تیوال کنسرت-نمایش چهارمین‌ شنبه
S2 : 21:42:54
امکان خرید پایان یافته
  ۳۱ تیر تا ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
  ۲۰:۴۵
  ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
 بها: ۳۰,۰۰۰ و ۲۰,۰۰۰ تومان

: مهرداد کوروش نیا، علی اصغری، ابراهیم گله‌دارزاده
: مهرداد کوروش‌نیا
: (به ترتیب ورود به صحنه) هومن شاهی، مهدی صباغی، محمد اشکان‌فر، سروش قهرمانلو، سحر شاطری، فرهنگ سرخوش

: حسن جودکی
: رضا رزم
: رضا مرتضوی
: محمدصادق زرجویان
: الهام خداوردی
: بهاره سلیمانی
: آرمان اسماعیلی، سجاد دلیری
: سیروس تیموری‌نیات
: محمد سلیمان
: رویا آذر
: شیرین اسماعیلی
: فریبرز دارایی
: ایلیا شمس
در پی فراخوان فریدون عده ای جوان برای تشکیل یک گروه موسیقی و اجرا در خارج از کشور در نقطه صفر مرزی دور هم جمع می شوند...

راه‌های ارتباطی با تماشاخانه پالیز: اینستاگرام / کانال تلگرام


بخش اصلی: ۳۰.۰۰۰ تومان
بیرون از ظرفیت: ۲۰.۰۰۰ تومان

گزارش تصویری تیوال از کنسرت-نمایش چهارمین‌ شنبه / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» موسیقی در تئاتر امروز تنها موسیقی متن نیست/ «چهارمین شنبه» اثر موسیقیایی جدیدی است

» «چهارمین شنبه» با مردم همراه می‌شود

» شامگاه ۳۱ تیر در تماشاخانه پالیز، اجرای «چهارمین شنبه» با استقبال مخاطبان آغاز شد

ویدیوهای وابسته

آواهای وابسته

مکان

تهران، خیابان کریمخان، خیابان عضدی جنوبی (آبان)، خیابان سپند، پلاک ۶۹
تلفن:  ۸۶۰۳۷۵۱۰


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
بسیار بسیار محشر بود و از هر نظر کامل
واقعه خسته نباشید و ممنون از شب خاطره انگیزی که برامون ساختید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه اثر متفاوت
از بازی مهدی صباغی لذت بردیم
از ذوق و احساس هومن شاهی انرژی گرفتیم
از هنرمندی نوازنده ها کیفور شدیم
با گروه نیوش آشنا شدیم
ستون صحنه، محمد اشکان فر رو دوباره زیارت کردیم
در وصف نمیگنجد
ببینیدش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خسته نباشید میگم به گروه نمایشی .یه نمایش کاملاً جالب و جذاب دیدم .نمایشی که هم تورو درگیرِ اینکه این آدما کجان و چه ارتباطی ممکنه باهم داشته باشن تو بعضی جاها فکر آدم فکر میکنه کارکترها جایی خارج از دنیای اونها هستند .اما بلافاصله با موزیک های کاملاً متفاوت جور دیگه ای درگیرت میکنه .جزء اون دسته از نمایشهایی هست که تو خاطرت میمونه.تک تک بازیگر _نوازنده ها با سازهاشون زندگی میکردند اما نوازنده گیتار و سه تار جوری با سازشون بودند انگار عضوی از بدنشون بود .در کل عالی بودین
» تا ۲ پاسخ


مهرداد این را پاسخ داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کار زیبایی بود و بعد سالها دوری برایم جذاب بود خصوصاً اجرای خوب آقای صباغی و آقای سروش.
تمایل داشتم شخصاً به عزیزان بازیگر برای اجرای خوبشان تبریک بگویم که فرصت نشد و بدین وسیله برایشان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.
25 مرداد به دعوت رفیق خوبم دیدم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کنسرت نمایشی متفاوت . جذاب . لذت بخش . با گروهی حرفه ای
امیدوارم اجرای مجدد داشته باشید تا کسانی که موفق نشدن ببینن حتما بتونن این کار خوب رو تجربه کنن .واقعا ارزش چند بار دیدن رو هم داره .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موسیقی زیبا، نوازنده های ماهر، اشعار زیبا همه و همه زیبا و دلنشین
میترا و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
سحرناز قاسم نژاد و هانا معینیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت هفته پایانی این نمایش، از پنجشنبه ۲۵ چهارشنبه ۳۱ مرداد، به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا و با بازی هومن شاهی، مهدی صباغی و ... آغاز شد.
میترا این را خواند
آرش خالقی و محمد لهاک این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
واقعا اگه دنبال شنیدن موزیک خوب هستین و دوست دارید یه تئاتری ببینید که بعدش حالتون خوب باشه، حتما چهارمین شنبه‌رو برید و ببینید، تا حالا دوبار رفتم و دیدم و هر دوبار کیف کردم م م. بازم پیش بیاد میرم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حسین علیزاده «چهارمین شنبه» را اثری دانست که موسیقی در بطن قصه آن جای دارد و به این موضوع می پردازد که موسیقی در هر شرایطی از جمله جنگ می‌تواند عشق و صلح را به همراه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، آهنگساز و نوازنده با سابقه موسیقی ایران از جمله هنرمندانی بود که به تماشای نمایش «چهارمین شنبه» به کارگردانی مهرداد کوروش نیا که این روزها در تماشاخانه پالیز اجرا میشود، نشست.

وی پس از تماشای این اثر درباره اینکه موسیقی چگونه می تواند موضوعی همچون جنگ را تحت تأثیر خود قرار دهد، بیان کرد: شاید جنگ از نظر مردم تمام دنیا نفرت انگیزترین اتفاقی است که بین انسانها رخ می دهد و در مقابل وقتی صحبت از موسیقی می‌کنیم، موسیقی در همه شرایط می تواند انسان را از بلایی که سرش آمده نجات دهد.

علیزاده یادآور شد: وقتی دانشجو بودم با یک پرفسور ویتنامی آشنا شدم که خاطرات خود را از جنگ ویتنام تعریف میکرد و میگفت که برای سربازان حاضر در جنگ موسیقی اجرا میکردند تا سربازان لحظاتی احساس کنند که عشق و زندگی هم وجود دارد و برای مدتی از نفرت و خشونت فارغ شوند.

این آهنگساز اظهار کرد: سال‌های بعد که جنگ تحمیلی شروع شد، ما خواستیم همین الگو را تکرار کنیم و از این رو با زنده یاد لطفی به اهواز رفتیم و پیشنهاد اجرای موسیقی برای سربازان را مطرح کردیم. در اهواز از این پیشنهاد استقبال کردند ولی وقتی به تهران بازگشتیم این مسأله هیچوقت عملی نشد و اتفاق نیفتاد.

وی افزود: وقتی الان جنگ را مرور می‌کنید متوجه می شوید که همه جا موسیقی جریان دارد. اگر در جنگ فرماندهانی با موسیقی میانه خوبی نداشتند ولی سربازانی بودند که برای تحریک و تهییج حس عاطفی سربازان دیگر موسیقی اجرا می کردند زیرا موسیقی ایمانی را در آدم به وجود می آورد تا زندگی را با انگیزه بیشتری ادامه دهد.

علیزاده درباره کاربرد موسیقی در نمایش «چهارمین شنبه» با اشاره به اینکه موسیقی پیش از این در تئاتر بیشتر به عنوان موسیقی متن استفاده می‌شد ولی حالا در برخی تئاترها موسیقی به صورت زنده اجرا می شود، اظهار کرد: اینکه بازیگران خود نوازنده و موزیسین باشند و اثر تئاتری را شکل دهند بسیار جالب است که این اتفاق در نمایش «چهارمین شنبه» رخ داده است. در بطن قصه نمایش «چهارمین شنبه» موسیقی هست و تصنعی شکل نگرفته است زیرا بازیگران خود نیز ساز می نوازند.

این نوازنده موسیقی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: این امر نشان می‌دهد در زمان نگارش نمایشنامه «چهارمین شنبه» ایده و ذهنیت موسیقایی وجود داشته است. نمایش «چهارمین شنبه» بیانگر این موضوع است که موسیقی در هر شرایطی وجود دارد و می تواند انسان‌ها را به هم نزدیک کند و پیامبر عشق و صلح باشد.

نمایش ... دیدن ادامه » «چهارمین شنبه» با حضور مهدی صباغی، محمد اشکان فر، سروش قهرمانلو، فرهنگ سرخوش، هومن شاهی و سحر شاطری اثری است که از نگاه موسیقی به موضوع جنگ می پردازد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گمان میکنی یک کنسرت خیلی باحال و شور شرکت کرده ای.
با دستمایه تاتر و طنز و جنگ .
همه رنج کشیده از جنگ هستند که تلاش دارند دیگران را نوای روحبخش موسیقی نجات پهند.
له کترگردان و بازیگران و عوامل تبریک میگویم
۱۹ مرداد ۹۷ دیدم
عاطفه گندم آبادی، *مریم*، مریم جهرمی، میترا، امیر و محمد لهاک این را خواندند
arman esmaeili این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یادداشت اصغر نورى براى نمایش چهارمین شنبه
نمایش "چهارمین شنبه" جایی شروع می شود که تئاتر و موسیقی به هم می رسند. جایی برای رهایی از منطق های خشک نمایشی و رسیدن به فضای اجرا. فضا، جایی لب مرز است، مرز کشور به ظاهر در امنیت و کشورهایی که همه درگیر جنگی روزمره اند. فریدون، زخم خورده جنگ هشت ساله ی این طرف مرز که بعد از گذشت سی سال هنوز تمام نشده، فراخوانی داده برای جمع شدن چند موزیسین تا بروند به شهرهای آن طرف و برای مردمان جنگ زده موسیقی اجرا کنند، تا حالشان خوب شود. اعضای گروه مرد این راه نیستند اما برای خودشان تمرین می کنند. برای ما، تماشاگران این طرف مرز می زنند تا حالمان خوب شود. این حال خوب را از خودتان دریغ نکنید، روزی به جز شنبه، به تماشای "چهارمین شنبه" بروید
عاطفه گندم آبادی، امیر و رضا صابری پور این را خواندند
مریم جهرمی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، دوشنبه ۲۲ و سه شنبه ۲۳ مرداد، به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا و با بازی هومن شاهی، مهدی صباغی و ... امروز (چهارشنبه) ساعت ۲۱ آغاز خواهد شد.
چرا روز یکشنبه اجرا نمیشه؟ من بخاطرش بلیطم جابجا کرده بودم
۱۷ مرداد ۱۳۹۷
روز یکشنبه شهادت تا اذان سینماها هم تعطیلن و اجراها هم
۱۷ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یادداشت دکتر بهداروند براى نمایش چهارمین شنبه
«ادامه بده»
در همنوایی با چهارمین شنبهی مهرداد کورشنیا
ارمغان بهداروند

وظیفهی تئاتر، ترویج دیدگاههای دیکته شده نیست بلکه تئاتر، اصالتاً در پی مخدوش کردن تصمیمها و تسلیمهای تکلیفی است. لجاجتی عمیق که نمیخواهد مغلوب روزمرهگیهای علیل و کلیشههای عقیم شود و به تلخی و ناگواری هم بر تعریف و تثبیت آن چه که خود از جهان کشف میکند، تاکید دارد. از همین روست که همیشه،‌ هر تئاتر، پیشنهاد تازهای میتواند باشد که پیش از این تجربه نشده است. «چهارمین شنبه»ی مهرداد کوروشنیا یکی از این لجاجتها و یکی از این پیشنهادهاست. شاید «جنگ» کلیدواژهی این نمایش باشد اما این جنگ نه فقط در میدان جنگ که در میدان دوباره آفرینی بسیاری از فرضیههای غلط، الگوهای ممنوعه و مولفههای ناممکن اتفاق میافتد. شاید انتخاب نقطهی ... دیدن ادامه » صفر مرزی و فضای جنگلی که از یک ابهام جغرافیایی نیز برخوردار است، توسعه و تسری این میدان به همهی جهان باشد که هیچ نقطهای از این کرهی خاکی را نمیتوان مثال زد که از لجاجت تئاتر، تلنگری ندیده باشد. آدمهای این صحنه، اگر چه در اقلیم و گویش متفاوتند اما امیدوارانه و به مدد ساز و آواز خویش، در پی تغییر شرایط پیرامونی خویش هستند. این امیدواری البته آن قدر کم توان است که صحنه به صحنه، از پذیرش اجرای کنسرت خویش در آن موقعیت ابراز شگفتی و گلایه میکنند که اگر قرار است به عصای موسیقی، زمین خوردهای از زمین برخیزد چرا باید در چنین نقطهی مجهول و مخوفی ممکن شود؟ جنگ در اضلاع نامتقارن صحنهی چهارمین شنبه منتشر شده است اما نمیتوان پرچم صلح را از میان اتفاقاتی هم چون همنوازیها و همخوانیهای بازیگران نادیده گرفت! نمیتوان به سربازی که در آن سوی مرز دشمن، انجیرزاری کشت کرده است، فکر نکرد و نمیتوان به سرخوشی نوازندگانی که مخاطب خویش را با عبارت «ادامه بده» به همصدایی دعوت میکنند، سرخوش نشد. آگاهی تدریجی از سرنوشت آدمهای «چهارمین شنبه»، غمانگیزترین بخش این نمایش میتواند باشد. تجسم دردهایی آزارنده که حتی جسدها نیز از آلام و آزارشان بی نصیب نیستند. این وضعیت درست به زمانی میماند که آرزوهای به بار ننشستهی هر کدام از ما پس از ما نفس بکشند و برای محقق شدن خویش مجاهدت کنند. شهیدی که لنگ لنگان بر صحنه میچرخد و به نا امیدی به میهمانان خویش میگوید: «یه آهنگی بزنید که حال همه مون رو خوب کنه»، انسان آرزومندی است که مرگ نتوانسته است او را تمام کند و اکنون او نه در میدان جنگ با دشمن که در میدان تناقضات اجتماعی و غرضهای بی دلیل، اسلحه به دست گرفته است و به مردمی فکر میکند که نه درختی برایشان باقی مانده است، نه رودخانهای، نه هوایی و نه دلِ خوشی. «چهارمین شنبه» نه یک میدان مین که خاکریزی است برای نسلی که دلش میخواهد شنیده شود. نسلی که نمیترسد اگر پا جای پای دیگران نگذارد و رنگهای قرمز بیشتری را تجربه میکند تا سفید هم چنان رنگی در میان رنگها باشد.
هفتاد دقیقه، زمان کمی نیست اگر تو هم از جنس همان آدمهایی باشی که جنگ، چیزی از تو را کسر کرده است اما هنوز بدهکار باقی مانده باشی و حالا هفتاد دقیقه باید به تماشای آرزوهای منقرضی بنشینی که دوستشان داری و به سفید ماندنشان امیدواری!
با خودم فکر میکنم به تماشایش میارزید و به خیابان میزنم و هنوز نرفته و رفته، صداهایی را میشنوم که حتما دوست داشتهاند شنیده شوند و نشدهاند. راه بسته است و سرباز جوان مرا به برگشتن امر میکند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موسیقی ما – استاد «حسین علیزاده» به تماشای نمایش «چهارمین شنبه» می‌نشیند. این هنرمند برجسته موسیقی اصیل ایرانی روز دوشنبه 15 مرداد از ساعت 20:45 در تماشاخانه پالیز به همراه مخاطبان بیننده این نمایش خواهد بود. «سیامک عباسی» هم دیگر هنرمند عرصه موسیقی است که امشب چهاردهم مرداد بیننده این نمایش در تماشاخانه پالیز است. تئاتر چهارمین شنبه به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا و نویسندگی او به همراه علی اصغری و ابراهیم گله‌دارزاده از تیرماه روی صحنه است. داستان چهارمین شنبه درباره موزیسین‌هایی است که برای اجرا در خارج از کشور در یک کمپ مرزی گرد هم می‌آیند و حضورشان دستخوش اتفاقات گوناگونی می‌شود. داستان و اتفاقات این نمایش هم درامی است که چاشنی طنز دارد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به گزارش ایلنا، گروه اجرایی «چهارمین شنبه» به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا اعلام کرد با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه بهای بلیت این اثر نمایشی را از ۴۵ هزار تومان به ۳۰ هزار تومان تغییر داده است. این گروه همچنین برای فراهم کردن امکان بیشتری برای مخاطبان و علاقه‌مندان تئاتر سالن اجرای نمایش را از سالن شماره ۲ تماشاخانه پالیز به سالن شماره ۱ تماشاخانه که پذیرای ظرفیت بیشتری از مخاطبان و علاقه‌مندان است، تغییر داد.

ساعت اجرای نمایش «چهارمین شنبه» نیز از ساعت ۲۲ به ۲۰.۴۵ تغییر پیدا کرد.

نمایش «چهارمین شنبه» با حضور مهدی صباغی، محمد اشکان‌فر، سروش قهرمانلو، فرهنگ سرخوش، هومن شاهی و سحر شاطری اثری است که از نگاه موسیقی به موضوع جنگ می‌پردازد.
تو بی دلیل زیبایی
چون لبخندی در جنگ...
مهدی آخرتی

این درگیری هر روز خاورمیانه است درگیری برای پیدا کردن شادی در دل ناشادی ها ، آرامش در دل اضطراب ها و زیبایی در دل زشتی ها...
این عروس زیبای زمین که هرچه می‌کشد از زیبایی های طبیعی و نفتی و گازی خود میکشد

تئاتر چهارمین شنبه روایتگر همین تلاش برای زنده بودن روح در دل مشکلات و سختی هاست. تلاش برای رساندن شادی به ناشادترین مردمان دنیا.
مردمانی بازمانده از جنگ.
برای من که از خراسان آمدم حس دوگانه ای داشت دیدن این نمایش. خراسانی که در عین حماسه سازی همواره مهد هنر و شعر و کلام در پهنه تاریخ بوده است. در عین خشونت و غرور لطیف و مهربان است. مثل شخصیت حاجی فریدون که در عین جنگاور بودن هنردوست و هنرمند است.

بسیار لذت بردم از دیدن این نمایش و آرزو کردم که ای کاش خدا سایه ابرهای سیاه را از سر هنر خراسان بردارد تا دوباره خورشید گرما بخش موسیقی و ادبیات و هنر بر پهنه خراسان بتابد و بتوانیم آثاری اینچنین را در خراسان و در مشهد هم بر روی صحنه ببینیم.

نوادگان هزاران شهید آزادیم
در انتخاب به ما اختیار باید داد

مرا ... دیدن ادامه » چه کار به کار خشاب و تیر و تفنگ
به بچه های خراسان دوتار باید داد

هادی جمالی
عاطفه گندم آبادی، محمد لهاک، arman esmaeili و میترا این را خواندند
مریم جهرمی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، چهارشنبه ۱۷ و پنجشنبه ۱۸ مرداد، به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا و با بازی هومن شاهی، مهدی صباغی و ... فردا (یکشنبه) ساعت ۲۱ آغاز خواهد شد.
محمد لهاک و میترا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز تازه این نمایش، سه شنبه ۹ و چهارشنبه ۱۰ مرداد، به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا و با بازی هومن شاهی، مهدی صباغی و ... آغاز شد.
میترا و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از یکشنبه ۷ تا دوشنبه ۸ مرداد، به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا و با بازی هومن شاهی، مهدی صباغی و ... امروز (پنجشنبه) ساعت ۲۱ آغاز خواهد شد.
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دکور خیلی خوب و خلاقانه، بازی‌ها خوب موسیقی از نظر من عالی، فقط متن احساس و انگیزه خاصی تو آدم بوجود نمیاره و خیلی دم دستی و بعضن شعاری یه، دقیقن مثل بلوری ها که آقا سپهر هم بهش تو صفحه ش اشاره داشتن

عرض درود و خسته نباشید دارم خدمت دوستان دست اندر کاران این نمایش

6 از 10
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید