آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش مغازه خودکشی
S3 : 08:31:45 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۰۶ تا ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
۲۱:۴۵
۱ ساعت
بها: ۵۰,۰۰۰ تومان
«مغازه خودکشی» زندگی خانواده‌ای افسرده را روایت می‌کند که در شهری خالی از امید، مغازه فروش ادوات خودکشی دارند.

اقتباس از رمان مغازه خودکشی ژان تولی با ترجمه احسان کرم ویسی

گزارش تصویری تیوال از نمایش مغازه خودکشی / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› تیزر نمایش «مغازه خودکشی» منتشر شد

مکان

خیابان نوفل‌لوشاتو، تقاطع خیابان رازی
تلفن:  ۶۶۷۶۰۵۳۰-۶۶۷۵۱۰۴۶-۶۶۷۶۳۵۶۹

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
نقطه‌ی قوت نمایش، متن آن است. دراماتورژی اثر نسبتن خوب است اما بعضی از ایده‌های کارگردانی را دوست نداشتم. جاهایی که با بازی‌ها و حرکات اگزجره روبه‌روییم. به‌نظرم اگر اغراق کم‌تری در نمایش بود، بهتر بود. جا دارد به بازی خوب وحید آقاپور هم اشاره کنم.
داستان مغازه‌ی خودکشیِ ژان تولی روی کاغذ به اندازه‌‌ی کافی جذاب و خواندنی‌‌ست؛ نگاهی طنازانه و عجیب به مقوله‌ی مرگ و خودکشی که تلخی‌های خاص خودش را دارد و با شوخی‌های گاه‌وبیگاهش درباره‌ی مرگ‌ مخاطب را میان خنده‌های ناگهانی به حرف‌ها و کارهای خانواده‌ی عجیب تواچ و لحن گزنده‌ی حقیقتی که نمی‌توان از آن فرار کرد نگه می‌دار‌د. مغازه‌ی خودکشی در اجرای فعلی‌اش بخشی از جذابیت متن را منتقل می‌کند به‌ویژه در‌ فصل‌هایی که داستان روی لوکریس و میشیما(نوشین تبریزی و وحید آقاپور) متمرکز می‌شود؛ هر دو بازیگر، طنز تلخ داستان تولی را به‌درستی درک کرده و به مخاطب منتقل می‌کنند و بازی‌های درخشان‌شان نقطه‌ی قوت اجراست. مخاطب چه کتاب را خوانده باشد و چه نه بازهم با نمایش ارتباط برقرار خواهد کرد. هرچند در متن فصل‌ها و بخش‌هایی از کتاب به کلی حذف یا به شدت کمرنگ شده‌اند که اتفاقا، اشاره‌ای کمی پررنگ‌تر از حالت فعلی به جذابیت بیشتر اجرا کمک می‌کرد. با این‌وجود تماشای مغازه‌ی خودکشی (با گریم‌ها و طراحی صحنه‌ای که یادآور برخی کارهای تیم برتون است)، از اتفاقات جذاب این روزهای تئاتر است.
سحر این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من دیشب این تئاتر رو دیدم و باید بگم یکی از کارهای خوش اجرایی بود که در سال های اخیر دیدم. هم بازیگران بسیار کم اشتباه بودن، هم بازی ها نسبتاً طبیعی بودن، هم داستان خط سیر مناسبی داشت، هم تیم اجرایی و تغییر صحنه ها با سرعت خوبی انجام میشد و در کل از دیدن یه تئاتر خوش اجرا لذت بردم؛ پیشنهاد میدم برید ببینید.

در مورد داستان هم جالب و متفاوت بود؛ بعضی جاها حتی هیجان خاصی داشت و یکی از نقات قوت نمایش این بود که بازیگران نقششون رو به خوبی درک کرده بودن. داستان بعضی وقتا آدم رو به فکر فرو میبرد و بعضی جاها با طنز به جا و به دور از لودگی های رایج، فضا رو عوض میکرد طوری که به ناگاه از ته دل بخندی و به خوبی دچار درک طنز تاریک بشی! تجربه ای بود که به یاد میمونه و ممکنه تا روزها در فکر برید و تأثیرش روتون بمونه.

برای خود من، درک اینکه تنها دوست داشتنه که ما رو نجات میده یه تجربه واقعی بوده. به نظرم برای مغزهایی که در عمق جهان نگریسته اند و بعضی وقتا ممکنه دچار شگفتی منجر به بیهودگی و حس ناتوانی در برابر عظمت جهان و پیچیدگی اطلاعاتی که مشاهده کردن بشن، این دوست داشتنه که نجاتشون میده و معنای رنگارنگ هیجان انگیزی به جهان میبخشه که حتی با درک کامل تاریکی جهان، مثل آلن، ولی همواره در درون زیبا بمونی. این تئاتر رو به این دسته افراد هم توصیه میکنم... ^_^
به نظرم هدف این تئاتر هم این بود که برسیم به درک این موضوع که تنها دوست داشتنه که آدما رو نجات میده میون اینهمه عجز و سرخوردگی.و کار حرفه ای این گروه دقیقا میزنه وسط خال و به هدف میرسونه تماشاگراشو. لذت تماشای یه تئاتر خوبو از دست ندیدن.
۱۴ مرداد ۱۳۹۸
@طاهره سیفی
بله دقیقاً
۱۵ مرداد ۱۳۹۸
اولا که بخاطر اطلاع قبلی منتظر این نمایش بودم وخیلی به بازیگراش اعتماد داشتم ولی اصلا تا این حد انتظار نداشتم نمایش خوبی باشه واقعا عالی بود هم بازیگراش و هم متن نمایشنامه جدیدبود تابه حال درمورد این موضوع هیچی نشنیده بودم نخونده بودم جایی خیلی این نمایش رو دوست داشتم اونقدر لذت بردم از این نمایش که گذر زمان رو حس نکزدم
۱۸ مرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
همه چی از آنجا اغاز شد که زندگی امیدش را تمام کرد نمایش حول داستانی میگردد که فروشنده مغازه ای وخانوادش با فروش وسایل خودکشی لاکچری سعی در زیبا تر کردن مردن افراد دارند . انتقال زشتی و معقوله ای تلخ مثل خودکشی در قالبی طنز و در عین حال اجتماعی و از همه مهمتر امید در کنار همه این تلخی ها جذابیتی دو چندان داشت بازیگران با اینکه تحرک و وجه وجه زیادی نداشتند،توانستن یک ساعت و نیم مخاطب را بر سر جا میخکوب کنند به خوبی در نقشهای خود فرورفته بودن
دیاگوها جذاب و طنزهای به جا بدون تملق و بی احترامی و فحاشی (که این روزها انگار مد است) بود
بازی روان لباس ها متناسب با بازی
نور پردازی بسیار بدون هماهنگی که البته از تیاتر شهرزاد نمیشه بیشتر از این انتظار داشت اما میشود بهترش کرد
موسیقی گاه بی گاه و افکت بیشتر از صدای بازیگران بود که باعث گنگ شنیده شدن دیالوگها میشد ،
بازیگران گاهی تمام رخ یا نیم رخ باهم بازی میکردن که این باعث میشد بیننده کمی احساس بدی داشته باشد که البته بعد کمی گذشتن از تئاتر مخاطب با این روش بازی ... دیدن ادامه ›› اخت میشد
صدای فن خنک کننده زیاد تر از صدای بازیگران بود که باعث آزار میشد که ای کاش مسئولین رسیدگی کنند (خدمات محترم تیاتر شهرزاد)

در کل به اجرا در آوردن اقتباسی از کارتون یا کتابی که هر مخاطبی یک ذهنیت دارد کاری سخت و دشوار است ولی به جرات می توان گفت از همین الان تا اگر روزی کسی یا کسانی بتوانند اجرای بهتری از مغازه خودکشی به اجرا در آورند هر جا اسم مغازه خودکشی میبینم به یاد بچه های تیاتر مغازه خودکشی نوشین تبریزی، وحید اقاپور، سوسن مقصودلو، سامان میرحسینی، اتابک نادری، فرهاد رشیدی، سحر مختارزادگان، یاشار نادری و کارگردان این اجرا اقای مهران می اندازد
منم این کارو خیلی دوست داشتم؛ قشنگ تا چند روز فکرم رو درگیر خودش کرد.واقعا لذت بردم
۱۴ مرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این اجرا رو دوست داشتم. فضای نسبتاً متفاوتی داشت. داستان اصلی رو نخوندم. ولی اینکه این روزها خیلی مورد توجه قرار گرفته (به صورت اجرای صحنه‌ای و نمایشنامه‌خوانی و کتاب صوتی) نشون میده که اثر موفقی بوده. اینکه اقتباس چقدر موفق و وفادار به متن بوده رو اطلاع ندارم. ولی داستانی که توی این اجرا دیدم برام دوست داشتنی بود و طنزِ جالبی داشت. خانمِ سوسن مقصودلو رو خیلی دوست دارم و خیلی خیلی خوشحال شدم از دیدن اجرای زنده ایشون. :) بازیگر نقش آلن هم علاوه بر چهره شیرین و دوست داشتنی، بازی خوبی هم داشت؛ مخصوصاً که شب دوم اجرا بود و ایشون هم کوچکترین بازیگر این اجرا هستن.
تنها ایرادی که به چشم من اومد، بعضی ناهماهنگی‌ها و سرعت پایین در جابجایی صحنه بود که یه جاهایی سرعت اجرا رو پایین آورد. قطعاً در شب‌های بعدی هماهنگی بیشتر خواهد بود. (البته بهتر بود که از اولین شب این اتفاق میفتاد.)
عه ، شمام دیشب بودین؟ :)
۰۹ مرداد ۱۳۹۸
ویدا خانم پیشنهاد میدم کتاب صوتی ش رو هم گوش بدید که با صدای هوتن شکیبا جدیدن منتشر شده

https://www.ketabrah.ir/go/b40552/fbed1
۰۹ شهریور ۱۳۹۸
جناب آقای جعفریان اتفاقا قبل از دیدن این اجرا در یک کتاب فروشی فایل های صوتی رو دیدم و برام کنجکاوی ایجاد شد که ایندو چه ارتباطی دارن.. از توصیه تون سپاسگزارم چشم در اولین فرصت گوش میکنم.
۰۹ شهریور ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایش را دوست داشتم. باتوجه به اینکه موضوع بسیار جذاب است ولی متن نمایشنامه را خالی از ایراد ندیدم البته اجرای خوب این نمایش، اثر را به اثری در خور توجه بدل کرده است. علیرضا مهران با ارائه ی میزاسن های جذاب به تماشاگر نشان می دهد که کارگردانی باهوش و در عین حال خلاق است. طراحی صحنه فوق العاده و بسیار کاربردی بود. نمیتوانم از کارکرد خوب نور و موسیقی در این اثر بگذرم. بازی ها در راستای طراحی کارگردان پیش می رود اگر چه یکدست نیست ولی بازی های شاخص در این اثر خود را به تماشاگر تحمیل می کند. این بازی ها تماشاگر را همراه می کند و در دل قصه جاری می سازد. بازی آقای وحید آقاپور، نوشین تبریزی ، اتابک نادری و یاشار نادری را بسیار پسندیدم. من توصیه می کنم اگر می خواهید از دیدن یک تئاتر که به معنای واقعی در این روزها بسیار کم شده، لذت ببرید به دیدن این اثر بروید.
«مغازه خودکشی» یکی از درخشان‌ترین آثار فانتزی سیاهی است که در دو دهه گذشته در جهان نوشته شده است و من که از خوندن کتابش لذت برده بودم برای دیدن این تئاتر شتافتم
البته خب مث همه اقتباس ها نمایش از کتاب عقب تر است

نمایش"مغازه خودکشی"طنز تلخ همراه با شیرینی است که در داستان وجود دارد.

داستان در یک مغازه می‌گذرد که افرادی که قصد خودکشی دارند با مراجعه به آن می‌توانند تمامی ابزار‌های خودکشی را از انواع سم، طناب‌های دار، سلاح‌های کمری مناسب گرفته تا ویروس‌های کشنده، انتخاب و خریداری ... دیدن ادامه ›› کنند.

نمایش می خواهد بگوید زندگی با وجود همه مشکلاتی که دارد، می‌تواند همچنان زیبا باشد. در واقع این خود ما هستیم که انتخاب می‌کنیم چه چیزی را ببینیم. می‌توانیم در حال تماشای اخبار منفی باشیم ولی ظاهر زیبای گوینده خبر را ببینیم.
همه‌چیز در بی‌زمانی و بی‌مکانی محض می‌گذرد! مغازه‌ی خودکشی در شهری نامعلوم قرار دارد که می‌تواند هر کجای جهان باشد. همین مشخص نبودن زمان و مکان به ما کمک می‌کند تا وجود این مغازه‌ی خودکشی را در نزدیکی خودمان تصور کنیم.
باید بگم نمایشو دوس داشتم
بازی وحید اقاپور و نوشین تبریزی خیلی به فانتزی متن نزدیک شده بود
بازیگر نقش آلن خیلی دوست داشتنی و شیرین بود
برعکس همه، همیشه لبخند پهنی روی لب داشتو امید توی دلش زنده است
بهتون توصیه می کنم این نمایشو ببینین
وحید اقاپور و نوشین خانم تبریزی بی نظیرند
۰۷ مرداد ۱۳۹۸
دقیقا به خاطر همین دو نفر این کار رو تو لیست گذاشتم برای دیدن
۰۸ مرداد ۱۳۹۸
بخاطر وحید خان رفت تو لیستم
۰۸ مرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
رمان عجیب ژان تولی، نویسنده و فیلم‌نامه‌نویس فرانسوی، هجوی است تمام‌عیار درباره‌ی مرگ و امید. رمان درباره‌ی یک دکان فروش ابزار و ادوات خودکشی است. همه‌جور خنزرپنزری در آن یافت می‌شود. از انواع سم تا طناب‌های دار، از انواع سلاح‌های کمری مناسب برای انتحار تا ویروس‌های کشنده. یک فروشگاه منحصربه‌فرد در زمان و مکانی نامعلوم.
خانم روبارانی چر ا ساعت اجراها از جمله همین اجرا دیر است چطور سانس ویژه گروه بخواهد ساعت 18عصر میشود, ولی بقیه روزها ساعت 9.30فقط نمی دانم چرا اخیرا گروها علاقمند ساعت اجرا گذاشتندر ساعت های دیر وقت علاقمند شدند .خانم روبارانی کتسرتها سالن مایشگاه انقدر دیرنیست,که.برخی اجراها زمان. اقعا دیر است. منتظر پاسخ تان هستم فکر کنم البته شوخی است 1شب تا2بشود!!!
۱۰ مرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت این نمایش به کارگردانی علیرضا مهران و بازی نوشین تبریزی، وحید اقاپور، سوسن مقصودلو، سامان میرحسینی، اتابک نادری، فرهاد رشیدی، سحر مختارزادگان، یاشار نادری، احسان سخی (روزهای سه‌شنبه ۱ تا پنجشنبه ۳ مرداد) با تخفیف روزهای نخست همینک آغاز شد.
صبا صالحیان این را خواند
مریم رودبارانی و زهره مقدم این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

نمایش مغازه خودکشی

پردیس تئاتر شهرزاد - سالن صنوبر
۰۱ تا ۳۱ مرداد
۲۱:۴۵


نویسنده: باقر سروش
کارگردان: علیرضا مهران
بازیگران: (به ترتیب ورود به صحنه)، نوشین تبریزی، وحید اقاپور، سوسن مقصودلو، سامان میرحسینی، اتابک نادری، فرهاد رشیدی، سحر مختارزادگان، یاشار نادری، احسان سخی
تهیه کننده: سحر مختارزادگان
Poya Piri و علی عبداله زاده این را خواندند
محسن جوانی این را دوست دارد
درود
خلاصه داستان نداره؟
مدت زمانش چقدره؟
۳۱ تیر ۱۳۹۸
نسخه صوتیش هم با صدای هوتن شکیبا از دیروز روی اپلیکیشنهای کتابخوان منتشر شده و فوق العاده است.
۰۲ مرداد ۱۳۹۸
بسیار عالی با داستانی گیرا و مفهومی که تا آخر نمایش جذابه، فقط صدای تهویه هوای سالن در ردیفهای آخر خیلی آزاردهنده بود،
۱۹ مرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید