همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق چت آنلاین و ایمیل در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال نمایشگاه گرگ و میش
S3 : 01:57:00
  ۲۵ بهمن تا ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
  ۱۳:۰۰ تا ۱۹:۰۰

: مهدی فرهادیان

 روزهای تعطیل گالری: شنبه‌ها

 

افتتاحیه: جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶ الی ۲۰

اغلب لحظه‌های معمولی جهان با وجود ظاهر سرد و ساکت خود در تاریخ مؤثرند. اگر در یک سوی میدان لحظه های سرنوشت ساز رقم می خورند، در سوی دیگر کسانی عادی ترین اوقات زندگی را سپری می کنند.  اما در تاریک و روشنِ این صحنه مهدی فرهادیان مترصد است تا وقایع لحظه‌های طلائی و خطیرِ تاریخ - و نه لزوماً باشکوه - را روایت کند. در این مکاره او  حماسه‌ای فراموش‌شده و چه بساکم‌اهمیت انگاشته شده را می‌جوید و با خشم فروخورده‌ شده‌ی روزگارخود به  آن شوکتی دو چندان می‌بخشد؛ آن را به پرسش می‌گیرد و روایت حماسی دیگری می‌سازد.

فرهادیان زیر سایه‌ی سنگین اتفاقات زمان موضوعی که اصلاً عادی نیست اما عادی شده را با دَبدَبه وکَبکَبه به نمایش می‌گذارد. به هر حال او در بستر فرهنگی زندگی و کار می‌کند که زوال رامی‌آراید و با صورتی دلنشین به نمایش می گذارد؛ مقتدر می جنگد، با افتخار شکست می خورد و در نهایت عزا را هم بزک می کند. پس این وضعیت زبانی می طلبد که به حکمی نامعلوم از ناکجا، باید پرطمطراق باشد؛ زبانی والا برای نمایش امری غیرعادی اما عادی شده.
از متن کاتالوگ به قلم اکرم احمدی توانا

دسته‌بندی:
نقاشی
شهر:
تهران

عکس‌های پایه

نمایشگاه گرگ و میش | عکس

مکان

خیابان نوفل‌لوشاتو، کوچه لولاگر،پلاک ۵، ورودی حیاط
تلفن:  ۶۶۷۰۷۹۷۵


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
در این بخش مطلبی نوشته نشده‌است.