تیوال پارسا یزدی | دیوار
S2 : 00:44:19
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
پارسا یزدی
درباره نمایش لانچر ۵ i
روزهای آخر اجرا چقدر سریع پر شد :))
امیرمسعود فدائی این را خواند
رکسانا معتمدی این را دوست دارد
من مطمئنم که باز تمدید می‌شه :))
اصلا سال ۹۸ با لانچر شروع شده با لانچرم تموم می‌شه
۹ ساعت پیش
اتفاقا امروز خیلی راحت میشد بلیط گرفت...
من تونستم بهترین جا چندتا بلیط بگیرم... خودم تعجب کردم... :))
۸ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر عجیب که این نمایش سه بازیگر قدیمی داره، رایگان هم داره اجرا می‌شه... با این حال چقدر کم استقبال شده ازش؟ نه نقدی، نه پیشنهادی، نه تعریفی، نه حرفی و سخنی...
امیرمسعود فدائی، دایِه*، امیر مسعود و مینا این را خواندند
مسیح راستی این را دوست دارد
نمایش مذهبی به مناسبت ایام فاطمیه
۲ روز پیش، سه‌شنبه
ممنونم جناب فدایی. از توضیحات برگه‌اش که من هیچ متوجه نشدم.
۲ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اختلاف قیمت بین صندلیهای ردیف جلو و عقب احتمالن درست انتخاب نشده است. ردیف جلویی در روند نمایش مشارکت دارد. به نظرم به سپاس چنین مشارکتی، بهتر بود ردیفهای جلویی هزار تومن کمتر می‌پرداختند نه؛ هزار تومن بیشتر ^__^.
پارسا جان
سلام
کجایی؟
دلمان برایت مجازی تنگ شده بود..
کار خوبی است..
توصیه به دیدن دارم....
۲۵ دی
محمدحسن جان، امشب نمایش را تماشا کردم. نمایش خوبی بود و نیازی به گفتن نیست که مولایی به تنهایی بار زیادی از نمایش را موفق به دوش می‌کشید. با اینکه داستان را در جاهایی ضعیف دیدم و هر چند که استفاده از این تعداد زیاد نابازیگر از زیبایی و جذابیت این ایده ... دیدن ادامه » کاسته بود، اما انعکاس نور روی پرده‌ها و آن بازی رویایی با صدای داستانگو، بیش از هر چیزی مسحورم کرده بود. در مجموع شب خوبی گذشت. از پیشنهاد شما برای تماشای آن و البته لطف مضاعف شما صمیمانه سپاسگزارم.
۲۶ دی
مهندس پارسا...
عزیزی...
کار خوبی بود و یکدست و منسجم هست...
۲۶ دی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پست مساوات را در اینستاگرام می‌خوانم. باورم نمی‌شه...
آن پیرزن همسایه؛ نوید محمدزاده بود؟!
من الآن سر تا پا تعجبم!
لعنتی من که عاشقت بودم؛ دیوانه‌ام کردی با این کار...
بی‌ادعا بدون هیچ نام و نشانی هم بازی می‌کنی؛ باز هم حرفه‌ای و عالی...
این یعنی ثابت کردی هنرت وام‌دار نام و شهرتت نیست.
درود به شرفت نوید... خوش به حال ما که تو را داریم.
البته جناب یزدی این ربطی به آقای محمد زاده نداره شرط آقای مساوات به نظرم بوده
از نوع شروع عدم علاقه آقای مساوات به معرفی گروه و بعد هم عدم علاقه ایشون به معرفی هنرمند سلبریتی
۲۵ دی
ممنون از توضیح شما، ولی بیایید سختگیر نباشیم و این چاشنی بدبینی را از کلام بزداییم. البته که شاید برداشت و فهم من از محتوای کلامتان اینگونه است که اگر اشتباه می‌کنم پوزش می‌خواهم.
۲۵ دی
خواهش میکنم من سعی میکنم بدبینی نداشته باشم . منظورم اینه پیشداوری نکنم. ولی رفتارهای دوستان بوی انتلکت بازی میده .
۲۵ دی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عرض کنم که، اگر از صادق نوجوکی وام نگرفته بودید آن موسیقی را؛ تردید ندارم که آن "سانچو با پانچو"یتان و سایر دوستان و آشنایانش؛ هر طور شده خواب را به چشمان تماشاگران می‌رساندند!
نمایش را دوست نداشتم، نه داستان و روایتش را و نه بازی‌گیری کارگردان از بازیگران را؛ با این وجود بازیگر نقش دون کیشوت، بسیار مستعد و خوب بود؛ یعنی به تنهایی وزنه‌ای بود برای نمایش. دوست دارم نمایشهای بیشتر از ایشان تماشا کنم.
پارسا یزدی
درباره نمایش مقدس i
بیچاره آن بازیگر جلیقه پوش، نویسنده با او کاری کرده، تا عمر دارد دیالوگش فراموشش نشود.

* در مورد نمایش، من خیلی وقت است تصمیم گرفته‌ام نگویم نمایشی ضعیف است یا مشکل دارد چون دوست ندارم حتی ذره‌ای نظر بنده کمترین باعث کاهش فروش نمایشی بشود و دوست دارم در سیر طبیعی نمایش تاثیر منفی نگذارد کلامم؛ اما با کمال احترام به عزیزان هنرمند، این نمایش به هیچ وجه سلیقه من نبود؛ به گونه‌ای که شدیدن با کلام انتهایی نمایش هم‌دل بودم که: می‌خواهم [از سالن] بیرون بروم!
با سلام، چرا این اجرا رایگان است؟ آیا اجرا در سطح مبتدی است یا دلیل دیگری دارد؟ ممنون می‌شوم توضیحی در این زمینه ارائه شود چون در برگ تیوال به جز نام قطعات و نوازندگان پرداخت چندانی به محتوای کار نشده است.
زهره مقدم این را خواند
جناب یزدی سلام
مثل اینکه کلا حذف شد
۰۳ آذر
سلام امیر مسعود جان؛ واقعن؟ برگه اجرا که هست هنوز؟
۰۳ آذر
از دسترس خارج شده بود دوباره برگشت
۰۳ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
-به نماینده محترم گروه اجرایی و قابل توجه دوستان دانشجوی مشتاق هنر ---
سلام عزیزان؛ برای روز یکشنبه سوم آذرماه؛ تعداد پانزده بلیط را در ردیف نخست بخش بالکن سنگلج تهیه کرده‌ام و قصد دارم این بلیطها در اختیار عزیزان دانشجو قرار گیرد. البته با توجه به این که مدیریت این کار برایم مشکل است و نمی‌توانم پاسخگوی تلفنی و حضوری عزیزان برای تقدیم بلیطها باشم؛ از نماینده گروه اجرایی تقاضا می‌کنم قبول زحمت بفرمایند و این بلیطها را به هر نحوی که صلاح می‌دانند در اختیار دوستان علاقه‌مند قرار دهند.
ترجیح بنده این است که هر دوست دانشجویی (از هر رشته و در هر مقطع تحصیلی) که دوست داشت، بتواند با گروه اجرایی تماسی بگیرد و تلفنی بلیطش را رزرو کند و پیش از نمایش با نشان دادن کارت دانشجویی‌اش، بلیطش را از باجه دریافت کند. البته بهتر آن است که بنا را بر اعتماد بگذاریم ... دیدن ادامه » و کارت دانشجوییشان را هم ندیدید، مشکلی نباشد. این بلیطها برای پانزده نفر تهیه شده، اگر نماینده گروه اجرایی صلاح دید و روی بنده را زمین ننداخت، دوست دارم که ایشان هم اگر صندلی خالی داشتند، برای یک نفر همراه این عزیزان بلیط رایگان در اختیار قرار دهند تا شب خوبی برای ایشان، برای سنگلج، برای هنر و برای همه ما ساخته شود. و البته خواسته دومم این است که اگر امکانش بود و در بخش اصلی سالن جای خوبی باز بود، عزیزان بتوانند در صندلی بهتری که دوست دارند بنشینند.
این کار را به دلیل آنکه عاشق تیاتر و هنر هستم، عاشق سنگلج هستم و دوست عزیز نادیده‌ام و دانشمند ارجمند جناب لهاک عزیز دست‌اندرکارش است انجام دادم و امیدوارم این تحفه مورد قبول دوستان هنردوستم واقع شود. البته پوزش می‌خواهم اگر سانس نمایش آنچنان راحت نیست و یا صندلی بهتری را نتوانستم تهیه کنم، با توجه به تخفیف درنظر گرفته شده توسط گروه اجرایی، این بهترین انتخابم بود. توان بنده همین حد بود، امیدوارم این تعداد بلیط کافی باشد و شرمنده دوستان نشوم. اگر هم تعداد علاقه‌مندان به استفاده از این بلیطها به تعداد تهیه شده نرسید، باز هم به هدفم که حمایت از هنر است رسیده‌ام و این کار خوشحالمان می‌کند.
گروه محترم اجرایی، بلیطها در اختیار شما؛ بدرخشید و شب خوبی داشته باشید.
از شمایان بیش باد جناب یزدی.
۰۲ آذر
خدمت همه عزیزان ارادت و برای جناب لهاک گرامی نیز آرزوی موفقیت بیش از پیش دارم.
۰۳ آذر
مهرتون به جان آقا⁦❤️⁩
۰۳ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پارسا یزدی
درباره نمایش شیهیدن i
نقطه!
پارسا یزدی
درباره نمایش شیهیدن i
من تردید دارم که از واژگان خیلی خوب یا عالی برای این نمایش استفاده کنم و در حق این نمایش جفا بشود، چرا که انصافن این نمایش متمایز بود در قیاس با نمایشهایی که تاکنون دیده‌ام. از بعد از سیزیف این اولین بار است که چنین حس شگرفی حین تماشا داشتم و چنان غرق در نمایش بودم که وقتی نمایش به پایان رسید دلخور شدم، جا خوردم.
عزیزان روی این برگه نوشته یک ساعت و بیست دقیقه و اجرا ساعت شش شروع شد و حوالی هفت تمام شد. این که چرا چنین شد موضوع حرف من نیست و شاید اشتباهی درج شده است. موضوعی که می‌خواهم اشاره کنم این است که همان یک ساعت و بیست دقیقه هم اگر بود کم بود، دو ساعت هم اگر بود کم بود! نمایش آنقدر وزن داشت و چنان به روح و جان من چنگ انداخته بود، همچون غریقی که به پایش سنگ بسته و در آب فرو رفته است. شما با تدارک اجرا با این محدودیت زمانی، به مخاطب عاشق شما جفا کردید! ... دیدن ادامه » آخر نمایش من حس کردم که یک آن رها شده‌ام. باورم نمی‌شد که نمایش تمام شده... فکر کردم یک آن شوخی بی‌مزه‌ای است و باز چراغ‌ها خاموش می‌شود و نشد! کاش این نمایش دو ساعته بود، در کمترین حالت که مطمئنم بیشتر از اینها قوت داشت و بیشتر از این وزن کلامی و اجرایی. صداها، کلام، متن، صحنه... چه بگویم که تا خود نبینید کامیاب نمی‌شوید و کلام این حقیر حق تعریف از این گروه را به جای نمی‌آورد.
من قطعن بار دوم و سوم نیز به تماشایتان خواهم نشست. هنرتان به جانم نشست، جانتان پرگهر، عزیزان جان.
جناب یزدی
اجراهای روزهای اول حدود ۸۵ دقبقه بوده که دوستانی که دیده بودند از ریتم کند کار ناراضی بودند
اجرایی که من بار اول دیدم حدود ۷۰ دقیقه بود
و دیشب برای بار دوم دیدم حدود ۶۲ دقیقه
۱۰ آبان
جناب کیانی عزیز سپاس از توصیه و توضیحات تون
۱۸ آبان
خانم فرشته..
لطف دارید...
۱۸ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان برای امروز چهارشنبه یک بلیت برای این نمایش دارم که نمیرسم برم. اگر تمایل دارید به رایگان از بلیت بنده استفاده بفرمایید؛ به شماره بنده برای تقدیم بلیت ۰۹۱۲۶۲۱۵۰۹۶ پیامک بدهید.
آوا فیاض این را خواند
دایِه*، شاهین، celine، سیاوش رفیعی، مریم اسدی، زهره مقدم، Someone و فرشته این را دوست دارند
درود بر تو پارسای عزیز،چقدر کار قشنگیه این هدیه دادنت،امیدوارم هرکی می‌ره از دیدن نمایش لذت ببره
۰۱ آبان
محبت داری و ارادت دارم دایِه* جان، بله عزیزی پیامک داد و بلیط را گرفت. امیدوارم لذت برده باشد.
۰۲ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی با چالشی درگیرکننده و اخلاقی... یا من؛ فنِ تابش و محمدی هستم!
در متن نمایش با پیچیدگی خاصی روبرو نیستیم و داستان گره خاصی ندارد. حتی شاید تماشای نمایش بدون در نظر گرفتن تمامی جوانب، آن را به یک اجرای کند، بدون روایت داستانی و با مشکلات اجرایی تبدیل کند.
برای من تماشای این نمایش اما جذاب بود. چون دغدغه اخلاقی مطرح شده در نمایش شدیدن مبتلا به نه فقط بحث نقش اخلاق در سقط جنین، که مسئله اصلی بسیاری از برخوردهای روزمره ما می‌تواند باشد. ما با سرپرست شیفت خوابگاهی روبرو هستیم که ابتدا دانشجو را با لحنی تند ملامت می‌کند؛ اما در جاهایی از دیالوگ انگار به نظر می‌رسد که خود در معرض اتهام قرار گرفته، چون وقتی خودش در معرض سنگ اخلاق قرار می‌گیرد، تصمیم و عملکرد اخلاقی داشتن برای خود او مشکل می‌شود، متزلزل پاسخ دختر را می‌دهد و در نهایت از عملکرد ... دیدن ادامه » اخلاقی وا می‌ماند.
برای من تماشای این نمایش جذاب بود. چون طراحی صحنه و صدای زمینه کار شدیدن خوب کار کرد. جاری شدن خون در انتهای نمایش (هر چند انتظار داشتم بیشتر باشد) واقعا عالی بود. خونی که صدر عرفایی در انتهای نمایش پاک کرد و پاک نشد. خونی که دامان کسی را گرفت که داعیه اخلاق را داشت اما خود در مواجهه با محک دوراهی اخلاقی سربلند نشد. این، نقطه طلایی نمایش بود.
فارغ از موضوع نمایش که اخلاق بود و مورد علاقه من؛ و جدای از کارگردانی تحسین برانگیز و پرداخت خوب داستان؛ اما به نظرم نقطه ضعف این نمایش اجرای بازیگران بود. صدای بازیگران قوت و رسایی لازم را نداشت؛ روح نداشت، گریه‌های محمدی تصنعی بود و صدر عرفایی در قامت یک سرپرست حس لازم را منتقل نمی‌کرد. بازیها شدیدن بی‌روح بود و می‌توانست خیلی بهتر باشد.
جدای از همه این مسائل اجرایی و نمایشی که دیدم؛ قرار دادن نمایش قبلی محمدی و تابش در کنار این اجرای آنها، به من نشان می‌دهد که این زوج هنری چقدر خوب راه خود را یافته و در مسیر درست پیشرفت قرار گرفته‌اند. این نمایش تمام آنها نبود، مشخص است که راه زیادی دارند برای شگفت‌زده کردن مخاطبانشان؛ مشخص است که هنوز با اجراهایی بی‌نقص که در چند روز "سولد آوت" می‌شوند فاصله دارند؛ ولی فکر می‌کنم که گامهای هنریشان در مسیر درستی به همان سو قدم برمی‌دارد.
من مخلص شما هستم.
۰۸ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من در مجموع به این نمایش نمره متوسطی می‌دهم ولی حتی اگر کسی بیاید و اینجا چند برگ تحلیل بنویسد و استدلال کند که تیاتر فیلان ضعف را داشت و بیسار ایراد را؛ من به شخصه فضای خوب نمایش و بازیهای بالاتر از حد انتظار را با وجود روبرو شدن با چهار جوان پیژامه‌پوش و صحنه بدون طراحی خاصش؛ می‌پسندم. خسته نباشید دوستان.
علی جباری، iamnegin@ و لیلا مظاهری این را خواندند
محمد نورالدینی، مریم اسدی و سارا_ز این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پارسا یزدی
درباره نمایش سیزیف i
سولانژ: خانم مرا می‌بخشند. جوشانده خانم را حاضر می‌کردم.
کلر: لوازم آرایشم را بیاورید. پیراهن سفید پولک‌دوزی. بادبزن. زمردها!
سولانژ: چشم خانم. همه جواهرات را؟
کلر: همه را بیرون بیاورید. می‌خواهم انتخاب کنم. کفش هم... طبیعی است که برقی... همان که سالها است که چشمتان را گرفته است! [...]
سولانژ: دلم می‌خواهد خانم زیبا باشند...
پارسا یزدی
درباره نمایش سیزیف i
به شخصه فکر می‌کنم اصولن اون صندلی سمت راست ردیف آخر باید به دو برابر قیمت بلیط‌فروشی بشه؛ چون جایگاه ویژه‌اس...
ایموجی مردی که دستش رو روی صورتش گذاشته {و با افسوس سرش را تکان می‌دهد}.
۲۳ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اوتو: بذارید یه سوالی از شما بپرسم آقای بنیامین. اگر روزی من رو به عنوان یک نازی سابق دستگیر کنن و از تو بخوان که با شهادتت حکم اعدام من رو تایید کنی، این کار رو نمی‌کنی؟
بنیامین: این یه سفسطه آشکاره. چون تو این کار رو کرده‌ی و من هنوز چنین کاری نکرده‌م.
اوتو: آیا ممکن نیست بکنی؟ نه فقط به خاطر ایدئولوژی قهرآمیزت، بلکه به خاطر حفظ جیره غذاییت، خونه‌ای که درش با آسیه زندگی می‌کنی و یا پست دانشگاهیت این کار رو نمی‌کنی؟... فکر کن الآن بعد از جنگ هست و تو در دفتر دانشگاه برلین نشستی، ماموری می‌آد تو و می‌گه یک نازی سابق به نام فرانتس فن اوتو رو دستگیر کردن و برای حکم اعدامش به شهادت تو احتیاج دارن. تو چه می‌کنی دکتر بنیامین؟
[درنگ...]
از جواب طفره نروید آقای بنیامین ...
۲۱ تیر
۲۱ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عجب استیتمنت جذابی نگاشته کارگردان. بدرخشید.
شبنم یگانه، سیدمهدی، پوریا و رضا غیوری این را خواندند
مینا، پوریا صادقی و Roxana Motamedi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگرچه این نمایش آنقدر در دل ما جا باز کرده که به نظر نمی‌رسد که تغییرات تاثیر خاصی در کیفیت خوب کار بگذارد؛ اما به جهت حفظ حقوق تماشاگر، لازم است تا اولن جایگزینی فرزین محدث با فاطمه عباسی به نحو مناسبی اطلاع‌رسانی می‌شد و تغییر لیست بازیگران در این باب کافی به نظر نمی‌رسد؛ در ثانی عکسهای سری جدید اجرا با بازی عباسی در برگ نمایش گذاشته می‌شد تا خریداران با دید بهتری از شرایط جدید اجرا تصمیم به خریداری بلیط نمایند.
سلام و وقت بخیر
در تمامی اقلام اطلاع رسانی از جمله پوستر ، بنر ، صفحه ی اصلی نمایش که برای خرید بلیت وارد آن می شوید ، از هفته ی گذشته اصلاحات انجام شده بود . و عکس ها نیز از پنج شنبه روی سایت قرار داده شد. ضمن اینکه گاهی اطلاع رسانی دقیق به نحو مناسب که تمام ... دیدن ادامه » ابعاد عدم تعهد و ... را روشن سازد ممکن است باعث دلگیری و دلسردی افراد بیشتری از جمله خود شما شود.
سپاس از حسن توجه و لطف شما
۱۸ تیر
از توضیح شما متشکرم. اما با این بخش از فرمایش شما که به نظر می‌رسد اطلاع‌رسانی کافی و به موقع بوده موافق نیستم؛ چون اینطور نیست. هنوز هم اطلاع‌رسانی شما کافی نیست در این باب. به علاوه، خوشحال می‌شوم توضیح بیشتری درباره این گزاره‌تان بخوانم که فرمودید ... دیدن ادامه » "ضمن اینکه گاهی اطلاع رسانی دقیق به نحو مناسب که تمام ابعاد عدم تعهد و ... را روشن سازد ممکن است باعث دلگیری و دلسردی افراد بیشتری از جمله خود شما شود." چون فکر نمی‌کنم در هیچ جا و در هیچ صورتی، شفافیت موجب عدم رضایت شود.
۲۱ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاش این نمایش چند روزی تمدید بشود. سه روز اجرا اندک است چون با توجه به اینکه چندی از نمایشها با اقبال عمومی روبرو است، بسیار قبلتر اقدام به خرید بلیط می‌شود و این اجراهای کوتاه و کم تبلیغ انتهای هفته با توجه به هم‌زمانی با سایر نمایشها و فاصله بین سالنها از دست می‌رود.
البته فیلم تئاترش موجوده!
۱۴ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"با ۵۰٪ تخفیف برای دانشجویان، معلمان، کارگران، سربازان و اتباع و مهاجرین کشور هم‌فرهنگ و هم‌زبان: افغانستان"
درود بر شما! من این نمایش را تماشا نکرده‌ام هنوز اما خواندن این جمله بسیار حالم را خوب کرد و نشان می‌دهد چه قدر متمایز و والا می‌اندیشند عزیزان ما در سنگلج، در این آشفته بازار تیاتر که در بعضی از نمایشها فقط برای اسم بازیگر و اسم سالن؛ این حق به خود داده می‌شود تا قیمت بلیط به طرز سرسام آوری بالا برده شود به گونه‌ای که بسیاری از هنردوستان واقعی تیاتر قید تماشای نمایش را بزنند.
دقیقا درست میفرمایید ، شخصا سال قبل حداقل هفته ای یکبار به تماشای یک نمایش میرفتم ولی با این قیمت بلیطها چند ماهیست که تونستم فقط تونستم چند نمایش ببینم و از این بابت خیلی ناراحتم
۱۵ تیر
خانم سمیرا.ز، دقیقن همین بلا سر بنده آمده و چند وقتی است که مع‌الاسف به سبب جبرِ جیب، شاید ماهی یک نمایش تماشا کنم! و صد حیف که چه نمایشها که دوست داشتم و از دست دادم.
۰۴ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید