تیوال نمایش توفان
S2 : 12:32:48
  ۲۸ اردیبهشت تا ۰۲ تیر ۱۳۹۶
  ۱۹:۳۰
  ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
 بها: ۲۰,۰۰۰ تومان

: ویلیام شکسپیر
: مازیار سیدی
: فرهاد امینی
: (به ترتیب حروف الفبا) محمدرضا آبانگاه، شادی امیری، پویا پورامین، برنا انصاری، نگین بهزاد، حسین دریس، آنیتا رجبی، بهتاش ساکنین، یکتا طبیبی، دریا فلکی، مرضیه فیلی، حمید صدری، عبدالرضا نصاری، مجتبی علیپور، یاسمن وفایی و مازیار سیدی

: مسعود غزنچایی
: مصطفی اسفدیاری
: زهرا میرآقایی
: غزاله بداقی
: شیرین اسماعیلی، آیدا کلاهی
: محمد ابراهیم علایی
: مازیار سیدی، پوریا اخوان، مرضیه جعفرپور، رستگار محمدی
: ابراهیم علایی
: رویا الماسی مهر، مهرنوش صادقیان
: کیانا رستگار نژاد، آتش ایوبی، نسترن باقری
: آیدا میرزاخانی
: لیلی فاضل
: کیانا رستگار
: نیلوفر نقیب ساداتی
: پریا پیوستی
: مازیار سیدی
: شاهین خلیل پور
: عسل عباسیان
: هما ساداتیان
: آتش ایوبی
: محمد حسن معجونی
: البرز تیمورزاده
: دکتر اسماعی شفیعی
: رضا سرور
: افسانه قلی زاده
: صبا کسمایی
: راحله تعبدی
: پویا پورامین، امیر سلامی

 

 

پراسپرو برای آموختن دانش جادویی و علوم جدیده شهریاری را به برادرش آنتونیو سپرد و برادرش به او خیانت کرد. با همراهی شاه ناپل توطیه ای ساختند تا پراسپرو را از تمام حقوق بعنوان دوک میلان محروم کنند. نمی توانستند پراسپرو را بکشند پس به همراه دختر سه ساله اش به دریا سپردند.پراسپرو و دخترش به جزیره ای متروک رسیدند و نجات یافتند. پراسپرو در همانجا به آزمودن و آموختن پرداخت تا از چرخش روزگار همان دریا دشمانش را یکجا به جزیره آورد...
سبک:
کمدی

گزارش تصویری تیوال از نمایش توفان / عکاس: سارا ثقفی

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» نمایش توفان تا جمعه ٢تیر، در ساعت ١٨ و با یک سانس ویژه ساعت ٢٠:٣٠، به روى صحنه مى رود.

» بهترین جا برای تماشای «توفان» نشستن روی زمین است.

» جوانانه و لذتبخش

ویدیوهای وابسته

آواهای وابسته

مکان

تهران، خیابان مفتح، جنب ورزشگاه شیرودی خیابان ورزنده، ساختمان شماره دو دانشکده سینما و تئاتر


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
امکان خرید روزهای تازه این نمایش تا روز ۲ تیرماه با دو سانس ویژه ۲۰:۳۰ در تیوال باز شده است.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هیچ بخششى در کار نیست!
انسان امروز، رها شده و تنها، در مسیرى دایره وار در پى گذشته و آینده اش سرگردان شده و در این حصر مى چرخد و مى گردد در انتظار گشایشى که هیچ زمان و مکانى براى آن نمى توان متصور بود.
هیچ تفاوتى در کار نیست، شاه باشى یا شاهزاده، کارگرباشى یا رجال مملکتى، انسان باشى یا پرى. هیچ بخششى در کار نیست، ما جملگى در حصر جزیره اى برهوت و یکسان، در یوغ تمام و کمال تاریخ تکرار شونده قرار گرفته ایم و نه امیدى به بازگشت داریم و نه به پیشرفت، چون پیشرفت و بازگشت در این جهان دایره اى نمى توانند تفاوت معنایى عمده اى داشته باشند.
این همان ساختار ظریف و جذاب "توفان" قرائت شده ى مازیار سیدى بسیار جوان است.
طراحى و دراماتورژی خارق العاده ای که یک کمدى رنسانسى رو به یک ابسورد مدرن بى نقص مبدل مى کند. جوان اما خلاق، با نبوغى وافر که نوید بخش آینده ... دیدن ادامه » اى بسیار درخشان است. تصویر هاى هنرمندانه اى که در ذهن به نقاش هایى متحرک مبدل مى شود. موسیقى هایى دلربا و مدرن، اما دقیق و فکر شده. و ریتمى منحصر به فرد که ابدا نمونه اى از آن را در نمایش هاى اجرا شده از متون شکسپیر در ایران در چند سال گذشته ندیده بودم. یک کارناوال کامل کلاسیک-مدرن!
دیدن یک خوانش پرمایه و منحصر به فرد از یکى از متون بسیار عالى دنیاى کلاسیک، با درون مایه سیاسى، و تلفیق آن با جهان امروز، میتواند همان چیزی باشد که تئاتر کرخت این روزهایمان عجیب به آن نیاز دارد.
بى هیچ امکانات خاصى، بی هیچ حمایت خاصى، خالص و ساده و دلچسب و جوانانه.
جوانانى که چه در امر بازیگرى، چه دراماتورژى، چه طراحى و چه کارگردانى، چنان انرژى و انگیزه اى از خود نشان دادند که لحظه اى، جایى براى پلک زدن ما باقى نگذاشتند. جوانانى که در هر سمتى که داشتند مشخصا خوب فکر کرده و تمام تلاششان را براى نزدیک شدن به ذهن و تلاش کارگردان کرده بودند و همین امر ماحصلى چنین ویژه را بجا گذاشته.
درود فراوان بر این کارگردان جوان اما پخته و تک تک اعضاى بى نظیر گروهش.

پ.ن: صحنه این اجرا دایره است ، بنابراین هر باکسى را برای تماشا انتخاب کنید لطف خاص خودش را دارد. ردیف هاى جلوى هر باکس همسطح با زمین، که اتفاقا در طراحى هوشمندانه ى محل استقرار تماشاگر، بنظر جاى جالب ترى براى تماشا مى آید. من تصمیم دارم یکبار دیگر این نمایش را ببینم، اینبار در باکسى دیگر و اتفاقا در ردیف هاى جلو.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک خوانش صحیح در ابتدای امر، شناخت کافی از متن و دریافت عناصر دراماتیک و حسن سلیقه در پرداخت میزانسن و جلوه های بصری به یاری بازیگران پرانرژی، جوان و مصمم؛ همه و همه منجر به اجرایی می شود به نام توفان به کارگردانی مازیار سیدی. اگرچه اجرا در سالنی مهجور در قیاس با تلاش گروه به روی صحنه می رود و امیدوارم به زودی در بستر مناسب تری به تماشایش بنشینیم، اما به طرز حیرت انگیزی از پس تعدد ذاتی مکان های نمایشنامه، به مدد چیدمان چند سویه اش برمی آید و با بازنویسی درخشان به شدت وفادار به متن و همزمان ملموس برای تماشاگر امروزی، هم او را از کلام شکسپیر بهره مند ساخته و هم از دام اطناب متون قدیمی می رهاند. دیدن این نمایش را به عنوان یک بیننده سرخورده از اجراهای اخیر متون شکسپیر در ایران پیشنهاد میکنم.
آرش وصایلى این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اصلی‌ترین کاری که نمایش توفان می‌کند بازی با ساختارهای تثبیت شده ذهنی ما در مواجهه با متنی از ویلیام شکسپیر است.البته که نباید از تاکید بر عبارت «اجرای استاد- دانشجویی» در مواد تبلیغات و معرفی اجرا غافل شد. این مسئله در انتخاب سالن، طراحی مینیمال و منعطف، گروه بازیگران و شکل مواجهه با متن آشکارا رعایت شده. طبعا کمدی کلاسیک و پرکاراکتری که شکسپیر در اواخر عمر حرفه‌ای اش نگاشته مصالح کافی برای امر مغفول مانده‌ی «دراماتورژی» در تئاتر ما را در یک چنین اجرایی فراهم می کند و طبیعی ست بخش مهمی از مخاطبان نمایش را خود دانشجویان رشته تئاتر تشکیل دهند و بازهم طبیعتا یک دانشجوی تئاتر درمی‌یابد دیدن اجرایی با مشاوره رضا سرور به عنوان یکی از مترجمان و تیوریسین‌های درجه یک مفهوم دراماتورژی تا چه میزان بر جذابیت و کنجکاوی نسبت به اجرا می افزاید. جز ... دیدن ادامه » یک نمونه ( داستان زمستان با دراماتورژی و کارگردانی مهدی کوشکی در سالن آو سابق) به خاطر ندارم کاری چنین جذاب ،درخور، منعطف و قابل فهم از نمایشنامه ای این چنین ممتنع ارائه شده باشد. این خروجی یک کلاس تمام عیار بازیگری و شیوه های طراحی و اجراست! تصور کنید چطور باید با زبان آرکاییک قرن هفدهمی و زبان امروز نسبتی ایجاد کرد و آن را به بازیگران انتقال داد و برای شوخی ها، اکت ها و آکسسوار معادلی امروزی پیدا کرد. مطلقا نمی شود کار کارگردان و بازیگران را کم شمرد، ریتم لحظه ای نمی افتد و بازی‌ها در هیچ صحنه‌ای ناهماهنگ نمی شود. فضاسازی با حداقل ها و کار کارگاهی با مشارکت تعداد زیادی دانشجو ماحصلی بسیار دلپذیر از یک نمایشنامه‌ی مهجور به دست داده که دیدنش را برای هر مخاطب تئاتری توصیه می کنم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش جالبی بود و من خوشم اومد.
خیلی ساده و دلنشین یه کار خوب و قوی دیدم.
امیدوارم مشکل تهویه برطرف بشه و ضمنن جایگاه تماشاچیان یه فکر بهتری براش بشه.
دکور قشنگ بود، انتخاب موزیک ها عالی بود و تک تک دوستان نقششون رو خیلی خوب اجرا کردن.
دَم همگی گرم.
یاسمن پورمهران این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امکان خرید بلیت این نمایش از روز شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
صنم شاهی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید