آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش به زبان خواب
S3 : 20:55:46 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۲۷ شهریور تا ۰۵ مهر ۱۳۹۸
۱۹:۰۰
۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
بها: ۴۰,۰۰۰ تومان
«به زبان خواب» نمایشی مستند با موضوع سرگذشت ۲ نویسنده است؛ یکی از چهره‌های معاصر ادبیات فارسی و دیگری از چهره‌های شاخص ادبیات آلمان. یکی در رومانی به دنیا آمده، به آلمان مهاجرت کرده و همچنان در این کشور زندگی می‌کند و دیگری در ایران به دنیا آمده، در ایران زیسته و در این کشور نیز از دنیا رفته است. سیمین دانشور و هرتا مولر ۲ شخصیت اصلی این نمایش هستند.

» کنداکتور سومین دوره رپرتوار عصر تجربه

شبکه‌های اجتماعی تئاتر مستقل تهران: اینستاگرام

گزارش تصویری تیوال از نمایش به زبان خواب / عکاس:‌سارا ثقفی

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› منابع آموزشی درباره "تئاتر مستند" در ایران بسیار اندک است

›› سیمین دانشور و هرتامولر موضوع یک نمایش مستند

›› آغاز رسمی اجراهای نمایش «به زبان خواب»

ویدیوها

آواها

مکان

ضلع شرقی چهارراه ولیعصر (تئاترشهر)، خیابان رازی، نبش کوچه زندوکیل، پلاک ۵۰ (خیابان حافظ، خیابان نوفل‌لوشاتو، خیابان رازی، نبش کوچه زندوکیل، پلاک ۵۰)
تلفن:  ۶۶۹۷۹۷۴۱

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
اگر تئاتر هم بخش هنر و تجربه داشت، این نمایش یکی از مستندهای خوب و دیدنیش محسوب میشد.
بازی کاراکتر سیمین دانشور دوست داشتنی و عالی و کاراکتر هرتا مولر واقعا طبیعی و لهجه عالی.
خسته نباشید

سومین دوره رپرتوار عصر تجربه سالن مستقل
بدون سر و صدا و تماشاگر خوش خنده و عکاس
من یک تماشاگر هستم.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
زحمت زیادی برای اجرا کشیده شده است. دو بازیگر بسیار مسلط بر اجرا هستند و هماهنگی بین اجرا و پشت صحنه فوق العاده است. دکور هم واقعا گیرا است و در القا حس فضای مورد نیاز کارآمد است. اگر زبان آلمانی بدانید حتما لذت بیشتری هم خواهید برد. از دست ندهید.
ادیب وکیلی این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به زبان خواب تئاتر مستند خوبی بود به لحاظ موضوعی ، کمتر تئاتری این روزها بعد از دیدن وادار به بحث های طولانی میکنه اینکه دو زن با دو فکر کاملا متفاوت و در دو جغرافیا و فرهنگ متفاوت رو کنار هم میذاریم و حالا شروع میشه به فکر کردن در خصوص ارزش هاشون .اکثر صحبت های سیمین از جلال بود و هرتا از خودش میگفت ، سیمین از تاثیر سیاسی بودن جلال و جهان اطرافش بر زندگی خودش میگفت و هرتا از تاثیر خودش بر جهان اطرافش و مادرش .
و جالب اینکه سیمین و جلال تلاش کردند برای براندازی حکومت پهلوی و روی کار اومدن جمهوری اسلامی که دوست نیکولای چائو شسکو بود و دشمن هرتا مولر . نیکولای چائوشسکو بعد از سفر آخرش به ایران و دیدار با آقای هاشمی رفسنجانی به محض برگشت به کشورش اعدام شد. این تئاتر من رو با یه واقعیت سیاسی جالب توجه روبرو میکرد و تئاتر مستند خوبی بود بدون جهت گیری خاص .
هرچند که اطلاعات داده شده اطلاعات ویکی پدیایی بود و خوندن هم زمان متن و دیدن تصاویر و بازی بازیگر یه کم سخت میشد. ممنون خانم سما موسوی که یه موضوع جدید قابل فکر و بحث ایجاد کردید و خسته نباشید.
لیلا مظاهری، زهره مقدم و میترا این را خواندند
ادیب وکیلی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به زبان خواب زندگی دو نویسنده مشهور خانم سیمین دانشور از ایران و خانم هرتا مولر از رومانی بود..در هر دو کشور انقلابی صورت گرفته بود.که زندگی هر دو را تحت تاثیر فرار داده بود..در حالی که دغدغه هر دو ادبیات و فرهنگ جامعه کشورشان بود..ولی به نظرم هرتا بعد از انقلاب به اوج رسید ولی سیمین به انزوا رفت...
مونولوگهای این نمایش زیبا بود حتی با اینکه خانم هرتا آلمانی صحبت میکرد و مجبور بودم ترجمه رو همزمان بخونم..
تنها نکته ای که اذیت میکرد صندلی های خالی این نمایش بود که در عجبم که چرا با استقبال مواجه نشده این نمایش قابل ستایش..
میترا و ادیب وکیلی این را خواندند
رویا این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت این نمایش از سومین دوره رپرتوار عصر تجربه، به کارگردانی سما موسوی و با بازی مارال کشاورز، سما موسوی، امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۲، با تخفیف روزهای نخست آغاز خواهد شد.
شبنم یگانه این را خواند
سعیده شریفی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید