جان ممنونم و باسپاس از شما. خوشحالم از اینکه باعث یادآوری بهترین خاطرات کودکیت شدم .
۱۲ مهر ۱۳۹۲
از تنها شلوغی و ازدحامی که خوشم می آید، شلوغی سالن های تئاتر است. ایدون باد و اینچنین باد و بیش از این باد.
۲۴ مهر ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

.::: چهارمین قرار دسته جمعی :::.

نمایش شایعات

یکشنبه 14 مهر 92|ساعت 20:30|تماشاخانه ایرانشهر

ویژگی ها:

1.تخفیف 25% برای اعضای تماشاچی حرفه ای.
پرداخت 15 هزار تومان(قیمت اصلی بلیت 20 هزار تومان است.)

2.گپ و گفت اعضا بعد از دیدن نمایش (مکان متعاقبا اعلام می گردد.)

خواهشمندیم این بار نهایتا تا پنجشنبه 11 مهرماه ثبت نام خوتونو تکمیل کنید.

شماره ... دیدن ادامه » کارت: 6274121143229128 به نام آوا فیاض-اقتصاد نوین
شماره تماس:09373340794

پس از واریز به همین پیج مسیج بزنید.نام و تعدادتون و شماره پیگیری فراموش نشود.
کامران فتحی و امیرحسین مجیری این را خواندند
شادی بهرامی، homa m، raro و علیرضا شیخ بیات این را دوست دارند
مرسی که به فکر هستید. اما این شماره گروه ه... شماره شخصی نیست.خیالتون راحت
۱۳ مهر ۱۳۹۲
خانم فیاض
سلام
قرار دیگه ای برای این نمایش ندارید؟
۰۸ آبان ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هیاهویی برای هیچ

من نمایشنامه کله پوک های نیل سایمون را خیلی دوست دارم اما این نمایشنامه واقعا مورد علاقه من واقع نشد

با کمال احترامی برای گروه اجرایی علی الخصوص احمد ساعتچیان و بهرام افشاری در کمال نارضایتی نتوانستم گروه را در پایان اجرا تشویق کنم امیدوارم در کارهای بعدی موفق باشند

اجرایی که سراسر خندیدم ( که به شخصه به شدت نیاز داشتم به خندیدن) اما به چه؟؟؟ نمیدانم
همان که قبلا گفتم در مورد نمایش دیگری، نمایش پر بود از یک گونه روش القای معانی به شکل کاملا افراط گونه و به بدترین وجه ممکنه

نمایشنامه ای با اشخاص خارجی و nbc و cbs که سر از زلال افکار در میاره !!!!!! این دیگه چه جور دراماتورژی هست؟؟ یا همه ش را ایرانیزه کنید یا واقعا وقتی نمیتونید دست نزنید به نمایشنامه

من نمیدونم چرا کارگردانای ایرانی نمیخواهند قبول کنند که لازم نیست برای ... دیدن ادامه » خنده انداختن مردم نیازی نیست به زور شوخی های مثبت 69 بچپونند توی نمایش
این نوع روش القای معانی جای خودشو داره که میتونه گاها یک کلمش کار دو صفحه توضیحو انجام بده اما حد داره نه اینکه 100 دقیقه مداوم گیر بدی به این روش ؛ شاعرم ته تهش سر از یه پیمانه در میاره نه اینکه با بشکه 120 لیتری خودشو خفه کنه

در سراسر اجرا خندیدم اما در پایان خنده ام تلخ بود از تئاتری که ندیدم
نمایشنامه رو که خوندم از خیر دیدن نمایش گذشتم

یک سری دیالوگهای پینگ پونگی -مغزم درد گرفت- بار طنزشم خیلی زیاد نبود -جورچین بود بیشتر

البته برای نیل سایمون برنده جایزه پولیتزر احترام قائلم ولی چرا نمایشنامه هیچگونه محتوا و پیامی نداشت :|
من تا حالا اجرای خوبی از نیل سایمون توی ایران ندیدم، حتی فیلم یکی دو تا اجرای خارجی رو هم از نیل سایمون دیدم و خوشم نیمده. ایضا نمایشنامه چندان خوبی هم ازش نخوندم. نمیدونم مشکل از سلیقه منه، از تفاوت فرهنگی ایران و آمریکاست، از خوانش عوامل اجرایی از نیل ... دیدن ادامه » سایمونه یا خیلی ساده، از نیل سایمونه و نمایشنامه‌هاش که با سلیقه من جور نیست. هر چی که هست، تمایل چندانی برای دیدن آثار نیل سایمون ندارم.
نه اینکه کسی ازم چیزی پرسیده باشه یا نظرمو خواسته باشنا، نه، همینجور گفتم که گفته باشم!
۰۵ مهر ۱۳۹۲
دوستان اسم منو هم به عنوان هم نظر در دوست نداشتن سبک نیل سایمون اضافه کنید! من هم دو کار پابرهنه در پارک و پسران آفتاب رو از ایشون دیدم و نپسندیدم. هرچند انصافا پسران آفتاب اجرای خیلی خوبی داشت، اما با مشکل بزرگی مواجه بود به نام متن. یادمه در نظری که برای ... دیدن ادامه » اون تئاتر نوشته بودم گفته بودم دیگه هیچ کاری از نیل سایمون رو نخواهم دید، مگر در شرایط خاصی که نمیدونم چیه!
۰۵ مهر ۱۳۹۲
به نظرم نمایشنامه طنز یا طنز تلخ باید محتوا یا پیام گیرایی داشته باشه تا اثرش رو بر مخاطب بگذاره ، همچنین نویسنده بتونه استادی خودش رو در بکار گیری کلمات به رخ تماشاچی یا خواننده بکشونه والا نگارش دیالوگهای دورهمی که کار آماتورام هست :|
۰۵ مهر ۱۳۹۲
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به نام یگاه هنرمند

"شایعات"

شاید به تر بود به جای "شایعات" بنویسم "جز به ترین نمایش های طنز" ....!
شایعات "بی نظیـــــــــــر" بود...
احساس می کنم پس از مدتی "طنز" با "شایعات" جان گرفت...
بازی بسیار عالی بازی گران با تسلط بسیار
دکور مناسب
طراحی لباس بسیار عالی
یک فضای گرم و صمیمانه
متن دل نشین
و کارگردانی خوب و حرفه ای...
و یک نکته که بسیار بسیار ذهن من را به خود مشغول کرد و احساس کردم نقطه قوت این اجرا بود:
با این که ساختار کلی اجرا ایجاب می کرد که گاهی اوقات بازی گران به اقتضای نمایش نامه،میان دیالوگ یک دیگر بپرند، اما ! این به هیچ وجه باعث نمی شد که دیالوگ ها نصفه نیمه و خورده شده تحویل تماشاگران داده شود...در عین حال که اجرای شلوغی بود اما مفاهیم به خوبی القا می شد و همه ی دیالوگ ها کامل بیان می شدند...در ضمن این شلوغی به هیچ وجه موجب کلافه شدن تماشاگران نمی شد...ین هماهنگی ناشی از تمرین زیاد و قدرت بازی گران و توانایی بالای کارگردان است.
"تحسین ... دیدن ادامه » برانگیز است...!"
پایان نمایش بسیار خوب بود که البته مستلزم توجه است.
طنز به معنای واقعی بود،چون مفهومی اجتماعی را که مسلما در زندگی روزمره خود هم دیده ایم بیان می کرد و این مفهوم با قسمت پایانی نمایش به کمال می رسید.
می گویند در یک طنز واقعی،در پس خنده هایمان غمی می روید،اما شایعات نشان داد می توان طنزی واقعی ارائه داد و مفهوم مهمی را القا نمود بی آن که ذره ای اوقات مخاطب تلخ شود.
این نمایش در سالن زنده یاد استاد سمندریان اجرا می شود...اجرای "شایعات" در این سالن، فضای مناسبی را به وجود آورده است...فضای خوب و دوست داشتنی و دل نشین...!

صندلی ها و حتی پله ها کاملن پر بودند و می شد حرکت های بی اختیار تماشاگران را از شدت خنده،دید.

شایعات آن قدر قوی است،که مسلما می تواند نظر کسانی را که حتی به تئاتر علاقه ای ندارند،به خود جلب کند.

یا حق./
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید