تیوال نمایش مرگ دیوانه
S3 : 18:39:16
ما طبق معمول هر روز منتظر دکتر بودیم...
خرید بلیت
۳۵,۰۰۰ تومان
از ٪۲۰ تا ٪۳۰ تخفیف
٪۲۰ تخفیف
٪۴۰ تخفیف
  ۲۰ مرداد تا ۰۵ شهریور
  ۱۹:۰۰
  ۱ ساعت و ۵ دقیقه
 بها: ۳۵,۰۰۰ تومان

: کمرون کلیتگارد
: کمال عبدی
: (به ترتیب ورود) رزا یزدی، فاطمه عبدی، صادق طالع، ویولت غفاری، سما باصری، فائزه معادی، دلنیا اسدی، علی هادوی

گروه کارگردانی
: رز انصاری
: مریم ظفر
: سارا نجفی، نازنین بهرام‌نژاد
: کمال عبدی
: پرنیان گرجی
: الهه ملک
: ئاسو اسدی
: موسی عبدی

: بردیا هاشمی راد
: دانیال شاه جانی
: حمید خورشیدی

 هماهنگی، رزرو، پیشنهاد، سوال: ۰۹۱۲۷۱۵۲۴۱۴

 

هفت بیمار روانی در اتاقی در یک بیمارستان روانی منتظر شروع جلسه روان درمانی روزانه خود هستند. دکتر روانپزشک قرار است ساعت ۸ در جلسه حضور یابد. اما به جای او، مرگ وارد می شود...
دسته‌بندی:
فیزیکال
شهر:
تهران

گزارش تصویری تیوال از نمایش مرگ دیوانه / عکاس:‌سارا ثقفی

... دیدن همه عکس ها »

مکان

خیابان انقلاب، خیابان خارک، بن بست اول، پلاک ۵ خانه نمایش مهرگان
تلفن:  ۶۶۷۲۲۶۲۲ - ۶۶۷۲۴۸۱۵


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نقش بیمار ۲۲۴۰۳ و مرگ برام خیلی جذاب بود با توجه به کم سن و سال بودن هنرپیشگان اجرا قوی بود نورو موزیک هم خیلی تاثیر گذار بود مخصوصا ورود مرگ به صحنه و همینطور پایان جالبی داشت که بیننده نمیدونه هنوز تموم شده نمایش یا نه ! فقط اینکه یه نکته برام گنگ موند نقش سامانتا جانسون که دنبال مرگ و آزادی بود چطور از مرگ قایم شد و خودشو اول معرفی نکرد!!! و اینکه احساس میکنم صدای هنرپیشه ها در بعضی از صحنه ها بیش از حد لزوم بود و یکم اذیت کننده بود ولی در کل نمایش خوبی بود ممنون
سلام
مرسی که تشریف آوردین
ممنون از نظراتتون.

ج.سوال: مرگ برای کس دیگه ای ظاهر شد. و اینکه سمانتا جانسون از گذشته اش صحبت میکند، نه اکنون.
۱۶ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی که در آن موضوع بسیار مهم و جدی مرگ دستمایه طنز قرار می‌گیرد. مرگی که با ظاهر شدن در برابر آدم اشتباهی، خود را در دردسر عظیمی می‌اندازد. او با وارد شدن به یک بیمارستان روانی در می‌یابد که بیماران آنجا باهوش‌تر از آنند که می‌پنداشته است.
نمایشنامه ترجمه کمال عبدی است و دیالوگ‌ها دلنشین و جذاب اند، و به راحتی خنده را بر لبان مخاطب می‌آورند؛ هرچند که محتوای آن می‌توانست با هرچه بیشتر فرو رفتن در درون متن و فاصله گرفتن از سطح آن، غنی‌تر باشد.
با تمام جسارت گروه بازیگران جوان برای ایفای نقش‌هایی همچون یک پارانوئید، بازی‌ها هنوز خام اند و جای پرداخت و پختگی بیشتری دارند. با این وجود، هماهنگی نسبتا راضی کننده‌ای دارند.
طراحی صحنه و لباس نمایش تا حد قابل قبولی در ساخت و پرداخت فضای آن موفق عمل کرده است.
از نکاتی که باید مورد توجه قرار می‌گرفت، ... دیدن ادامه » این است که سالن اجرا برای چنین نمایش پرحرکتی کوچک می‌نمود.
درجه کیفی نمایش: C
کارگردانی: ۶/١۰
متن: ۶/١٠
بازی‌ها: ۶/١٠
طراحی نور: ۶/١٠
طراحی لباس: ۷/١٠
طراحی صحنه: ۷/١٠
گریم و چهره‌پردازی: ۶/١٠
موسیقی و افکت صوتی: ۶/١٠
امشب به تماشای نمایش مرگ دیوانه نشستم.
وظیفه ی خودم میدونم که برای پیشرفت گروه اجرایی و عوامل نقد صادقانه بکنم.
به نظرم متن نمایشنامه کاملا خام بود. نمایش از همان ابتدا در سطح ماند و تا انتها پیشرفتی در آن حاصل نشد. نمایش های مستقل زیادی دیدم اما بازی های نمایش امشب جز ضعیف ترین بازی هایی بود که دیدم. البته که زحمت زیادی کشیده شده بود. اما به نظرم صرفا زحمت کشیدن کافی نیست. بازیگر نقش مرگ رو واقعا نمیدونستم چجوری قبول کنم. هم بد بازی کرد هم غیر قابل باور. لباس شخصیت مرگ رو اصلا دوست نداشتم. حداقل ای کاش لباس هنگام ورود شخصیت جور دیگری بود و در ادامه به این شکل تغییر میکرد. سایر لباس ها اوکی بود. گریم ها نیز از نظرم قابل قبول نبود مخصوصا شخصی که نماینده سیاهپوست ها بود. دکور کاملا نامربوط بود به همه چیز. موسیقی ها خیلی نخ نما و تکراری و نابجا بودند. ... دیدن ادامه » دیالوگ ها و لحظه هایی که قرار بود تاثیرگذار باشه اصلا در نیومده بود. نورپردازی نسبت به المان های دیگه خیلی بهتر بود. پرش های زمانی رو دوست داشتم. باعث میشد نمایش از خطی بودن بیش از حد دربیاد و از کسالت بیش از اندازه جلوگیری کرده بود.
همه ی عوامل گروه جوان بودند و امیدورم شاهد کارهای بهتری ازشون باشم.

شروع نمایش سر وقت از جمله نکات عالی امشب بود. و ممنونم که با وجود مستقل و جوان بودن گروه، بروشور تهیه شده بود. از گروه اجرایی و کارگردان محترم بابت دعوت ممنونم. همچنین رفتار جناب عبدی بسیار محترمانه و پسندیده بود
منم دیشب نمایش رو دیدم و با خیلى از نظرات شما موافقم.
۲۱ ساعت پیش
درود بر شما عزیزان
سپاس که تشریف آوردین
ممنون از نظراتتون.
۲۰ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این نمایش رو به دعوت تیوال عزیز به شکل مهمان تماشا کردم.
ضمن سپاس دوست دارم نظراتم رو بگم و امیدوارم مفید باشه:
نمایشنامه جذاب بود و ترجمه قابل قبول بود و خوشبختانه به اصطلاح ایرانیزه نشده بود.
و اما اجرا... من معتقدم هر اجرایی رو باید در ظرف خودش سنجید و نظر داد، پس ترجیح می دم با توجه به این که کارگردان و بازیگران عزیز بسیار جوان و کم تجربه هستند، اصلاًسخت نگیرم:
حرکات بازیگران و کاراکترهاشون خوب طراحی شده بود و از این که بین پرده ها، بچه ها حرکات خاص کاراکترشون رو توی تاریکی هم حفظ می کردند خیلی لذت بردم... (من در سالن های آنچنانی از کارگردان های نامدار نمایش هایی دیده ام که سوپر استار هنوز از صحنه خارج نشده داشته شلنگ تخته می انداخته، چه برسه به بین پرده ها، توی تاریکی! :))) )
دکور با وجود سادگی در خدمت بازیگران بود. نورپردازی بدک نبود. موزیک های ... دیدن ادامه » انتخاب شده به دلم ننشستند و ای کاش روشون بیشتر وقت صرف می شد. در ضمن صدا در سالن خیلی بلند پخش می شد و کمی آزارنده بود.گریم و لباس ها کاملاً قابل قبول بودند.
از بین بچه ها به نظرم شماره های 399 و 400 و 401 خوش آتیه هستند. بقیه هنوز باید روی اکت و بیانشون حسابی کار کنند.
بزرگترین نقطه ضعف کار به نظرم بازیگر نقش مرگ بود. این جوان عزیز و دوست داشتنی نه حس خوبی گرفت و نه بیان قوی داشت و کاملاً نابازیگر به نظر می اومد. هنوز خیلی جای تمرین داره.
بعد از تماشای نمایش با خودم فکر کردم با این نمایشنامه بامزه و تمیز و با این همه ذوق و انرژی بچه ها، کاش آقای عبدی می تونست برای نقش مرگ از یک بازیگر با تجربه جلبِ حمایت کنه که هم برای این جوان ها لذت یک همکاری با ارزش رقم بخوره و هم کار از قالب دانشجویی در بیاد. در اون صورت به گمونم اجرا حرف برای گفتن پیدا می کرد. هنوز هم این پیشنهادم پابرجاست.
در انتها امیدوارم همه تون رو در روزهایی نه چندان دور، خیلی حرفه ای و درخشان بارها روی صحنه ببینم.
سلام و درود فراوان.
ممنون که تشریف آوردین.
مرسی واقعا واسه نظراتتون. انشاءالله با اجراهای بهتر هم در خدمتتون باشیم.

۳ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کار قوی بود. طراحی حرکت‌ها فوق العاده بود. بازیها و ترجمه بسیار خوب. ارتباط بازیگرها با یکدیگر و هماهنگی بازیگر نقش مرگ با سایر بازیگرها بسیار حساب شده و بی نقص بود. نگران بودم که شوخیهای کار بیش از حد باشد یا خیلی ایرانیزه شده باشد که اصلن این اتفاق نیافتاد و طنز بسیار جذابی داشت که بارها من را به خنده وا داشت. پایان کار و آن تکه از بمرانی بسیار دلچسب بود. خسته نباشید به همه عوامل.

پ ن: از مسوول روابط عمومی که لطف کردند و برای بلیط هماهنگ کردند بسیار متشکرم.
پ ن: سالن بسیار گرم بود و اگر کار طولانی تر بود گریم بازیگرها آب شده و ما هم ایضا!
سلام و درود!
بسیار ممنون از نظراتتون.
خوشحالیم کار رو دوست داشتین.

بابت گرما و مشکل سالن متاسفم؛ انشاءالله کارهای بعدی از خجالتتون درمیایم.
۴ روز پیش، جمعه
خواهش میکنم خانم، وظیفه بود.
خوشحالم که کارو دوست داشتین و از تماشای نمایش لذت بردین.
۴ روز پیش، جمعه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

مرگ: من منصفم.. با همه یکسان رفتار می کنم..

یکی از دیوانگان: ناعادلانه ترین کاری که می تونی انجام بدی، اینه که با انسان های نابرابر، برابر رفتار کنی..

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

راستی تا به حال پای درد دل های عزرائیل نشسته اید؟؟
دغدغه ی هنریتان این روزها به کدام سمت و سو مایل است؟

آقای عبدی مترجم و کارگردان تئاتر مرگ دیوانه، خیلی سال است که یکی از دغدغه هایش سروکار داشتن با مرگ است؛ این را می شود از اسم یکی دیگر از آثارشان با نام مرگ در سال نود و پنج که در بروشور کار ذکر شده است، فهمید.

تئاترهایی که سرمایه اش از جان، روح و عشق آدمی سرچشمه می گیرد، قابل احترام و ارزشمند است؛ نکه آن دیگری ها ارزشمند نباشند، نه؛ اما اینها دیگرگونه دلبری می کنند.

گروه محترم "مرگ دیوانه" جسارتتان ستودنی است وقتی موضوع‌ ِ چنین سترگ و جدی ِ دنیای واقع را در هنرتان دستمایه ی کار و طنز قرار دادید و تقریبا تا حد قابل قبولی از پسش برآمدید.

در نام کارتان، دیوانه خواندیدَش و در بطن کار سر به سرش گذاشتید تا مخاطب شصت دقیقه جور دیگری با آن ... دیدن ادامه » روبرو باشد‌‌‌.

توانتان در هنر پاینده و پیروز باد..

چقد زیبا!
خیلی ممنون از شما
۲۳ مرداد
@کمال عبدی: خیلی ممنون.. سپاسگزارم..
۵ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
احتمالاً حافظه‌های قوی در اولین برخورد با صحنه‌ی این تئاتر -یعنی مواجهه با گروهی از دیوانگان- فوراً به یاد تئاتر ها، داستان‌ها یا فیلم‌های مشابهی که درباره دیوانه‌ها دیدن میفتن. اما با شروع تئاتر خیلی زود قانع خواهید شد که به هیچ وجه پای الهام‌گیری، کپی و تقلید در کار نیست و داستان قراره غیرمنتظره پیش‌بره.

** خطر اسپویلر **

حتی وقتی «مرگ» وارد صحنه می‌شه، یه کارکتر جدید ازش میبینید. کسی که نه به نقش‌های کلیشه‌ای مرگ در فضاهای جدی‌تر و درام شباهت بیش‌ از اندازه داره نه به نمونه‌های مربوط به عرصه‌های طنز.

به نظرم قسمت پایانی داستان دچار مشکل بخصوصی بود: روند احساساتی شدن و وا دادن مرگ منطقیه و خوب روایت شده اما خیلی سریع این اتفاق میفته. با کمی پرداختِ بیشتر شاید میشد پایان ایده‌آل‌تری براش رقم‌زد.

بازیگر‌ها خوب بودند.
از کارگردان ... دیدن ادامه » تشکر می‌کنم.
کمی از اینکه نظارتی روی ترتیب نشستن ها و شماره صندلی ها نبود ناراحت شدم. ناچار شدم گوشه بشینم درحالیکه صندلی وسط رو رزرو کرده بودم.
نهایتاً از همه اعضای گروه تشکر می‌کنم، لذت بردم.
سلام و درود
ممنون از نظرات دقیقتون.

راجع به قضیه صندلی هم عذرخواهی میکنم. پیش فرض اینه که همه رو صندلی رزرو شده بشینن. ولی این که اینطوری شده رو پیگیری میکنیم که دیگه پیش نیاد.
درود بر شما
۲۳ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عزیزان دل تشریف بیارید و نمایش مرگ دیوانه رو ببینید و نقد و نظر و فحش و هرچی دلتون میخواد نثار کنید. از همه ش استفاده خواهم کرد.
به جز تخفیفهای رایج، یه تخفیف جدید ۱۰۰ در ۱۰۰ی هم گذاشتیم برای اعضای فعال تیوال.
https://www.tiwall.com/p/cheatingdeath

مخلص
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تخفیف صددرصد برای "کاربران فعال تیوال"!
.
گروه اجرایی نمایش "مرگ دیوانه" درنظر دارد در هفته اول اجرای نمایش هر روز "سه بلیط رایگان" به کاربران فعال تیوال که حداقل بیست نقد یا یادداشت در تیوال خود ثبت کرده اند اختصاص دهد.
این تخفیف ویژه به منظور بهره مندی از نظرات ارزشمند این عزیزان در نظر گرفته شده است، با تاکید بر این نکته که نوشتن نظر و نقد در مورد این نمایش اجباری نیست و این عزیزان مهمان نمایش "مرگ دیوانه" هستند.
.
برای هماهنگی و رزرو بلیط لطفا با شماره 09127152414 تماس حاصل فرمایید.
به این میگن روابط عمومی ِ خوب :)
۲۰ مرداد
به به
۲۱ مرداد
قربانت آرش جان، تشریف بیاری خوشحال میشیم.
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش به کارگردانی کمال عبدی و بازی رزا یزدی، فاطمه عبدی، صادق طالع، ویولت غفاری، سما باصری، فائزه معادی، دلنیا اسدی، علی هادوی امروز چهارشنبه ساعت ۱۴ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید