برای پیش‌گیری از شیوع بیشتر ویروس کرونای جدید، همه تئاترها، کنسرت‌ها و سینماها تا پایان هفته یعنی آدینه ۹ اسفندماه تعطیل است. اطلاعات بیشتر
تیوال نمایش گریز از مرکز
S3 : 03:11:25
امکان خرید پایان یافته
  ۳۰ مهر تا ۲۶ آبان
  ۲۱:۰۰
  ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
 بها: ۴۰,۰۰۰ تومان

: احسان اکبرنژاد
: محمد نادری، پویان درزی، الهام جدی، فردین شاه حسینی، پریسا بنی آدم، هادی شیخ الاسلامی، وحید نفر، احسان اکبرنژاد و مهرداد ضیایی
: مسعود اسعدی

: مسعود قدسی
: صدف قطعی
: احسان سلیمیان
: کیارش اعتماد سیفی
: محمد رضا رحمتی
: مریم بختیاری
: سینا ییلاق بیگی، پوریا اخوان
: رضا بختیاری
: مهرسا چاووشی
: خورشید آزادی
: سعید مردانی، کیمیا جعفریان
: باربد طولابی (تهران تماشا)
بزرگترین خلافکاران آمریکا تصمیم می گیرند از انبار سلاح هسته ای دزدی کنند، برای این کار محبور می شوند خود را...

شبکه‌های اجتماعی تماشاخانه سپند: اینستاگرام
با خرید بلیت اجراهای این تماشاخانه و ارائه‌ بلیت همان شب، از ۱۰٪ تخفیف کافه رستوران «خانه فیروزه» در محوطه مجموعه بهره‌مند می‌شوید.

گزارش تصویری تیوال از نمایش گریز از مرکز / عکاس:‌سارا ثقفی

... دیدن همه عکس ها »

آواهای وابسته

مکان

تهران، خیابان کریمخان، خیابان عضدی جنوبی (آبان)، خیابان سپند، پلاک ۶۹، تماشاخانه سپند
تلفن:  ۸۶۰۳۷۸۰۷


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
به آگاهی می‌رسد اجرای این نمایش لغو شده است. خریداران محترم برای دریافت هزینه بلیت خود لطفاْ با پشتیبانی تیوال به شماره ۶۶۱۷۶۶۳۷ تماس بگیرید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گریز از مرکز یک کمدی شیرین و پر محتوا هستش و به نظرم یکی از سخت ترین کارها همینه که بتونی یک تفکر رو در قالب طنز به مخاطب ارائه کنی.
بی ارزش جلوه دادن هنرمند تو این دوره، یکی از معضلاتیه که خود من ازش رنج میبرم.هنرمندی که در واقع به نوعی خالق و کاشف هست(اشاره به سبک شمردن شکسپیر).
یکی دیگه از پیام های این نمایش برای من همون ضرب المثل "از آن نترس که های و هوی دارد از آن بترس که سر به توی دارد" بود.
با دیدن این نمایش خیلی راحت درک میکنیم که چطور با بی توجهی و اهمیت ندادن به اطرافیان باعث زایش عقده و در نهایت تبدیلشون به یک شخصیت غیر قابل اعتماد میشیم.
بازی ها هم مطلوب و دلنشین بودن و خیلی خوب تماشاچی رو با خودشون همراه میکردن.ممنون از همه عوامل.لذت بردیم.
ممنون از ابنکه نظر دادین
۲۱ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
علیرغم همه لحظه های شیرین که لبخند رو به لب تماشگر میاورد یه حقیقت تلخ و گزنده وجود داشت که بهمون یادآوری میکرد بی توجهی و دست کم گرفتن آدما میتونه به مرور اونا رو به یه هیولا تبدیل کنه ؛ هیولایی که دیگه خودمونم نمیشناسیمش...و سپاس بخاطر خنده های ناخودآگاه تون با تماشاچی که حس خیلی خوب و نزدیکی بمن داد
ممنون از اینکه تماشامون کردید
۲۰ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کمدی قدرت
منتشرشده در هنرنت

گریز از مرکز روایت چند خلافکار حرفه ای است که در تیمارستانی دور هم جمع شده اند تا با تظاهر به دیوانگی، به خواسته جریانی قدرتمند و بانفوذ دست به انجام کاری بزنند که ممکن است حیات کثیری از انسان ها و یا حتی بشریت را به خطر بیاندازد. اما از این موضوع غافل اند؛ موضوعی که تاریخ آن را اثبات کرده است، دست قدرت همیشه آلوده به جان و شرف انسان ها بوده و هست و دائم از آن سواستفاده کرده، حال خودِ آنان قربانی این سرشت سیاه قدرت شده اند.

جریان اصلی نمایش، بر اساس چنین روایتی، در قالبی کمدی و فانتزی پیش می رود، اما جریان غالبی نیست، چرا که دیالوگ ها دارای درون مایه طنز می باشند و مخاطب را در لحظه با خود پیش میبرد تا جایی که ممکن است مخاطب دریافتی از جریان اصلی نداشته باشد.

غالب بودن موقعیت ها، دیالوگ ها و به طور کلی جریان طنز و کمدی نمایش، تنها مخاطبان عادی و به عبارتی مخاطب عامه تئاتر را با خود همراه می کند. به بیانی دیگر، درون مایه کمدی آنقدر بر نمایش غالب است که درون مایه رئال آن به کلی نادیده گرفته شده و کمرنگ به نظر می آید. در حالی که مخاطبان خاصِ تئاتر، از نمایش کمدی انتظار خلقِ فضای شادی آور توأم با خنده، تفکر برانگیز و اصلاح گری را انتظار دارند.

بر این اساس می توان گفت، نقطه قوت نمایش گریز از مرکز، شوخی های کلامی درست و به جا و گاه تا اندازه ای اسلپ استیک های جزئی ست که از هر گونه الفاظ، عبارات و یا کنایه های غیراخلاقی خود را دور کرده و تلاش می کند که از تماشاگر به وسیله موقعیت ها و شوخی های کلامیِ مناسب، خنده بگیرد. این اتفاق به وسیله بازی های خوب، مسلط و درست بازیگران نیز تقویت شده است.

خلق موقعیت ها و اتفاقات در فضای تیمارستان و شخصیت هایی که خود را به دیوانگی زده اند، نمایش را جذاب و مخاطب را آماده و در انتظار صحنه های طنزآمیز می کند. در دیالوگ های کاراکترهایی که به ظاهر دیوانه اند، شوخی با موضوعاتی دیده می شود که خالی از محتوا نیست. شوخی با برجسته گان علمی و تاریخی و برخی قوانین علمی، که به نظر می آید نام نمایش نیز معرف این موضوع است، نیروی گریز از مرکز که همان فرار از جاذبه است و از سویی نیرویی است که در سانتریفوژها مورد استفاده قرار می گیرد.

دکور و طراحی صحنه نمایش شامل یک دیوار سفید که بیماران روی آن نقاشی کشیده اند و چند چهارپایه است که نشان از سادگی آن دارد. می توان گفت که امروزه این شکل از طراحی صحنه و یا به طور کلی طراحی میزانسن جزو ویژگی اکثر نمایش هایی ست که در تماشاخانه های تهران به اجرا می رود و شاید مهمترین علت آن کم هزینه بودن یا فضای نامناسب برخی تماشاخانه ها باشد. با این حال به نظر می رسد در نمایش گریز از مرکز تکیه اصلی بیشتر بر دیالوگ ها و پرسوناژها و موقعیت های طنزآمیز است، هر چند که کیفیت صحنه بر چگونگی آنها نیز می تواند تاثیرگذار باشد.

با ... دیدن ادامه » وجود نقاط قوت و ضعف ذکر شده برای نمایش گریز از مرکز، باید به این موضوع توجه کرد که هر چند مخاطبان خاص تئاتر انتظاراتی خاص از یک نمایش و به طور کلی ویژگی های آن دارند، اما باید گفت که، در چنین شرایطی که انواع گزینه های مختلف برای گذران اوقات فراغت وجود دارد؛ با این حال گروهی دیدن یک نمایش را به هر انتخاب دیگری که می تواند تنها با هدف وقت گذرانی و مصرف بدون محتوا باشد، ترجیح داده اند. بنابراین وجود سلایق و ذائقه های مختلف مخاطبین محتمل است.

از طرفی هر چند یک نمایش متناسب با قواعد و اصول استانداردِ حرفه ای یکسانی تولید می شود، اما با این وجود، حاصلِ ایده و چارچوب فکری تولیدکنندگان آن است که می تواند منحصر به فرد باشد و مورد پسند گروهی با ذائقه ای خاص قرار بگیرد و یا مخالفانی داشته باشد.

بنابراین نمی توان از این موضوع غافل شد که، وجود نمایش هایی به قاعده با درون مایه غالب طنز، ژانری است که فضای تئاتر به آن نیاز دارد و مورد انتخاب برخی مخاطبین قرار می گیرد.

فاطمه درخشان

گروه نقد هنرنت
لینک مطلب: https://www.honarnet.com/?p=6136
ممنون از نوشته زیباتون درمورد کارمون
۱۵ آبان
خواهش میکنم آقای اکبرنژاد
۱۶ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و عرض ادب
خداروشاکرم که بعضی از تاترها واقعا تاتر هستش
نوشته بی مشکل و بی نقص بازی روان و زیبای کلیه ی بازیگران استفاده از موزیک خوب که خیلی عالی روی کار سوار بود
عدم استفاده از اضافه گویی و استفاده از بازیگرانی که با همه مشغله کاریشون تونستن تمام کار من رو مجذوب خودشون کنن.
بازیگردانی خوب استفاده خوب از اپیزودهای کامل پرهیز از میزان سن الکی اجتناب از کلیشه گویی و از همه مهمتر کارگردانی خوب.
درسته تاتر کاملا سلیقه ای هست ولی کمدی بودن کار برای مردم افسرده ای که دل خوشیشون فقط دیدن تاتر و سینما هست میتونه جذاب باشه.
اشتباهات بازیگران حتی خندیدن بداهه ی اونها هم مانع از جذابیت کار نشد و خیلی بیشتر لذت بخش بود
تبریک به احسان اکبرنژاد و گروه عزیزش
انشالله کارهای بعدی قطعا خدمت خواهیم رسید.
خیلی خوش شانس بودم که اولین شبای اجرای نمایش توی سالن حضور داشتم و قشنگی کار تمام خستگی روزانه رو شست و برد...
با اینکه کلاً کمدی، سبک مورد علاقه ام نیست اما واقعاً تماشای این نمایش رو پیشنهاد میکنم چون با کمدیای رایج، زمین تا آسمان فرق میکند. متاسفانه در به اصطلاح طنزهای رایج (تئاتر، تلوزیون و سینما) استفاده از شوخی های زننده و کمر به پایین جزء لاینفک کار به شمار می آید تا جایی که در اغلب موارد با کارهایی هجو و سخیف روبه رو میشویم. اما در گریز از مرکز خبری از این جلف بازیها نیست و موقعیتی که نویسنده و کارگردان بوجود آورده اند با بازی جذاب و باورپذیر بازیگران شما را به قهقهه وا می دارد. نکته دیگری که خیلی به چشم میومد رابطه بین نقش ها بود که بازیگران به خوبی از پسش برآمده بودند. طراحی لباس و صحنه هم جالب بود و به محتوای متن کمک میکرد. با تشکر از گروه ... دیدن ادامه » اجرایی
سپاس از لطف و محبت شما، ممنون از وقتی که گذاشتین.
۱۰ آبان
mer30 az moarefi in kar . aaaaaawliiiii bood
jomee raftim in jomee ham mirim


۱۱ آبان
عالی بود ممنون . آحر هغته ها کاش تخفیف بزنن خونوادم میخوان برن
۱۱ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش به کارگردانی احسان اکبرنژاد و با بازی محمد نادری، پویان درزی، الهام جدی، فردین شاه حسینی، پریسا بنی‌آدم، وحید نفر، احسان اکبرنژاد، هادی شیخ الاسلامی و مهرداد ضیایی آغاز شد.
پریسا اسدی و شیرین پناهی این را خواندند
احسان هیدی این را دوست دارد
من نمایش لانچر 5 رو خریداری کرده بودم پس چرا تخفیف وفاداری برام اعمال نمیشه ؟
۱۳ آبان
درود بر دوستان تیوالی
ما خانوادگی این نمایش رو دیدیم به جرعت می تونم بگم یکی ازبهترین و شیرین ترین کارهای امساله ، خیلی حیفه که از دستش بدید انقدر خدیدیم که خود اقای نادری هم به خنده افتادن،به تمام عوامل کار خسته نباشید می گم .دست مریزاد. خدا قوت.
۱۶ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید