تیوال نمایش سرمه ای با ث صابون
S3 : 15:36:03
  ۰۸ تا ۲۱ مرداد
  ۱۹:۲۰
  ۱ ساعت
 بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

: میلاد رضایی
: سهند جعفری
: میلاد رضایی، بنیامین میرزاپور، راحله امیری، پرنیان اسلامی نژاد، محمد مهرزاد
: آرمین قدردان

: نوید آقاجانیان
: ملیکا بیراز
: منیر میرحسینی
: سهند جعفری
: ملیکا بیراز
: سجاد جعفری
: محمد مهرزاد
: محمدحسین میری
: نریمان محبی، محمد شیخ محمدی، منیر میرحسنی
: مریم نیازی
: آرمین رسولی
: محمد خراسانی
: پارسا عارف
: وحید رونقی
: میلاد رهجو
صدای باز شدن پنجره ای که معلوم بود خیلی وقته روغن کاریش نکردن نگاهم رو برد پیش خودش.یه دختر بچه که عروسکش رو زده بود زیر بغلش و داشت از پنجره بیرون رو نگاه میکرد.

گزارش تصویری تیوال از نمایش سرمه ای با ث صابون / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس ها »

مکان

تهران، خیابان وصال شیرازی بالاتر از تقاطع طالقانی، کوچه فرهنگی بهنام، پلاک ۳
تلفن:  ۰۲۱۸۸۹۶۳۹۴۷


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نمایشنامه:
100/85
یکی از مهمترین ویژگی های این نمایش دغدغه مندی و ایجاد فضای تفکر انگیز برای مخاطب است. هر چند برخی از پیچیدگی های نمایشنامه نیازمند دقت بسیار بالای بیننده است. البته در بعضی از مواقع میتواند موجب خستگی بیننده شود.اما در مجموع متن نمایش یکی از نقاط قوت آن است.
کارگردانی:
100/65
در قدم اول حضور عناصر اضافی در صحنه به چشم می‌خورد.همینطور ناتوانی در کارگردانی صحنه دختر نوجوان کاملا مشهود بود.البته از نقاط قوت آن میتوان به تغییر جذاب و هوشمندانه شخصیت ها در بازه زمانی کوتاه اشاره کرد.با توجه به فضای متن، انتظار می رفت،فرم اجرایی بهتر و جذاب تر باشد
بازیگری:
پسر بزرگسال:100/85
دختر بزرگسال:100/80
پسر نوجوان:100/65
دختر نوجوان:100/70
به طور کلی از پس شخصیت ها بر آمده و باور پذیرند البته پسر نوجوان از این حیث کمتر برخوردار است.پسر بزرگسال و دختر بزرگسال حس کار را به خوبی القا کرده و بیننده را همراه کرده همچنین دختر نوجوان با توجه به جذابیت کمتر متن در صحنه خود نسبت به دیگر صحنه ها و همینطور ضعف کارگردانی در این صحنه عملکرد مناسبی داشته است
طراحی صحنه:100/10
طراحی لباس:100/80
طراحی نور:100/75
چهره ... دیدن ادامه » پردازی:100/40
صدا و افکت:100/80
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک نمایش با ساختاری مونولوگ ( تک گفتار ) که سعی داردبه مسئله ی روابط میان آدم ها بپردازد اما کاستی ها و خلاهای موجود درمتن نمایشنامه و عدم پرداخت مناسب کاراکترها که لازمه یک اثر با ساختاری چنین می باشد ، مانع از انسجام و هماهنگی مناسب در اجرا و ارتباط کامل مخاطبین با هریک از آدمها گردیده است .
کارگردانی اثر اگرچه تلاش دارد تا یکدستی و تخت بودن متن را با برخی ایده ها پوشش دهد ودر اندک مواردی موفق عمل میکند اما همچنان درطراحی میزانسن هایی باورپذیر و ازجنس زندگی که توامان هم در فضاسازی محیطی و هم در بازتاب ذهنیت و درونیات آدم های نمایش کارکرد یابد به موفقیت نمی رسد .
بازی دوبازیگر نوجوان (خاصه نقش پسر ) یکی از نقاط برجسته این نمایش محسوب می گردد که حتی درمواردی از بازی سایر بازیگران که بعضا ممکن است ازنظر کمی واجد تجربیات بیشتری باشند نیز برجسته ... دیدن ادامه » و تاثیر گذار تر محسوب می گردد.
حوزه طراحی صحنه به جز چیدمان تعدادی آکسسوار قدیمی که برخی تا پایان هیچ کارکرد اجرایی نمی یابند به عنصری قابل چشم پوشی مبدل گشته است . موسیقی در برخی لحظات به ارتقا بار حسی صحنه و بازیگر کمک می کند و می توانست برای پرکردن برخی دیگر از گسستها و شکافهای ریتمیک مورد استفاده بیشتر قرار گیرد . کما اینکه نورپردازی نیز در اغلب موارد درخلق فضایی مناسب برای باورپذیری و تمرکز بیشتر تماشاگر بر حال و هوای کاراکترها عاجز باقی می ماند .
درجه کیفی : c
کارگردانی:10/5
متن نمایشی :10/4
بازی ها :10/5
طراحی صحنه :10/4
طراحی لباس :10/6
گریم :10/5
نور :10/4
موسیقی و افکت :10/5
امیر مسعود و حسین پوریعقوب این را خواندند
قطعا این نقد نتیجه عدم درک و ضعف در شناخت این نمایش است
۱۶ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش به کارگردانی سهند جعفری و بازی میلاد رضایی، بنیامین میرزاپور، راحله امیری، پرنیان اسلامی نژاد، محمد مهرزاد امروز ساعت ۱۹ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید