آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار | گزارش نمایش دوم، از هفتمین روز «جشنواره مردمی دانشجویی تئاتر ثمر»
S3 : 20:57:16 | com/org
نمایش خرده جنایت های یک سگ ولگرد | گزارش نمایش دوم، از هفتمین روز «جشنواره مردمی دانشجویی تئاتر ثمر» | عکس

«خرده جنایت های یک سگ ولگرد»، دومین نمایش در تاریخ ۲۳ اسفند آغازی توام با ترس داشت. ۹۰٪ صندلی های سالن نمایش پر شده بودند و شلوغی سالن نمایش، اشتیاق تماشاگران را به دیدن کار بیشتر می‌کرد.
نویسنده و کارگردان این نمایش احمد خسروی به گفته بازیگران شب قبل از اجرا در جشنواره، از کارگردانی این نمایش انصراف داده بود.
آقای سعید فلاحی سبک موسیقی و نمایش را سورئال اعلام کرد و در رابطه با نبودن کارگردان در صحنه گفت: ما حدود دو ماه برای این کار تلاش کردیم و کارمان به خوبی پیش می‌رفت و با تلاش گروهی توانستیم خود را به اجرای امروز برسانیم.
وی در رابطه با این موضوع که آیا درخواستی از داوران دارید یا خیر؟ گفت: ما هیچ درخواستی از داورها نداریم زیرا ما به اینجا آمده ایم تا یاد بگیریم. این کار، کار اولمان بود و برایش بسیار زحمت کشیده‌ایم اما بچه ها با حال خراب بر روی صحنه آمدند و اگر در صحنه ای تمرکز کافی نداشتند دلیلش همین بوده است. گروه ما گروه خوبی بود اما به خاطر این اتفاق، بچه‌ها روحیه خودشان را از دست دادند و آن چیزی که باید می بودند نبودند.
نمایش «خرده جنایت های یک سگ ولگرد» به خودی خود در پایان کار مورد تشویق ویژه حضار قرار گرفت اما در همین حین جناب آقای محمد رضا ژیان بر روی صحنه رفتند و در کنار بازیگران موضوع انصراف کارگردان و اتفاقات شب گذشته را برای تماشاگران شرح دادند. 
وی افزود این گروه با وجود سنگینی بار مسؤلیتی که بر دوششان بوده است این کار را به طور حرفه ای به پایان رساندند حال با این دیدگاه آنها را تشویق کنید.
این سخن نظر تماشاگران را بسیار جلب کرد و تشویق مجدد با شدت بیشتری صورت گرفت و باعث شد نمایش ارزش بالایی پیدا کند.

در روز هفتم جشنواره شقایق شعبانی دبیر جشنواره تئاتر «ثمر» در گفتگو با ستاد خبری جشنواره گفت : امروز دوتا کار روی صحنه رفت، که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد . اولین کار به نام «معجزه» که کارگردانان این کار  محمد علایی و نیلوفر رضایی بودند و کار دوم نیز به اسم«خرده جنایت های یک سگ ولگرد» به نویسندگی و کارگردانی احمد خسروی بود.
شقایق  شعبانی در مورد اتفاقات و حواشی کار دوم گفت : متاسفانه حضور کارگردان را در نمایش نداشتیم، و همچنان پیگیر هستیم که خبر قطعی و علت این اتفاق را بدانیم . گروه نمایش برای این کار دو ماه زحمت کشیدند و انتظار داشتیم، در روز اجرا در کنار بازیگران حضور می‌داشت و گروه اجرا را، در روز برنامه تنها نمی‌گذاشت.
او در ادامه روند برنامه‌های این دوره به ستاد خبری جشنواره گفت :فردا روز آخر و پایانی اجراها هست و امیدواریم که فردا هم نمایش‌های خوبی را شاهد باشیم و منتظر روز جمعه و اعلام نظر داوران برای انتخاب بهترین ها هستیم.

۲۴ اسفند ۱۳۹۶