تیوال نمایش بوتولیسم
S3 : 16:57:22
امکان خرید پایان یافته
  ۲۵ تیر تا ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
  ۲۱:۰۰
  ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
 بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

: نوشین تبریزی
: سیما تیرانداز
: (به ترتیب حروف الفبا) ایمان بابایی، نیلوفر بیانی، علی بیکی، آرمین پور اسمعیل، مارال جمال پناه، شهاب حیدری، محمد امین رحیمی، فرزانه رسولی، رمیصا صمدی، رضا قایدی فر، کسری قایم مقامی، بهداد قادری، کیمیا کرمی، بهزاد کریمی، شیما ملکی، پیام میر مصطفی و کوشا نشتایی

: کارگاه آوا
: پژمان عبدی
: مهرزاد جعفری
: سیما تیرانداز
: هادی بادپا
: محمد پناهی
: نوید کریمی
: مصطفی پیر هادی
: هما براتی
: نهال آغاز، سروش شهلا
: مرتضی مصباح
: نیلوفر سالکی
آدمهای مجازی، عشق‌های مجازی، خنده‌های مجازی، اشک‌های مجازی. در مجاز زندگی می‌کنیم و در واقعیت تنها می‌مانیم.

راه های ارتباطی با تئاتر باران: سایت اینستاگرام کانال تلگرام

گزارش تصویری تیوال از نمایش بوتولیسم / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس ها »

گزارش تصویری تیوال از نمایش بوتولیسم / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس ها »

آواهای وابسته

مکان

خیابان فلسطین، پایین تر از خیابان انقلاب، پلاک ۲۹۲/۱
تلفن:  ۶۶۱۷۶۸۲۵، ۶۶۱۷۶۸۱۲


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نمایشی بود بسیار عالی با بازی های عالی‌تری از جوان‌ هایی که آینده‌ای درخشان برای تئاتر و بازیگری هستند...نمایشی که از ابتدا تا انتها احساس خستگی یا هر چیز دیگری نمیشد و حتی بیننده نمیخواست که تمام شود و حاضر بود تا خود صبح بنشیند و ادامه داستان را ببیند...از آن طرف داستانی جذاب، واقعی، خنده دار و در عین حال تلخ...بیشتر از همه از بازی های قوی ای که خانم تیرانداز از بازیگران جوان و تازه کار و در عین حال با استعداد گرفته بودند لذت بردم...و تنها نقدی که میشد از کار کرد خلاصه ای بود که در سایت تیوال در رابطه با نمایش نوشته شده بود؛ خلاصه ای که در سایت نوشته بودید پیام داستان و نمایش نبود...و به عبارتی هیچ چیز این نمایش درباره ی فضای مجازی نبود و همه چیز واقعی و شرح حال زندگی جوانان بسیاری در تمام دوره ها بود و نه فقط جوانان نسل حاضر...گرچه تغییراتی در دوره ... دیدن ادامه » ها بوده ولی پیام داستان که به روابط دختران و پسران با درنظر گرفتن مسائل خانودگی اشاره دارد، مطلبی همیشگی بوده و چیز جدیدی نیست.
به طور کلی آن چه به خطا فضای مجازی نامیده می شود، اصلا مجازی نیست؛ که کاملا واقعی است؛ در واقع، آن چه در فضای سایبری جا به جا می شود اطلاعات است که ذاتا واقعیست، نه مجازی و واژه مجازی در زبان فارسی اساسا به نادرستی انتخاب شده و به هیچ وجه تداعی گر ذات فضای سایبری و تبادل و انتقال اطلاعات نیست. بماند که همین واژه گزینی نادرست، زمینه ساز تعابیر غلط از فضای سایبری و در نتیجه سبب بروز مشکلات اجتماعی و فردی فراوان شده است.
در هر صورت امیدوارم خلاصه ای که برای این نمایش نوشتید تصحیح شود چون خواندن آن مرا برای دیدن نمایش ترغیب نکرد، ولی با نگاهی بر نظرات کاربران، فهمیدم داستان جالبی است و پس از تماشای آن نظرم تغییر کرد و عاشق این نمایش شدم...
و حرف آخر...امیدوارم باز هم نمایش های بیشتر و بهتری از این تیم ببینم و حتی امیدوارم باز هم این نمایش را در ماه های آینده با تغییر های کوچکی دوباره تکرار کنند چون واقعا کار بی نظیری بود و حتی فیلم این تئاتر هم می تواند بسیار دیدنی و آموزنده باشد...گرچه میدانم بدلیل اینکه بازیگران تازه کار هستند و زیاد تبلیغی برای کار صورت نگرفته بود شاید با استقبال شایانی مواجه نشد...
در هر صورت باید از همه ی دست اندرکاران این نمایش تشکر و قدردانی کرد...
خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش، از چهارشنبه ۲۴ تا جمعه ۲۶ مرداد، به کارگردانی سیما تیرانداز و با بازی ایمان بابایی، نیلوفر بیانی، علی بیکی و ... با ۳۰٪ تخفیف آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش دلچسبی بود و بازی همه بچه ها عالی بود در عین حال که موضوع واقعا تلخی رو داشت روایت میکرد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت هفته پایانی این نمایش، از یکشنبه ۲۱ تا سه شنبه ۲۳ مرداد، با ۳۰٪ تخفیف عمومی، به کارگردانی سیما تیرانداز و با بازی ایمان بابایی، نیلوفر بیانی، علی بیکی و ... آغاز شد.
مهرزاد جعفری و ا. پوراسمعیل این را خواندند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام و احترام
19مرداد جمعه شب کار رو دیدم
دو نکته وجود داشت که لازم دیدم خدمت دوستان عزیز و گروه اجرایی عرض کنم.

اول اینکه به دلیل فرم کار و متن کار پیشنهاد میکنم حتما رده سنی رو در نظر بگیرید
دوم اینکه نگاه خانم تبریزی کمی فمنیستی است و در واقع اتفاق به صورت عکس رخ میدهد و پسرها هستند که رفیق میمانند و از نو شروع میکنند

و در دست آخر بسیار بسیار تبریک میگم به خانم تیرانداز عزیز بخاطر تیم فوق العاده عالی و درجه یک
بچه ها همگی تلاش کردند و عالی بودند
خصوصا آقایون که من از بازیهاشون به وجد آمدم
ایمان بابایی، علی بیکی، آرمین پور اسمعیل، شهاب حیدری، محمد امین رحیمی، رضا قائدی فر، کسری قائم مقامی، بهداد قادری، بهزاد کریمی، پیام میر مصطفی و کوشا نشتایی

شخصا از دیدن این نمایش بسیار لذت بردم نمایشی سرگرم کننده و جذاب
به نظرتون برای چه رده سنی مناسب بود؟
۲۱ مرداد ۱۳۹۷
با سلام و احترام
تصور من از این کار ۱۵+بود
نه بخاطر اینکه زیر ۱۵ سال کودک هستند و ....
اینرو بخاطر نوع تفکر و نگرش تربیتی برخی والدین عرض کردم
ورنه من هیچ کلمه حرمت شکنی در کار نشنیدم وفقط کیف کردم از بازیهای درجه یک گروه
۲۲ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام و احترام
امشب نمایش بوتولیسم را دیدم
نمایش خوب با کارگردانی قوی خانم تیرانداز و پر بازیگر بود.
قطعا در آینده هنرهای نمایشی از بازیگران نقش های کوشا-بهزاد-بهداد-مارال-رومیسا بیشتر خواهیم دید و شنید.
برای گروه محترم اجرا آرزوی موفقیت و بهروزی دارم.
لذت بردم و آموختم.
ارادتمند
دکتر بهزاد جعفرنژاد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
باید بوتولیسمی شد....

ابتدای نمایش شاید اصلا باورتون نشود که اجرای بی نظیری رو در پیش چشم خواهید داشت.
تلنگرهای متن که با بازی بی نظیر بازیگران بوتولیسم که به جان تماشاچی می نشیند.
متن با دیدگاهی نقادانه،ریتمیک شما رو به واقعیت می نشاند که کمتر اثری در فرم و محتوا چنین کرده است. نمایش با نگاهی شفاف و عریان به جامعه و بزنگاه آن یعنی جوانان و نوجوانان پرداخته است. کارگردان گیری از بازیگرهای جوان و تازه کار به خوبی توانسته تمام مفهوم و متن را به دیده نظاره بگذارد.
رفتن به سراغ واقعیت ها بسیار سخت است،آینه شدن و اینکه نمایش بتواند شما را با خود درگیر کند از سختی های بسیار چالشی است که این نمایش توانسته از پس آن در بیاید.
شاید کمدی های اجتماعی به مباحث روز و مشکلات پرداخته باشند اما این باور پذیری در سایه دیالوگ های زننده و سخیف فدای لبخند تماشاچی ... دیدن ادامه » شده است که این مهم در نمایش بوتولیسم به خوبی پرداخته شده است.
پیش بینی می شود بازیگرهای خوب این تئاتر به زودی کارهای خیلی ماندگاری از خود ثبت خواهند نمود.
پیشنهاد ویژه برای پدران و مادران
پیشنهاد ویژه برای جوانان و نوجوانان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی بودش متن و اجرای باور پذیر
روابط مسمومی که روز به روز داره بیشتر میشه ...
لذت بردم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
• واسه دل خودم آرایش می‌کنم.
• می خوام ازدواج سنتی کنم... اون که دس گرمیه
• کسی با دوس دخترش ازدواج نمی کنه. چون‌که قبلاً دوست‌دختر کسی دیگه ای بوده
• به کسی ربطی نداره من چیکار می‌کنم. من فقط به خودم پاسخ گوام.
• پسرا همشون خائنن
• دخترا یکی در میون دیوونه ان.
• به پدر و مادرم گفتم خونه رو به نامم بزنن. تعارف نداریم که . هر کسی باید گلیم خودش رو از آب بکشه. بچه من هم باید این کار رو بکنه.
• بابام دست های هرزی داشت. همون بهتر که مرد.
• من کسرام. بچه شهرک.

تقارن اتفاقی و عجیبی بود که دیروز «یک روز تابستانِ» پارسا پیروز فر را دیدم و امروز «بوتولیسم». در کار پارسا پیروز فر هم یکی از فرط بدبختی و بد بیاری و شکست‌های پی‌درپی به مرز خودکشی رسیده بود و دیگری از شدت بی‌معنایی!
نسل ما از شدت تزریق معنا! سوخت و نسل «بوتولیسم» از شدت بی‌معنایی!
خانم نوشین تبریزی، یک جهان نیچه‌ای را قلمی کرده‌اند، و خانم تیرانداز با هدایت دقیقشان «ایرانی بودنِ» این روایت از جهان نیچه‌ای رو درست به تصویر کشیدند.
جامعه‌ای بلاتکلیف میان سنت و مدرنیته! نسلی بی‌هدف! ( لطفاً سندیکای حمایت از نسل جدید معترض نشوند. منظورم برخی! از نسل جدید نماها هستند. همان نسل بوتولیسم!)
نسلی به ظاهر پر شتاب، اما خزنده روی زمین!
نسلی ... دیدن ادامه » پر مدعا، فیلسوف! ( البته از نوع کافی‌شاپی‌اش ) به ظاهر صمیمی و متعهد اما در واقع لاف‌زن و خیانت‌کار.
به قول یکی از شخصیت‌های نمایش : باید به اداره آب بگوییم در آب شرب شهر، کافور بریزد!
بماند که به نظرم، خانم تیرانداز کفه ترازو را به نفع تیم دختران نمایش سنگین کرده بود. روایت خانه دخترانه هپی اِند بود اما پسران...!
مهم نیست.چه فرقی می‌کند. همه‌مان سر و ته یک کرباسیم:
گداخت جان که شود کار دل تمام و نشد
بسوختیم در این آرزوی خام و نشد


در مورد کفه ی ترازو انتهای نمایش، به نظرم به واقعیت رجوع شده بود. در این روابط و درگیری ها ی مسموم همیشه روابط پسران به جدایی ختم میشه و دختران به گریه و آشتی.
مطلبتون زیبا بود. لذت بردم
۱۵ مرداد ۱۳۹۷
یک جهان نیچه ای ؟؟ !!
:)))
۱۶ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خوشحالم که دیدن این اجرا رو از دست ندادم.
زهر تلخی که با شوخی ها و نکات ظریف کمی شیرین شده، اما کشنده است. اما کشنده است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امشب این نمایش رو دیدم. تازگیها نمایش هایی که قصد دارن اجتماع این روزها رو به رخ بکشن زیاد شدن ولی خیلی ها بیراهه میرن یا نمیتونن تصویر خوبی بدن یا زیادی میرن یا کند هستن . این نمایش خیلی همه چیش خوب بود. هم شکل به تصویر کشیدن جامعه دانشجویی - هم شور صحنه - هم بازی جوانهای قابل تقدیر و حتما کارگردانی قوی که این تیم رو اینقدر خوب و پر تحرک دور هم نگاه داشته. به نظرم از کار قبلی خانم تیرانداز خیلی بهتر بود . این جوانها عالی بودن. فکر میکنم در مجموع خانمها بهتر از آقایون بودن ولی متن و صحنه همه جا جذاب و پر شور بود. دست همگی درد نکنه و خسته نباشید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک قاب از زندگی اجتماعی جوانان دانشجوی شهرستانی که ساکن پایتخت درندشت شده اند. جوانانی که نخستین مشکل شان سکونت در خانه ای ست که در تهران حکم کیمیا را دارد برای مهاجری که پول چندانی در چنته ندارد. خانه ای برای سکونت و گاهی برای خلوت. و اینجاست که صاحبخانه می شود حاکمی حکمفرما.
داستان با دختران آغاز می شود و با دختران پایان می پذیرد. تغییر صحنه از خانه دختران به خانه پسران با خلاقیت جذابی از پخش یک صحنه لایو در اینستاگرام صورت می پذیرد. این نمایش مرا به یاد تئاتر تلویزیونی خاطره انگیز دهه شصت انداخت. مجموعه تلویزیونی "تئاتر نوجوانان" محصول سال ۱۳۶۶ به کارگردانی کریم اکبری مبارکه، نویسندگی محمد چرمشیر و تهیه‌کنندگی مجید قناد که از شبکه دو پخش می شد. چند پسر نوجوان بعد از مدرسه کنار کوچه ی خرابه ای با یه دیوار ریخته شده و چند آجر و یک پیت نفت، ... دیدن ادامه » جمع می شدند و تئاتر بازی می کردند. بیشتر نقش معلم ها، پدر و مادر و افرادی که می شناختند را بازی می کردند تا موقعیت پیش رو را بازسازی کنند. شیوه ی کار “بازی در بازی” بود؛ به این شکل که نقش دیگران را بازی می کردند: “حمید تو بشو آقای تهرانی، جواد تو محمود باش، منم می شم بابای محمود.” دکور کار بسیار ساده و پس زمینه ی دیوار خرابه، سیاه بود و توی استودیو (داخلی) هم گرفته می شد. گویی شکل امروزی تئاتر قدیمی دهه ۶۰ را می دیدم و این برای من بسیار جذاب بود.
شلوغی که در تئاتر شپش که هفته پیش دیدم و به نظرم در جاهایی شلخته و آزاردهنده به نظر می رسید اینجا مدیریت شده و نظام مند بود. نویسنده و کارگردان با شناختی قابل قبول و آگاهانه از زندگی جوانان امروزی برشی موفق از بخشی از این روابط را ارائه داده بودند. با احترام فراوان برای همه خانمها، صحنه ها و بازی آقایان را بیشتر پسندیدم. مخصوصا بازیگر نقش کوشا که متاسفانه اسمشان را نمی دانم. در مجموع این کار را پسندیدم و به نظرم نمایش قابل قبولی بود. با تبریک به سرکار خانم سیما تیرانداز و دست مریزاد و خداقوت به همه بازیگران و عوامل این نمایش. پیروز و پایدار باشید.
سلام. جناب رنگچیان عزیز، بسیار بسیار از شما سپاسگزارم بابت به تماشا نشستن این نمایش و همچنین نقدی که برامون نوشتید و در انتهاش لطفی به حقیر داشتید. امیدوارم تونسته باشیم ساعت خوبی رو براتون به ارمغان آورده باشیم. به امید دیدار مجدد
۰۸ مرداد ۱۳۹۷
با تشکر جناب نشتایی منظورم بیشتر صفحه ای اینستاگرام است که بله اخبار گروه را ایا توسط یکی از اعضای گروه منتشر میشوددوم اخبار گروه یعنی اجراهای دوباره همین کار تان در سالن دیکر یا یک اجراهای جدید همین گروه منظور م بود.بازهم تشکر. وهم تشکر از خانم سیما ... دیدن ادامه » تیرانداز
۱۹ مرداد ۱۳۹۷
خبرهای جدید در مورد اجراها در پیج شخصی بنده و پیج سایر دوستان گروه در اینستاگرام منتشر می شه. ارادتمند
۱۹ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بوتولیسم خیلی حرف ها داشت که از زبون تک تک بازیگراش زد و خنده های تلخی رو روی لبامون آورد ، بوتولیسم فرهنگ تربیتی رو به چالش کشید که خیلی هامون در جهت شکستن تابوی آن حتی اجازه فکر کردن هم نداریم ، بوتولیسم فضای بسته ی افکاری موجود بین جوانانمون رو فریاد زد تا ببینیم و بشنویم که سطح دغدغه های نسلمون رو تا کجاها به زیر کشیده اند تا تمام فکر و ذکر این دانشجوی جوان به شکستن محدودیت ها در جهت رسیدن به آزادی های ولو کوچک و لحظه ای بگذره ... تا اونجا که دانشجویی که ده سال پیش به خاطر شرایط خانوادگیش از اونور آب ها به ناچار برگشته به کشور و همینجا دانشجو شده میگه که آخه چیه این دانشگاه که همه اش فکرتون توی یه چیزه... ( به دلیل جلوگیری از لو رفتن کانسپت نمایش سه نقطه رو بعد از اجرا خودتون پر کنید ) و خیلی حرف ها که با تلخی تمام شنیدیم چون کاملا لمسشون کرده بودیم ... دیدن ادامه » در این فرهنگ عقب مانده ...
باید اعتراف کنم که کارگردانی خانم سیما تیرانداز و اسم خاص این نمایش ( بوتولیسم ) نوید یه اجرای خوب رو میداد ولی باز خیلی مطمئن نبودم اجرای خوبی از آب در بیاد ولی حالا که از اجرا گذشته ، به اندازه ای از بازی های روان و مسلط بازیگران با استعداد و جوان این نمایش انرژی خوبی گرفتم که دور از انصافه که زحمات کشیده شده برای این نمایش رو نادیده بگیرم و این اجرا رو به عزیزان علاقه مند معرفی و پیشنهاد نکنم ...
▫ آرزوی موفقیت و روز به روز پیشرفت دارم برای تک به تک بازیگران این نمایش خوب و امیدوارم به زودی نمایش هایی رو کنار بازیگران به نام تئاتر و سینما ازشون ببینیم و باز هم لذت ببریم.
از دوستان شنیدم شب های اول کار کمی ناهماهنگی داشته ولی اجرایی که من دیشب دیدم بی نقص بود.
متن ساده ست. ولی ساده لزوما بدون اهمیت نیست. حرف های مهمی داره. چرا بوتولیسم؟ بوتولیسم چیه؟‌تو میدونی بوتولیسم چیه؟ تو ! تو میدونی بوتولیسم چیه؟ بوتولیسم یه سمه.. که میتونه جماعت زیادی رو بکشه... ( ازمتن نمایش).

بوتولیسم سم کشنده ای که وقتی به سبک اجتماعی یک تئاتر پیوند بخوره معنی اختناق رو میشه ازش گرفت، جماعتی که در یک قوطی فلزی در بسته زندانی شدند.
و این سم در اطرافشون به سرعت در حال شکل گیریه.
زیبایی متن وقتی دو چندان میشه که میبینیم نویسنده فقط گردن شرایط و اجتماع رو نمیگیره.. من و شما به عنوان مادر و پدر و خواهر و برادری که به هر دلیلی باعث محدودیت جوون ها میشیم، وقتی به دختری اشاره میکنه که تا سن دانشگاه اجازه دست زدن به صورتش و رهایی از از پرزهای نوزادیش ... دیدن ادامه » رو نداشته و پسری با شرایط مشابه به نوعی دیگر، میبینیم که همین اجتماع متشکل از ماست که در این هوای سمی مشغول مسموم کردن جوون ها هستیم.
جوانانی که از هر درزی سرشون رو بیرون میکنند تا نفسی بکشند. هرشبکه اجتماعی، هر شب خونه خالی ، هر نگاه تازه و...
وقتی می تونیم مشغول کارهای مهمتری باشیم. باید یک عمر در حال التماس برای حقوق اولیه یک انسان باشیم.

بازی تک تکتون عالی بود و نمایشتون تا مدت ها در خاطرم میمونه.
موفق تر باشید.
من با اینکه شب سوم اجرا نمایش رو دیدم، شاهد هیچ ناهماهنگی ای نبودم. میزانسن ها فوق العاده بودند و همه به درستی اجرا شدن. من نیز مثل شما لذت زیادی از این نمایش بردم و اون بخش از متن که بهش اشاره کردید به نظرم یکی از بهترین های نمایش بود و حاوی نکات عمیقی بود
۰۴ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از یکشنبه ۷ تا سه شنبه ۹ مرداد، به کارگردانی سیما تیرانداز و با بازی ایمان بابایی، نیلوفر بیانی، علی بیکی و ... آغاز شد.
مهرزاد جعفری و محمد لهاک این را خواندند
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بوتولیسم یک طنز تلخ اجتماعی به قلم زیبای نوشین تبریزی و کارگردانی درخشان سیما تیر انداز نگاهی به زندگی دانشجویی و مسائل پیرامون جوانان داشت که در دنیای معاصر محال ست این اتفاقات نیافتد ریتم مناسب و بازیهای یکدست و فرمت درخشانی این کار داشت من را تا انتها کشاند تئاترهای ما حتما نباید سلبریتی داشته باشد تا بیشتر توجه مخاطب را به خود جلب کند از گروه بازیگران جوان این کار معلوم بود که روی صحنه با کاراکترها و موقعیت های صحنه زندگی می کنند تبریک به گروه خوش ذوق و با استعداد خانم تیرانداز نازنین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
" بوتولیسم" نمایشی واقع گراست که برشهایی از پوچی زندگی جوانان ما را در چهاردیواری های اختیاریشان به تصویر می کشد.در خلال گفتگوها و حوادثی که شاهدیم، اشارات کوتاهی به نقش والدین در شکل گیری نگرش متفاوت نسل جوان می شود اما این دغدغه بسط پیدا نمی کند ؛ در اصل می توان گفت همه چیز به سبک زندگی مدرن امروز با شتاب پیش می رود. بازی های روان و مسلط بازیگران مستعد این اجرا ،حاصل تمرین زیاد و هدایت درست آنهاست.حضور پرشور و یکدست گروه بازیگران یک نمایش در این روزگار کیمیاست لذا " بوتولیسم" از این حیث اثری موفق است.
با سلام خدمت شما خانم نجاتی. کاملا با شما موافقم. گروه جوان بازیگران تسلط مثال زدنی ای داشتن که امروزه کمتر شاهد اون هستیم.
۰۲ مرداد ۱۳۹۷
به نظرم بازی ها بخصوص در شروع نمایش با ریتم بسیار تند اجرا میشد و تماشاگر از دیالوگها عقب میماند. انگار بازیگران روی دور تند گذاشته شده اند . و برخی دیالوگها واضح شنیده نمیشدند . متن نمایش از این حیث دچار اسیب میشود.
۰۲ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امشب به تماشای این نمایش نشستم و با حساسیت خاصی نمایش و دنبال کردم. علت حساسیت جوی بود که تو بخش نظرات این نمایش به وجود اومد و تمجید کامنت اولی ها باعث مشکوک شدن دوستان شده بود و این موضوع به من نیز سرایت کرد.
اما باید بگم که هرچی از نمایش گذشت خیالم راحت تر شد تا جایی که کلا موضوع رو فراموش کردم.
در این نمایش با طنزی طرفیم که به نظرم طنز خیلی تلخیه و بعضا حاوی نکات اجتماعی عمیقی هست. اسم نمایش خیلی با موضوع ارتباط خوب و ملموسی داره. تغییر میزانسن ها خیلی خلاقانه بود و باعث میشد رشته ارتباطمون با نمایش قطع نشه.
تیم بازیگری رو جوانانی تشکیل میدادن که مشخص بود به خوبی تمرین کردن.
کلا این نمایش رو یک نمایش حال خوب کن میدونم که نود دقیقه ما را خندوند و همزمان یکی از مشکلات جدی فرهنگی رو مورد نقد قرار داد.
بوتولیسم به خوبی نشون داد که چه سمی در ریشه ... دیدن ادامه » های فرهنگ ما رخنه کرده.
به همه ی گروه اجرایی خسته نباشید میگم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه طنز تلخ فوق العاده...بازیگرا اگرچه آنچنان شناخته شده نبودن(متاسفانه)ولی بی نقص و عالی بازیکردن.حسی رو که منتقل کردن به مخاطب بی نظیر بود.خیلی عالی این واقعیت تلخ جامعه ی دانشجویی و فضای دانشگاهی رو نشون دادن و هر دانشجویی این تئاتر رو ببینه یقینن نظرش راجع به خیلی چیزا تغییر میکنه.عالی عالی عالی
لطفن به این همه کامنت خوب اطمینان کنید و حتمن این تئاتر رو ببینید
دو دقیقه تشویق بدون مکث بعد از یک نمایش نمیتونه بی دلیل باشه
نمایش واقع گرایانه و جذابی بود. بازیگرا همگی با استعداد و حرفه ای بودن. واقعا لذت بردم از این طنز تلخ دیدنی.