آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار | استقبال گسترده جامعه هنرهای نمایشی ایران از "جایزه بزرگ سرو"
S3 : 03:50:46 | com/org
 استقبال گسترده جامعه هنرهای نمایشی ایران از

مدیرعامل انجمن تاترانقلاب و دفاع مقدس از استقبال گسترده هنرمندان و فعالان هنرهای نمایشی استانهای کشور از جایزه بزرگ سرو خبر داد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تاترانقلاب و دفاع مقدس، حمید نیلی بااعلام این خبر گفت: پس از اعلام رسمی برگزاری این جایزه بزرگ ملی با سیل ارسال آثار به دبیرخانه این رویدار فرهنگی هنری روبرو گردیدیم، به نحوی که از استقبال مردمی این جایزه غافلگیر شدیم که البته این موضوع مارابرای آینده تاترمقاومت و جریان تاترانقلاب و دفاع مقدس بسیارامیدوار کرد .

وی افزود: استقبال از این طرح به حدی بود ، ما به درخواست هنرمندان گرامی مجبور شدیم تا مهلت ارسال آثار راتمدید کنیم و همکاران بنده در انجمن تاترانقلاب و دفاع مقدس کماکان درحال دریافت آثار هستند.

نیلی اضافه کرد:تاکنون بیش از ۲۲۰  اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و به طور قطعی تمامی استانهای کشور در این رویداد تاتری و اتفاق هنری نماینده و سهمی دارند و امیدوارم این موضوع باعث کشف وزمینه ساز شناسایی استعدادهای جدید و نوظهور در حوزه تاترانقلاب و دفاع مقدس قلمداد شود.

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران همچنین اضافه کرد:برگزاری این رویداد براساس فکر و ایده مشخصی، جدا از جوایز رسمی جشنواره تاتر مقاومت در انجمن تاترانقلاب و دفاع مقدس پایه ریزی شد و ما دراین جایزه که ابتکار و ایده خلاقانه اتاق فکر انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس می باشد به دنبال جریان سازی سالم و تقدیر ازفعالان حوزه تاترمقاومت می باشیم و برجسته سازی آثار نمایشی حوزه انقلاب و دفاع مقدس را وظیفه جدی خود دراین عرصه می دانیم.

دبیرهفدهمین جشنواره تئاترمقاومت با اشاره به نامگذاری هفته هنر انقلاب افزود : جای خالی این جایزه در سپهر فرهنگ و هنرایران و خصوصا حوزه تئاترانقلاب و دفاع مقدس خالی بود و جای تاسف دارد که نهادهای متولی و مسئولانی که مسئولیت مستقیم پرداختن و برجسته کردن چنین افراد و جریان هایی را دارند تاکنون به تقدیر از فعالان هنرهای نمایشی در حوزه انقلاب  و دفاع مقدس کمتر پرداخته اند که این موضوع جای گلایه دارد.

با حفظ احترام به هنرمندان تمام رشته های هنری کشور، متاسفانه در اکثر مراسم ها و تقدیرهایی که اتقاق می افتد هنرمندان تئاترو هنرهای نمایشی مظلوم واقع می شوند و درمقایسه با هنرسینما و تلویزیون و حتی هنرهای تجسمی درحق شان اجحاف بارزی صورت می گیرد.درصورتی که واضح و مبرهن است که هنرتئاتربخاطر زنده بودن و ارتباط رودرو و مستقیم هنرمند و مخاطب به عنوان هنرمادر شناخته می شود و جادارد که نوع نگرش مسئولان و رسانه ها به این رشته تغییر یابد.

نیلی همچنین از اعلام رسمی فراخوان هفدهمین جشنواره سراسری تاترمقاومت  در فروردین ماه ۹۹ خبر داد و گفت: امیدواریم جریان تاترانقلاب و دفاع مقدس به عنوان یک ژانر ملی بتواند بیش از پیش رونق یابد و از همینجا از کلیه فعالان و هنرمندان تاترکشور که در حوزه تاترانقلاب و دفاع مقدس در سال گذشته اثری خلق کردند صمیمانه تشکر می کنم و خداقوت و خسته نباشید عرض میکنم .

وی درپایان ابراز امیدواری کرد سال جدید علاوه بر سلامتی فرد فرد جامعه بزرگ و هنردوست ایران عزیز و رهایی از ویروس کرونا با شکوفایی و پویایی هنر و فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همراه باشد.

 

۲۶ اسفند ۱۳۹۸