تیوال نمایش هایلایت
S3 : 06:38:06
  ۲۹ آبان تا ۰۸ دی ۱۳۹۶
  ۱۹:۰۰
  ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
 بها: ۳۵,۰۰۰ تومان

: ریحانه حسن زاده، سوسن پرور
: سوسن پرور
: (به ترتیب حروف الفبا): سوسن پرور، غزاله جزایری، شراره درشتی، منا شمس‌الدینی، سمیه شوقی، مرضیه صدرایی، بیژن قهرمانی، شیما ملکیان، فاطمه هاشمی، صدیقه کیانفر

: شمیس پورشاهرضایی
: تینا تمدنی
: سمیه شوقی
: امیرحسین اکبرزاده، رضا درویش
: امیررضا ظهرابی
: آرزو ذوالفقاری
: تارا پورشاه‌رضایی
: نازنین بابایی
: مهران میرمیری
: بابک آب برین
: کوروش برزی، بابک آب‌ برین
: کتابون کبیری
: محمدرضا فقیهی، مصطفی کلاهیان
: مریم نراقی

راه های ارتباطی با تئاتر باران: سایت اینستاگرام کانال تلگرام

مکان

خیابان فلسطین، پایین تر از خیابان انقلاب، پلاک ۲۹۲/۱
تلفن:  ۶۶۱۷۶۸۲۵، ۶۶۱۷۶۸۱۲

گزارش تصویری تیوال از نمایش هایلایت / عکاس:‌ سارا ثقفی

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» نمایش «هایلایت» به کارگردانی سوسن پرور که در تماشاخانه باران روی صحنه است، تمدید شد.

آواهای وابسته


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
به آگاهی می رساند تعداد محدودی صندلی خارج از ظرفیت برای اجرای پایانی این نمایش قابل خرید می باشد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد از نوشتن مشکلی که در سالن باران برای بنده دلخوری پیش آورد، خانم رودبارانی از سالن باران با من تماس گرفتند و هم بابت مشکل پیش آمده عذرخواهی کردند و هم قرار شد که پیگیری کنند تا از قبیل این مشکلات تکرار نشه و همینطور لطف کردند و پیشنهاد تماشای یک نمایش در سالن باران برای رفع دلخوری را دادند، که برای بنده همون تماس تلفنی و دلجویی واقعا ارزشمند بود و کاملا احساسم به سالن باران تغییر کرد و از این به بعد با خشنودی کامل سالن باران رو برای تماشای نمایش انتخاب میکنم....به همین خاطر گفتم جداگانه هم این مطلب رو تو تیوال بنویسم.
امیدوارم مسوولین سایر سالن های نمایش هم اینطور به نظرات تماشاگران اهمیت بدن....ممنون از سالن باران
احسنت بر خانم رودبارانی عزیز و آفرین بر شما بابت نگارش پست جداگانه :)
۰۲ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای پایانی، از یکشنبه ۳ تا سه شنبه ۵ دی، هم اکنون آغاز شد.
مریم رودبارانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«واگویه های زنانه»

با یک روز کاری در آرایشگاهی زنانه مواجهیم که در مواجهۀ شش مشتری و سه صاحب کار در این مکان صحبت از مسائل زندگی خصوصی شان به میان می آید، سر صحبت باز می شود و هر کس از مشکلات و سختی های زندگی خود که اغلب مربوط به روابط زناشویی، معضلات اجتماعی، اقتصادی، نقد جنس مخالف، مهاجرت و ... می شود پرداخته و بدینگونه سفرۀ دلشان را برای یکدیگر باز می کنند. «هایلایت» با توجه به داشتن نه بازیگر زن و یک بازیگر مرد، همچنین انتخاب فضا و موقعیتی تحت عنوان آرایشگاه، گرچه به ظاهر نمایشی است زنانه اما در واقع بیشتر خطاب به مردان است تا زنان و قصد دارد تا صدای اعتراض همسران، دختران و مادران را انعکاسی فزون تر بخشد.
در ورود و اضافه شدن شخصیت ها تنظیم مناسبی صورت گرفته، هر گاه که صحنه ای می رود تا از نفس بیافتد با ورود دادن به شخصیتی جدید تماشاگر درگیر ... دیدن ادامه » شناخت شخص تازه وارد می شود و به این گونه هم ریتم نمایش از ضربان نمی افتد و هم فضاهای گفتگوی جدید و انتقال معانی تازه ای ایجاد می گردد. اما در برخی صحنه ها از لحاظ میزانسنیک قدری ایستایی بیش از حد لازم وجود دارد و با یک طراحی میزانسن دقیق تر این امکان بود تا همۀ اشخاص بازی با حرکت بیشتر در راستای فضا و مفاهیم داستان، تنوع های بصری افزون تری را برای مخاطب ترسیم کنند. مورد دیگر اینکه در پایان نمایش وقتی که بازیگر مرد به صحنه وارد می شود بدون مقدمه و گذر زمان مورد نیاز و بدون منطق روایی لازم ناگهان چنان خودمانی می شود که شروع می کند از مسائل خصوصی زندگی اش برای خانم ها گفتن و به آسانی در مقابل سؤال های مکرر آنها تسلیم شدن. لازم است تا در این بخش از نمایش، هم در متن و هم کارگردانی قدری مقدمه چینی بیشتر و بسیط تری به عمل آید، یا حداقل اشاره شود که این مرد تعمیرکار همیشه برای خرابی هایی که پیش می آید به این محیط می آید و تا حدودی خانم هایی که در آرایشگاه کار می کنند با او آشنا هستند، این گونه قدری این صحبت های بی پرده و خصوصی از روال منطقی بهتر و مستدل تری برخوردار می شد، اما در آنچه اتفاق می افتد می بینیم که این مرد برای اولین بار است که دارد پا به این آرایشگاه می گذارد و هیچکدام از افرادی که در آنجا هستند را تا به حال ندیده و با آنها هیچ آشنایی قبلی ندارد.
رویۀ اجرایی که توسط کارگردان برای ارائۀ متن برگزیده شده و شیوۀ برخورد او با متن، تحت تأثیر آموزه های برشت و سبک ابداعی اش یعنی شیوۀ روایی اپیک و بهره گیری از تکنیک فاصله گذاری است. در جای جای نمایش با دادن نور موضعی بر یکی از بازیگرها و آکسان گذاری بر او بازیگر، دیوار چهارم را می شکند و دیالوگ خود را رو به تماشاگران و چشم در چشم آنها می گوید و از وضع حاضر، گذشته و اتفاقات زندگی اش برای آنان روایت می کند. در یکی از صحنه ها نیز مرضیه صدرایی بازی خود را قطع کرده و خطاب به تماشاگران می گوید: «من مرضیه صدرایی هستم. از این که باید این دیالوگ ها را بگویم بسیار اذیت می شوم و ناراحتم اما به خاطر اینکه باید نقشم را ایفا کنم مجبورم که این حرف ها را بر زبان برانم.» سپس دوباره در نقش خود فرو رفته و به ادامۀ ایفای نقشش می پردازد. دلیل چنین اقدامی در متن و کارگردانی طبق آموزه های برشت این است که تماشاگر از توهم واقعیت در صحنه فاصله بگیرد و به جای درگیر شدن از نظر عاطفی با داستان، بتواند تا تفکرش را بهتر به کار انداخته و به قول برشت به مغز او شلیک شود و نه به قلبش.
طراحی صحنه، لباس، بروشور و حتی نام نمایش همگی در راستای فضا و موقعیت مکانی اتفاقات این اجرا طراحی شده اند و نشانه های مربوط به مکان مزبور به درستی در تمامی طراحی ها دیده می شود و همسویی مناسبی با قالب اثر دارد، بنابراین در طراحی های مورد اشاره، آکسان و تأکید گذاری بیشتر بر محور و مبنای مکان و موقعیت نمایشی صورت گرفته است تا چیز دیگری.
اگر بخواهیم از منظر نقد مفهومی نگاهی به هایلایت داشته باشیم، مهم ترین چیزی که لازم است به آن پرداخته شود، بررسی و تبیین تقابل مابین دو جنس است. سوء تعبیرهایی که از احیای حقوق خانم ها در دهه های اخیر فراگیر بوده و مضاف بر آن راه افتادن جنبش هایی تحت عنوان فمینیسم در کشور ما که جریانی وارداتی است و بر این موارد دامن زده، موجبِ به وجود آمدن فضایی گردیده که این موضوع با حساسیت هایی ویژه همراه باشد و لازمۀ ورود به فضای آن در هر کدام از عرصه های هنری به خصوص هنرهای نمایشی، احتیاط کافی و برخورداری از آگاهی بسیار ویژه به همراه برداشتن قدم هایی استوار و دانسته است تا اینکه نتیجه هایی برعکس آنچه مورد نظر است حاصل نشود. فمینیسم گستره ای از جنبش های سیاسی، ایدوئولوژی و اجتماعی است که هدفی مشترک را دنبال می کنند و عبارت است از تعریف، برقراری و دستیابی به سطحی از حقوق زنان که در زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و شخصی با مردان برابر باشند. این جنبش از اواخر قرن هجدهم میلادی پدید آمد و بخشی از حقوق مورد نظر زنان عبارت بودند از: تمامیت بدنی و خودمختاری، حق رأی، حق کار، حق دستمزد برابر به‌ خاطر کار برابر، حق مالکیت، حق تحصیل، حق شرکت در ارتش، حق مشارکت در قراردادهای قانونی و در نهایت؛ حق سرپرستی فرزندان، حق ازدواج آزادانه و آزادی های مذهبی. مری ولستون کرافت، املین پنکهرست، سیمون دوبووار و ویرجینیا ولف از بزرگان و پیشتازان این جنبش به شمار می روند. اما آنچه که در جامعۀ ما موجب شد که این جنبش تا کنون به جایگاهی درخور و دلخواه نرسد یکی فراهم نکردن زیرساخت های فرهنگی لازم قبل از اشاعۀ آن بود و دیگری افراط های نامعقول که متأسفانه تا حدودی در فرهنگ ما جا افتاده است، دلیل دیگر مربوط می شود به عدم درک درست و کافی از خود مفهوم فمینیسم، شناخت کامل این جنبش و آرمان های آن توسط بسیاری از کسانی که به اشاعۀ آن در فرهنگ و فضای ایرانی پرداختند.
در این نمایش زنانی به عنوان شخصیت ها پرداخته شده اند که متفاوتند و از طبقات اجتماعی مختلفی هستند از قبیل زنی خانه دار و تحت سیطرۀ کامل شوهر، دختری با خانواده ای ویران و سابقۀ خودکشی با مادری معتاد، زنی سطحی و درگیر مباحثی جدید از قبیل انرژی، مدیتیشن و چاکرا و ...، زنی با سواد و اهل مطالعه که به سه زبان نیز تسلط دارد، زنی مطلّقه و شکست خورده در زندگی مشترک، دختری که بچه طلاق است و در سودای مهاجرت، زنی از طبقۀ مذهبی، دختری از طبقۀ متوسط که تازه نامزد کرده است و زنی کهنسال که در سال اول ازدواج شوهرش را بر اثر سانحه ای از دست داده و تا کنون با خاطرات عشق او به تنهایی زندگی کرده است. این تنوع و تفاوت شخصیت ها فی نفسه خوب است اما در واکنش های آنان اغلب تفاوت خاصی به نظر نمی رسد مثلاً جز زن کهنسال، اغلبِ شخصیت های دیگر مدام برای جنس مخالف جمع بسته و حکم کلی صادر می کنند که همۀ مردها فلانند و بهمان، در حالی که حداقل دربارۀ زن تحصیل کرده و کتابخوان که هرازگاهی هم فرانسوی صحبت می کند می توانست این جریان وجود نداشته باشد، چون اساساً جمع بستن در هر موردی جاهلانه و ناآگاهانه است و مشخصاً در این مورد مطمئناً تمامی مردان خیانتکار، بی خیال، اهل کتک و دعوا، بی مسئولیت و ... نیستند. بنابراین لازم بود تا در این زمینه در نمایشنامه قدری متعادل سازی به عمل می آمد و بینشی گسترده تر هم در کنار سایر تفکرات دم دستی و کم ژرفا به کلیّت فضای نمایش تزریق می شد. لیکن با آنچه که در این کار می بینیم و می شنویم با توجه به اتفاقی که برای زن کهنسال افتاده و رضایت خاطر او نسبت به احوالات مشوّش سایرین، این ضرب المثل انگلیسی در اذهان تداعی می شود که «یک سرخ پوست خوب، یک سرخ پوست مرده است.» منتها در اینجا باید واژۀ «سرخ پوست» را برداریم و به جایش از کلمۀ «مرد» استفاده کنیم و بگوییم: «یک مرد خوب، یک مرد مرده است!»
نکتۀ دیگر اینکه اگر چه ممکن است فضای بسیاری از آرایشگاه های زنانه مملوّ از جنس دیالوگ هایی باشد که در این نمایش می شنویم، اما در فضای دراماتیک بد نیست که قدری این حجم از اشارات، تلمیحات و شوخی های کلامی جنسی، کنترل گردد و به نحوی جهت داده شود. در دهه های اخیر تا حدودی تابو شدن مسائل مربوط به روابط با جنس مخالف در جامعۀ ما موجب شده تا بسیاری از مردم منجمله تماشاگران تئاتر واکنش های بارزتر و شدیدتری را به این قبیل شوخی ها نشان دهند که اکثراً عبارت است از خنده های بیشتر و بلندتر و گاهاً تعجب و شرم، اما استفاده از این ترفند در تئاتر اگر از حد معمول بگذرد سیاق کار را به سوی تئاترهای آزاد خواهد برد و مطمئناً کارگردان این نمایش اگر اجرای چنین نوع از نمایشی را مد نظر می داشت بی گمان سالن هایی که ویژۀ چنین نمایش هایی هستند را برای اجرا بر می گزید و نه سالن فعلی، بنابراین بهتر است تا در فضای بسیاری از تئاترهایی که این روزها بر صحنه می روند قدری از سایر شیوه ها و ترفندهای خلق کمدی نیز بهره گرفت و کفۀ سنگین خنده گرفتن از تماشاگر را تنها به شوخی های کلامی جنسی و اشارات مرتبط با غریزه اختصاص نداد. بدینگونه صبغه های اندیشمندانه در تئاتر قوّت بیشتری می یابند، ضمن اینکه کثرت استفاده از موارد یاد شده این جریان را رو به کلیشه شدن برده و مسائل مربوط به جنسیت از فرط تکرار در نزد تماشاگران همیشگی و فرهیختۀ تئاتر به وادی رکود افتاده اند.
اگرچه نویسنده و کارگردان در پایان نمایش در قالب یک تعمیرکار، مردی را به صحنه وارد می کنند تا از معایب و نواقص زنان بگوید و زبان به شکایت از کاستی هایشان بگشاید تا بدینگونه آبی باشد بر آتش دل مردانی که حدود یک ساعت از بازیگران زن جملاتی نظیر همۀ مردان خیانتکار، به دنبال شهوت، هیز، بی وفا، تارک زندگی مشترک، بی مسئولیت، اهل کتک زدن، تمسخر و ... را شنیده اند و هم اکنون برخی پوزخندی به لب دارند، برخی بی تفاوت به صحنه می نگرند و برخی دیگر در مرز انفجار به سر می برند، اما باید گفت که این چند دقیقه در مقابل آن یک ساعت نمی تواند که به درستی عمل کند. اگر که خواهان برابری هستیم خود نیز باید برابری را رعایت کنیم و اصولاً دو جنس را در برابر هم نگذاریم بلکه در کنار هم قرارشان بدهیم و به جای مقابله، معاشقه را بیاموزیم تا شاید توفیق یابیم که از این مضیقه و تنگنا قدمی رو به جلو برداریم.
یکی از اقدامات درست و هوشمندانۀ سوسن پرور در این نمایش که نمایانگر شعور تئاتری او و حرکت مثبتش در بهبود بخشی به فضای هنری که در آن فعالیت می کند به شمار می رود؛ دعوت به کار و استفاده از حضور صادقانه و دوست داشتنی صدیقه کیانفر در این نمایش است. همانطور که می دانیم در فضای بیرحم تئاتر و به خصوص سینما بازیگران قدیمی ما که سالها در این فضاها شلاق خورده، استخوان خورد کرده و عمرشان را وقف این هنر کرده اند چه بسا در فضای بیمار، سرمایه زده، سطحی و کاسبکارانۀ فعلی به حاشیه رانده شده و خانه نشین می شوند. دعوت از این عزیزان و استفاده از آنها دستکم بر صحنۀ تئاتر، حرکتی بسیار درست و فکورانه است که هم موجب برکت بخشی به صحنه های تئاتر ما می شود و هم ضمن قدردانی از این بزرگان که به راستی سرمایه های فرهنگی، هنری و ملی ما هستند به آنها امیدهای دوباره ای نیز برای ادامه دادن و کار کردن بخشیده می شود. امید است که از این پس بیش از این شاهد چنین حرکت هایی از سوی سایر کارگردان های تئاتر نیز باشیم و این رویۀ نیکو و پسندیده در سطح گسترده تری ادامه یابد.

منتقد: وحید عمرانی (عضو کانون ملی منتقدان تئاتر ایران)
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رساند اجرای این برنامه تمدید و خرید بلیت روزهای تازه از چهارشنبه ۲۹آذرماه تا جمعه ۱ دی ماه آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هایلایت می گوید از شادی های زن بودن و غم های زن بودن.. نه فقط برای زنان که برای مردان هم... همه آن ها را دیده ام بارها هر روز هر ساعت از کنارشان گذشته ام بی تفاوت و یا دقیق.. اما نه به عمق هایلایت !
عشق و سرگشتگی، بی وفایی و خیانت... و جامعه ای که در حال گذار است از سنت به مدرنیته و نه مدرن است و نه سنتی!
هایلایت به روز است و هر از امروز ما می گوید... از زنانی که می خواهند مستقل باشند و از زنانی که سایه امنیت را به هر چیزی ترجیع می¬دهند...
هیچ کدام هویت گذشته¬شان را به نمایش نمی¬گذارند و حتی از نام خود می گریزند...
و آن صحنه که پیرزن سعی می کند بر روی پای خود به ایستند می شود سمبل زنانی که دهه¬های پیش با تمامی مشکلات ایستادند بر روی پای خویش استوار اما لرزان...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس ویژه این نمایش، جمعه ۲۴ آذر، هم اکنون آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای پایانی نمایش، از چهارشنبه تا جمعه ۲۲ تا ۲۴ آذر، فردا (دوشنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس های تازه این نمایش با بازی صدیقه کیانفر، مرضیه صدرایی، سوسن پرور و... فردا دوشنبه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ظاهرا یک نمایش زنانه است و طنز با کاراکترهای زن

اما در واقع یک نمایش مردانه است ،خطابش به مردان است که زنانشان را در سال های زناشویی گم کرده اند

در جراحی های زیبایی غرق کرده اند

و در تقابل با پلنگ های مجازی خار میشمارند

طنز این نمایش می گزد و به فکرتان می اندازد

کارگردانی با سوسن پرور است و بازیگران پر تعداد هستند

اما بعد از مدت ها چشمم به روی خانم درشتی حرفه ای روشن شد

همچنین مثل همیشه از بازی غزاله جزایری لذت بردم

و ... دیدن ادامه » البته برای بانو کیانفر که با وجود ضعف و بیماری روی صحنه حضور داشتند آرزوی سلامتی دارم
سپاس از همه تیم هایلایت
با سلام من هر چیزی که میخواستم بنویسم را شما خانم محترم نوشته بودید.
۱۷ آذر ۱۳۹۶
با سلام خدمت رویا ی عزیز.نقد بسیار زیبا و گیرایی را عنوان کردید.از خانم سوسن پرور و تمام بازیگران خوبشون کمال تشکر رو داریم واقعا بازی ها ی خوبی رو از خودشون ارائه کردن و خنده روی لبان تماشاچی نشسته بود اون هم به صورت ممتد.به دوستانی که هنوز این تئاتر ... دیدن ادامه » رو ندیدن توصیه می کنم این فرصت رو برای خندیدن و تامل کردن از دست ندن.
۲۱ آذر ۱۳۹۶
سلام و سپاس از شما بانوی محترم و پر مهر
بسیار خوشحالم که نظری مشابه داریم .
۲۱ آذر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس های تازه این نمایش با بازی سوسن پرور، غزاله جزایری، شیما ملکیان و .. برای پنجشنبه ۹ و جمعه ۱۰ آذرماه در دو سانس ۱۷ و ۱۹ همینک آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گرامی هنرمند سوسن پرور ز پس دیری و دوری درازی که از صحنه تئاتر داشت همنام گل روی و نام خود با یاری شهامت شیرزنان گل همکارش گلستانی را بر صحنه تئاتر کاشتند و گلستان زیبایی هم کاشتند.
همه آرزویم از زیبایی و خوش جنسی گلستان شان برداشتی فراتر از شکوه گل داشته باشد...
آرزوی پیروزی برای تک تک شان دارم و میدانم که پیروزند و از هنوز تا همیشه پا برجا، درخشنده و به شکوه گلها در پرورش فرهنگ و هنر به ویژه تئاتر کوشا و درخشان...
این خیر مقدمشان بر صحنه.
و اما بعد:
سوسن عزیز و یارانش طنزمایه ای بر صحنه به یادگار گذاشتند که از تماشاگر نمایششان خنده نمی گیرند این تماشاگر است، که از ته دل می خندد و از ته دل همزمان می گرید و چون خنده هایش به پایان رسید و به اندیشه آنچه دیده و شنیده بود نشست هزاران آفرین بر تلاش و پشتکارشان می فرستد و هزاران افسوس می پاشد بر دردهای ... دیدن ادامه » فقر فرهنگی که در دل دارد... هر گروهی بنا به تفکر و اندیشه اش به تظاهری خود را تسکین می دهد و گروهی سرگردان می ماند که چه کند...؟
روان بودن متن و هماهنگی بازی ها به چشم می نشیند، میزانسن های دقیقا فکر شده و تمرین شده چنان به خوبی کنار هم نشسته اند که پیچ و خم های متن و بازی ها را ساده و روان نشان می دهند. سخن به درازا نرود همه چیز نشان از تئاتر دارد و اندیشه و شناخت نویسندگان و کارگردان و بازیگران پراحترام و اندیشمند و نقل قول عوامانه و کلیشه ای آن یعنی کار درست اند...
هزاران درود بر گروه شان و همکاری و همیاری شان و سپاس و درودها در پیشگامی و گام نهادن سوسن پرور بر صحنه...
هایلایت فراوان فراوان ارزش دیدن دارد و زمان گذاشتن برای دیدن زنان هنرمند سرزمینمان.
سوسن عزیز درود بر تو و جمعتان که شمعی فروزنده و مهربان چون گرامی مادری همچون صدیقه کیانفر را به میزبانی نشستید.
درود بر بیژن قهرمانی که همچون زندگی روزانه اش و روزگارش که تا هنوز قهرمانانه بود و هست بر صحنه کوتاه حضورش جمع بندی جانانه ای زد...
باز هم سپاس و درود بر همگی تان و همکاریتان و نمایش تان
خسرو میثمی
درود بر شما گرامی مهربان
۰۴ آذر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زن بوده ای هرگز........؟؟!
که در باران به پهنای دلتنگی ات گریسته باشی......؟؟ بوده ای....؟!!که خنده هایت
گیر کند لا به لای رسوبهای خیس بغض....؟؟؟
زن بوده ای هرگز....؟!! که دل نجابتت را
یک بار......یک نگاه....یک عزیزم...برده باشد.....؟؟!!!بوده ای هرگز.......؟؟!!!
که مردی بی وقت...سر زده......
از راه بیاید و با خودش
تمام خاصیت زن بودنت را در
چمدان آهنی منطقش بگذارد و
ساده و سرد و ساکت رد شود......؟
برود........؟؟؟ و تو دیگر نتوانی به گنجشکهای حیاط هم بگویی: دوستت دارم.......؟؟!!"
و هرگز رژ بنفش نخواهی........؟
و تا انتها بترسی
حتی از تصور گلبهی عشق.......؟؟؟
زن بوده ای؟

شاید ... دیدن ادامه » این شعر قشنگ ترین تعریفی باشه که از تئاتر هایلایت بشه گفت.هایلایت روایت یک روز در یک آرایشگاه زنانه است. به زبانی طنز و با بازی هنرمندانه بازیگرانش.
از اول تئاتر تا آخرش کلی خندیدم اما مفهوم عمیق و کاملا اجتماعی و جدی نهفته در بطن این تئاتر رو هرگز نمیشه ندیده گرفت. هرگز...
زنانی که مردانه در اجتماع حضور دارند اما قلبشان زنانه می تپد.
به همه دوستان پیشنهاد می کنم این نمایش رو ببینید.
با سلام و احترام فراااوووااان
روز اول اجرا رو رفتم واقعااااا کارشون عالی بود
مثل تمام کارای خانم پرور جذاب و خاص بود
امیدوارم همیشه موفق و موید باشن
منم شب دوم رفتم.بازی همگی عااالی بود بخصوص خانم صدرایی و جزایری که واقعا خوب بودن
۰۱ آذر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیروز اولین اجرای این نمایش رو دیدم و لذت بردم.
به عنوان اولین اجرا میتونم بگم فراتر از سطح انتظار بود.
به نظرم سبک این تئاتر نباید فقط کمدی نوشته بشه چون یک طنز تلخیه که همزمان میتونه نصف سالن رو بخندونه و نصف سالن رو به گریه بندازه.
تیم نمایش بی نهایت با هم هماهنگ بودن، اونقدر روان و با تجربه و قوی اجرا کردند که به نظر میومد اجرای بیستم باشه.
این حجم از کار گروهی بی نظیر و قابل ستایشه. با کارگردانی فوق العاده خانم پرور، دیالوگ های عالی، به موقع و مونولوگ های فوق العاده و تاثیر گذار، و بازی بی نظیر خانم ها به خصوص غزاله جزایری، که از بس در نقششون غرق شده بودند نمیشد گفت دارن بازی می کنند بلکه باید گفت یک ساعت و ربع مقابل ما زندگی کردند.
خسته نباشید به تمام تیم که کاملا حرفه ای و پخته به روی صحنه اومدند و ممنون از اینکه این جسارت رو داشتید که اساس ... دیدن ادامه » خیلی از مشکلات رو برامون یادآوری کردید.
خرید بلیت این نمایش با بازی غزاله جزایری، شیما ملکیان، مرضیه صدرایی، صدیقه کیانفر و ... فردا پنجشنبه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
ماری قیاسی این را خواند
Elika این را دوست دارد
به عنوان یک مرد، سر تعظیم فرود می آورم به دنیایی از عشق و انسانیت و فداکاری گروه نمایش هایلایت که با تمام وجود و به راستی آنچه که در این روزگار بر خانواده تهی شده از گذشت و فداکاری رفته را بر تماشاگر می نمایانند. شما شیر زنانی هستید که در تاریخ نمایش این ... دیدن ادامه » مرز و بوم ماندگار خواهید بود. دست مریزاد.
۳۰ آبان ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید