برای پیش‌گیری از شیوع بیشتر ویروس کرونای جدید، همه تئاترها، کنسرت‌ها و سینماها تا پایان هفته یعنی آدینه ۹ اسفندماه تعطیل است. اطلاعات بیشتر
تیوال گیم تیاتر غیرمنتظره
S2 : 11:30:46
امکان خرید پایان یافته
  ۲۴ آذر تا ۰۶ بهمن ۱۳۹۶
  ۱۸:۳۰، ۲۰:۰۰ و ۲۱:۳۰
 بها: ۱۵,۰۰۰ تومان

: محسن احتشامی
: (به ترتیب اجرای نقش) بارمان اهورا، کوروش ساسانیان، صیاد آینه وند، دانیال ابراهیمی، النا آهی، کیارش سرابی، محمدرضا قلمبر
: محسن احتشامی

: مریم نراقی
: حنانه بابایی
: میلاد احتشامی
: مهیار ابوالفتحی
: موسسه فرهنگی هنری یکتا نواندیشان برنا
: پدرام احتشامی
: النا آهی
: اشکان قزلو
: ماهان موسوی

مدت زمان اجرای این نمایش برای هر مخاطب بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه خواهد بود.

این نمایش در یک دکور متفاوت و به صورت یک لابیرنتی که شامل هفت مرحله و اتاق می‌شود در یک فضای باز به اجرا در خواهد آمد. در هر مرحله یک بازیگر حضور دارد و منتظر است تا میزبان فقط و فقط یک تماشاگر باشد. یکی از ویژگی‌های خاص این نمایش این است که یک تماشاگر و یک بازیگر در هر اتاق حضور دارند و جالب‌تر آنکه عکس العمل‌ها و واکنش تماشاگران در هر مرحله ضبط خواهد شد.
گیم تیاتر «غیرمنتظره» برای اولین بار با مشورت برخی از روان‌شناسان قرار است در قالب یک بازی مخاطب را در جایگاه انتخاب و تصمیم‌گیری قرار دهد و در مرحله ما قبل از پایان این فرصت برای تماشاگر به وجود خواهد آمد که دست به انتخاب بزند و همین انتخاب ممکن است شانس رسیدن به فینال را از او سلب کند یا او را به مرحله پایانی برساند. این اتفاق قطعا التهاب و هیجان زیادی برای تماشاگر به همراه خواهد داشت و این خاصیت «غیرمنتظره» ست...

توجه: دیدن این گیم تاتر برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمیشود.
ضمنا تماشاگران محترم به دلیل تک نفره بودن نمایش باید از گیشه شماره ورود دریافت نمایند و بر اساس شماره در بازه زمانی هر سانس تا سانس بعدی وارد گیم تیاتر خواهند شد.

گزارش تصویری تیوال از گیم تئاتر غیرمنتظره / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس ها »

ویدیوهای وابسته

آواهای وابسته

مکان

تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش خیابان بزرگمهر


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خرید بلیت روزهای پایانی این گیم تئاتر، پنجشنبه ۵ و جمعه ۶ بهمن، هم اکنون آغاز شد.
شاهین و آیدین زینال زاده این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این گیم تئاتر، از یکشنبه ۱ تا دوشنبه ۲ بهمن، هم اکنون آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با تمام اشتیاقی که داشتم بالاخره موفق شدم این گیم تئاتر رو تجربه کنم!
به واقع عنوان غیر منتظره، عنوانی بسیار هوشمندانه و برازنده برای این گیم تئاتر است. این نمایش که فقط برای یک نفر که شما هستید اجرا می شود، شما را در فضایی قرار می دهد که هرچند نمایش است، اما سعی دارد مخاطب را به تجربه ای ناب و رئال از موضوع نمایش بکشاند.
شش مرحله جداگانه طراحی شده که در هر مرحله شما با یک شخصیت خاص مواجه می شوید و باید با او در نمایش همراه شوید! شروع کنید به بازی کردن! می توانید شخصیت واقعی خودتان را بازی کنید یعنی خودتان باشید؛ و یا می توانید یک شخصیت خیالی برای خودتان بسازید و در تقابل با شخص مقابلتان قرار دهید. هر بار که با هریک از این شخصیتها مواجه می شوید و با آنها به صحبت و بازی می پردازید، شما را در شرایط رئالیستی از یک مشکل و درد موجود در اطراف ما در جامعه ... دیدن ادامه » قرار می دهند. گویی که هریک از آنها قاصدان پردرد و رنج مشکلات این جامعه هستند. (به قول اخوان، قاصد تجربه های همه تلخ، و دلم می گوید که دروغی تو دروغ، که فریبی تو فریب!) پس از گذر از شش مرحله و تجربه ای ناب و نزدیک از شش مشکل موجود در جامعه، شما در معرض یک انتخاب قرار می گیرید! یک انتخاب که اگر درست باشد شما را به مرحله هفتم ویک شخصیت جدید (یک مشکل جدید) می رساند، یا مسیری را انتخاب می کنید که از بازی خارج می شوید.
در هر یک از این هفت مرحله، با هفت مشکل متفاوت و عمیق در جامعه برخورد میکنید و اینجاست که گویی در یک شرایط واقعی قرار می گیرید. اینجاست که هر فرد یک محک جدی می خورد. اگر واقعا ما با چنین مشکلی روبرو شویم چه خواهیم کرد؟ چه رفتاری را از خود بروز خواهید داد؟ چه انتخابی خواهید کرد؟
این بازی-نمایش یا همان گیم تئاتر، حس عجیب و جالبی را در مخاطب ایجاد می کند. هر مرحله و مواجهه با هر فرد با مشکل خاصش، مخاطب را در یک حس و فضای اگزیستانسیالیستی فرو می برد. خودت هستی و خودت؛ خودت هستی و انتخابت؛ با هر انتخاب می توانی مشکلی را تسکین دهی یا به آن دامن بزنی و نمکی به زخمی بپاشی!
شاید پیام اصلی این نمایش همین باشد!
شاید هم باز به قول اخوان:
هی فلانی! زندگی شاید همین باشد
یک فریب ساده و کوچک
آن هم از دست عزیزی که تو دنیا را
جز برای او و جز با او نمی خواهی
من گمانم زندگی باید همین باشد!
امروز 24 دی 96 این نمایش رو دیدم یا بهتر بگم، درش شرکت کردم و حقیقتاً از اینکه به اندازۀ یک ربع همچین واقعی و لایو با گونه های مختلف مسائل اجتماعی روبرو شدم، بهشون گوش دادم، باهاشون حرف زدم و به نوعی رئال گونه نقش آفرینی کردم، واقعاً لذت بردم! تجربه خیلی خوب و غیرمنتظره ای بود! و خب باید اعتراف کنم که متأسفانه به نظرم نوعی بی اعتمادی در جامعه ما موج میزنه که مثلاً منِ نوعی در برابر برخی اقشاری که حالا ظاهراً یا واقعاً آسیب دیده (از نوع مالی، جسمی یا عاطفی) هستند، گاهی فقط ممکنه از کنارشون رد بشم یا خیلی با احتیاط برخورد کنم چون به هرحال امکان داره همه ش فقط فیلم باشه! می دونید چی میگم؟!
یک سؤال از بر و بچه های تئاتر غیر منتظره: ویدئو نظرات تماشاچیان رو کجا می تونیم ببینیم؟
۲۵ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رساند اجرای این برنامه تمدید و خرید سانس های تازه سه شنبه ۲۶ و چهارشنبه ۲۷ دی ماه همینک آغاز شد.
آیدین زینال زاده این را خواند
Samira این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی عالی بود...
واقعا لذت بردم از این ایده...
دقیقا ادم رو مجبور به فکر میکنه...
من همیشه از کنار بعضی معضلات اجتماعی به سادگی می گذشتم ولی دیشب باید باهاش درگیر میشدم و این خیلی خوب بود...
ووقتی در درست رو انتخاب کردم رضایتم از نمایش بیشتر شد!!!!
کار ماجرایی و لذت بخشی بود، سپاس از همه عوامل این گیم تاتر....
خرید بلیت روزهای تازه این گیم تئاتر، از یکشنبه ۲۴ تا دوشنبه ۲۵ دی، هم اکنون آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تجربه بسیار متفاوتی بود. ولی می شد که چالشی تر باشه و تماشاگر رو خیلی بیشتر درگیر کنه. اما حیف که به دلیل کمبود زمان مخاطب به قدر لازم با داستان ها درگیر نمی شد. به نظرم بهتر بود به جای اینهمه موضوع مختلف یک موضوع رو برای نمایش انتخاب می کردند و تماشاچی رو در معرض انتخاب با توجه به اون موضوع قرار می دادند تا مخاطب به درستی درگیر موضوع بشه. انتخاب در آخر هم می تونست با توجه به تصمیم هایی که تماشاچی در طول نمایش گرفته باشه نه با حدس و گمان! اما تجربه دلنشینی داشتم و امیدوارم باز هم از این دست اجراها انجام بشه. بازی بازیگران هم خیلی خوب بود. حیف به علت کمبود وقت تمام استعداد خودشون رو نمی تونستند نشون بدن.
میشه بگین دقیقا چه اتفاقی میفته در این گیم_تئاتر؟
۲۰ دی ۱۳۹۶
آقای رحمتی البته بهتره که خیلی درباره جزئیات چیزی ندونید تا در لحظه تصمیم بگیرید. اما روند کلی کار اینه که شما وارد اتاق هایی که به صورت تونل مانند در کنار هم قرار گرفته اند میشید. 7 اتاق وجود داره. در هر اتاق یک بازیگر بازی می کنه که هرکدوم یکی از مشکلات ... دیدن ادامه » اجتماعی رو بیان می کنند و شما به میل خودتون می تونید با اون ها هم صحبت بشید و خودتون هم همراه بشید و یا اینکه فقط گوش کنید.بستگی به خودتون داره. ولی خب وقت کمه و پشت سر شما با فاصله چند دقیقه تماشاچی بعدی داره وارد میشه و به همین دلیل ارتباط گرفتن یکم سخته. در نهایت بازیگر آخری از شما میخواد که از بین دو دری که روبه روی شما قرار داره یکی رو انتخاب کنید که... دیگه بقیه اش رو خودتون ببینید. :)
۲۰ دی ۱۳۹۶
مرسی تجربه جذابیه فک کنم.پس میرم حتما
۲۰ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه نمایش، هم اکنون آغاز شد.
آیدین زینال زاده این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس های تازه این گیم تئاتر در سه سانس ۱۸:۳۰ ، ۲۰ و ۲۱:۳۰ با بازی کوروش ساسانیان، النا آهی، کیارش سرابی و.. همینک آغاز شد.
زهره مقدم و آیدین زینال زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید