آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار | پوستر نمایش «آشویتس زنان» رونمایی شد
S3 : 19:33:21 | com/org
نمایش آشویتس زنان | پوستر نمایش «آشویتس زنان» رونمایی شد | عکس

به گزارش روابط عمومی گروه، پوستر نمایش «آشویتس زنان» به نویسندگی و کارگردانی «علی صفری» رونمایی شد. این نمایش از دوازدهم شهریورماه ۹۶ به مدت پانزده شب در "خانه نمایش دا" روی صحنه خواهد رفت.

پوستر این اثر توسط "امین قنبری" طراح و گرافیست عرصه سینما و تئاتر طراحی‌شده است. قنبری پیش‌ازاین طراحی پوستر آثاری همچون "راشومون"، "مربع"، "دیوار برلین"، "تیراندازی در تئاتر"، "تهمینه در هفت خان رستم" و "شالِ قرمزِ نارنجیِ زردِ بنفش" را در کارنامه دارد.
وی طراحی پوستر "آشویتس زنان" را این‌گونه توصیف کرد: ویولن و در کل موسیقی یکی از عناصر اصلی این نمایشنامه بود و از سویی خود ساختار این ساز فرمی ظریف و زنانه داشته و به‌عنوان نمادی از زنانگی می‌شود. البته این ساز و یا همان زنان درگیر جنگ، بر اثر مخاطرات به وجود آمده به‌طور کامل فرم و شکل اولیه را ازدست‌داده و خشونت جنگ جای ظرافتش رو گرفته است. اما نکته اینجاست که هرقدر هم جنگ در جهان باشد و ادامه پیدا کند، هنوز هم ویولن، ظرافت و زنان وجود دارند. ویلونی که روی یک پارچه دخترانه (که اون هم براثر جنگ چرک شده) به حیات خودش ادامه می‌دهد اما هیچ‌گاه از نفس نمی‌افتد.

امیر شمس، یگانه رجبی، شهرزاد محمودی و یاسمن میرزایی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش خواهند پرداخت.
آشویتس زنان روایتگر مشکلات و سختی‌هایی است که جنگ جهانی دوم برای خانواده‌ها و زنان به همراه داشته و در همین بستر به شرح مشکلات سه تن از زنان کشورهای لهستان، فرانسه و آلمان می‌پردازد که در خلال جنگ خانه و خانواده‌شان را از دست می‌دهند.
رها حاجی‌زینل بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که پیش از این در ارکستر فیلارمونیک تهران عضویت داشته، عهده‌دار رهبری گروه موسیقی این اثر خواهد بود. سیاوش همزه و پروشات مشایخی به‌عنوان نوازندگان ویولن‌سل، اشکان حشمتی در مقام نوازنده کوبه‌ای و محمدامین فرخی، مهدی ابوحمزه و آذین الهی در جایگاه گروه آوا، موسیقی این اثر را شکل می‌دهند.
سایر عوامل اجرایی نمایش "آشویتس زنان" به این شرح است: طراح نور (علی کوزه‌گر)، طاها فرد (مدیر صحنه)، داریوش مفاخری (دستیار و برنامه ریز)، حنانه محمودی (منشی صحنه)، نوید ملکی یگانه (عکاس)، عرفان رضوی (دستیار صحنه)، مهدیار حسن پور (مترجم آلمانی)، مهدی ابوحمزه (مترجم انگلیسی)

درباره نمایش آشویتس زنان
۳۱ مرداد ۱۳۹۶