آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش کمدی افسانه ببر
S3 : 20:54:05 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۱۵ اردیبهشت تا ۰۱ مرداد ۱۳۹۵
۲۱:۰۰ و ۲۲:۱۵
۵۰ دقیقه
بها: ۲۰,۰۰۰ تومان

خلاصه نمایش: یک سرباز چینی با شرکت در راهپیمایی بزرگ چین از منچوری حرکت می کند اما در میانه راه در درگیری با سربازان دشمن زخمی شده و از ادامه مسیر بازمانده و از دوستان خود جدا می شود. درگیر سیلاب عظیمی شده و به سختی می تواند جان خود نجات دهد. به امید نجات به غاری پناه می برد اما آنجا با ببری رو به رو می شود و .......

این نمایش یک اثر تک نفره است که نوعی نقالی چینی به شمار می آید و می تواند برای هر تماشاگری جذاب باشد چرا که ما در این نمایش ضمن استفاده فنون نمایش های ایرانی از اصول تیاتر شرقی نیز استفاده کرده ایم که بتواند برای تماشاگران اتفاق تازه به حساب آید.

| تیوال تماشای این برنامه را پیشنهاد می کند |
برچسب «پیشنهاد تیوال» بنابر شاخص‌هایی شامل کیفیت اثر اعطا شده و تجاری یا سفارشی دریافت نمی‌شود

راه های ارتباطی با تئاتر باران: سایت اینستاگرام کانال تلگرام

گزارش تصویری تیوال از نمایش افسانه ببر / عکاس: گلشن قربانیان

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از نمایش افسانه ببر / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از نمایش کمدی افسانه ببر / عکاس: حانیه زاهد

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› افسانه ببر دو اجرایی شد

›› یک دقیقه سکوت برای آبروی سینمای ایران

›› آرزوی ۶۵ سالگی کیانیان چه بود؟

›› بازگشت " افسانه ببر "

›› تعطیلی اجرای افسانه ببر تا اطلاع بعدی!!

›› کمدی افسانه ببر در ماه رمضان روایت می شود

›› آزیتا حاجیان: سپاس که با مهارتی خاص از این مسیر عبور کردی

›› چهره های فرهنگی مختلف در دیدار با افسانه ببر

›› 40% تخفیف برای حمایت از حضور دانشجویان

›› افسانه ببر به پرویز پورحسینی تقدیم شد

ویدیوها

آواها

مکان

خیابان فلسطین، پایین تر از خیابان انقلاب، پلاک ۲۹۲/۱
تلفن:  ۶۶۱۷۶۸۲۵، ۶۶۱۷۶۸۱۲

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

نقالی چینی به سبک ایتالیایی

سمیرا میس بابایی
ماهنامه دنیای تصویر

نمایش کمدی افسانه ببر اثر نویسنده ایتالیایی داریو فو (که کار خود را با فکاهی نویسی آغاز کرد) در مورد سرباز مجروح چینی ای است که برای فرار از طوفان بر سر راه خود به غاری پناه می برد که در آن ببری همراه با بچه اش سکنا گزیده است . این نمایشنامه تک پرسوناژ که نام اصلی اش « افسانه ماده ببر» است معمولا به همان صورت نوشتاری خودش یعنی نقالی به اجرا در می آید. داریو فو این نمایشنامه را از افسانه ی فولکلور چینی اقتباس کرده است . افسانه ی که بسیار مورد توجه مردمان آن سرزمین قرار دارد ... دیدن ادامه ›› و حتا در تجمعات دهقانی و روستایی آن را بصورت معرکه گیری به اجرا در می آورند و بسیار هم محبوب است . قصه اش شرح حال خنده داری ماجرایی است که سربازی چینی از سر گذرانده است. این نمایش کمدی از طرفی هم ، از لحاظ تاریخی به شرح واقعه راهپیمایی بزرگ در سال 1935 که در زمان حکومت مائو رخ داد می پردازد، راهپیمایی بزرگ و طولانی که کمونیست های چین برای فرار از خطری که تهدیدشان می کرد حدود دوازده هزار کیلومتر راهپیمایی کردند و در پایان از صد و سی هزار نفر ، تنها سی هزار نفر جان سالم بدر بردند. نمایش از سویی دیگر وجه ای فمنیسیتی هم دارد که از ابتدای نمایش با پناه بردن سرباز به غاری که ماده ببری پرقدرت و با عظمت در آن زندگی می کند مفهوم آن آشکار می شود. نمایش افسانه ببرِ هادی عامل که پنج سال پیش اجرای میدانی نیز داشته و بعد از چند اجرا با توقیف مواجه شد اکنون توانسته است بار دیگر با وجود موانع و سانسورِ بخش هایی از متن اصلی، بر روی صحنه برود و مینی مال موفقی از آب دربیاید ..سالن با چیدمانی سه سویه فضای بازی برای عرض اندام نقال- بازیگر فراهم کرده است و بازی قابل توجه هدایت هاشمی که بر سبک طنازیِ داریو فو سوار است« افسانه ببر» را به یک نمایش بازیگر محور خوش آب و رنگ تبدیل کرده است که در این ماه های بی رونقی و بی مایگی نمایش ها ، به تماشا نشستن اش خالی از لطف نیست.
پیش فروش بلیت‌های سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر از روز سه شنبه ۲۸ دی ماه آغاز می‌شود.

نمایش افسانه ببر
شنبه 9 بهمن
ساعت 17 و 20
سالن سایه - مجموعه تئاتر شهر

پیش فروش بلیت‌های سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر از ساعت ۸:۳۰ دقیقه روز سه شنبه ۲۸ دی ماه در سایت تیوال آغاز می‌شود.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت نمایش‌های ... دیدن ادامه ›› جشنواره می‌توانند از تاریخ یاد شده به سایت تیوال به نشانی اینترنتی www.tiwall.com مراجعه کنند.

در این دوره از جشنواره تئاتر فجر نیز همچون دوره‌های گذشته بخش محدودی از ظرفیت هر سالن نمایشی، برای خریدهای روزانه در نظر گرفته شده است و بیشتر ظرفیت سالن‌های میزبان جشنواره به صورت اینترنتی پیش فروش می شود.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود
صادق قویم این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حضور نمایش کمدی افسانه ببر در مسابقه بخش مرور سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر

نمایش کمدی افسانه ببر یکی از پر مخاطب ترین نمایش های سال 95 در جشنواره تئاتر فجر بروی صحنه می رود

شنبه 9 بهمن
سالن سایه - تئاتر شهر
ساعت 17 و 20
مژده این را دوست دارد
خرید بلیط این نمایش از چه طریقی امکان داره؟
۲۵ دی ۱۳۹۵
پیش فروش بلیت‌های سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر از روز سه شنبه ۲۸ دی ماه آغاز می‌شود.

نمایش افسانه ببر
شنبه 9 بهمن
ساعت 17 و 20
سالن سایه - مجموعه تئاتر شهر

پیش فروش بلیت‌های سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر از ساعت ۸:۳۰ دقیقه روز سه شنبه ۲۸ ... دیدن ادامه ›› دی ماه در سایت تیوال آغاز می‌شود.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت نمایش‌های جشنواره می‌توانند از تاریخ یاد شده به سایت تیوال به نشانی اینترنتی www.tiwall.com مراجعه کنند.

در این دوره از جشنواره تئاتر فجر نیز همچون دوره‌های گذشته بخش محدودی از ظرفیت هر سالن نمایشی، برای خریدهای روزانه در نظر گرفته شده است و بیشتر ظرفیت سالن‌های میزبان جشنواره به صورت اینترنتی پیش فروش می شود.

سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود
۲۵ دی ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

بازگشت افسانه ببر

نمایش کمدی افسانه ببر یکی از پر مخاطب ترین نمایش های سال 95 در جشنواره تئاتر فجر بروی صحنه می رود

شنبه 9 بهمن
سالن چهارسو - تئاتر شهر
ساعت 18:30 و 20:30

بزودی منتظر شما هستیم
دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر فجر نمایش " افسانه ببر " را جهت حضور در بخش مرور جشنواره معرفی کرد

گروه اجرایی نمایش بنابر شرایط و شیوه اجرا سه اولویت اول خود را جهت اجرا به دبیرخانه جشنواره فجر اعلام کرده و تاکید داشته است که این نمایش فقط در سالن های بلک باکس و در صورت امکان با چیدمان صندلی های سه سویه می تواند اجرا شود

گروه تئاتر پاپتی ها سالن حافظ - سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر - سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی را به عنوان سه اولویت خود جهت اجرا در جشنواره به دبیرخانه اعلام کرده و امیدوار هستند دبیرخانه تئاتر فجر همکاری و مساعدت لازم را در این زمینه داشته باشند
قابل توجه تماشاگران نمایش نمایش افسانه ببر (تئاتر باران)

شما عزیزان می توانید در هنگام خرید بلیت نمایش کمدی سیاسی " حساب پرداخت نمیشه " از 40% تخفیف ویژه وفاداری بهرمند شوید

فقط تا 30 دی ماه پذیرای حضور شما هستیم

http://www.tiwall.com/theater/hesabpardakht-nemisheh
نمایش افسانه ببر هم تمام شد
با همه نظرهای مثبتی که دریافت کرد و البته برخی انتقادهایی که به جان خرید. البته که همگی این مطالب چکیده نظر و عقیده تماشاگر فهیم تئاتر بودند. گروه اجرایی بسیار مفتخر است توانست در طول 60 اجرا پذیرای بیش از 6 هزار نفر از مخاطبین تئاتر با تفکر و دیدگاه های مختلف باشد که عمده این عزیزان نیز از کیفیت نمایش راضی بودند.

نقدها و نظرهایی هم دریافت کردیم که حتما برای گروه اجرایی مفید و راهگشا هستند و جا دارد از همه شما مخاطبین فهیم تئاتر تشکر و قدردانی کنیم.

پیرو درخواست هر شب گروه اجرایی که در پایان نمایش مطرح می کردیم باز هم این تقاضا را تکرار می کنیم. دوستان عزیز فضای تبلیغ و اطلاع رسانی برای تئاتر متاسفانه بسیار محدود است و بسیاری از گروه های نمایشی نیز دارای توان مالی کمی هستند تا بتوانند از فرصت های تبلیغاتی مهم استفاده درست ببرند. هنوز هم بهترین و موثرترین تبلیغ برای دیدن یک تئاتر و اطلاع رسانی آن، تماشاگران فهیم تئاتر هستند. بنابراین تقاضا می کنیم هنر تئاتر و گروه های نمایشی چه حرفه ای و چه جوان را تنها نگذارید و هر نمایشی در هر سالنی که دیدید اگر دوست داشتید و لذت بردید به دوستان خود و اگر لذت نبردید به دشمنان خود معرفی و پیشنهاد کنید.

تئاتر به حضور مخاطبین زنده است

از همه عزیزانی ... دیدن ادامه ›› که برای اجرای این نمایش قدمی برداشتند بازهم سپاس گذاریم و وعده می دهیم اگر عمری باقی بود و شرایط فراهم، نمایش افسانه ببر حتما برای اجرا به شهرهای مختلف کشور هم رفته و باز در صورت فراهم شدن شرایط این نمایش را در فضایی جدید و متفاوت در شهر تهران اجرا خواهیم کرد.
تا ببینیم چرخ گردون چه تقشی برای ما نوشته است

پایدار، ماندگار و خندان باشید

گروه اجرایی نمایش افسانه ببر
مهدی حسین مردی این را خواند
parisanov21 این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
انتظار بیشتری از این کادر دوست داشتنی و بخصوص جناب آقای عامل عزیز داشتم .
همانطور که در پایین تر هم بعضی از دوستان اشاره کردند به نظر من هم بسیاری از دیالوگ ها به زور قصد خنداندن داشتند و متعجبم از نماینده گروه اجرایی که که متن نمایش رو کاملا مقید به نسخه اصلی معرفی میکنند!!
دوست عزیز در مورد استفاده از کلمه "برین" (به معنای بروید) که چندین بار به صورت بسیار نازل سعی در خندانیدن تماشاگران داشت ، هم از متن داریو فو الهام گرفته شده بود؟!
افکت صدا هم به نظر من باعث کمرنگ کردن زحمات آقای هاشمی عزیز می شد و متاسفانه در شب اجرایی که ما بودیم جناب آقای عامل و دستیارشون ظاهرا هماهنگ نبودند و بارها در حین اجرا به دستیارشون نکاتی رو متذکر می شدند(به عنوان مثال نحوه ضربه زدن به صفحه فلزی) که این خود با توجه به نور صحنه در بسیاری از صحنه ها منجر به پرت شدن حواس تماشاگر به بخش فرعی (distract) می شد!(البته شاید این هم بخشی از نمایش بوده باشه!!!)
تنها میتونم بگم از بخشی که سرباز وارد روستا شد به دلم نشست و طنز بقیه کار رو به به علت پایین بودن سطح دیالوگ ها دوست نداشتم.
اما خسته نباشید میگم به آقای هاشمی که تلاششون برای یک اجرای پر انرژی کاملا مشهود بود.
الهه الف این را خواند
میلاد علایی این را دوست دارد
جناب باباخانی

با سپاس از بیان نظر شما و نگاهی که به نمایش داشتید.
از شما دعوت می کنیم با حتما متن نمایش افسانه ببر را تهیه و مطالعه کنید، متوجه خواهید شد گروه اجرایی امکان بیان بسیاری از دیالوگ ها ر ا به دلیل رک و صریح بودن بیش از حد نداشت و سعی کردیم همان دیالوگ ها با حفظ محتوا و منظور با اندکی تلطیف ... دیدن ادامه ›› اجرا کنیم.

متن نمایشنامه داریوفو بسیار باز تر و صریح تر از این موارد بوده است. در مورد افکت های صوتی هم خب سلیقه شما هست و این سلیقه برای گروه اجرایی بسیار محترم. برخی مخاطبین هم از این شیوه اجرای افکت ها استقبال کردند و نمی توان قضاوتی کرد که حتما خوب بوده یا بد. به هر حال این نوع اجرا یک انتخاب بوده است که قطعا موافقان و مخالفانی خواهد داشت.

باز هم سپاس از محبت و همراهی شما
۰۲ مرداد ۱۳۹۵
برای ارتباط بهتر با ذهنیت کارگردان اثر شما را به مطالعه یکی از مصاحبه های آقای هادی عامل دعوت می کنیم

http://www.ion.ir/News/113471.html
۰۲ مرداد ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

نمایشی که ۶ هزار نفر آن را دیدند

نمایش کمدی “افسانه ببر” که از ۱۵ اردیبهشت ماه اجرای خود را در مجموعه تئاتر باران آغاز کرده است و تا به امروز پذیرای بیش از ۶۰۰۰ مخاطب تئاتر بوده، روزهای پایانی اجرا را سپری می‌کند.

این نمایش تک نفره که بر اساس متن داریوفو و با طراحی و کارگردانی هادی عامل بروی صحنه رفته، اثری است از تلفیق تکینیک‍‍‍‌‌های تئاترایرانی – شرقی که هدایت هاشمی تک بازیگر این نمایش در قالب ۱۹ شخصیت مختلف روایتی داستانی از یک افسانه چینی را برای مخاطب نقل می‌کند.

نمایش افسانه ببر در کنار استقبال بسیار خوب مخاطبین، پذیرای حضور هنرمندان و چهره های فرهنگی مختلفی از جمله: رضا کیانیان، گلاب آدینه، بهمن فرمان آرا، ... دیدن ادامه ›› حمیدرضا آذرنگ، نسیم ادبی، مجید مظفری، پیمان قاسم خانی، بهاره رهنما، افشین اعلاء، منصور ضابطیان، رضا ثروتی، فرهاد قائمیان، نادر برهانی مرند، بزرگ مهر حسین پور، رضا یزدانی، ریما رامین فر، پانته آ بهرام، آزیتا حاجیان، نوید محمدزاده، لادن مستوفی، بهناز جعفری، ژاله صامتی، حمید پورآذری، افشین هاشمی، پرویز پورحسینی، علی اتحاد، بیژن بیرنگ، مسعود فروتن، هوشگ گلمکانی، حسین کیانی، ستاره اسکندری و بسیاری دیگر از چهره های فرهنگی دیگر، بوده است.

لازم به ذکر است نمایش افسانه ببر تا اول مرداد در تماشاخانه باران هر شب در دو سانس ۲۱ و ۲۲:۱۵ پذیرای حضور مخاطبین است و علاقمندان جهت تهیه بلیت و استفاده از طرح‌های تخفیفی هفته پایانی می توانند به سامانه تیوال tiwall.com مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۹۱۹۳۹۵۲۷۲۳ تماس بگیرند.
محمدرضا دانش این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فقط تا جمعه اول مرداد پذیرای شما هستیم

نمایش افسانه ببر در هفته پایانی اجرا قرار دارد و فقط تا جمعه اول مرداد می توانیم در کنار شما مخاطبین فهیم باشیم
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به آگاهی می‌رسد امکان خرید بلیت روزهای تازه نمایش فراهم شد.
مرتضی کریمی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تاتری که حتما ارزش دیدن داره و تا مدتها در خاطره تاتری آدم باقی میمونه !
صرف نظر از تاتر میتوان در این نمایش، به دیدن یک بازی و بازیگری خوب نشست.
که البته حضور کارگردان با ابزاری که لابد طنازانه و آگاهانه ساده انتخاب شدند (کاسه روحی و سطل پر از آب و ...) باعث میشه تا توان هنرمندی هدایت هاشمی و متن نمایش بیشتر به چشم بیاد .
من هم مثل تیوال دیدنش رو پیشنهاد میکنم :)
با توجه به استقبال مخاطبین اجرای نمایش افسانه ببر تمدید شد

مخاطبین فرهیخته، امکان خرید بلیت روزهای جدید از هم اکنون در سامانه تیوال فعال شده است.
همچنین لازم به ذکر است طرح های تخفیفی ویژه ای به شرح زیر برای مخاطبین نمایش افسانه ببر فراهم شده است:

- با ۴۰٪ تخفیف یکشنبه های تئاتر باران

- تخفیف دانشجویی: با ۴۰٪ تخفیف به صورت حضوری و با ارایه کارت دانشجویی در محل (به غیر از روزهای پنجشنبه و جمعه)

- تخفیف باشگاه باران: اعضای باشگاه ... دیدن ادامه ›› تیاتر باران با ۶۰٪ تخفیف (عضویت در باشگاه)

- تخفیف وفاداری: برای خریداران نمایش‌های دوباره اون آهنگ رو بزن سم (ایرانشهر)، آدامس خوانی (ایرانشهر) پرتقال های کال (ایرانشهر)، روزهای بی باران (سالن سایه-تئاتر شهر)، با ۲۵٪ تخفیف

- تخفیف گروهی: به ازای خرید دست کم ۷ بلیت به بالا با ۲۵٪ تخفیف
آرزو این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به آگاهی می رسد امکان خرید بلیت روزهای تازه این نمایش فراهم شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به آگاهی می رسد امکان خرید بلیت خارج از ظرفیت برای روز چهارشنبه (هر دو سانس) فراهم شد.
بهزاد جدیدالاسلام این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
افسانه ببر نوشته داریوفو کارگردانی هادی عامل بازی هدایت هاشمی در تئاترباران
عبارات مندرج فوق اگرچه تکراریست اما هرکدام به خودی خود و به تنهایی می تواند باعث موفقیت یک نمایش در جلب نظر مخاطبین خاص وعام تئاتر باشد .
آنچه مرا برآن داشت دراین باره بنویسم آنهم بعد نگریستن 4باره نمایش مذکور شاید تکرار چندباره درخواست هدایت هاشمی بعد از اتمام هر اجرا باین مضمون بود :(البته نه به موافقت بلکه به جهت مخالفت):
تیاتر به تماشاچی زنده است برای حفظ و رونق تیاتر اگر کار را دوست داشتید به دوستانتان و اگر دوست نداشتید به دشمنانتان پیشنهاد دهید.
مخالفت به این جهت که مگر چند نمایش در ادوار مختلف سراغ دارید که در عین سادگی صحنه ...دکور...لباس...حداقل تعداد بازیگر ...حضور کارگردان بعنوان افکتور با ساده ترین و ارزان ترین ابزار موجود بهترین نوع کیفیت از هرآنچه که باید به مخاطب ارائه شود را نمایان می سازد و افکار و گفتنی های ازدل برخاسته نهفته درخود را فارق از تمایلات اجتماعی و سیاسی و...که خاصیت جدانشدنی و موجب پویایی تئاتر و یا هر هنر دیگری است با ظرایفی وصف ناپذیر همراه جذابیت و ایجاد فضایی مفرح در اختیار بیننده فهیم عام و خاص قرار میدهد.
مگر نه اینست شاخصه نمایش شرقی تبیین حقیقت اشیا و نه مانند نمایش غربی نمایاندن اشیاءحقیقی درصحنه و یا بیرون کشیدن حقیقت موجود در شخصیت افراد بجای نشان دادن ... دیدن ادامه ›› شخصیت های حقیقیست.
البته فراموش نشده و نخواهدشد پنج سال زمانی که نمایشی چنین پربار درتوقیف وتحریم گروهی نادان به رسالت ذاتی هنر قرارداشت(منظور از تحریم توسط امریکای جنایت کار بود نه کس دیگری...)
پس جناب استاد هدایت هاشمی شما که در این نمایش قریب به پانرده شخصیت متفاوت را به تنهایی با تمایزات وصف ناپذیر چه در لحن .چه در بدن . چه در بیان . با انرژی تحسین برانگیز و باتوجه به ایجاد کسالتتان بواسطه این اجرای بلند مدت و طاقت فرسای تک نفره علاوه بر اموختن همه مهارتهای بازیگری به همه هنرجویان و دانشجویان تئاتر از خود گذشتگی و ایثار را به معرض نمایش گذاشتید تا همه بدانند چرا بازیگر سلطان صحنه است و هر انسان ی با هر زبان و ایین و نژادی خود میتواند به تنهایی بازیگر صحنه زندگی خود باشد و رقم بزند هرانچه ارزویش را در ذهن می پروراند.
با تشکر فراوان از گروه نمایش افسانه ببر امیدوارم با حمایت مدیریت محترم تیاتر باران ونیز ازخود گذشتگی بیشتر گروه زمان بیشتری جامعه هنری ما بهره مند این اجرای شگفت انگیز شود.

سپاس از همراهی و محبت شما دوست گرامی. امید که لیاقت داشته باشیم چندین بار دیگر پذیرای حضور شما و همراهان فرهیخته شما باشیم
۲۲ تیر ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
باید به آقای هاشمی و عامل بابت این کار قوی تبریک گفت

افسانه ببر دو اجرایی شد
چهره های بسیاری به تماشای این افسانه آمدند

نمایش افسانه ببر که تا به حال پذیرای بیش از ۳۵۰۰ نفر از مخاطبین تئاتر بوده است ضمن دو اجرای شدن میزبان بسیاری از چهره های فرهنگی و هنری بوده است.

رضا ثروتی، فرهاد قائمیان، سارا خوئینی ها، حمیدرضا آذرنگ، بهاره رهنما، نادر برهانی مرند، نسیم ادبی، رویا افشار، رضا کیانیان، بزرگمهر حسین پور، شیرین یزدان بخش، رضا یزدانی، علی اوجی، ریما رامین فر، بهمن فرمان آرا، مهرواه شریفی نیا، نوید محمدزاده، امیر علی نبویان، آزیتا حاجیان، بهناز جعفری، مسعود فروتن، یغما گلرویی و .......... از جمله هنرمندانی هستند که تا به امروز به تماشای این نمایش پر مخاطب نشسته اند.

افسانه ببر با هنرمندی هدایت هاشمی در تماشاخانه باران بروی صحنه رفته و ... دیدن ادامه ›› در دو نوبت، ساعت ۲۱ و ساعت ۲۲:۱۵ پذیرای حضور مخاطبین است.

علاقمندان می توانند برای تهیه بلیت این نمایش از هم اکنون به سامانه tiwall.com مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۹۱۹۳۹۵۲۷۲۳ تماس داشته باشند
بابک کاردوست این را خواند
حسنا آریامتین و Sara kia این را دوست دارند
بسیار عالی بود
یک نمایش واقعی از هنرمند واقعی
حتما ببینید و این فرصت را از دست ندهید
به همه پیشنهاد می کنم ببینند
از بازیگر هنرمند و کارگردان خوب و همه دست اندرکاران این نمایش و تماشاخانه بران سپاس گزارم برای شب خوبی که برایمان ساختند
۲۳ تیر ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خنده یکی از اولین و جذابترین حالات بشری است و تا پایان عمر هر انسان هر بار یک خنده ای از عمق وجود فرد بر می آید در کسری از ثانیه تمامی خاطرات خوش وی نیز در پیش چشمانش عیان می گردد و کمدی بعنوان آغاز کننده حس خنده در تماشاگر زنده کنندهی تمامی یادگاران خوش عمر فرد در ضمیر ناخودآگاه اوست. بنابراین بسیار واجد ارزش و همواره بر لبه تیغ است. چراکه بیننده احساس نزدیکی و تملکی بیشتری نست به آن دارد . بطوریکه اگر اندکی ضعف در کار باشد نقاط ضعف بیشتر خود را نمایان می کند و حوصله تماشاگرا سر میبرد . از این رو است که باید تمامی ارکان نمایش از متن تا بازیگر، از صدا تا صحنه همه در کنار یکدیگر هم آوایی داشته تا یک کمدی را در پیشگاه چشم ذهن بنمایاند. با این مقدمه را شاید دور از حقیقت نباشد که اجرای افسانه ببر را به پوست ببر تشبیه کرد. لطیف و زیبا. کمدی که از لودگی دور بوده کنسل کننده نیست.
به شخصه اجرای محیطی آنرا دوست داشتم ولی اجرای اخیر نظر مرا به خود جلب کرد. من به عنوان یک بیننده آماتور که دانش تیاتر نداشته و با ظرایف این هنر آشنایی ندارم، احساس نزدیکی با کار را در تمام طول اثر داشتم. انتقال حس از بازیگر به تماشاچی به خوبی صورت گرفته بود و تمام مدت لطافت لبخند بازیگر و معصویت چهری وی که چهرپردازی و طراحی لباس وی بر آن می افزود، اعتماد مرا بخود جلب کرد و صادقانه خنده را بر ذهنم مهمان ساخت. بیان بازیگر آنچنان صداقت دارد که داستان کاملا باور شود.
بازیگر در مقام یکی از مهمترین تظاهرات نمایش از زمانیکه پا به صحنه می گذارد مورد ارزیابی تماشاگر قرار می گیرد. چهره ، فیزیک، حرکات، پوشش و بیان او به چشم بیننده می آید و قضاوت در مورد نمایش آغاز می گردد. هدایت هاشمی با توجه یه چهره ای که معصومیت خاصی در بر دارد و حس اعتماد مرا جلب کرده و کارش را باور پذیر تر ارائه داد. گاه چهره اش مرا به یاد دانی کی کمدین فقید آمریکایی می انداخت و مونولوگی زیبا از وی بر من نمایان می شد. ارتباط طبیعت با انسان را در بازی چنان نمایان می سازد و مرا که رشته محیط زیست خوانده ام قانع ... دیدن ادامه ›› می کند.
صداسازی کاملا در خدمت انتقال ذهنیت و حس به بیننده بوده است. و همکاری هادی عامل و امیر صدیقیان در کنار هم بر اثرگذاری افکت می افزاید.این نکته قابل توجه است که زمانیکه کارگردان در کار صدا سازی دخالت نماید می تاند آن حسی که در پی آنست به همکارش بدهد و از پنجره ی دید او صحنه و صدا را با بازی آقای هدایت هاشمی در آمیزد. اما استقلال امیر صدیقیان حفظ شده بود.
افسانه ای که نمایش نامه از آن بهره برده است ریشه در تعالیم و فلسفه دائو ایسم دارد که تعالی انسان را در گرو رابطه ی هماهنگ با طبعیت می داند. هادی عامل توانسته است با لفاف مزه پرانی ها دیدگاه های فلسفی ، اجتماعی و سیاسی متن داریوفو را به تماشاگر ایرانی ارائه دهد و صرفا خنده آنان را هدف قرار نداده و ذهن شان نشانه رفته است. من احساس کردم که خنده ام هدفمند شده و به لودگی نمی خندم بلکه ذهن آموخته است. در پس زمینه ی ذهنم توانستم تلخی اثر سیاستهای بشری را بر طبیعت حس کنم. بیننده در پایان احساس می کند که علاوه بر شادی که بدست آورده کنجینه آموخته هایش ارزنده تر گردیده است. در نهایت به تمامی عوامل گروه خسته نباشد می گویم و سپاسگزارم که پنجاه دقیق دلنشین را برایم پدید آوردید. آرزو دارم سیاستمداران کاش صادقانه به تماشای این صحنه بنشینند.
سجاد علیپور، بهزاد جدیدالاسلام و sana این را خواندند
پرندیس، مهرناز، آزاده و حسنا آریامتین این را دوست دارند
با سپاس از نگاه تحلیل گر و نکته سنج شما. امید که مقبول بوده باشیم
۱۹ تیر ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید

هفته پایانی اجرا
افسانه ببر دو اجرایی شد

نمایش افسانه ببر که تا به حال پذیرای بیش از ۳۰۰۰ نفر از مخاطبین تئاتر بوده است وارد هفته پایانی اجرا شد.

این نمایش با هنرمندی هدایت هاشمی تا ۲۵ تیرماه در تماشاخانه باران بروی صحنه رفته و در هفته پایانی اجرا در دو نوبت، ساعت ۲۱ و ساعت ۲۲:۱۵ پذیرای حضور مخاطبین است.

علاقمندان می توانند برای تهیه بلیت این نمایش از هم اکنون به سامانه tiwall.com مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۹۱۹۳۹۵۲۷۲۳ تماس داشته باشند
سلام
آیا اجراهای ساعت 21 مشمول تخفیف وفاداری نمی شوند؟
۱۸ تیر ۱۳۹۵
هر دو سانس شامل تخفیف های وفاداری و گروهی ذکر شده در بخش توضیحات صفحه فروش می شوند
۱۸ تیر ۱۳۹۵
سرکار خانم بهناز محمودی

با سلام

متاسفانه از آنجایی که فروش سانس جدید اجرا در روزهای تعطیلی عید فطر فعال شد همکاران سامانه تیوال در محل دفتر کار خود حضور نداشته ... دیدن ادامه ›› و فروش بلیت را بصورت دستی و از طریق سیستم شخصی خود فعال کردند و به همین دلیل متن ایمیل ارسالی گروه اندکی دیرمطالعه شد و به همین دلیل تخفیف های وفاداری و گروهی را که گروه اجرایی نمایش تقاضا کرده بود با اندکی تاخیر فعال شدند.

از همین طریق از شما پوزش می طلبیم و شما می توانید در روز حضور در تماشاخانه باران به گیشه مراجعه کنید و مابه تفاوت تخفیف وفاداری خود را از گیشه مجموعه دریافت کنید.

سپاس از همراهی شما
۱۹ تیر ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید